Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats

poruka: 126
|
čitano: 28.775
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats".
6 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Keso kaže...

4 pametna uspješna čovjeka u studiju i 1 iz vlade koji se nespretno izrazio pa mu se izruguju i ti si zaključio da ništa u Hrvatskoj ne valja?

Neće smjena generacija ništa promijeniti. Mora se aktivno micati ljude koji ne znaju raditi i omogućiti onima koji znaju i žele raditi da rade.

Nema tu puno mudrosti.

Neće ti netko drugi urediti državu ako se ti nećeš boriti za nju ili barem jedan njen mali kutak da bude bolji nego prije.

U Hrvatskoj se može itekako uspjeti i lijepo živjeti.

Ni drugdje ruže ne cvjetaju tako idelano kako zamišljaš.

 

Kakav lik moraš biti da među četiri pametna čovjeka ideš vuči paralele o nećemu što ne znaš?! Ima tu ona jedna izreka: "hrabrost je u neznanju". 

 

On se taj dan možda nespretno izrazio. Sutra će se možda nespretno izraziti kada budu pisali zakon koji će se možda baš ticati IT sektora. 

 

Da, u Hrvatskoj malo toga valja. Jako malo. I to zato što ovakvi uhljebi imaju hrabrosti pričati o nećemu što ne znaju. Šta pričati, pa čak pisati i zakone. 

 

Zašto da se borim? Da se ubijam svaki dan da bi mi onda došao ovakav lik i "nespretno" se izrazio. Hvala. 

 

U Hrvatskoj ruže ne cvjetaju, istina. No drugdje barem rastu pa čak nekada i procvjetaju. U Hrvatskoj se voda koja treba ići za ruže kako bi one jednog dana procvjetale idu ovakvih uhljebima kako bi se oni mogli nespretno izraziti. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
neampojma kaže...

aha, ovi klinci su plodovi našeg školskog sustava 
https://www.index.hr/tag/55567/informaticka-olimpijada.aspx

 

Pa zapravo ako se stvarno zakopas u navedenu temu primjetiti ćeš da su godinama u pitanju klinci s MIOC-a, a različiti klinci svakih par godina, pa novi i tako..

Školstvo nije zobena kaša, mislim isto vrijedi za sve, pa i sav javni sektor. Više je kao shitty rižot od morskih plodova u nekom provincijskom shit-tier restoranu na kontinentu, gdje ti ga naprave od zamrznutog "frutti di mare" pakovanja. Je, 80% je riža, ostalih 20% je mahom surimi, ali upadne tu i tamo koja zamrznuta kozica ili mušula. Tako je i sa školstvom. Overall je u banani, policy-making naročito, ali ipak par obrazovnih institucija imaju prilično konzistentno dobre rezultate, a ostale očito nisu tako loše jer feed-aju u ovih par pa to opet nije problem.

6 godina
protjeran
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
ihush kaže...
neampojma kaže...
..

aha, ovi klinci su plodovi našeg školskog sustava 
https://www.index.hr/tag/55567/informaticka-olimpijada.aspx

 

 -gle.. možda ti zvuči čudno-neobično.. ali, oni dečki u studiju, su plod tog našeg školstva, dok je ministar plod francuskog. Oni znaju, oni su ITjci.. dok on blebeće o promilu diska.

-možemo reći svašta o državi-vlasti, no neke stvari imamo, ljude. To ponekad da neočekivan dobar rezultat, slučajno, no kad se to dešava stalno tad se ne govori o slučajnosti nego sustavu koji ipak funkcionira. Tko je za to zaslužan? Možda obitelj kao kostelići, možda ulica, možda klima-zrak-voda.. a možda ipak i školstvo, tj nije uprava vodovoda, nije sdp-hdz, nije industrija.. tad ako je nešto to jedino može biti školstvo i sama osoba, jer kolači se ne rade od govana.. neovisno što mogu izgledati lijepo (učeno) kao ministri :))

 plod školstva a čovjek odustao sa FER-a da bi otvorio firmu 😂😂 a koliko ima takvih koji nisu završili diplomski da mogu radit svoje 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr

Nece, bit ce ti tuzne i zalosne ako imas prijatelje koji nisu uspjeli pobjeci ili su "zarobljeni" tamo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 13:55 (imilicevic).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Vandit kaže...

Jednog dana kada iselim iz Hrvatske ovakve stvari će mi biti smiješne. Trenutno su mi uznemirujuće. 

 Nece, bit ce ti tuzne i zalosne ako imas prijatelje koji nisu uspjeli pobjeci ili su "zarobljeni" tamo.

5 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Očekivati boljitak u društvu u kojem temeljno pitanje je:
đes bio 91'?

ubi bene ibi patria...i stoga svaka čast svima koji su rekli chao i otišli u bolje sutra

da imam određena znanja otišao bih i ja...a ovako tu sam di jesam...ali sam donio odluku da ako ja nisam imao izbora roditi se na usranom mjestu...da ja neću napraviti tu pogrješku...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Macumba kaže...
Slika našeg društva: na jednoj strani pametni, poduzetni i uspješni, a na drugoj podobni, paraziti i neznalice koji žive na račun prvih.

Pametni, poduzetni, uspješni... Bilo je takvih na kamione. Dobili Cromu ili Zlatnu kunu i otperjali na boravak o državnom trošku ili su otrčali preko južne granice. Ali im se isplatilo. Sve im je ostalo. Barem se meni tako čini. Ovom zadnjem su za sada pronašli 8 stanova i onu viksu koja vrijedi 60000 kuna (moš mislit) te par milijuna kod frenda u garaži. A gdje je sve ono što nisu našli? I on je uspješan. I nije kriv dok mu se ne dokaže krivnja. A ovi u studiju iz IT sektora mogu sanjati o 8 stanova, viksi i milijunima kod frenda u garaži. Dok ovaj uživa u "klubu", IT-evci se znoje prek ekranom. Kome je bolje?

4 godine
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Vandit kaže...

 

Da, u Hrvatskoj malo toga valja. Jako malo.

 Nije istina. U Hrvatskoj puno toga valja ali se ne zna za to. Zašto se ne zna? Zato jer netko nije prišapnuo novinarima o nekim kvalitetnim stvarima, a neki i ne žele u medije. Pametno je rekao Romano Bolković - da mi je biti bogat i anoniman. I toga se mnogi drže.

4 godine
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
ihush kaže...

 -gle.. možda ti zvuči čudno-neobično.. ali, oni dečki u studiju, su plod tog našeg školstva,

 Tip ti je u emisiji rekao da je došao do 3. godine faksa i da je odustao od tog istog faksa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 16:37 (zelenapaprika).
10 godina
neaktivan
offline
Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats

To je istina, u Hrvatskoj puno ima dobroga, ali i puno losega.

Stvari treba nazvati svojim imenom, i dobro i lose

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
zelenapaprika kaže...
ihush kaže...

 -gle.. možda ti zvuči čudno-neobično.. ali, oni dečki u studiju, su plod tog našeg školstva,

 Tip ti je u emisiji rekao da je došao do 3. godine faksa i da je odustao od tog istog faksa.

 -da ..i? Probudi se jednog dana i imao znanje programera po duhu svetom? Svi mi smo stekli neko znanje, svi smo na 'ramenima predaka'.. npr Tesla.. i proizvod društva, okoline, svega. Nismo se sami sjetili programirati, nego kako god okreneš kao dio školovanja te osobe, čak i ''dosadna'' povijest koja programeru ne treba pomaže u nekim stvarima kao opća kultura (a to zapadu fali.. zato su naši dobri-bolji.. ne zato jer imamo milijarde i opremu, imamo ljude-znanje-knowhow.. a to je školstvo, ne neko ministarstvo ili političke stranke s programom, nego ljudi i prenošenje znanja.. i kao rezultat razmišljanje koje daje rezultat tj soft-kod, kao što je lako koristiti pitagorin poučak nakon što ga je on otkrio.. a on je produkt grčke škole-društva itd.. ne francuske, usa i sl.). 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
ihush kaže...
zelenapaprika kaže...
ihush kaže...

 -gle.. možda ti zvuči čudno-neobično.. ali, oni dečki u studiju, su plod tog našeg školstva,

 Tip ti je u emisiji rekao da je došao do 3. godine faksa i da je odustao od tog istog faksa.

 -da ..i? Probudi se jednog dana i imao znanje programera po duhu svetom? Svi mi smo stekli neko znanje, svi smo na 'ramenima predaka'.. npr Tesla.. i proizvod društva, okoline, svega. Nismo se sami sjetili programirati, nego kako god okreneš kao dio školovanja te osobe, čak i ''dosadna'' povijest koja programeru ne treba pomaže u nekim stvarima kao opća kultura (a to zapadu fali.. zato su naši dobri-bolji.. ne zato jer imamo milijarde i opremu, imamo ljude-znanje-knowhow.. a to je školstvo, ne neko ministarstvo ili političke stranke s programom, nego ljudi i prenošenje znanja.. i kao rezultat razmišljanje koje daje rezultat tj soft-kod, kao što je lako koristiti pitagorin poučak nakon što ga je on otkrio.. a on je produkt grčke škole-društva itd.. ne francuske, usa i sl.). 

gdje si se ti školovao da i ja dođem tamo da naučim pisat takve bedastoće  

4 godine
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
ihush kaže...
zelenapaprika kaže...
ihush kaže...

 -gle.. možda ti zvuči čudno-neobično.. ali, oni dečki u studiju, su plod tog našeg školstva,

 Tip ti je u emisiji rekao da je došao do 3. godine faksa i da je odustao od tog istog faksa.

 -da ..i? Probudi se jednog dana i imao znanje programera po duhu svetom? Svi mi smo stekli neko znanje, svi smo na 'ramenima predaka'.. npr Tesla.. i proizvod društva, okoline, svega. Nismo se sami sjetili programirati, nego kako god okreneš kao dio školovanja te osobe, čak i ''dosadna'' povijest koja programeru ne treba pomaže u nekim stvarima kao opća kultura (a to zapadu fali.. zato su naši dobri-bolji.. ne zato jer imamo milijarde i opremu, imamo ljude-znanje-knowhow.. a to je školstvo, ne neko ministarstvo ili političke stranke s programom, nego ljudi i prenošenje znanja.. i kao rezultat razmišljanje koje daje rezultat tj soft-kod, kao što je lako koristiti pitagorin poučak nakon što ga je on otkrio.. a on je produkt grčke škole-društva itd.. ne francuske, usa i sl.). 

 

Koji je tebi vrag? Čitam i valjam se od smijeha. Ne znam jesi li samo meni odgovorio, ali sam vidio da su ti i drugi spomenuli tvoj propust. :-)

 

 

5 godina
protjeran
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
texas.bug kaže...

To je istina, u Hrvatskoj puno ima dobroga, ali i puno losega.

Stvari treba nazvati svojim imenom, i dobro i lose

 Samo puno lošega, a vrlo malo dobroga...

6 godina
protjeran
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
zelenapaprika kaže...
ihush kaže...
zelenapaprika kaže...
ihush kaže...

 -gle.. možda ti zvuči čudno-neobično.. ali, oni dečki u studiju, su plod tog našeg školstva,

 Tip ti je u emisiji rekao da je došao do 3. godine faksa i da je odustao od tog istog faksa.

 -da ..i? Probudi se jednog dana i imao znanje programera po duhu svetom? Svi mi smo stekli neko znanje, svi smo na 'ramenima predaka'.. npr Tesla.. i proizvod društva, okoline, svega. Nismo se sami sjetili programirati, nego kako god okreneš kao dio školovanja te osobe, čak i ''dosadna'' povijest koja programeru ne treba pomaže u nekim stvarima kao opća kultura (a to zapadu fali.. zato su naši dobri-bolji.. ne zato jer imamo milijarde i opremu, imamo ljude-znanje-knowhow.. a to je školstvo, ne neko ministarstvo ili političke stranke s programom, nego ljudi i prenošenje znanja.. i kao rezultat razmišljanje koje daje rezultat tj soft-kod, kao što je lako koristiti pitagorin poučak nakon što ga je on otkrio.. a on je produkt grčke škole-društva itd.. ne francuske, usa i sl.). 

 

Koji je tebi vrag? Čitam i valjam se od smijeha. Ne znam jesi li samo meni odgovorio, ali sam vidio da su ti i drugi spomenuli tvoj propust. :-)

 

 

 Njemu su garant i nogometne škole najbitnije za uspjeh hrvatske na svjetskom + Mamić  

5 godina
protjeran
offline
Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats

Prosjecni HDZ/SDP glasac: 

 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
I sto na to dodati? Jednu zlicicu vegete i pipil mast trast as 👌👨‍🍳😁
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
imilicevic kaže...

 Nece, bit ce ti tuzne i zalosne ako imas prijatelje koji nisu uspjeli pobjeci ili su "zarobljeni" tamo.

 

S jedne strane da. S druge strane bit će bi drago što ću svaki mjesec moći poslati nešto novaca starcima pa da mi stara ne mora sa 60+ godina ići čistiti okolo tuđe kuće da bi zaradila neki smiješni novac. 

13 godina
neaktivan
offline
Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats

Članak je promašen. Naročito ako se zna kako ta IT industrija u stvarnosti funkcnira i što sve stoji iza nekih uspješnih priča. Daleko je to od glamuroznih opisa autora. U nekim segmentima čak je i tamnija od dešavanja u 'klasičnom' sektoru u Hrvatskoj.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
ihush kaže...
zelenapaprika kaže...
ihush kaže...

 -gle.. možda ti zvuči čudno-neobično.. ali, oni dečki u studiju, su plod tog našeg školstva,

 Tip ti je u emisiji rekao da je došao do 3. godine faksa i da je odustao od tog istog faksa.

 -da ..i? Probudi se jednog dana i imao znanje programera po duhu svetom? Svi mi smo stekli neko znanje, svi smo na 'ramenima predaka'.. npr Tesla.. i proizvod društva, okoline, svega. Nismo se sami sjetili programirati, nego kako god okreneš kao dio školovanja te osobe, čak i ''dosadna'' povijest koja programeru ne treba pomaže u nekim stvarima kao opća kultura (a to zapadu fali.. zato su naši dobri-bolji.. ne zato jer imamo milijarde i opremu, imamo ljude-znanje-knowhow.. a to je školstvo, ne neko ministarstvo ili političke stranke s programom, nego ljudi i prenošenje znanja.. i kao rezultat razmišljanje koje daje rezultat tj soft-kod, kao što je lako koristiti pitagorin poučak nakon što ga je on otkrio.. a on je produkt grčke škole-društva itd.. ne francuske, usa i sl.). 

 

Pričaš besmislice. Nemamo mi ni školstvo ni znanje ni know how.  Zato jesmo tu gdje jesmo, štrikamo jeftino i neinventivno kod za strance. Ja sam npr stručan u prog a nemam faks, na faksu učiš samo osnove. Neki tu i tamo ubodu sa igricama za djecu ili prodajom jeftinih SMS-ova. Prema novom istraživanju mi smo na začelju po digitalizaciji i svemu vezanom uz to. Otreznite se, mi ni po čemu nismo naročiti u IT-u. Srbija, Mađarska, Rumunjska, Bugarska, Poljska, Risija su pune vrhunskih programera. Mi smo osrednje kvalitetna kap u moru kvalitetne vode. Zapad ima lovu i uspješne IT firme, istok ima znanje. Mi nemamo ni jedno ni drugo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2020 23:06 (Dagg).
15 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr

-nemamo ništa, no klinci na natjecanjima pobjeđuju.. nemamo ni nogometnu ligu no dođu sa srebrom itd.

-što ti to govori? + jedako kad navodiš istok.. i mi smo taj istok, isto-slično.. tj nismo onaj zapad, kamo ode dobar programer ili nogometaš, nismo novac..

-no što ti to govori o sustavu, ako istok (ok ne moraš nas u to brojiti..) ima programere koji rasturaju na zapadu, ima li zapad bolji sustav ako mora vrbovati istočne? Što misliš koji sustav stvara programere ako pri tome vidimo da se ide s istoka na zapad, ne obrnuto?

-ono kako-zašto može biti nepoznanica, no činjenice su takve, mi imamo mlade, a nisu postali programeri samo zato jer dišu ovaj zrak i piju vodu, nego im je ipak netko prenio neko znanje.. a to nije samo znanje kako napraviti fornext petlju nego i koje godine je napoleon jahao po africi ili da bangladeš ima neke zemljopisne koridinate.. dok to npr usa školstvo ne radi i dobiješ fahidiota koji može rasturati atome ali ne zna skuhati kavu .. tj mozak i znanje su čudne biljke, kako rdi, što je bitno za ideju.. tj svaki posao, možeš biti kuhar u frenč-restoranu ili u macdonaldsu.. pogodi što stvara zapad a što istok? .. to je produkt sustava, čak i kad je loš, kao što su kisneski pingpongaši produkt kine, mada ih kupe nizozemci pa pobjeđuju pod tom zastavom.. ista stvar.

 

-ili ovako, ako misliš da si dobar programer, kako si to postao, gdje? Nisi na MITu, mada ćeš možda jednog dana otići tamo i postati predavač, profesor ili član.. tko stvara mlade informatičare? Neovisno kako-zašto, to je činjenica, možda je naš zrak 'jači'.. ali tu stvaramo one programere koji mogu smisliti i riješiti problem dok zapad stvara fahidiote koji često ne znaju zavezati cipelu a tad ni smisliti-izmisliti neko novo rješenje i upravo zato trebaju istok.. kao što su prije sto godina trebali N.Teslu.. a jesmo li mi istok-zapad.. to je samo relativno, istočnije smo od zapada ša tumači kako želiš :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
ihush kaže...

-nemamo ništa, no klinci na natjecanjima pobjeđuju.. nemamo ni nogometnu ligu no dođu sa srebrom itd.

-što ti to govori? + jedako kad navodiš istok.. i mi smo taj istok, isto-slično.. tj nismo onaj zapad, kamo ode dobar programer ili nogometaš, nismo novac..

-no što ti to govori o sustavu, ako istok (ok ne moraš nas u to brojiti..) ima programere koji rasturaju na zapadu, ima li zapad bolji sustav ako mora vrbovati istočne? Što misliš koji sustav stvara programere ako pri tome vidimo da se ide s istoka na zapad, ne obrnuto?

-ono kako-zašto može biti nepoznanica, no činjenice su takve, mi imamo mlade, a nisu postali programeri samo zato jer dišu ovaj zrak i piju vodu, nego im je ipak netko prenio neko znanje.. a to nije samo znanje kako napraviti fornext petlju nego i koje godine je napoleon jahao po africi ili da bangladeš ima neke zemljopisne koridinate.. dok to npr usa školstvo ne radi i dobiješ fahidiota koji može rasturati atome ali ne zna skuhati kavu .. tj mozak i znanje su čudne biljke, kako rdi, što je bitno za ideju.. tj svaki posao, možeš biti kuhar u frenč-restoranu ili u macdonaldsu.. pogodi što stvara zapad a što istok? .. to je produkt sustava, čak i kad je loš, kao što su kisneski pingpongaši produkt kine, mada ih kupe nizozemci pa pobjeđuju pod tom zastavom.. ista stvar.

 

-ili ovako, ako misliš da si dobar programer, kako si to postao, gdje? Nisi na MITu, mada ćeš možda jednog dana otići tamo i postati predavač, profesor ili član.. tko stvara mlade informatičare? Neovisno kako-zašto, to je činjenica, možda je naš zrak 'jači'.. ali tu stvaramo one programere koji mogu smisliti i riješiti problem dok zapad stvara fahidiote koji često ne znaju zavezati cipelu a tad ni smisliti-izmisliti neko novo rješenje i upravo zato trebaju istok.. kao što su prije sto godina trebali N.Teslu.. a jesmo li mi istok-zapad.. to je samo relativno, istočnije smo od zapada ša tumači kako želiš :)

Klinci pobjeđuju jer ih podupiru roditelji i/ili profesori, da ta djeca prate hrvatski obrazovni sustav mogli bi se zaposlit kod nas preko veze ili ići u inozemstvo kao i većina što odu. 
Evo ti primjer FOI-a, 300-ak studenata se upiše po generaciji, a 20-ak studenata ulaže svoje slobodno vrijeme sa profesorima i idu na hackatone i pobjeđuju i eto FOI je vrhunski fakultet  

Isti program, ista okolina i netko na diplomskom studiju traži pomoć da mu se upali virtualka, a jedan Kopić proda softver za par mil $ i to je sve zasluga obrazovnog sustava, de molim te prestani više  

15 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr

roditelji i profesori su pali s marsa? .. svi smo mi produkt društva, dok je školstvo kao sve dio, manji-veći..

-ako misliš da se programer postaje tako da sjediš u klupi i dobiješ diplomu, varaš se.. no da, ima i takvih :).. a razlika između programera tu ili tamo je u načinu razmišljanja, time i rješavanju problema što te dovodi do mentora, roditelja, osobnog trenera ako već ne pristaješ da je školstvo to .. (naravno da nije npr ministar fuxić.. ili neka uredba kao bolonja..). Školstvo je sustav, dio društva pa i u pričanju viceva jer sve to na svoj način stvara osobu a hoćeš li biti dobar-loš u poslu ili karakteru, nogometaš, pekar ili doktor ovisi o tebi.

-ili ovako, jesu li naši ITjovci vani prihvaćeni, kao i naši doktori i sl? ... -jesu. Što god bio uzrok, nije ni zapdano školstvo koje ne producira usprkos tome što imaju daleko više resursa a mladi informatičari kako god okreneš predstavljaju hr-školstvo na tim natjecanjima i pobjeđuju daleko veće-jače, redovito.. pa sad tko griješi ili što kako tumačiš.. rezultat je činjenica i ako želiš osporiti tad moraš imati argument, ne neko mišljenje.. tj ako to nisi naučio i to je propust školstva-društva, možda škole možda okoline, tj pomisli ponekad, možda si u krivu? To nema veze s slobodom-izborom kao pravom misliti što želiš tj ako tako misliš, tad argumentiraj.. po čemu je naše školstvo loše ili lošije od zapadnog kao usa-uk-fra..? Ne govorim o privredi, vojnoj sili, nuklearnim raketama nego o informatičkom rezultatu, 4mil stanovnika, mladi na natjecanjima.. pa i indijci-kinezi.. mada ih ima neusporedivo više, i zapad ih kupuje, inače bi ih stvarao a to je dio školstva-društva tj ovisi što ti misliš da je školstvo, samo ono kad sjediš u klupi ili kad političar ima sumnjivu (lažnu) diplomu?.. ne, to je neko šire znanje, snalažljivost, primjena. Smisliti nešto novo ili riješit problem, ostalo može codemonkey, to mi imamo a to je ipak zasluga školstva, ne marsovaca.. mada možemo jednako reći da ovisi o osobama oko tebe, tj profesoru informatike koji to znanje prenese entuzijazmom, no i ostali profesori su dio toga, karikirano kao povijest-zemljopis koji na prvu nemaju veze s ITom... imaju, jer to je sve dio osobe, znanja, koje tad omogućuje nešto više, sinergiju vs ponavljanje-repetativnost robota tj specijalizaciju koja stvara fahidiota kao na proizvodnoj traci (čaplinov film..).

 

edit: ili kao argument i ti navedeš npr foi.. pa kako bi ti rekao, nije to vodovod, nije politika, nije nešto deseto ili s marsa, nego je to ipak školstvo, a da od nekog broja ljudi jednostavno nisu svi za sve je u svim poslovima, branšama... možeš tako biti glazbenik, nogometaš, kemičar, konobar.. cirkusant ili astronaut, no nisu svi, nego oni koji su za to a to gle čuda ipak ide kroz školski sustav, ne kroz vodovodni... tj tvoj primjer ti je argument koji te demantira i ako to ne zrazumiješ tad jednostavno nisi za čitanje i pisanje takvih tema..

 

edit-2 ... ili 'ponavljanje gradiva' (za one kojima treba..)

-mlade osobe ITjci u temi, su proizvod ovog društva, školstva, čak i kad ga prekinu, tj nisu proizvod drugog društva-školstva, finskog-francuskog-marsovskog, dok predstavnik vlade upravo to je.. i vidimo što je rezultat. Pljuvati naše školstvo.. čemu, koji je kriterij? To što je manje novca? -rezultati! Daleko bolje od npr francuza dok je predstavnik vlade upravo to demonstrirao. Školstvo je tad dobro ili loše, bolje od ili lošije od.. nekog trećeg? Rezultati impliciraju odgovor čak i kad ne znamo uzrok-objašnjenje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 17:11 (ihush).
6 godina
protjeran
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
ihush kaže...

roditelji i profesori su pali s marsa? .. svi smo mi produkt društva, dok je školstvo kao sve dio, manji-veći..

-ako misliš da se programer postaje tako da sjediš u klupi i dobiješ diplomu, varaš se.. no da, ima i takvih :).. a razlika između programera tu ili tamo je u načinu razmišljanja, time i rješavanju problema što te dovodi do mentora, roditelja, osobnog trenera ako već ne pristaješ da je školstvo to .. (naravno da nije npr ministar fuxić.. ili neka uredba kao bolonja..). Školstvo je sustav, dio društva pa i u pričanju viceva jer sve to na svoj način stvara osobu a hoćeš li biti dobar-loš u poslu ili karakteru, nogometaš, pekar ili doktor ovisi o tebi.

-ili ovako, jesu li naši ITjovci vani prihvaćeni, kao i naši doktori i sl? ... -jesu. Što god bio uzrok, nije ni zapdano školstvo koje ne producira usprkos tome što imaju daleko više resursa a mladi informatičari kako god okreneš predstavljaju hr-školstvo na tim natjecanjima i pobjeđuju daleko veće-jače, redovito.. pa sad tko griješi ili što kako tumačiš.. rezultat je činjenica i ako želiš osporiti tad moraš imati argument, ne neko mišljenje.. tj ako to nisi naučio i to je propust školstva-društva, možda škole možda okoline, tj pomisli ponekad, možda si u krivu? To nema veze s slobodom-izborom kao pravom misliti što želiš tj ako tako misliš, tad argumentiraj.. po čemu je naše školstvo loše ili lošije od zapadnog kao usa-uk-fra..? Ne govorim o privredi, vojnoj sili, nuklearnim raketama nego o informatičkom rezultatu, 4mil stanovnika, mladi na natjecanjima.. pa i indijci-kinezi.. mada ih ima neusporedivo više, i zapad ih kupuje, inače bi ih stvarao a to je dio školstva-društva tj ovisi što ti misliš da je školstvo, samo ono kad sjediš u klupi ili kad političar ima sumnjivu (lažnu) diplomu?.. ne, to je neko šire znanje, snalažljivost, primjena. Smisliti nešto novo ili riješit problem, ostalo može codemonkey, to mi imamo a to je ipak zasluga školstva, ne marsovaca.. mada možemo jednako reći da ovisi o osobama oko tebe, tj profesoru informatike koji to znanje prenese entuzijazmom, no i ostali profesori su dio toga, karikirano kao povijest-zemljopis koji na prvu nemaju veze s ITom... imaju, jer to je sve dio osobe, znanja, koje tad omogućuje nešto više, sinergiju vs ponavljanje-repetativnost robota tj specijalizaciju koja stvara fahidiota kao na proizvodnoj traci (čaplinov film..).

 

edit: ili kao argument i ti navedeš npr foi.. pa kako bi ti rekao, nije to vodovod, nije politika, nije nešto deseto ili s marsa, nego je to ipak školstvo, a da od nekog broja ljudi jednostavno nisu svi za sve je u svim poslovima, branšama... možeš tako biti glazbenik, nogometaš, kemičar, konobar.. cirkusant ili astronaut, no nisu svi, nego oni koji su za to a to gle čuda ipak ide kroz školski sustav, ne kroz vodovodni... tj tvoj primjer ti je argument koji te demantira i ako to ne zrazumiješ tad jednostavno nisi za čitanje i pisanje takvih tema..

 

edit-2 ... ili 'ponavljanje gradiva' (za one kojima treba..)

-mlade osobe ITjci u temi, su proizvod ovog društva, školstva, čak i kad ga prekinu, tj nisu proizvod drugog društva-školstva, finskog-francuskog-marsovskog, dok predstavnik vlade upravo to je.. i vidimo što je rezultat. Pljuvati naše školstvo.. čemu, koji je kriterij? To što je manje novca? -rezultati! Daleko bolje od npr francuza dok je predstavnik vlade upravo to demonstrirao. Školstvo je tad dobro ili loše, bolje od ili lošije od.. nekog trećeg? Rezultati impliciraju odgovor čak i kad ne znamo uzrok-objašnjenje.

 tek sam sad skužio da si u pravu, obrazovni sustav u hrvatskoj je razlog zašto se ti klinci trude sa profesorima i roditeljima da uspiju, da imamo bolji obrazovni sustav svi bi bili zadovoljni sa svojim znanjem i nebi bilo ovakvih talenata koji se istiću 😂😂

15 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr

-talent? .. to je tek 1% ostalo je rad-učenje i nisi ništa napravio/naučio sam nego od prethodne generacije-društva, pa sad jel to školstvo ili nešto deseto, marsovci i voda misli što želiš, činjenice ostaju iste.. rezultat.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
ihush kaže...

-talent? .. to je tek 1% ostalo je rad-učenje i nisi ništa napravio/naučio sam nego od prethodne generacije-društva, pa sad jel to školstvo ili nešto deseto, marsovci i voda misli što želiš, činjenice ostaju iste.. rezultat.

 na talentu živiš u osnovnoj školi kad upišeš smeće od osnovne kad ispravljaš učitelje iz nekih predmeta i nikad ne učiš jer nije bilo potrebe i onda dođeš u opću gimnaziju gdje ne možeš na nastavi naučit sve i jedva prođeš. Kad si loš učenik onda si sam kriv što si ljenčina, a kad učenik ide po olimpijadama onda je to uspjeh obrazovnog sustava 😂😂

15 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr

-da. :)

 

 

ok, proširena rečenica.. :)) .. jer, što misliš, što je zaslužno za npr natjecanja ili uspjeh likova iz teme? .. voda-zrak, talent, usa-mit-ucla model, bolonja, marsovci, vodovod.. ili možda-ipak, školstvo? Školstvo nije hdz i ministar, to je sustav, dio društva, načina razmišljanja, ne samo u školi nego životu ili u vrtiću. Pošto nije zaslužno npr francusko školstvo, tad mogu zaključiti da je ipak naše. Ako ti to ne vidiš tako, tad ne vidiš. (i vjeruješ da su sami, po duhu svetom ili samim talentom naučili programirati, prije toga čitati-pisati, hodati, misliti-razmišljati..)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 12:14 (ihush).
6 godina
protjeran
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
ihush kaže...

-da. :)

 

 

ok, proširena rečenica.. :)) .. jer, što misliš, što je zaslužno za npr natjecanja ili uspjeh likova iz teme? .. voda-zrak, talent, usa-mit-ucla model, bolonja, marsovci, vodovod.. ili možda-ipak, školstvo? Školstvo nije hdz i ministar, to je sustav, dio društva, načina razmišljanja, ne samo u školi nego životu ili u vrtiću. Pošto nije zaslužno npr francusko školstvo, tad mogu zaključiti da je ipak naše. Ako ti to ne vidiš tako, tad ne vidiš. (i vjeruješ da su sami, po duhu svetom ili samim talentom naučili programirati, prije toga čitati-pisati, hodati, misliti-razmišljati..)..

 pa problem je što se sustav temelji na sreći hoćeš se naći u školi koja ima kompetentnog profesora ili se roditi u obitelji koja će te gurati u nekom smjeru, pa se to ne može zvati sustav koji funkcionira, osim kod tebe jer misliš što su oni rođeni u hrvatskoj da je to automatski produkt hrvatskog obrazovnog sustava 😂

frend je u 1. srednje prošao na državno iz matematike i tražio je od profesorice da ga mentorira i ona mu je rekla da nema vremena za to, bio je zadnji i poslije toga nikad nije išao na natjecanja, na maturi je imao najbolji rezultat na školi i upisao PMF, bio 2 godine tamo i vratio se kući, mislim da je na kraju završio nešta u bosni. Šta bi bilo s tim klincem da postoji neki sustav koji će darovitim učenicima pokazat pravi put, nikad nećemo saznat 😠

15 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr

-da, postoje priče o prijateljima, poznanicima.. 'mogao je biti nogometaš..' ali ga nije uzeo mamić.. ista stvar, no kako god okreneš, nogometaš kao luka modrić je dio tog sustava pa i mamić koji ima novac.. i jednako može biti u svemu ostalome kao u školi-školstvu, no to školstvo kao i nogomet daje rezultat.. neovisno jel stvar sreće, mentora-profesora koji želi prenjeti znanje ili nekog kog to ne zanima.. statistički je jednako tako svugdje, no naši u odnosu na statistiku imaju bolji rezultat. .. što je uzrok? ako nije sustav tad masrovci ili voda-zrak, po duhu svetom?.. tj ako ne prihvaćaš odgovor da je to školstvo, tad što je? Samouk nije.. tj netko je uložio znanje i trud da to prenese a to se kolokvijalno naziva učitelj ili škola, od pećinskih vremena nadalje.. ne nužno ministarstvo nego škola u najširem smislu a tad je to ipak riječ sličnija školstvu nego ostale riječi koje možemo nabaciti kao vodovod ili nešto deseto.

 

-rezulteate imamo, tad imamo i školstvo koje je preduvijet za to, tj statistički smo čudo ako je to samo stvar sreće ili prirodno.. dok u radu-uspjehu talent služi samo da se osoba zainteresira ostalo je učenje-rad.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
ihush kaže...

-da, postoje priče o prijateljima, poznanicima.. 'mogao je biti nogometaš..' ali ga nije uzeo mamić.. ista stvar, no kako god okreneš, nogometaš kao luka modrić je dio tog sustava pa i mamić koji ima novac.. i jednako može biti u svemu ostalome kao u školi-školstvu, no to školstvo kao i nogomet daje rezultat.. neovisno jel stvar sreće, mentora-profesora koji želi prenjeti znanje ili nekog kog to ne zanima.. statistički je jednako tako svugdje, no naši u odnosu na statistiku imaju bolji rezultat. .. što je uzrok? ako nije sustav tad masrovci ili voda-zrak, po duhu svetom?.. tj ako ne prihvaćaš odgovor da je to školstvo, tad što je? Samouk nije.. tj netko je uložio znanje i trud da to prenese a to se kolokvijalno naziva učitelj ili škola, od pećinskih vremena nadalje.. ne nužno ministarstvo nego škola u najširem smislu a tad je to ipak riječ sličnija školstvu nego ostale riječi koje možemo nabaciti kao vodovod ili nešto deseto.

 

-rezulteate imamo, tad imamo i školstvo koje je preduvijet za to, tj statistički smo čudo ako je to samo stvar sreće ili prirodno.. dok u radu-uspjehu talent služi samo da se osoba zainteresira ostalo je učenje-rad.

 pa tako nekako je mamić povezan sa školstvom

onaj koji je potpisao ugovor sa mamićem = učenik koji ima potporu roditelja/profesora

onaj koji nije potpisao ugovor sa mamićem = učenik koji samostalno pohađa hrvatski školski sustav

zasad je Kramarić jedini igrač koji je uspio a da nije potpisao ugovor sa mamićem, jedino nije dobivao velike ugovore kao ostali, al dođe ti na isto kad moraš dati dio mamiću 😂

jedino mi je drago što će svi talenti otići iz ove vukojebine da ne moraju slušati pizdarije kako su uspjeli jer imamo dobar školski sustav 😂😂

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice