Tim Cook i službeno postao milijarder

poruka: 96
|
čitano: 26.376
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tim Cook i službeno postao milijarder".
9 godina
offline
Tim Cook i službeno postao milijarder

A jadan, ne zna što će sa silnim novcem, sigurno ne spava dobro, baš ga žalim. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
On i Plenky su prijatelji...možda štogod kapne u black fond
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
7 godina
offline
Tim Cook i službeno postao milijarder

Jadničak, samo milijarda dolara. Dođe u društvo Gatesa i ostale ekipe i može im ići po šibice ...   

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Tim Cook i službeno postao milijarder

Eto sad moze priustiti full loaded Macbook pro

 
10 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Svaki put dok procitam neku vijest o milijarderima malo zastanem i probam zamisliti koja je to kolicina novca.
Milijun dolara, to je puno. Nekoliko milijuna je puno.
Ali milijarda? Da covjek trosis $100 000 SVAKI dan, nakon 25g jos bi mu ostalo love.

Spominjem ovo samo zbog trenutne situacije u svijetu. Prije 5g nebih razmisljao o tome, relativno dobro vrijeme i pozitivna klima.
Ova kriza dosta je tesko djelovala na velik broj ljudi. Imamo drzave koje daju novac kompanijama, ljudima itd. zbog cega se fino zaduzuju, a određeni milijarderi su jos bogatiji postali u zadnjih 6 mjeseci. Nikakve teorije zavjere, samo povijest.
Da se top5 milijardera udruze i pomogne koliko god moze (znaci ne da poklone sve do zadnjeg novcica), pa pokrenuli bi gospodarstvo u svijetu dok kazes keks.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2020 12:52 (AA-d00d).
Moj PC  
1 6 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
AA-d00d kaže...
Svaki put dok procitam neku vijest o milijarderima malo zastanem i probam zamisliti koja je to kolicina novca.
Milijun dolara, to je puno. Nekoliko milijuna je puno.
Ali milijarda?

Evo jedna super stranica za one kojima je to problem vizualizirati (dakle, za sve )

 

https://mkorostoff.github.io/1-pixel-wealth/

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Iskreno nasmijalo me ovo skrolanje, a onda doslo za plakat se 🤣

Inace treba imati na umu da te njihove vrijednosti nisu cisti cash i imovina. Veliki udio u tome su vrijednosti dionica. Da Jeff odluci prodati sve do jednu svoju dionicu, cijena istih bi strmoglavo pala - ponuda i potraznja jel...
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
6 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
#AA-d00d

Ovakve vijesti je najbolje izbjegavati...to je problem interneta da za šaku riže si u mogućnosti čitati ovakve vijesti i onda izgubiš volju za bilo čime

Svaka čast na njihovim novcima ali da su pravila u svijetu svugdje ista teško bi oni do tih para dolazili...da se iPhone nikad nije proizvodio u Kini nego isključivo u "domovini"...jabuka bi zarađivala puuno manje

Sad im više ni Kina ne valja...kinezi postali bezobrazni...neće više da rade za šaku riže...

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
7 godina
protjeran
offline
Tim Cook i službeno postao milijarder

Najbolje je sto ste napisali "Čestitamo!" 

Kao da on treba cestitke od botova koji rade za zrno rize.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
izith kaže...
AA-d00d kaže...
Svaki put dok procitam neku vijest o milijarderima malo zastanem i probam zamisliti koja je to kolicina novca.
Milijun dolara, to je puno. Nekoliko milijuna je puno.
Ali milijarda?

Evo jedna super stranica za one kojima je to problem vizualizirati (dakle, za sve )

 

https://mkorostoff.github.io/1-pixel-wealth/

jos bolje je ovo.

rodio si se isti dan kad i isus, radio si 24/7, do dana danasnjeg, satnica ti je 5000$ konstantno, i jos uvijek imas upola manje od Bezosa.

 

ali to su sve funfacts za mase, glupo se time uopce zamarat

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2020 15:05 (nixass).
14 godina
offline
Tim Cook i službeno postao milijarder

Trebalo bi uvesti "wealth cap", slično kao "salary cap" u sportu. Dakle, imaš fore do 10 milijardi. Sve preko što zarađivaš ide u državni proračun, jer ti realno ne treba a sjebaješ svjetsku ekonomiju i društvene odnose na duže staze.

Nisam teoretičar zavjera (dapače, obrnuto) ali nekakvi distopijski scenariji kakve je bilo moguće gledat u  raznim SF filmovima - da će u budućnosti svijetom vladati mega-korporacije, sve su realniji.

 

sig
 
2 6 hvala 0
15 godina
offline
Tim Cook i službeno postao milijarder

pih! ja ih nemam, nikad i neću, ne želim ih i ne trebaju mi. meni dobro ovak.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Fantastična ideja. Zašto da se privatnici bogate svojom znanjem, radom i inovacijama, ajmo nakon neke granice podijelit ostatak korumpiranoj političkoj eliti. Vrlo poticajna poduzetnička klima.
Samomrzeći hrvat
7 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
AA-d00d kaže...
Svaki put dok procitam neku vijest o milijarderima malo zastanem i probam zamisliti koja je to kolicina novca.
Milijun dolara, to je puno. Nekoliko milijuna je puno.
Ali milijarda? Da covjek trosis $100 000 SVAKI dan, nakon 25g jos bi mu ostalo love.

Spominjem ovo samo zbog trenutne situacije u svijetu. Prije 5g nebih razmisljao o tome, relativno dobro vrijeme i pozitivna klima.
Ova kriza dosta je tesko djelovala na velik broj ljudi. Imamo drzave koje daju novac kompanijama, ljudima itd. zbog cega se fino zaduzuju, a određeni milijarderi su jos bogatiji postali u zadnjih 6 mjeseci. Nikakve teorije zavjere, samo povijest.
Da se top5 milijardera udruze i pomogne koliko god moze (znaci ne da poklone sve do zadnjeg novcica), pa pokrenuli bi gospodarstvo u svijetu dok kazes keks.

 

Matty kaže...

Trebalo bi uvesti "wealth cap", slično kao "salary cap" u sportu. Dakle, imaš fore do 10 milijardi. Sve preko što zarađivaš ide u državni proračun, jer ti realno ne treba a sjebaješ svjetsku ekonomiju i društvene odnose na duže staze.

Nisam teoretičar zavjera (dapače, obrnuto) ali nekakvi distopijski scenariji kakve je bilo moguće gledat u  raznim SF filmovima - da će u budućnosti svijetom vladati mega-korporacije, sve su realniji.

 

 

da, vratimo socijalizam, to je riješenje...jer to se u povijesti pokazalo kao pun pogodak.


najlakše je dijelit tuđi novac, al ajde vas dva probajte zaradit pa dijelite svoj novac....

5 godina
protjeran
offline
Tim Cook i službeno postao milijarder

Čestitke vjernim zombijima koji doprinose...

 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder

Mislim da moramo evoluirati da taj "salary cap" postane prirodan i da "višak" odlazi na radnike, uvjete, kvalitetu proizvoda, razvoj, društvenu odgovornost itd.

Moj CEO pobrao 13mil $ bonusa, a cijena dionice pada već 5 godina. U isto vrijeme otpušta 3.500 ljudi i zatvara neka tržišta koja su manje profitna. Draže mi je da onda imam Tima, pa kompanije raste (i nek ima), nego da telac zaradi bijesne novce a nema pomaka. 

In vino veritas
5 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Sve im je to zakurac. I onako će krepat, a bogatstvo će razjebati nasljednici. Ono sto im želim je da što duže požive - po mogućnosti u nekoj teškoj bolesti.
Pis on ju :P
Moj PC  
0 9 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Ne zarađujem ni priblizno toliko ali da, dijelim novac. Koliko mogu, kome treba.
I sta ces mi sad?
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2020 17:04 (AA-d00d).
7 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
GranDaddo kaže...

Mislim da moramo evoluirati da taj "salary cap" postane prirodan i da "višak" odlazi na radnike, uvjete, kvalitetu proizvoda, razvoj, društvenu odgovornost itd.

Moj CEO pobrao 13mil $ bonusa, a cijena dionice pada već 5 godina. U isto vrijeme otpušta 3.500 ljudi i zatvara neka tržišta koja su manje profitna. Draže mi je da onda imam Tima, pa kompanije raste (i nek ima), nego da telac zaradi bijesne novce a nema pomaka. 

 Nije problem salary cap vec sto su porezi smanjeni. Sada bogatasi placaju manje poreze nego obicni radnici.

14 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Entry Point kaže...
Fantastična ideja. Zašto da se privatnici bogate svojom znanjem, radom i inovacijama, ajmo nakon neke granice podijelit ostatak korumpiranoj političkoj eliti. Vrlo poticajna poduzetnička klima.

 

 

Gluposti, ne generaliziraj. Ovdje je riječ o 0,5% ultra-bogatih koje bi ionako država trebala oporezovati više nego ostale ali zbog poreznih oaza ili razno-raznih lobija to ne može učiniti.

 

Tvpronlem kaže...
AA-d00d kaže...
Svaki put dok procitam neku vijest o milijarderima malo zastanem i probam zamisliti koja je to kolicina novca.
Milijun dolara, to je puno. Nekoliko milijuna je puno.
Ali milijarda? Da covjek trosis $100 000 SVAKI dan, nakon 25g jos bi mu ostalo love.

Spominjem ovo samo zbog trenutne situacije u svijetu. Prije 5g nebih razmisljao o tome, relativno dobro vrijeme i pozitivna klima.
Ova kriza dosta je tesko djelovala na velik broj ljudi. Imamo drzave koje daju novac kompanijama, ljudima itd. zbog cega se fino zaduzuju, a određeni milijarderi su jos bogatiji postali u zadnjih 6 mjeseci. Nikakve teorije zavjere, samo povijest.
Da se top5 milijardera udruze i pomogne koliko god moze (znaci ne da poklone sve do zadnjeg novcica), pa pokrenuli bi gospodarstvo u svijetu dok kazes keks.

 

Matty kaže...

Trebalo bi uvesti "wealth cap", slično kao "salary cap" u sportu. Dakle, imaš fore do 10 milijardi. Sve preko što zarađivaš ide u državni proračun, jer ti realno ne treba a sjebaješ svjetsku ekonomiju i društvene odnose na duže staze.

Nisam teoretičar zavjera (dapače, obrnuto) ali nekakvi distopijski scenariji kakve je bilo moguće gledat u  raznim SF filmovima - da će u budućnosti svijetom vladati mega-korporacije, sve su realniji.

 

 

da, vratimo socijalizam, to je riješenje...jer to se u povijesti pokazalo kao pun pogodak.


najlakše je dijelit tuđi novac, al ajde vas dva probajte zaradit pa dijelite svoj novac....

 

Čim koristiš riječ "socijalizam" u perfektu i u negativnoj konotaciji očito ne znaš o čemu pričaš i nemamo dalje šta razglabati o temi.

 

 

sig
4 godine
neaktivan
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
izith kaže...
AA-d00d kaže...
Svaki put dok procitam neku vijest o milijarderima malo zastanem i probam zamisliti koja je to kolicina novca.
Milijun dolara, to je puno. Nekoliko milijuna je puno.
Ali milijarda?

Evo jedna super stranica za one kojima je to problem vizualizirati (dakle, za sve )

 

https://mkorostoff.github.io/1-pixel-wealth/

 A još mu je prije 2 godine žena odnijela pola.

10 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Ne, "država" ne smije oporezivati više tuđi uspjeh. To što nesposobne bitange žele uzeti tuđi novac to je drugi par cipela.

Socijalizam se ne može u pozitivnom kontekstu spominjati. Propali projekt koji se pokazao ultra korumpiranim, gdje izabrana manjina živi na grbači ostalih. Ni jednom u povijesti to smeće od sustava nije uspio, neće ni u buduće. Svatko tko misli da postoji neki socijalizam v2.0 kao rješenje je kompletni idiot. I vjerojatno fan one sekte zvane Radnička fronta aka Želimo se uhljebiti i upravljati.
Samomrzeći hrvat
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Brkate komunizam i socializam.
Kanada, UK, Svicarska, Francuska Njemacka, Svedska, Danska, Norveska, Finska - to su zapadne kapitalisticke drzave koje imaju dobre karakteristike socializma.

Da se njih pita rekli bi da moze jos bolje, neznaju za losije.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
6 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Dead kaže...

 Potomci pojma nemaju što je socijalizam napravio tobože velikim tvrtkama koje su se ugasile u našoj državi.

 Koje?

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Dobro javno zdravstvo, djecji doplatak, placeni porodiljni za majku i oca, kvalitetno javno obrazovanje, besplatni a kvalitetni vrtici za djecu, sigurnost da preko noci ne mozes zavrsiti na ulici iz ovog ili onog razloga...
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
8 2 hvala 1
13 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
izith kaže...
AA-d00d kaže...
Svaki put dok procitam neku vijest o milijarderima malo zastanem i probam zamisliti koja je to kolicina novca.
Milijun dolara, to je puno. Nekoliko milijuna je puno.
Ali milijarda?

Evo jedna super stranica za one kojima je to problem vizualizirati (dakle, za sve )

 

https://mkorostoff.github.io/1-pixel-wealth/

 Jbt milijun na ovoj usporedbi izgleda smiješno a većini bi promjenio život, vjerojatno nabolje😂

13 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Istina je da npr. izmislimo neki novi sustav tipa kao u Star Treku ili stovec, nema sanse da bi kapitalisti mirno presli na to jer, vid' cuda - i oni su korumpirana banda i koriste iste metode korupcije kao i ovi iz proslih sustava.

Moras stvarno biti glup k'o panj da mislis da su radom/inovacijama zaradili toliko novaca "na cisto".
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
AA-d00d kaže...
Dobro javno zdravstvo, djecji doplatak, placeni porodiljni za majku i oca, kvalitetno javno obrazovanje, besplatni a kvalitetni vrtici za djecu, sigurnost da preko noci ne mozes zavrsiti na ulici iz ovog ili onog razloga...

 Opet je u Americi najbolje zdravstvo - skupo je samo zato jer se država petlja u zdravstveno osiguranje da bi neradnici dobili "besplatno" na teret prosječnog Amerikanca koji radi po cijele dane.

Sve te stvari su preplaćene kad su javne i jako puno novca je doslovno spaljeno na uhljebe.

Zašto su najbolji fakulteti u svijetu privatni ?


Jedino u čemu se slažem da bi država(društvo-porezni obveznici) u slučaju da se čovjek razboli trebala omogućiti liječenje i financije dok se ne izliječi.

A dok si zdrav, radi, nema ti šta država pomagat.


14 godina
offline
Tim Cook i službeno postao milijarder

Milijarda? Pih! Pa tol'ko ja nemam ni kad sam najsiromašniji. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Dead kaže...

 Apsolutno točno. Vjerojatno večina iz spomenute sekte nije ni doživjela socijalizam već je slušala bajke svojih roditelja koji su se okoristili svojim neradom i sad kad je to sve nestalo gube glavu i svoju frustraciju prenose na svoje potomke. Potomci pojma nemaju što je socijalizam napravio tobože velikim tvrtkama koje su se ugasile u našoj državi. U nedostatku elementarnog znanja o događajima krajem 70-ih i tijekom 80-ih ne znaju za strmoglav tih bajnih kombinata, poduzeća, tvornica koje su bile napuhani baloni na državnim jaslama pa kad je nestalo love jer je zaduženost već tada bila preko 20 milijardi $, sve je išlo k vragu. Iz pomorstva sam pa znam kako su naše pomorske tvrtke kopnile ubrzano tijekom 80-ih. Ne kažem da je kapitalizam bajan, ali socijalizam je katastrofa za čovječanstvo gdje se nerad cijenio isto kao i rad.

 Odavno ne pročitah već hrpu gluposti. 

1)... slušala bajke svojih roditelja koji su se okoristili svojim neradom

2)... što je socijalizam napravio tobože velikim tvrtkama koje su se ugasile u našoj državi.

3)... jer je zaduženost već tada bila preko 20 milijardi $, sve je išlo k vragu

4)... ali socijalizam je katastrofa za čovječanstvo gdje se nerad cijenio isto kao i rad.

 

Ja pretpostavljam da si ti jedan on onih balkanskih kokošara koji su se okoristili tuđom tragedijom ( ratom i propasti ekonomije) i pun sebe došao na svoje, u društvu koje je korumpirano do bola. Prodavat takve priče moraš, jer šta bi bio bez toga.

I'm Afraid of Americans
 
5 5 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice