Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats

poruka: 126
|
čitano: 28.824
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats".
16 godina
neaktivan
offline
Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats

Nije problem ovog gospodina iz vlade što ne zna, nego što nije svjestan koliko ne zna. To je očito tipični prestavnik krugova koji vladaju na svim razinama, a znaju samo laprdati i nikad se "nisu vruće vode napili". Za razliku od ovoga, jedan dobar dio njih je bar svjestan da ne zna pa se ne upuštaju previše u nebitne lamentacije, ali nekima je to toliko ušlo u naviku da misli da mogu o svemu unedogled i da ih neće prokužiti. I žalosno je da zapravo ljudi starije generacije i drugačijeg usmjerenja niti neće shvatiti razinu lobotomije koju takvi predstavljaju. Meni ovo, nažalost, nije smiješno jer kad čujem ovog tipa i njegove priče pred oči mi dolaze ne toliko vrh države gdje je ipak koliko-toliko filtracija kadrova i ne izlijeću sa svojim neznanjem toliko javno, nego mi više iskaču lokalni dužnosnici (županije, gradovi) te moćnici javnih firmi koji uzimaju novac koji je uzet svima nama i njima dan dekretom, ne moraju razmišljati što je to management i tržište, nego u nekoj prčvarnici uz janjetinu krenu sa sličnim teoretiziranjima. Ta razina društva je rak-rana i bazen iz kojeg onda isplivavaju takvi biseri u više razine politike.

Dodatno je žalosno da dotični gospodin nije ni svjestan koliko je ispao neuk (da ne upotrijebim neku drugu riječ) pa neće osjetiti ni neugodnost, osim možda kakvog prijekora iz vrha stranke i bojazni da će natpisi u medijima utjecati na njegovu karijeru. Netko normalan iz naše branše kad bi bio u takvoj situaciji valjda bi se zakopao pod zemlju ili imigrirao da se ne mora nositi sa blamažom, no za dotičnog ne trebate brinuti, ostat će tu još dugo vremena.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
9 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Stric_Jura kaže...

a kako veli Gaussova krivulja, narod je u najboljem slučaju prosječan...

 

a u slučaju Hrvata nažalost ispodprosječan, jer reagiraju k'o Pavlovljevi psi na pojmove: ustaša, partizan, Istambulska, sigurna plaća...

 eto, čim sam vidio sigurna plaća odmah mi sline cure. 

 

Inače, video je komedija, ali i žalost. Nema ni načina da tip zna bilo šta kad je cijeli život u politici. Kao i 95% njih. Ili su samo u politici ili u državnim frimama ili oboje. Šta oni mogu znati? Evo ja sam napunio 30 godina prije koji dan, dakle moja generacija više nije baš balava, sa raznim ljudima sam išao u školu pa na faks. Ljudi sad rade razne stvari, ali ono što je nepogrešivo je da su najveći ljigeži i šupci otišli u mladež raznih stranaka i oni koji su nešto i napredovali nisu nikad ništa radili osim u stranci i preko stranke. Ja kurca ne znam a radim u privatnom sektoru od kraja faksa prije 6 godina, treba mi još i iskustva i svačega, šta zna taj HDZ diklić. 

16 godina
offline
Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats

Rjesavao sam ispite pandam Osnova elektrotehnike kod nas sa MIT-a napamet, bez papira i olovke. A na faxu pisem 4 zadatka 2 sata i zavrsim sa zvukom sirene. Problem su kasnije godine gdje do izrazaja dolazi drugaciji nacin rada koji se vise bazira na konkretnim projektima, samostalnom istrazivanju (za koje u nas nema vremena od silne teorije)  te naravno financijska sredstva i oprema na fakultetima. Kada sam vidio labos u Turskoj ostao sam "paf", ljudi imaju malu elektranu na faxu... 

 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
MarkoST kaže...

 

Totalne nebuloze.

 

Političar nema blage veze o čemu blebeće, ali ima veze kako primit plaću za posao kojeg ne zna radit.

 

na drugoj strani očigledno glorificiranje mladih nezrelih informatičara...

 

 

 

 Zato si ti zreo. Zreo za u ludnicu.

15 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
neampojma kaže...
..

 kakvo božje školstvo, pa svi uspjesi su vezani za trud učenika, njegovih roditelja i profesora

 -a što je boldano? tj što ti misliš da je školstvo? Tj nasuprot papirnatom ili nekom državnom palnu.. stvarnost, neovisno o reformama itd. koje samo troše papir, to je školstvo ono stvarno, osobe. Ne ono što neki ministar napiše.

-dijete od rođenja, do recimo 20-30 god kad postaje smostalna osoba, koja radi-stvara.. je u sustavu školstva, kakav god bio, vrtić-os-sre-fax 16 godina+ .. i misliš da to ne daje neku rezultat ili da je znanje po duhu svetom?

-da, točno.. o osobi ovisi što će od tog perioda naparviti-naučiti, jednako kao što biraš koji sladoled ćeš pojesti (čokolada-vanilija) ili u kojoj slastičarnici. Ako postaneš glazbenik s glazbenom akademijom tad je opet to dio školstva npr klavir, ako postaneš nogometaš tad je to sprot recimo izvan školstva, sve ostalo je školstvo u najširem smislu riječi tj društvo koje može uz logorsku vatru prenositi legende i znanje idućoj generaciji i to je tad 'školstvo' mada nemaju školu.

 

-što da u školi zaposlimo npr profesora francuskog koji je francuz.. bi li tad učenici-znanje koje steknu bilo plod francuske ili naše škole? Tj to je sve naše školstvo ako time učimo naše mlade i da to znanje jednog dana primjene, odnosno najtužnije i pogubno za državu je kad završe školovanje i odu van. No time samo potvrđuju da je naše školstvo dobro, tj da daje ljude koji su vani traženi-korsini a problem države je što to ne mogu ovdje tj to država treba stvoriti ako može.. No školstvo je odlično, problem je država. Sad su recimo česi u odličnoj poziciji, jer su upravo to kao država stvorili, mi ne... ali ne znači da imaju bolje školstvo nego državu-uvjete za rad tj ne treba to miješati. Tj nije loša ekonomija-stanje rezultat lošeg školstva, naprotiv, jer naš kadar je vani tražen.. problem je država-interesi, banke-trgovački lanci, vlasništvo tj krupni kapital i sad umjesto da radimo za sebe sve su rasprodali pa radimo za druge ili kao megle ne radimo.. (seljaci-mlijeko..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats

Face poduzetnika su kao kad na poslovnom sastanku netko fartne onak po tiho a ubitačno a svi glume da se ništa nije desilo. 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Visak kaže...
Gledam te mlađe i ne vidim kome bih povjerio da vodi državu.
Pernaru? Nekoj influencerici? Kristini Mandarini?

Problem je što mladi iz škola izlaze gluplji od svojih roditelja, ali jednako pokvareni. Nisu Đakićeva ili Kerumova djeca nešto moralnija od očeva.

 Krivo gledaš. Ološa je uvijek bilo i uvijek će ga biti ali sposobnih mladih ljudi ima. Problem je što na našoj političkoj sceni ne postoje stranke nego sekte. Glasači ne gledaju čovjeka nego je li u njihovoj ili neprijateljskoj sekti. Ovo nešto mlađih koji se pojavljuju kao kandidati velikih sekti su već iskvareni a ovi iz manjih sekti su teški populisti.

Ljudi ima ali vrata su im zetvorena.

15 godina
offline
Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats

Dragane, IT u nas je malen problem. ovako je svugdje. "nesposobni su sposobni samo onesposobiti sposobne". nisu bez razloga rvat'ne najgluplji narod na svijetu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Vrata su svima otvorena. Skupiš par tisuća potpisa, kandidiraš se i onda nitko ne glasa za tebe jer su glasači glupi. Čak ni oni koji tvrde da nemaju za koga glasati, a zapravo su ljenčine koje uopće ni ne traže nekog kvalitetnog za koga bi glasali, to im je samo izgovor.
Tu je početak i kraj svih problema.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
3 godine
odjavljen
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Visak kaže...
Gledam te mlađe i ne vidim kome bih povjerio da vodi državu.
Pernaru? Nekoj influencerici? Kristini Mandarini?

Problem je što mladi iz škola izlaze gluplji od svojih roditelja, ali jednako pokvareni. Nisu Đakićeva ili Kerumova djeca nešto moralnija od očeva.

 Mislim da je odgovor i vise nego ocigledan. Bugovima forumasima treba predati uzde Hrvatske. Trebamo samo medjusobno izabrati ministre i savjetnike. Za pocetak ministar unutarnjih poslova Ajar 

15 godina
neaktivan
offline
Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats

Nažalost negativna selekcija je već dugo na djelu u svim segmentima društva pa oni koji trebaju voditi državu (ali ima toga i u privatnim firmama i korporacijama)  nemaju praktičnog znanja.

Dodatni problem je što se to onda neminovno počne odražavati na školstvo, ali i na cjelokupno društvo.

Čemu forsirati djecu da se educiraju kada to ne daje kod nas rezultate u "životnom" uspjehu.

A onda time imate nove generacije koje su manje sposobne od prijašnjih (jer posao u školi nerijetko ide prema šteli), pa te iste sada uče nove generacije isto sa nižim izlazbim rezultatima/znanjem.

 

I onda umjesto da se prepoznaju poneki koji su napredni/pametni/sposobni/dobronamjerni kako bi preuzeli vođenje i vlast, negativna selekcija opet napravi svoje i odemo u spiralu.

 

Ima neki dobar matematičar/prorok da izbaci limes ove funkcije?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Nocni kaže...

..

Ima neki dobar matematičar/prorok da izbaci limes ove funkcije?

 

- matematički imamo šanse (kao za sve, loto ili da nas pogodi veći kamenčić..) no gledam u čarobni grah i crno nam se piše. Vjerojato je ovo drugo točnije mada će se 'znanstvenici' usprotiviti.

- za loše ne treba poseban trud, znanje, itd.. dok za dobro ipak treba + ne jedna osoba nego sustav.

- da bi mogli korak dalje treba popraviti sustav a sustav je sustvano loš.. kvaka22 kao kvadratura kruga koji se beskonačno vrti. Ponekad ne treba biti pametan nego recimo glup pa presječi mačem, možda i pogrešno.. no solomonu je uspjelo :) jer se bez takve sječe-gluposti ponekad ne može korak dalje.

 

edit: .. kao btw, recimo usa-trumpek, upravo tako mi zvuči njegovo solomonsko rješenje problema, mačem.. toljagom ili tweetom ili tomahawkom (raketom).. pa mada je on trumpek-glumpek, ponekad i sirova sila napravi posao a on radi posao, za svoje interese. Mi trebamo za svoje, državu-društvo-standarad i to neće nektko drugi za nas, tj vjerojatnije da će opstruirati jer su svi mogući konkurenti u nekom smislu (npr covid-turizam-granice.. pa se time utječe za zaradu tj ovisi kako će koja država proglasiti crvene regije..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 14:23 (ihush).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
prepozanao si se u Vrapcu?!... ))
4 godine
neaktivan
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
vidi ti se po avataru koliko si zreo... a sto se tice zrelosti ima i zuckerberg milijarde pa mu one ne donose pamet u glavi... ))
4 godine
neaktivan
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
u RH se informatika dize u nebesa kao da ce ona sama po sebi lansirat narod i drzavu u 22 stoljece, a u biti lansira samo pojedince kroz bogacenje... to govori koliko je cjelokupna populacija odgojena i obrazovana na razini srednjeg vijeka. propulzivna i perspektivna ekonomija se ne zasniva na rimcu i nanobitu, tj. na pojedincima vec na dobrobiti srednje klase koja u RH vise ne postoji. svaka informativna emisija HRT glorificira hyperuspjesne informaticke pojedince dok 20% gradjana prezivljava na kontejnerima kao u latinskoj americi...
16 godina
offline
Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats

Firme koje su uspjele su firme koje posluju izvan Hrvatske. Sve ostale posluju sa državom i duboko su isprepletene (Apis/In2,SedamIT...). Nisam ih duže pratio pa su možda i već izmigoljile izvan ove države, ali generalno sve firme koje posluju izvan Hrvatske su okrenule lovu vani, ne ovdje jer ovdje prodaš jednu bazu/projekt istom ministarstvu više puta. Bio sam svjedok kada je to priznao zaposlenik jedne od tih vrlih tvrtki i kaže, tko im kriv što nemaju nekog sposobnog tko će to skužiti. No nije stvar u sposobnom, nego taj netko je dobio nešto i tako to ide. Oni kradu, ali dali su i meni i tako u krug.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Visak kaže...
Vrata su svima otvorena. Skupiš par tisuća potpisa, kandidiraš se i onda nitko ne glasa za tebe jer su glasači glupi. Čak ni oni koji tvrde da nemaju za koga glasati, a zapravo su ljenčine koje uopće ni ne traže nekog kvalitetnog za koga bi glasali, to im je samo izgovor.
Tu je početak i kraj svih problema.

 Tako dolzimo do one poslovice da svaki narod ima vlast kakvu zaslužuje. Sad mi ovaj dio s "tvrde da nemaju za koga glasati" nije jasan. Nisli li sam napisao "gledam te mlađe i ne vidim kome bih povjerio da vodi državu". Među ovim starijima vidiš?

 

12 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Jedna riječ - susramlje. Nisam mogao gledati koliko mi je bilo neugodno. Da sam na mjestu ovih dečki ustao bi se i otišao.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats

Ljudi konačno shvaćaju koja je uloga i značaj političara u stvarnom svijetu. Samo su, nažalost, u našoj zemlji oni ti koji "vedre i oblače" te glavne zvijezde svih medija svakodnevno.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr

i da budemo precizni - 90 % političara na najvišim funkcijama su alumni Pravnog fakulteta u ZG - šteta zgrade i Meštrovićeva kipa, ali treba ga potaracat....

Ju je je? Je ju je!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
BlueMax kaže...

 Tako dolzimo do one poslovice da svaki narod ima vlast kakvu zaslužuje. 

 

 Pa to od početka pričam, ne može se pljuvati po političarima bez da se pljuje po narodu, to je nerazdvojno. Bar sada kad nam nisu ni Turci, Habsburgovci ni Sbi za sve krivi.

 

Prvi korak da bi se preokrenuo neki trend je uvidjeti tko je kriv. Treba prekinuti samozavaravanje kako nam je netko drugi kriv.

 

BlueMax kaže...

Sad mi ovaj dio s "tvrde da nemaju za koga glasati" nije jasan. Nisli li sam napisao "gledam te mlađe i ne vidim kome bih povjerio da vodi državu". Među ovim starijima vidiš?

 

 Da, kvalitetnih pojedinaca uvijek ima. Kao što ih ima među inžinjerima, programerima ili menadžerima, tako ih ima i među političarima.

 

Među mlađima će se sigurno vremenom iskristalizirati poneko, ali mladima je u politici teško dobiti vidljivost (osim ako su redikuli). Nisam mislio da među njima nema kvalitetnih, nego sam odgovarao na tezu da sve stare treba potjerati, jer to ne bi ništa riješilo. I među mladima ćeš imati lopova isto koliko i među starima, samo što ih ne možeš razlikovati jer ih ne poznaješ. Kod starih baz znaš tko je tko.

 

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats

 

 

Ma, joj ekipo. Bazirajmo se samo na pozitivne primjere oko nas. Ne valja trošiti vrijeme, energiju i novac na bezvezne ljude u našim životima.

Zato mi više znače pozitivni primjeri oko mene, ma kako u malom broju bili isti. Ovo su dobre vijesti, te ovaki pozitivni primjeri kao što su Alan i Car sa svojim co. samo pokazuju ovim "ostalima" tko su oni. 

Problem je tim drugima što svoje probleme i nedostatke vide na drugim mladim, perspektivnim i uspješnim ljudima, pa zato pričaju ovakve nebuloze o proizvodnji hardvera. Samo da bi ispali pametni.

 

Car i Alan su ljudine. Al' imamo mi u našem IT toliko pozitvnih stvari koje je teško i prebrojati. 

BUG, Infinum, Nanobit, CETITEC, Five, Photomath, Microblink, braća Prusac, Albert Gajšak, dečki tenkisti sa Savice, .....

Sve su to oni koji su lučnoše boljega svijeta u ovom mraku koji nas okružuje.

 

Još jednom bravo za Car&Alana. Bravo, dečki!

 

"Gledali sa dna, sada diramo na vrhu
I nema živciranja sve što radim ima svrhu"

by Tram 11- " Za Deset Godina"

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats

Odlično, još malo lupati po korumpiranim, uhljebničkim, lopovskim političarima. A gdje ste bili 5.7. ?! 54 % vas nije izašlo, 2/3 koji su izašli su glasali za te stranke. Ostale stranke koje se bore protiv takvog establishmenta su vam smješne i nezrele. Možda bi se ovaj čovjek iz emisije mogao sramit svog znanja, ali 100 put više se možete vi ostali sramit koji ste takvog čovjeka smjestili na tu trenutnu poziciju koju obnaša.

Moj PC  
13 0 hvala 1
9 godina
offline
Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats

Hm, imamo zemlju u kojoj kada dolazi nogometna reprezentacija spontano se okupilo više od 500 000 ljudi i zakrči Zagreb od aerodroma do jankomira.

Gdje uspijeh 11 vatrenih postaje vlastiti uspjeh i zaborav na 25% poreza, neefikasno sudstvo, vladu, neimaštinu, opljačkane građane i sugrađane, kriminalne privatizaccije itd itd...

 

Zaokružio bih nekim citatom uzetim s neta:

 

Ima na Balkanu jedna zemlja koja se graniči sama sa sobom.
Gdje žive najljepše žene, a natalitet ipak opada.
Gdje svi igraju nogomet, a pobjeđuju u vaterpolu, košarci, rukometu ili odbojci.
Gdje nezaposleni najviše rade.
Gdje na najplodnijoj zemlji žive ljudi koji gladuju.
Gdje vlakovi kasne po redu vožnje.
Gdje svi žure na posao, a nitko ne stiže na vrijeme.
Gdje osmosatno radno vrijeme traje 12 sati.
Gdje je zdravstveno besplatno, a liječenje skupo.
Gdje svi roditelji nemaju pravo na dječji doplatak.
Gdje su novinari slobodni da napišu što god im se naredi.
Gdje je svjetska kriza dobila državljanstvo.
Gdje su javne nabavke tajne, a državne tajne javne.
Gdje se ratovi nikada ne završavaju.
Gdje se povijest ponavlja svaki dan.
Gdje su najbogatiji oni koji nikada nisu radili.
Gdje je strana valuta uzeta za domaću.
Gdje ljudi slave vjerske praznike, a psuju svog Boga.
Gdje pametne zbog nerazumijevanja proglašavaju ludima, a lude sposobnima.
Gdje nepismeni pišu povijest.
Gdje su zakoni nezakoniti, a anarhija normalno stanje.
Gdje vlada mito i korupcija.
Gdje vlast prezire građane kao neželjene svjedoke.
Gdje se živi od budućnosti, jer na sadašnjost nemamo pravo.
Gdje se svatko svakom smješka, a nitko nikome ne želi dobro.
Gdje sudski postupci traju duže od života.
Gdje su samo poplave način navodnjavanja zemljišta.
Gdje prizivaju diktatora, a demokraciju smatraju porezom na budale.
Gdje smatraju da će zemlja duže napredovati ako se što više nazaduje.
Gdje normalni nisu potrebni, i zapošljavaju se nesposobni a ne sposobni.
Gdje se tvoj trud, znanje i zalaganje nimalo ne cijeni.
Gdje živiš, samo zato da bi umro.
Gdje je vrijeme beskonačno, a glupost besmrtna...

 

Dakle, IT kao industrija koja nije vezana lokacijom, je jedina sretna okolnost u ovoj priči. Da je vezana teritorijalno samo za Hrvatsku, nitko osim par RODJO&CO kruha se ne bi najeo.

Isto tako kao što je Nanobit/Infinum ubo sreću u području na koje su drugi odmahivali kao neozbiljan IT, na hrvatskom tržištu se također kruha ne bi najeli.

 

 

Jednom kad osnujete open source državu, možda ova zemlja krene naprijed.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 16:00 (WORA).
 
10 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Stric_Jura kaže...

i da budemo precizni - 90 % političara na najvišim funkcijama su alumni Pravnog fakulteta u ZG - šteta zgrade i Meštrovićeva kipa, ali treba ga potaracat....

 Zato Zagrebačko i kotira tako dobro na međunarodnom nivou.

 

Uskoro će ih Baltazar prešišat.

luckyluke kaže...

Odlično, još malo lupati po korumpiranim, uhljebničkim, lopovskim političarima. A gdje ste bili 5.7. ?! 54 % vas nije izašlo, 2/3 koji su izašli su glasali za te stranke. Ostale stranke koje se bore protiv takvog establishmenta su vam smješne i nezrele. Možda bi se ovaj čovjek iz emisije mogao sramit svog znanja, ali 100 put više se možete vi ostali sramit koji ste takvog čovjeka smjestili na tu trenutnu poziciju koju obnaša.

 Drugim riječima prazne priče.

 

Ono što meni nije jasno zašto su ovi IT poduzetnici upopće došli u Otvoreno ?

 

Stari napravio si biznis, uzeo lovicu, koji klinac se ideš degradirat na partijskoj tv ?

 

Da sam na njihovom mjestu Hrvatska (kao država i njeni problemi) me ne bi grebali 2%...

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 16:26 (DarthMarkus).
4 godine
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Cansee kaže...

 Evo ja sam napunio 30 godina prije koji dan, dakle moja generacija više nije baš balava, sa raznim ljudima sam išao u školu pa na faks. Ljudi sad rade razne stvari, ali ono što je nepogrešivo je da su najveći ljigeži i šupci otišli u mladež raznih stranaka i oni koji su nešto i napredovali nisu nikad ništa radili osim u stranci i preko stranke. Ja kurca ne znam a radim u privatnom sektoru od kraja faksa prije 6 godina, treba mi još i iskustva i svačega, šta zna taj HDZ diklić. 

 Ti koji su otišli u mladež stranaka imat će za koju godinu sve što mogu poželjeti. Pod jednim uvjetom. Da budu poslušni. Ne boje se oni zakona. Oni se jedino boje da ih se ne izbaci iz kruga povlaštenih.

malak kaže...

 te naravno financijska sredstva i oprema na fakultetima. Kada sam vidio labos u Turskoj ostao sam "paf", ljudi imaju malu elektranu na faxu... 

 To je kod nas jedan od gorućih problema. Firme bi gotove ljude, a gdje će se školovati, na kojoj opremi na fakultetima? Onoj iz 1945.? Onda sve to preuzmu tečajci koji koji su nedavno dobili lijepu donaciju u opremi (i BUG je pisao o tome), dok fakulteti mogu samo sanjati o takvoj donaciji.

 

 

Visak kaže...
Vrata su svima otvorena. Skupiš par tisuća potpisa, kandidiraš se i onda nitko ne glasa za tebe jer su glasači glupi. Čak ni oni koji tvrde da nemaju za koga glasati, a zapravo su ljenčine koje uopće ni ne traže nekog kvalitetnog za koga bi glasali, to im je samo izgovor.
Tu je početak i kraj svih problema.

 

Nisu glupi. Samo gledaju svoju korist. I biraju onoga za koga znaju da će omogućiti tu korist. A ujedno i im je prepoznatljiv.

 

 

Nocni kaže...

Nažalost negativna selekcija je već dugo na djelu u svim segmentima društva pa oni koji trebaju voditi državu (ali ima toga i u privatnim firmama i korporacijama)  nemaju praktičnog znanja.


 

I onda umjesto da se prepoznaju poneki koji su napredni/pametni/sposobni/dobronamjerni kako bi preuzeli vođenje i vlast, negativna selekcija opet napravi svoje i odemo u spiralu.

 

 

 

 Slažem se da vlada negativna selekcija. Maloprije sam naveo - riječ o uvjetu poslušnosti. Nitko ne želi imati konkurenciju. Pa biraju poslušne i manje opasne / ambiciozne. Ima i u državnoj službi sposobnih ljudi ali ih ovi loši maltretiraju, gnjave, šikaniraju, da se njih loše ne primijeti. Kada bi napredni, pametni i što sve ne preuzeli vlast, brzo bi se ohladili kada bi vidjeli u što su se uvalili. Lako je gledati s tribine, treba ući u igralište i igrati. Što misliš zašto svaki premijer i predsjednik države osijede? Jer im je dobro? Svake minute ti dođe netko s nekim s*anjem, a ti se pitaš - što mi je to trebalo. I igraš igrice moći, tko će koga. Pametni se sklone i bave se nekim svojim biznisom ili rade za državu i šute. Nisu nužno loši, baš suprotno, ali ne žele stavljati glavu na panj.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 16:39 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats

Ispala mi je negdje jedna citirana poruka (zapravo više njih) o božanskim bićima zvanim - poduzetnici.

 

Pa 2/3 ili više ih je naslonjeno na državu. Takvi nisu čuli za pojam tržišta. Da im država ukine lovu koju sišu iz proračuna, dobar dio bi ih propao preko noći. A ti probaj sam sam svojom firmom kao veliki poštenjak prodrijeti u te krugove i dobiti posao. Zgazit će te poput žohara. Meni je na zgradi krov popravljala firma koja šljaka dobro i mahom poslove dobiva preporukom - naprave dobar posao i ljudi ih preporuče. Pa smo sa zgrade gledali jedan drugi krov na državnoj zgradi koji je izgledao ubi bože. Vele dečki, to su radili odlikaši, mi tu ne možemo prodrijeti.

 

 

I još mi je zbrisao citat o IT-u kao spasu za sve. Horatio Hownblower je napisao dobar komentar - trebaš ti imati nekoga iza sebe s financijama da bi uspio. ILI MORAŠ BITI MLAD i uporan i imati i nešto sreće. I ovaj klinac koji je tu na slici, a bio je jučer u emisiji, lijepo je opisao da je napustio faks na 3. godini studija i da nije znao u kojem će smjeru sve to otići. Mene je dok sam studirao malo toga bilo strah. Život je bio predamnom, i imao sam kakav takav izbor u kojem pravcu mogu ići.

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
DarthMarkus kaže...
Stric_Jura kaže...

i da budemo precizni - 90 % političara na najvišim funkcijama su alumni Pravnog fakulteta u ZG - šteta zgrade i Meštrovićeva kipa, ali treba ga potaracat....

 Zato Zagrebačko i kotira tako dobro na međunarodnom nivou.

 

Uskoro će ih Baltazar prešišat.

 Neće. Veleučilišta nemaju tu kvalitetu.

4 godine
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
DarthMarkus kaže...

Ono što meni nije jasno zašto su ovi IT poduzetnici upopće došli u Otvoreno ?

 

Stari napravio si biznis, uzeo lovicu, koji klinac se ideš degradirat na partijskoj tv ?

 

Da sam na njihovom mjestu Hrvatska (kao država i njeni problemi) me ne bi grebali 2%...

 Taština. Htjeli su se pokazati. Da sam na njihovom mjestu, odbio bih poziv.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
zelenapaprika kaže...
Visak kaže...
Vrata su svima otvorena. Skupiš par tisuća potpisa, kandidiraš se i onda nitko ne glasa za tebe jer su glasači glupi. Čak ni oni koji tvrde da nemaju za koga glasati, a zapravo su ljenčine koje uopće ni ne traže nekog kvalitetnog za koga bi glasali, to im je samo izgovor.
Tu je početak i kraj svih problema.

 

Nisu glupi. Samo gledaju svoju korist. I biraju onoga za koga znaju da će omogućiti tu korist. A ujedno i im je prepoznatljiv.

 

 

 Glupi su, jer oni koji gledaju samo svoju osobnu korist su glupi. Živimo u društvu i osim svoje koristi trebali bi imati i razumijevanje za društvenu korist, jer neke stvari u životu ne možeš postići samo osobnim bogaćenjem, za njih treba i društvo prosperirati. Ako društvo nema novca za snimati filmove, tiskati knjige, uvesti struju, asfaltirati ceste... ti ćeš sjediti u svojoj kuli od slonovače i nećeš imati gdje izaći i što raditi.

 

Postoje primitivni nagoni i postoji društvena nadgradnja. Ljude koji su okrenuti primitivnim nagonima zovemo primitivci. Kada je to dominantan način ponašanja onda je i cijelo društvo primitivno. Nismo po tome najgori, ima puno gorih, ali problem je što kao društvo polako nazadujemo, a to je ono što ubija nadu da će biti bolje.

 

Da bi se trend preokrenu potreban je nekakav impuls. Izlaz iz Jugoslavije je bio velik impuls, ali nažalost zloupotrijebljen upravo od strane tih primitivaca koji su složili sistem kakav imamo danas. Sada bi nam trebalo nešto novo, ali nema neke sile na horizontu koja bi to pokrenula. Većini političara stanje odgovara, Crkvi izuzetno odgovara, kulturnjaci su negdje uhljebljeni i ne talasaju, sveučilištarci šute i gutaju Borasova govna. Posvuda ima par solo igrača, ali oni su više kao folklor.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice