Tim Cook i službeno postao milijarder

poruka: 96
|
čitano: 26.346
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tim Cook i službeno postao milijarder".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Kolko ja znam drzava se prakticki nije petljala do medicare (ilitiga Obamacare), i to je bilo za ljude koji si nisu mogli priustiti zdravstveno osiguranje ili im je osiguranje PREKO poslodavca bilo katastrofalno da si ne mogu priustiti voznju bolnickim vozilom.
Naglasio sam "preko poslodavca" jer privatno si uplacivati dobro osiguranje mogu samo bogati. Izgubis posao nedaj boze da ti se jos neki zdravstveni problem pojavi.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2020 23:59 (AA-d00d).
15 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Dead kaže...
syncmaster245b kaže...
Dead kaže...

 Potomci pojma nemaju što je socijalizam napravio tobože velikim tvrtkama koje su se ugasile u našoj državi.

 Koje?

 Ima ih bezbroj, samo u Splitu: Dalma, Jugoplastika, Jadroslobodna, Dalmacijacement, Jugovinil..., da ne nabrajam dalje i po drugim gradovima. Pomorske tvrtke su krajem osamdesetih bile na izmaku; Jugolinija, Jugotanker, Obalna, Korčulanska... Da je kojim čudom tamnica hrvatskog naroda preživjela misliš da bi te tvrtke nastavile poslovat? Nema teorije.

 Cuj, sve te tvrtke su nadzivjele jugu i izasle iz nje sa uhodanim poslom, osposobljenim radnicima i nekretninama u gotovo 100% vlasnistvu poduzeca.

 

Dakako da ne treba ignorirati kontekst vremena (Stipe Mesic ) i posve jasno reci da niti jedna tvrtka ne bi mogla prezivjeti sa dotadasnjim nacinom poslovanja.

No uz pametno restrukturiranje, vecina je mogla biti ziva i danas.

 

Umjesto pametnog retrukturiranja, dobili smo nesto sto danas nazivamo privatizacijski kriminal, a zbog kojeg su rijetki kaznjeni.

 

Korupcija je postojala u Jugi, ali ne ovakva kao sto je danas poznajemo.

Bogacenje pojedinaca u obimu kakav je danas, takodjer nije bilo moguce, jer je i tada postojalo porijeklo imovine.

 

"Top tier" politicarima krajnji doseg je bila vikendica na moru.

 

Drustveno uredjenje bivse drzave nije nista krivo za situaciju koju smo imali devedesetih i tisucitih.

Krivci su jos uvijek medju nama (dobar dio njih slovi kao ugledni gradjani), ali krivci smo i mi sami jer smo samo gledali sto nam se dogadja pred ocima.

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
koliko dolara će dobiti bonusa ako prođe tužba protiv kruške...i tako kruška ode u bankrot...zaposlenici otkaz...ako imaju kredit...s obzirom da je USA po tom pitanju žestoka...postat će beskućnici..koliko brakova će se radi toga raspasti...bolest od stresa...droga...alkohol...kriminal
samo zato jer jabuka tuži krušku

ali on je filantrop...da komunizam je sranje a upravo radi komunjara kineskih mi na zapadu imamo robu široke potrošnje za šaku riže...krajem 80' VHS player Sanyo smo platili 1000DM...to bi bilo oko 3700kn..ali na njemu je pisalo MADE IN JAPAN:)

a sada svi kukaju ako PS5 bude 50$€ skuplji...da se proizvodi u Japanu bio bi on puuuuno skuplji

kamo sriće da na ciloj baloti su plaće kao u Njemačkoj...pa bi onda vidili pravo stanje stvari

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2020 23:59 (HCMAA).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Nitko ne tvrdi da je to besplatno.
Sve placaju porezni obveznici kroz poreze.
Ne pricamo o tome da ti drzava treba kupiti mobitel, auto ili sta vec. Pricamo o stvarima za ljudsko dostojanstvo, o brizi za svoje gradjane.

Na brzinu sam guglao poreze u Danskoj, pise prosjek 45%. A vec par godina Danci najsretniji narod na planeti. Kvalitetna briga za gradjane i kvalitetne i dostupne javne usluge su za to zasluzne.

Svedska ima prosjecnu stopu poreza 57% prema googleu. Nakon određenog iznosa stopa raste progresivno kako ti rastu primanja. Isto su sretni narod. Svedska je inace u svijetu 3. na ljestvici po poduzetnickoj klimi.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
zaboracih napisati...Sanyo VHS player.... MADE IN JAPAN:)... Philips...MADE IN NETHERLANDS...Grunding....Bosch... MADE IN WEST GERMANY

KAPITALISTI svoje pogone preselili u KOMUNJARSKE zemlje...kamo sriće da su sve zemlje kapitalističke
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Dead kaže...

Da mi je znat koje su to tvrtke?

Sam si ih gore nabrojao.

 

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 0:23 (syncmaster245b).
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Tim Cook i službeno postao milijarder

Privatnim bankama duguju sve države svijeta višestruke iznose godišnjih BDP-ova čitavog svijeta. Unatoč tome, bankara nema nigdje na ovoj listi "top" bogataša, oni su očito crkveni miševi, nemaju skoro pa ništa. Nešto kao kad si šef Apple-a isplati plaću 1 dolar. A o dionicama, bonusima, svotama na raznim računima, i nekretninama - nećemo jer se "ne računaju" po top listama plus teško ih je saznati.

Idi i radi nešto korisno!
 
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
AA-d00d kaže...
Dobro javno zdravstvo, djecji doplatak, placeni porodiljni za majku i oca, kvalitetno javno obrazovanje, besplatni a kvalitetni vrtici za djecu, sigurnost da preko noci ne mozes zavrsiti na ulici iz ovog ili onog razloga...

 To se zove socijalna država (mreža), a ne socijalizam. Plaćeno porezom. Nema veze sa socijalizmom kao sustavom upravljanja.

Samomrzeći hrvat
10 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
HCMAA kaže...
zaboracih napisati...Sanyo VHS player.... MADE IN JAPAN:)... Philips...MADE IN NETHERLANDS...Grunding....Bosch... MADE IN WEST GERMANY

KAPITALISTI svoje pogone preselili u KOMUNJARSKE zemlje...kamo sriće da su sve zemlje kapitalističke

 Kina je čista kapitalistička zemlja što se ekonomije tiče. To što djeca to ne razumiju jer problem obrazovnog sustava. Da nisu prešli na kapitalizam, još dan danas bi bili treća zemlja ili još gore. Toliko o komunizmu i socijalizmu.

Samomrzeći hrvat
10 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
AA-d00d kaže...
Nitko ne tvrdi da je to besplatno.
Sve placaju porezni obveznici kroz poreze.
Ne pricamo o tome da ti drzava treba kupiti mobitel, auto ili sta vec. Pricamo o stvarima za ljudsko dostojanstvo, o brizi za svoje gradjane.

Na brzinu sam guglao poreze u Danskoj, pise prosjek 45%. A vec par godina Danci najsretniji narod na planeti. Kvalitetna briga za gradjane i kvalitetne i dostupne javne usluge su za to zasluzne.

Svedska ima prosjecnu stopu poreza 57% prema googleu. Nakon određenog iznosa stopa raste progresivno kako ti rastu primanja. Isto su sretni narod. Svedska je inace u svijetu 3. na ljestvici po poduzetnickoj klimi.

 Evo želim ti da si otvoriš firmu, gdje si jedini zaposleni, da si isplatiš plaću 12 mjeseci i sljedeće godine platiš poreze i akontacije poreza, pa se javi ovdje kako je super kad te država podere za ono što si krvavo radio i podjeli bitangama koje ne žele raditi, lopovima, narkomanima, udrugama i ostalim koji sišu državni proračun.

 

Svi ste google teoretičari sa postocima, indeksima sreće, podacima, ali probaj to osjetiti na vlastitoj koži pa se javi. Da vidiš koji će ti biti index sreće.

Samomrzeći hrvat
12 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Taj kad provuče svoju karticu u dućanu, POS od muke dobi "404 page not found". 😂
*# @Frk #*/
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
MadDogMattis kaže...
AA-d00d kaže...
Dobro javno zdravstvo, djecji doplatak, placeni porodiljni za majku i oca, kvalitetno javno obrazovanje, besplatni a kvalitetni vrtici za djecu, sigurnost da preko noci ne mozes zavrsiti na ulici iz ovog ili onog razloga...

 Opet je u Americi najbolje zdravstvo - skupo je samo zato jer se država petlja u zdravstveno osiguranje da bi neradnici dobili "besplatno" na teret prosječnog Amerikanca koji radi po cijele dane.

Sve te stvari su preplaćene kad su javne i jako puno novca je doslovno spaljeno na uhljebe.

Zašto su najbolji fakulteti u svijetu privatni ?


Jedino u čemu se slažem da bi država(društvo-porezni obveznici) u slučaju da se čovjek razboli trebala omogućiti liječenje i financije dok se ne izliječi.

A dok si zdrav, radi, nema ti šta država pomagat.


 Vidimo kako je odlicno americka zdrastvo u slucaju sa koronom. Dobro je u filmovima i serijama.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Ok, vidim gdje nam je glavni nesporazum.
Hrvatksa je jako losa sto se tice financijske sigurnosti i poduzetnicke klime.
25g katastrofalnog vodjenja drzave, od stranaka koje imaju "demokraciju" u nazivu, je ucinilo ogromnu stetu.

Nabrojao sam neke drzave prije gdje je poduzetnicka klima drasticno bolja, a gdje su porezi visoki. Velike kompanije i firme zele tamo poslovati, strucni ljudi zele tamo raditi.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Ako bi imao pristojan stan npr, ili kucu, sa garazom, dobrim autom, vlastitom sobom za svako svoje dijete. Da imas mjesec dana godisnjeg odmora, gdje si mozes priustiti putovati po svijetu. Kasnije da ti djeca mogu otici na fakultet (ako zele), gdje ce imati priliku uciti na modernim strojevima, uciti nove tehnologije itd. I to sve nakon sto platis porez. Gdje me drzava ne koci birokracijom i procedurama dok zelim otvoriti firmu. Gdje inspekcija sluzi da ti pomogne rijesiti nepravilnosti u vezi placanja poreza. (Ako nakon toga jos muljas, onda tek idu kazne).

Ja se iskreno nebi bunio.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
HCMAA kaže...
zaboracih napisati...Sanyo VHS player.... MADE IN JAPAN:)... Philips...MADE IN NETHERLANDS...Grunding....Bosch... MADE IN WEST GERMANY

KAPITALISTI svoje pogone preselili u KOMUNJARSKE zemlje...kamo sriće da su sve zemlje kapitalističke

 

Nisu preselili u komunjarske zemlje nego u siromašne zemlje. Ne privlači ih komunizam kao sustav nego velika sirotinja i mizerna cijena rada. Sad, koliko je to dobro, ne znam...

Imaš jedan Pakistan koji je vjerska islamska zemlja, sa šerijatskim zakonima (mada bi neki mogli reći da šerijatski principi imaju veze sa komunističkim) a proizvodi skoro sav tekstil.

6 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
AA-d00d kaže...
Ok, vidim gdje nam je glavni nesporazum.
Hrvatksa je jako losa sto se tice financijske sigurnosti i poduzetnicke klime.
25g katastrofalnog vodjenja drzave, od stranaka koje imaju "demokraciju" u nazivu, je ucinilo ogromnu stetu.

Nabrojao sam neke drzave prije gdje je poduzetnicka klima drasticno bolja, a gdje su porezi visoki. Velike kompanije i firme zele tamo poslovati, strucni ljudi zele tamo raditi.

 pa moraš imati jako nizak IQ ili biti u Radničkoj fronti da uspoređuješ poreze u Hrvatskoj i Danskoj,Švedskoj   Kao u švedskoj su porezi 60% i ljudi su sretni, ajmo u Hrvatskoj roknit 70% da ljudi budu sretniji 

6 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Entry Point kaže...
Ne, "država" ne smije oporezivati više tuđi uspjeh. To što nesposobne bitange žele uzeti tuđi novac to je drugi par cipela.

Socijalizam se ne može u pozitivnom kontekstu spominjati. Propali projekt koji se pokazao ultra korumpiranim, gdje izabrana manjina živi na grbači ostalih. Ni jednom u povijesti to smeće od sustava nije uspio, neće ni u buduće. Svatko tko misli da postoji neki socijalizam v2.0 kao rješenje je kompletni idiot. I vjerojatno fan one sekte zvane Radnička fronta aka Želimo se uhljebiti i upravljati.

Tim je najebao sad kad je postao milijarder kad mu ovi presude jer je zaradio na izrabljivanju radnika i migrantima 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Razlika je u tome kako se trosi novac poreznih obveznika.
U HR za placanje uhljeba, premjestanje iz jednog mjesta, u drugo i na kraju u džep pojedinca. Ili za APN kredite politicarima koji vec imaju sredjenu nektretninu ali htjeli bi i stan u Zagrebu npr. Kako se zvala ona sa onog nekog kamenjara, Nosić? Ali "naša" je, ide u crkvu. Pa nek umjesto kazne samo vrati dobiven novac? 😒

Razlika je u mentalitetu ljudi, ovdje ako manipuliras drzavnim novcem to se nekako ne cini velikik zlocinom jer ljudi misle ako direktno iz njihovog novcanika ne uzmes 100kn onda to nije strasno... Manja steta je ako mrknes 100 000kn drzavnog novca.

Uhljeba ima svugdje, kriminalaca ima svugdje ali dok se u nekim uredjenim zemljama to brzo otkrije i adekvatno kazni, u HR to bude samo aktualno u novinama jedan mjesec, a onda ljudi dobe amneziju.

Zelim reci da se u uredjenim zemljama taj novac poreznih obveznika trosi za sto je i namijenjen, dok u HR ne.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
6 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
AA-d00d kaže...
Razlika je u tome kako se trosi novac poreznih obveznika.
U HR za placanje uhljeba, premjestanje iz jednog mjesta, u drugo i na kraju u džep pojedinca. Ili za APN kredite politicarima koji vec imaju sredjenu nektretninu ali htjeli bi i stan u Zagrebu npr. Kako se zvala ona sa onog nekog kamenjara, Nosić? Ali "naša" je, ide u crkvu. Pa nek umjesto kazne samo vrati dobiven novac? 😒

Razlika je u mentalitetu ljudi, ovdje ako manipuliras drzavnim novcem to se nekako ne cini velikik zlocinom jer ljudi misle ako direktno iz njihovog novcanika ne uzmes 100kn onda to nije strasno... Manja steta je ako mrknes 100 000kn drzavnog novca.

Uhljeba ima svugdje, kriminalaca ima svugdje ali dok se u nekim uredjenim zemljama to brzo otkrije i adekvatno kazni, u HR to bude samo aktualno u novinama jedan mjesec, a onda ljudi dobe amneziju.

Zelim reci da se u uredjenim zemljama taj novac poreznih obveznika trosi za sto je i namijenjen, dok u HR ne.

 objasni ti to Radničkoj fronti 

15 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
jozef kaže...

Milijarda? Pih! Pa tol'ko ja nemam ni kad sam najsiromašniji. 

 veliš, da nije gay, oženio bi ga. 

 

 

@AA-d00d:

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder

ma sad će biti strojovođa u "vlakiću"...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Entry Point kaže...
AA-d00d kaže...
Dobro javno zdravstvo, djecji doplatak, placeni porodiljni za majku i oca, kvalitetno javno obrazovanje, besplatni a kvalitetni vrtici za djecu, sigurnost da preko noci ne mozes zavrsiti na ulici iz ovog ili onog razloga...

 To se zove socijalna država (mreža), a ne socijalizam. Plaćeno porezom. Nema veze sa socijalizmom kao sustavom upravljanja.

Upravo tako, većina njih koji zagovaraju socijalizam zapravo ni razumiju o čemu govore i brkaju sa socijalnim pravima.

 

Što se tiče spomenute Danske i Švedske, radi se zapravo o vrlo drugačijem mentalitetu nekog je kod nas. Kod njih je sramota živjeti na tuđoj grbači i društvena je norma da bi imao osjećaj vrijednosti radiš. Kod nas je sve kontra. Ja osobno nisam za sistem gdje te puste da crkneš na ulici od bolesti i osnovnu zdravstvenu i socijalnu sigurnost podržavam, no socijalističke ideje da svakome dati jednako bez obzira na rezultate su izuzetno opasne. Kod nije toliko problem socijalnih prava nego što se u velikoj većini slučajeva (čast iznimkama) ne cijeni pošteni rad, nego što si veći lopov to si veći frajer. Štoviše, dio problema koje trenutno imamo sa uhljebljivanjem su radi nasljeđenog načina razmišljanja od prije.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
6 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
southy kaže...
Entry Point kaže...
AA-d00d kaže...
Dobro javno zdravstvo, djecji doplatak, placeni porodiljni za majku i oca, kvalitetno javno obrazovanje, besplatni a kvalitetni vrtici za djecu, sigurnost da preko noci ne mozes zavrsiti na ulici iz ovog ili onog razloga...

 To se zove socijalna država (mreža), a ne socijalizam. Plaćeno porezom. Nema veze sa socijalizmom kao sustavom upravljanja.

Upravo tako, većina njih koji zagovaraju socijalizam zapravo ni razumiju o čemu govore i brkaju sa socijalnim pravima.

 

Što se tiče spomenute Danske i Švedske, radi se zapravo o vrlo drugačijem mentalitetu nekog je kod nas. Kod njih je sramota živjeti na tuđoj grbači i društvena je norma da bi imao osjećaj vrijednosti radiš. Kod nas je sve kontra. Ja osobno nisam za sistem gdje te puste da crkneš na ulici od bolesti i osnovnu zdravstvenu i socijalnu sigurnost podržavam, no socijalističke ideje da svakome dati jednako bez obzira na rezultate su izuzetno opasne. Kod nije toliko problem socijalnih prava nego što se u velikoj većini slučajeva (čast iznimkama) ne cijeni pošteni rad, nego što si veći lopov to si veći frajer. Štoviše, dio problema koje trenutno imamo sa uhljebljivanjem su radi nasljeđenog načina razmišljanja od prije.

 njima je ovo u Hrvatskoj kapitalizam 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
AA-d00d kaže...
Nitko ne tvrdi da je to besplatno.
Sve placaju porezni obveznici kroz poreze.
Ne pricamo o tome da ti drzava treba kupiti mobitel, auto ili sta vec. Pricamo o stvarima za ljudsko dostojanstvo, o brizi za svoje gradjane.

Na brzinu sam guglao poreze u Danskoj, pise prosjek 45%. A vec par godina Danci najsretniji narod na planeti. Kvalitetna briga za gradjane i kvalitetne i dostupne javne usluge su za to zasluzne.

Svedska ima prosjecnu stopu poreza 57% prema googleu. Nakon određenog iznosa stopa raste progresivno kako ti rastu primanja. Isto su sretni narod. Svedska je inace u svijetu 3. na ljestvici po poduzetnickoj klimi.

Znači, što je porez veći, to su građani zemlje sretniji? 

 

Što se tiče toga tko su najsretniji narodi mislim da je cijela teorija iza toga apsolutno pogrešna jer kako možeš izmjeriti indeks sreće nekog naroda? S druge strane, na toj listi ispred nas su npr. Kosovo i Libija, Izrael kao vojna država je skoro top 10. To je lista sa dosta čudnom metrikom i prije bi se moglo reći da je to lista rangirana po liberalnosti plus razina blagostanja, a ne sreća kao biti sretan i zadovoljan. Što se tiče sretnih Danaca i Šveđana tj. općenito Skandinavaca nisu oni baš tako sretni. U više navrata sam bio u te dvije zemlje i koliko su slični opet su toliko različiti narodi i uređenja. Danci su vrlo zatvoreni, socijalno pravedni, imaju svoj hygge i u pravilu su vrlo suzdržani narod. Šveđani su još od 70-ih krenuli sa svojim čudnim terijama ("švedska teorija ljubavi") koje ih zapravo dovode do toga da žive dosta prazan, samotnjački život, bez previše druženja. Šokantno velik broj ljudi na kraju umre bez da to itko primijeti danima, pa čak i duže. Imaju sreće da im se uselilo dosta balkanaca pa popravljaju atmosferu

 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
7 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
southy kaže...
Entry Point kaže...
AA-d00d kaže...
Dobro javno zdravstvo, djecji doplatak, placeni porodiljni za majku i oca, kvalitetno javno obrazovanje, besplatni a kvalitetni vrtici za djecu, sigurnost da preko noci ne mozes zavrsiti na ulici iz ovog ili onog razloga...

 To se zove socijalna država (mreža), a ne socijalizam. Plaćeno porezom. Nema veze sa socijalizmom kao sustavom upravljanja.

Upravo tako, većina njih koji zagovaraju socijalizam zapravo ni razumiju o čemu govore i brkaju sa socijalnim pravima.

 

Što se tiče spomenute Danske i Švedske, radi se zapravo o vrlo drugačijem mentalitetu nekog je kod nas. Kod njih je sramota živjeti na tuđoj grbači i društvena je norma da bi imao osjećaj vrijednosti radiš. Kod nas je sve kontra. Ja osobno nisam za sistem gdje te puste da crkneš na ulici od bolesti i osnovnu zdravstvenu i socijalnu sigurnost podržavam, no socijalističke ideje da svakome dati jednako bez obzira na rezultate su izuzetno opasne. Kod nije toliko problem socijalnih prava nego što se u velikoj većini slučajeva (čast iznimkama) ne cijeni pošteni rad, nego što si veći lopov to si veći frajer. Štoviše, dio problema koje trenutno imamo sa uhljebljivanjem su radi nasljeđenog načina razmišljanja od prije.

 a i u tim zemljama taj "socijalni" sustav prestaje funkcinirat kad se pojavi veliki broj imigranata koji nisu dosli doprinosit društvu nego parazitirati na socijalnoj pomoći.. nažalost zvog svoje naivnosti su uništili miran i lijep život koji su imali i gradili stoljećima.

5 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Vidim, dosta je wannabe kapitalista ovdje. A zapravo je većina jad i bijeda i ne shvaća da spada pod izrabljivanu radnu snagu (o kojoj, u našem slučaju, brinu grozne komunjare iz RF-a, Nove Ljevice ili SRP-a).

Za neke je prekasno, a nekima će svanuti kad popuše šup kartu pa iz srednjeg želim-i-ja-biti-kapitalista i mogu-samo-ako-se-fokusiram staleža padnu na socijalnu pomoć.
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2020 10:02 (Antiseptik).
Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Stoljecima? Prije par stoljeca su jos medjusobno stalno ratovali.
Danska vs. Svedska drze uvjerljivo rekord u medjusobnim ratovima.

A to kako su migranti bacili na koljena njihov sustav, to su neistine.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
5 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
@ AA-d00d

Klasične desničarske floskule. Ne treba se obazirati.
Pis on ju :P
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Nisu to samo desnicarske floskule.
To je nekakav ventil ljudima za razgovor po birtijama. Umjesto da razgovaraju o konkretnim lokalnim problemima u svojem naselju, mjestu i vlastitoj drzavi, oni se bave problemima u drzavama tisuce i tisuce kilometara dalje.🤣
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
14 godina
offline
Tim Cook i službeno postao milijarder

a osobito "stoljeća"...

 

Norveška se obogatila u zadnjih 60-ak godina jer PAMETNO raspolažu s novcima od nafte...

 

ali posljedica toga je da su im nove generacije amerikanizirane pahuljice....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice