Teleskopi MAGIC nametnuli novo ograničenje eventua

poruka: 6
|
čitano: 3.462
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Teleskopi MAGIC nametnuli novo ograničenje eventua".
15 godina
offline
Teleskopi MAGIC nametnuli novo ograničenje eventua

ako se usto još i neće smjeti okupljati i morat će nositi maske u vakuumu, propala još jedna teorija. zbog ograničenja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2020 13:27 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Teleskopi MAGIC nametnuli novo ograničenje eve
Jedno "glupo" pitanje:
Kada bi bilo moguće valnu duljinu učiniti vidljivu oku...kako bi to izgledalo...usporedba slon i mrav nije baš najbolja jer fotoni se valjda ne razlikuju po masi(koju nemaju) i dimenzijama...znači imamo ili dva slona ili dva mrava...po svemu isti osim po energiji

Znači drugo "glupo" pitanje:
Što je to energija fotona...znači dva fotona u svemu isto osim u energiji...ista brzina A nemaju masu
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Teleskopi MAGIC nametnuli novo ograničenje eve
HCMAA kaže...
Jedno "glupo" pitanje:
Kada bi bilo moguće valnu duljinu učiniti vidljivu oku...kako bi to izgledalo...usporedba slon i mrav nije baš najbolja jer fotoni se valjda ne razlikuju po masi(koju nemaju) i dimenzijama...znači imamo ili dva slona ili dva mrava...po svemu isti osim po energiji

Znači drugo "glupo" pitanje:
Što je to energija fotona...znači dva fotona u svemu isto osim u energiji...ista brzina A nemaju masu

1.

1a) Oko može vidjeti valnu duljinu, kao boju.

1b) "mrav" i "slon" aka dva fotona različitih valnih duljina se razlikuju po dužini "koraka", aka valnoj duljini.

 

2. E = h*ν Dakle masa nije potrebna da bi fotoni bili različite energije.

 

 

6 godina
offline
Re: Teleskopi MAGIC nametnuli novo ograničenje eve
Kad sam ja išao u školu onda su za elektrone govorili da su kugle...sad nisu kugle nego više kao oblaci..sad elektroni imaju dvojnu prirodu...htio bih vizualno sebi dočarati svijet subatomskih čestica...nikakve formule nego kako bi to izgledalo kad bi se moglo snimiti i prikazati na monitoru

Teško je sebi predočiti ulogu prostora...fotoni su paketi energije oni "nose" energiju kroz prostor...poput valova na vodi...molekule vode su medij(prostor).

Treće "glupo" pitanje:

Od čega se sastoji prostor kojeg fotoni koriste za kretanje
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Teleskopi MAGIC nametnuli novo ograničenje eve
HCMAA kaže...
Kad sam ja išao u školu onda su za elektrone govorili da su kugle...sad nisu kugle nego više kao oblaci..sad elektroni imaju dvojnu prirodu...htio bih vizualno sebi dočarati svijet subatomskih čestica...nikakve formule nego kako bi to izgledalo kad bi se moglo snimiti i prikazati na monitoru

Teško je sebi predočiti ulogu prostora...fotoni su paketi energije oni "nose" energiju kroz prostor...poput valova na vodi...molekule vode su medij(prostor).

Treće "glupo" pitanje:

Od čega se sastoji prostor kojeg fotoni koriste za kretanje

 Mislim da odgovore tražiš na krivom mjestu. Potraži nekoga teoretskog fizičara da ti objasni, ako može. Ovo ako odnosi se jednako na fizičara koji bi ti to znao objasniti i tebe koji bi to shvatio ili ne shvatio. Ne mislim da nemaš kapaciteta za shvaćanje, ali koncepti u modernoj fizici su često jako spetljani, tako da ni fizičari često nisu sigurni.

dolazim odmah - Godot
16 godina
neaktivan
offline
Re: Teleskopi MAGIC nametnuli novo ograničenje eve
U kvantnoj mehanici ne postoje analogije za mnoge stvari i bolje je ne inzistirati na njima, jer ćeš se poslije samo razočarati što 'kugle' zapravo nisu kugle, a 'oblaci' nisu oblaci.

Tteba prihvatiti apstraktnu prirodu na malim veličinama i kreirati novi set naziva uz koje ide opis svojstava i onda o tome razmišljati ma način što to stvarno jest, a ne na način koji je nama lakše predočiti, jer se time iskrivljavs suština.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice