Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14

poruka: 84
|
čitano: 21.322
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14".
12 godina
protjeran
offline
Re: Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14
Mitch kaže...
Han kaže...

@Mitch Kaj nema na androidu? Svaka app ima permissions koje možeš podešavat. Čak MIUI odavno ima opcije za personalized ads. Čak te kod prvog postavljanja telefona pita da li želiš primati personalizirane reklame... Nije android taj koji to forsira, nego razne aplikacije kod kojih korisnici ne čitaju neko samo klikaju accept i next..

Nitko ne kaze da Android to forsira. Nema na Androidu da developer mora trazit odredeni permission da bi to radio. Nije bilo ni na iOSu sve do sada.

 

Dakle, nema vise samo (ne)citanja i klikanja accept, nego sad moras traziti sistemski permission, vodi se evidencija, i uvijek se moze to vidjeti na Privacy postavkama cijelog OSa za svaki app.

 

Neću dalje ulaziti u neku raspravu.... činjenica je da sve što drugi odavno imaju nije vrijedno spomena, ali kada to Apple uvede i objavi onda je to revolucija i nešto što svima treba i bez toga ne mogu, bez obzia da li je to appleovo rješenje bolje ili lošije, u očima korisnika ios-a će uijek biti najbolje i savršeno. Samo ukratko: MIUI odavno ima opciju naknadnog podešavanja permissions-a za svaku aplikaciju. Na razini same aplikacije i na razini os-a. Ne kužim zašto je teško većini iphone korisnicima teško priznati da widgeti, pip i ostale osnovne mogućnosti nešto što postoji odavno i nije to neka revolucija koju je izmislio apple. Ali opet kužim i njih, uzbuđuju se jer sada imaju nešto što nikada nisu imali na svojim precijenjenim uređajima i naravno da će se sa time hvaliti.

12 godina
offline
Re: Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14
Flas1987 kaže...
@MrBlc
Aha, tako znaci, to je dobar argument? Tebi je ta funkcija potrebna pa je i svima ostalima. Kako ne shvacas da ima ljudi kojima smeta da im ledica blinka cijelo vrijeme.

Sam osobno sam si gasio tu opciju na android uredajima.

Meni cak niti AOD nije bio ukljucen na Huaweiu i Xiaomiu jer mi je dovoljno da mi ekran zasvijetli kada poruka dode.


 Tipična iOvca priča. Tebi je dovoljno da ti ekran zasvijetli? Mobitel ti nikad nije u džepu, torbi i sl. nego stalno ispred nosa pa vidiš kad je zasvijetlio?

Takvima nisu trebali ni widgeti pa će ih sad imati pun ekran. Smiješan im je bio ekran veći od 3,5" a sad svi imaju 6" i više. Hvale se brzim (12W) punjenjem a nemaju punjač. Ništa nije dobro dok to Apple ne reizmisli.

U stvarnosti Apple svakom nadogradnom donosi neke stvarno dobre featurese koje Android ima godinama. I u drugom smjeru postoje neka preuzimanja ideja ali to su nažalost uglavnom ukidanja nekih korisnih stvari u svrhu podizanja profita. Teško da je bilo naći nekog toliko zadrtog Androidaša koji će tvrditi kako je micro USB bolji od Lightninga. S druge strane ima koliko hoćeš ovaca koje i dalje tvrde da je Lightning bolji od USB-C.

Meni iPhone s widgetima postaje, nakon dugo vremena, ponovo zanimljiv uređaj. Napokon će biti u stanju prikazivati većinu potrebnih informacija bez ulaska u aplikacije. Uskoro miču i notch, u sve modele stavljaju OLED i bežično punjenje...

Polako mi izbijaju argumente protiv kupovine iPhonea da će mi na kraju ostati samo cijena a taj mi je argument, koliko god čudno zvučalo, najlakše zanemariti.

15 godina
offline
Re: Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14
Tebi ocito nije jasno o cemu ja pricam. Taj permission sa personalized adove nema nijedan OS na trzistu. iOS14 ga uvodi i nadam se Android 11, no to je tesko ocekivati kad Google zaraduje bas od podataka na targeted marketingu.
12 godina
protjeran
offline
Re: Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14

Hm, ali ako ti je mobilni gadget od presudne važnosti za posao zašto ostaje dalje od tebe? Zar ti smartwatch dojavom poruke, poziva ili nečega ne oduzima vrijeme i koncentraciju? I da odma riješimo nedoumicu, koristim i mobilni gadget i smartwatch. Meni osobno smartwatch ( Galaxy watch ) osim za vrijeme, služi za notifikacije, prognozu i čak za razgovore kad vozim. Još bi nadodao da ako je nekome problem imati i smartwatch i mobitel, ne znači da je onima koji ih imaju nepotreban.

15 godina
offline
Re: Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14
ATJLučko kaže...

Kolega Envy ali kako me ne shvaćate, uz smartwatch ja bilo gdje u radijusu 15 metara imam notifikaciju, u stvarnom vremenu. 

Pa čak i preko ceste u selu, ako zabim mob doma, signal/veza je toliko jak/a da funkcionira bez pol muke. 

 

Apasolutno ne vidim igdje potrebu za ledicom, gdje ću ja "buljiti i slinaviti" tko mi je preko čega poslao poruku ?! 

Kolega ja te u potpunosti shvaćam (što sam i napisao u gornjem postu) ali moraš i ti mene shvatiti da ja ne želim na ruci nikakav sat. Sat je za mene modni dodatak i to je to. Ne želim kada sjedim u uredi ni telefon u džepu. Bude na stolu. Želim kada odem negdje i nema me pola sata da znam da ako LED-ica miga imam propušten poziv ili poruku. Pogledam šta je u pitanju i to je to. Ne miga više.

Od cijele priče napravili ste hype kao da vam refloktor sa stadiona blinka u uči. A ja želim samo reći kako su u Appleu tvrdoglavi kao hitler.

Ajde nek mi od vas kaže kako na istom ekranu gledate youtube (ili slušate) a na donjoj strani surfate Safarijem?

14 godina
offline
Re: Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14
BlueMax kaže...
Flas1987 kaže...
@MrBlc
Aha, tako znaci, to je dobar argument? Tebi je ta funkcija potrebna pa je i svima ostalima. Kako ne shvacas da ima ljudi kojima smeta da im ledica blinka cijelo vrijeme.

Sam osobno sam si gasio tu opciju na android uredajima.

Meni cak niti AOD nije bio ukljucen na Huaweiu i Xiaomiu jer mi je dovoljno da mi ekran zasvijetli kada poruka dode.


 Tipična iOvca priča. Tebi je dovoljno da ti ekran zasvijetli? Mobitel ti nikad nije u džepu, torbi i sl. nego stalno ispred nosa pa vidiš kad je zasvijetlio?

Takvima nisu trebali ni widgeti pa će ih sad imati pun ekran. Smiješan im je bio ekran veći od 3,5" a sad svi imaju 6" i više. Hvale se brzim (12W) punjenjem a nemaju punjač. Ništa nije dobro dok to Apple ne reizmisli.

U stvarnosti Apple svakom nadogradnom donosi neke stvarno dobre featurese koje Android ima godinama. I u drugom smjeru postoje neka preuzimanja ideja ali to su nažalost uglavnom ukidanja nekih korisnih stvari u svrhu podizanja profita. Teško da je bilo naći nekog toliko zadrtog Androidaša koji će tvrditi kako je micro USB bolji od Lightninga. S druge strane ima koliko hoćeš ovaca koje i dalje tvrde da je Lightning bolji od USB-C.

Meni iPhone s widgetima postaje, nakon dugo vremena, ponovo zanimljiv uređaj. Napokon će biti u stanju prikazivati većinu potrebnih informacija bez ulaska u aplikacije. Uskoro miču i notch, u sve modele stavljaju OLED i bežično punjenje...

Polako mi izbijaju argumente protiv kupovine iPhonea da će mi na kraju ostati samo cijena a taj mi je argument, koliko god čudno zvučalo, najlakše zanemariti.

 Meni su takvi tipovi ljudi za proucavanje, koji ce doslovno svojim zivotom ici braniti neku kompaniju i njen proizvod, samo zato sto ga oni koriste.

Pa i ja koristim Ipad Pro i mogu vam reci da je uredjaj u segmentu tableta top, nema konkurenciju. Ali to i dalje ne znaci da sve valja i da se ne moze bolje od onoga sto trenutno prezentiraju. 

5 godina
offline
Re: Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14
Flas1987 kaže...
@MrBlc
Aha, tako znaci, to je dobar argument? Tebi je ta funkcija potrebna pa je i svima ostalima. Kako ne shvacas da ima ljudi kojima smeta da im ledica blinka cijelo vrijeme.

Sam osobno sam si gasio tu opciju na android uredajima.

Meni cak niti AOD nije bio ukljucen na Huaweiu i Xiaomiu jer mi je dovoljno da mi ekran zasvijetli kada poruka dode.


 Je li bolje imati i iskljuciti ako tebi ne koristi a nekome koristi ili ne imati uopste? Zasto ste toliko protiv izbora.... TO ja nikad necu shvatiti... Na iphone izbor je veliki no no i svi to brane i hvale.... Jbg ili sam ja mentalno ogranicen ili ja to ne shvatam.....

 

Nedostatak bilo kakve kritike je druga stvar... Kada se nesto doda na iphone svi dizu u nebesa kada to isto izbace niko ni rijec da kaze....

Sta je sa 3d touch? Svi dizali u nebesa i kad je to apple izbacio da je ijedan vlasnik iphone rijec rekao. Svi se prave sad blesavi kao da nikad nije ni postojalo....

Pricam o onima koji se gorljivi branioca svete igracke....

 

5 godina
offline
Re: Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14
Han kaže...
Mitch kaže...
Han kaže...

@Mitch Kaj nema na androidu? Svaka app ima permissions koje možeš podešavat. Čak MIUI odavno ima opcije za personalized ads. Čak te kod prvog postavljanja telefona pita da li želiš primati personalizirane reklame... Nije android taj koji to forsira, nego razne aplikacije kod kojih korisnici ne čitaju neko samo klikaju accept i next..

Nitko ne kaze da Android to forsira. Nema na Androidu da developer mora trazit odredeni permission da bi to radio. Nije bilo ni na iOSu sve do sada.

 

Dakle, nema vise samo (ne)citanja i klikanja accept, nego sad moras traziti sistemski permission, vodi se evidencija, i uvijek se moze to vidjeti na Privacy postavkama cijelog OSa za svaki app.

 

Neću dalje ulaziti u neku raspravu.... činjenica je da sve što drugi odavno imaju nije vrijedno spomena, ali kada to Apple uvede i objavi onda je to revolucija i nešto što svima treba i bez toga ne mogu, bez obzia da li je to appleovo rješenje bolje ili lošije, u očima korisnika ios-a će uijek biti najbolje i savršeno. Samo ukratko: MIUI odavno ima opciju naknadnog podešavanja permissions-a za svaku aplikaciju. Na razini same aplikacije i na razini os-a. Ne kužim zašto je teško većini iphone korisnicima teško priznati da widgeti, pip i ostale osnovne mogućnosti nešto što postoji odavno i nije to neka revolucija koju je izmislio apple. Ali opet kužim i njih, uzbuđuju se jer sada imaju nešto što nikada nisu imali na svojim precijenjenim uređajima i naravno da će se sa time hvaliti.

 Sto je najgore to nije ni bliziu onoga sto postoji vec odavno... SAmo pocetak uvodjenja i jos jedno 3 nadogradnje IOSa ce trebati da to postigne funkcionalnost na kojoj je to isto na andoridu...

Mitch kaže...
Tebi ocito nije jasno o cemu ja pricam. Taj permission sa personalized adove nema nijedan OS na trzistu. iOS14 ga uvodi i nadam se Android 11, no to je tesko ocekivati kad Google zaraduje bas od podataka na targeted marketingu.

 To si 100% u pravu. Meni niej bitno ali pozdravljam ovu odluku. Ali sam i dalje skeptican da je to cisto radi zastite korisnika a ne poluga da se izvuce vise para od FB i googlea....

12 godina
protjeran
offline
Re: Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14
Mitch kaže...
Tebi ocito nije jasno o cemu ja pricam. Taj permission sa personalized adove nema nijedan OS na trzistu. iOS14 ga uvodi i nadam se Android 11, no to je tesko ocekivati kad Google zaraduje bas od podataka na targeted marketingu.

 

Očito nije. No nema veze.... IOS rules!

12 godina
offline
Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14

uvijek gasim ta personalised ad sranja, ali nikad nigdje ne pomaže. to očito njima neki fantomski switch samo u izborniku. guglam jednu stvar, za sat oglas na yt  od minutu o istoj maki faking sata. upalim mobitel (android), odem na messenger, tamo 2 oglasa zaredom između chatova, opet satovi. mislim ono... dal me smeta - pa da, nije da mi je za glavu, al ono, nije ni ugodno.

 

na ip 11 (moj prvi ajfon ikada) nije bilo takvih stvari, samo rendom nepovezani oglasi na google i face appovima, ali nikad tako ciljano i napadno.

mislim da je za korisnike puno zdraviji os i tvrtka koja se financira prodajom primarno svojih usluga, nego prodajom mojih podataka ostalim firmama za marketing. i nemam problema da to platim više.

 

koliko ljudi koristi te famozne widgete? ja ih prvo obrišem sa homescrena jer sa na andoridu mutavo riješeni i često ne prate estetiku os-a tj. tih skinova koji proizvođači nabacaju tek tolko da se razlikuju od drugih. vrhunac je sam google na pixelima gdje ne dopušta micanje widgeta za search...

ovaj ios način da staviš 2-3 widgeta u 1 i samo ih vrtiš mi je čak i fora jer štedi prostor.

 

ios ima defitivno limite i ograničenja - ali za generalnu populaciju, dakle ljudi koji ne dolaze na bug forum, koji nemaju pojma kaj je a13 soc, arm, kolko baterija ima mah, niti koji znaju kaj su widgeti uopće ili su ih zapamtili po sigurnosnom fijasku kakav su bili  u win 7, ti limiti ne dolaze u sferu generalnog problema koji pogađa korisnike, već o njima raspravljamo mi na jednom specijaliziranom forumu gdje ljudi dolaze sa nekim predznanjem ili interesom.

 

jesam za izbor, ali smisleni, a ne nabacat sve u jedan drlog zvan nova verzija androida (kakav je npr pie i q sa svojim miš-mašom od api-ja, to je druga priča, ali nek se i to spomene) i imat načelni izbor.

Halo Bing! Kako bratac?
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14
Mitch kaže...
Tebi ocito nije jasno o cemu ja pricam. Taj permission sa personalized adove nema nijedan OS na trzistu. iOS14 ga uvodi i nadam se Android 11, no to je tesko ocekivati kad Google zaraduje bas od podataka na targeted marketingu.

Kolega Mitch moraš shvatiti jednu stvar koju ti želim dobronamjerno ukazati.

Ti si u USA. Završio si jedan od oni 8 elitna fakuleta (neka Ivy liga ako se ne varam). Dakle vidi se da ne trolaš jer za to ti ni cija Ivy liga ne bi pomogla. Za to bi morao završiti Faklutet za Organizirano trolanje u Informatici (FOI). Dakle budući da ti je cijeli ekosustav Appleov (Računar, telefon, tablet) moraš shvatiti kada pišeš nama na Balkanu (pogotovo meni iz BiH) u širem smislu evropljanima, uzmi i obrzir našu infrastrukturu.

Što je "i" slovu u iPhonu? To "i" stoji za internet. Ali mobilni internet kao unlimited ili nešto slično je još uvijek u Banani. To je jedan od primjera. Drugi je kupovna moć koja se dosta razlikuje od USA, da ne govorim da de facto ti operater kroz pretplatu svake godine daju novi telefon. Itd itd.

U glavnom malo svoje postove prilagodi našem okruženju i biće sve tip-top. 

15 godina
offline
Re: Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14
Han kaže...
Mitch kaže...
Tebi ocito nije jasno o cemu ja pricam. Taj permission sa personalized adove nema nijedan OS na trzistu. iOS14 ga uvodi i nadam se Android 11, no to je tesko ocekivati kad Google zaraduje bas od podataka na targeted marketingu.

 

Očito nije. No nema veze.... IOS rules!

IOS je skraćenica od Cisco Internetwork Operating System, dakle riječ je o operativnom sistemu za mrežne uređaje (Routere, Switcheve i sl.)

iOS je Appleov OS koji upravo svake godine mora Ciscu milione iskeširati za korištenje imena i to nema veze što su stavili malo slovo i na početku. Zato je logika da Apple uštedi još koji miliončić raskinuti suradnju i taj novi iOS nazvati iPhoneOS ili kako je već neko ove godine sugerirao da će se desiti ali eto - nije. 

Eto sad znaš i to ;-)

15 godina
offline
Re: Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14
Hornet_93 kaže...

uvijek gasim ta personalised ad sranja, ali nikad nigdje ne pomaže. to očito njima neki fantomski switch samo u izborniku. guglam jednu stvar, za sat oglas na yt  od minutu o istoj maki faking sata. upalim mobitel (android), odem na messenger, tamo 2 oglasa zaredom između chatova, opet satovi. mislim ono... dal me smeta - pa da, nije da mi je za glavu, al ono, nije ni ugodno.

 

na ip 11 (moj prvi ajfon ikada) nije bilo takvih stvari, samo rendom nepovezani oglasi na google i face appovima, ali nikad tako ciljano i napadno.

mislim da je za korisnike puno zdraviji os i tvrtka koja se financira prodajom primarno svojih usluga, nego prodajom mojih podataka ostalim firmama za marketing. i nemam problema da to platim više.

 

koliko ljudi koristi te famozne widgete? ja ih prvo obrišem sa homescrena jer sa na andoridu mutavo riješeni i često ne prate estetiku os-a tj. tih skinova koji proizvođači nabacaju tek tolko da se razlikuju od drugih. vrhunac je sam google na pixelima gdje ne dopušta micanje widgeta za search...

ovaj ios način da staviš 2-3 widgeta u 1 i samo ih vrtiš mi je čak i fora jer štedi prostor.

 

ios ima defitivno limite i ograničenja - ali za generalnu populaciju, dakle ljudi koji ne dolaze na bug forum, koji nemaju pojma kaj je a13 soc, arm, kolko baterija ima mah, niti koji znaju kaj su widgeti uopće ili su ih zapamtili po sigurnosnom fijasku kakav su bili  u win 7, ti limiti ne dolaze u sferu generalnog problema koji pogađa korisnike, već o njima raspravljamo mi na jednom specijaliziranom forumu gdje ljudi dolaze sa nekim predznanjem ili interesom.

 

jesam za izbor, ali smisleni, a ne nabacat sve u jedan drlog zvan nova verzija androida (kakav je npr pie i q sa svojim miš-mašom od api-ja, to je druga priča, ali nek se i to spomene) i imat načelni izbor.

Konačno pravi post. Piva i ćevapi kad god dođeš u BiH.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14
@BlueMax
Koje floskule na Bug forumu. Ko da čitam Index.
Ako branim nešto na Iphone-u odmah sam iOvca. Ovakve postove viđam na Indexu.

U zadnjih 4 godine imao sam desetke android mobitela I dva Ajfona, tako da taj svoj pokušaj spina da sam iOvca možeš objesiti mačku o rep.
Ček, ti vidiš lampicu da ti je upaljena kada ti je mobitel u džepu? Ovo je sve…

Kakve korist o led lampice ako ti je mobitel u džepu ili torbi kako si naveo?
10 od 10 ljudi će sigurno upalit ekran kada će nakon nekog vremena izvadit mob iz džepa ili torbe. Tako da u tom slučaju mi je svejedno imao ili ne imao led lampicu.

Radim u redu i mobitel mi je na stolu. Kada dođe poruke zaslon zasvijetli pogledam tko je.
Kada sam doma, mobitel je pored mene. Ekran zasvijetli pogledam tko je.

Kada otiđem kenjat na wc vratim se, tapnem dva puta po ekrenu da vidim je li došla koja poruka. Eto, to je jedini puta da bi mi možda koristila lampica. Ali kao što rekoh, čak sam to i gasio na android uređajima jer me živcira kada blinka.
Ono što mi je jedina zamjerka na Ajfonu 11 je spori punjač, I tu se zbilja cigane.
6 godina
protjeran
offline
Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14

jel može netko pitat Envyja koji je on Ivy liga fakultet završio u bosni 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14
Flas1987 kaže...
@BlueMax
Koje floskule na Bug forumu. Ko da čitam Index.
Ako branim nešto na Iphone-u odmah sam iOvca. Ovakve postove viđam na Indexu.

U zadnjih 4 godine imao sam desetke android mobitela I dva Ajfona, tako da taj svoj pokušaj spina da sam iOvca možeš objesiti mačku o rep.
Ček, ti vidiš lampicu da ti je upaljena kada ti je mobitel u džepu? Ovo je sve…

Kakve korist o led lampice ako ti je mobitel u džepu ili torbi kako si naveo?
10 od 10 ljudi će sigurno upalit ekran kada će nakon nekog vremena izvadit mob iz džepa ili torbe. Tako da u tom slučaju mi je svejedno imao ili ne imao led lampicu.

Radim u redu i mobitel mi je na stolu. Kada dođe poruke zaslon zasvijetli pogledam tko je.
Kada sam doma, mobitel je pored mene. Ekran zasvijetli pogledam tko je.

Kada otiđem kenjat na wc vratim se, tapnem dva puta po ekrenu da vidim je li došla koja poruka. Eto, to je jedini puta da bi mi možda koristila lampica. Ali kao što rekoh, čak sam to i gasio na android uređajima jer me živcira kada blinka.
Ono što mi je jedina zamjerka na Ajfonu 11 je spori punjač, I tu se zbilja cigane.

 Sve si napisao time da ti želiš da ti ekran zasvijetli kad dobiješ poruku. Ako ti je mobitel u ruci ili gledaš u njega koji će ti qrac to da zasvjetli? Ako ti je u džepu kakve koristi od toga što je zasvjetlio?

Stvar je u tome da na Androidu imaš AOD i ne trebaš ni uzimati mobitel u ruke za pročitati poruku. Ako to ne želiš, jednostavno ugasiš i ostaviš samo LED. Ako ti ni to ne paše, ugasiš sve. Znači imaš mogućnost. Taj AOD je Android preuzeo od Nokije tj. od Windows phonea ili ako ćeš točnije od Symbiana. Koliko god meni Windows phone bio mrzak OS toliko mi je taj feature bio odličan i uvijek sam to isticao. Kad ga je Android preuzeo bio sam presretan. No iOvca će tvrditi kako je nešto bezveze i nepotrebno i potkrjepljivati to nebloznim argumentima (tipa meni je dovoljno da ekran zasvjetli). Kad dođe na Apple onda će ga koristiti. Vjerojatno si isto tako smišljao argumente protiv "tap to wake" funkcije dok je bila samo na Androidu a sad ti je super.

12 godina
offline
Re: Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14
Dead kaže...

 Jebale vas ledice. Ali čekaj, pa i ti nećeš vidit ledicu ako ti je mob u džepu, torbi, kuferu, pećnici...

 WTF? Izvadiš mobitel iz džepa i bez da ga pališ vidiš imaš li obavijest. Držiš mobitel na stolu i ne moraš stalno blenuti u njega da vidiš imaš li obavijest... Izuzetno koristan feature kojeg jedino AOD dobro mijenja tj. usavršava tako da ni za pročitati poruku ne moraš dirati mobitel.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14
Dead kaže...
* * *

 Jebale vas ledice. Ali čekaj, pa i ti nećeš vidit ledicu ako ti je mob u džepu, torbi, kuferu, pećnici...

Ja hoću vidjeti. Imam neku custom sašivenu kožnu futrolu za 8" telefon. Provirim i vidim da li je šta blinka.

Ali to je ne bitno. LED notifikacija je samo jedna u nizu tvrdoglavosti iz applea.

Evo samo još jedne. Nije postojao telefon od njih 9 stotina modela na tržištu da nije imao Delivery Report. Funkcija koja je tada bila must-have za naše područje gdje ono brdo ima 2 crtice signala o moje brdo jedva da uhvati jednu. Sjećam se srednje škole i dopisivanje sa simpatijom. Bila je vijest na Bugu da amerikanci gube 1 milijardu poruka (sad da li mjesečno ili dnevno) radi te CDMA mreže u USA a prvi iPhone pogađate - nije imao delivery report.

Moj sledeći telefon će biti iPhone jer meni skoro da i ne treba telefon a iOS mi je jednostavno - bolji kao sam OS.

Može li mi netko reći da li na trenutnom modelu iOS-a na iPhonu mogu da slušam muziku sa Youtubea i surfam Bug Onlineom ali u istom momentu? Mislim ako netko ima iPhone neka mi kaže, ovo nije dodavanje ulja na vatru nego me tek tako zanima.


Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14

možeš i sada dok nema PiP - pristupiš youtube kroz safari, pustiš pjesmu koju želiš, otvoriš novu karticu za forum (u ovom trenutku muzika prestaje svirati), i zadnji korak je da spustiš kontrolni centar i jednostavno pritisneš play.

muzika dalje svira, a ti surfaš netom.

Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14
Hornet_93 kaže...

možeš i sada dok nema PiP - pristupiš youtube kroz safari, pustiš pjesmu koju želiš, otvoriš novu karticu za forum (u ovom trenutku muzika prestaje svirati), i zadnji korak je da spustiš kontrolni centar i jednostavno pritisneš play.

muzika dalje svira, a ti surfaš netom.

A šta ako ne želim da surfam nego da koristim drugu aplikaciju primjerice Pinteres? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2020 19:21 (Envy).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14
MrBlc kaže...

Općenito argument "funkcija je nepotrebna jer meni ne treba" je apsurdan. Ne treba ni meni ginekolog (muško sam), pa ću opet kritizitati zdravstveni sustav koji nema dovoljan broj ginekologa.

 

Mislim da kod flagship modela ne bi trebalo biti takvih kompromisa. Ako želim kupiti mid-range Android, mogu birati između hrpe modela i pronaći onaj koji predstavlja optimalni kompromis prema mojim potrebama, ali kod flagshipa imam daleko manji broj modela među kojima mogu birati (pogotovo kod iOS-a koji je inače dostupan na jako malom broju modela) i smatram da osoba koja u tom cjenovnom razredu pristaje na kompromis jednostavno ne poštuje svoj trud kojim je zaradila novac za taj uređaj.

Da je sve to tako kako kažeš i da nitko ne pristaje na kompromis onda bi bilo toliko različitih modela koliko bi bila korisnika što je, naravno, nemoguće. Zbog toga kad biraš telefon uzmeš ono što ti najviše odgovara potrebama, ne vjerujem da ćeš ikada naći telefon koji će ti ispuniti sve potrebe ili želje. Moja prva želja bi bila baterija koja traje bar tjedan dana, ali moram napraviti kompromis i uzeti nešto gdje traje 2-3 dana. Netko želi imati lightshow sa ledicama pa kupuje takav telefon. Ono što ne vidim potrebe u svemu tome da ima toliko pametnih koji uporno uvjeravaju nekoga da ja glup jer je spreman platiti više za telefon od njega pa se onda nađu likovi koji prodaju tezu kako su pametniji jer su za manje novaca dobili telefon koji, zamisli, ima ledicu. Osobno mi je svejedno tko će što kupovati, no glupo mi je da netko ima komplekse pa mora svima pametovati radi toga.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14
Posmatrač kaže...
Je li bolje imati i iskljuciti ako tebi ne koristi a nekome koristi ili ne imati uopste? Zasto ste toliko protiv izbora.... TO ja nikad necu shvatiti... Na iphone izbor je veliki no no i svi to brane i hvale.... Jbg ili sam ja mentalno ogranicen ili ja to ne shvatam.....

 

Nedostatak bilo kakve kritike je druga stvar... Kada se nesto doda na iphone svi dizu u nebesa kada to isto izbace niko ni rijec da kaze....

Sta je sa 3d touch? Svi dizali u nebesa i kad je to apple izbacio da je ijedan vlasnik iphone rijec rekao. Svi se prave sad blesavi kao da nikad nije ni postojalo....

Pricam o onima koji se gorljivi branioca svete igracke....

 

Kad sam bio klinac mislim da sam slično razmišljao, daj mi sve moguće opcije pa ću si ja odabrati. No, kad počneš ozbiljno koristiti vrijeme i ono ti postane najbitniji resurs ne želiš gubiti ga na uključivanje i isključivanje opcija na OS-u ili sličnih opcija. Nije stvar ne imati izbora, nego je stvar da ti netko kroz svoj marketing daje opcije da radiš izbor između nebitnog i nebitnijeg. Shvaćam da te to u nekom periodu života može veseliti, i ja sam taj put prošao, no od svega toga nemaš nikakve bitne razlike na kraju. Čak ti je neki put pratkivčno da ti uskrate taj izbor pa da imaš o čemu njurgati na forumima

 

Što se tiče 3D toucha meni osobno fali i baš mi je žao radi toga. Bilo je nekoliko odličnih aplikacija temeljnih na njemu.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
6 godina
protjeran
offline
Re: Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14
southy kaže...
MrBlc kaže...

Općenito argument "funkcija je nepotrebna jer meni ne treba" je apsurdan. Ne treba ni meni ginekolog (muško sam), pa ću opet kritizitati zdravstveni sustav koji nema dovoljan broj ginekologa.

 

Mislim da kod flagship modela ne bi trebalo biti takvih kompromisa. Ako želim kupiti mid-range Android, mogu birati između hrpe modela i pronaći onaj koji predstavlja optimalni kompromis prema mojim potrebama, ali kod flagshipa imam daleko manji broj modela među kojima mogu birati (pogotovo kod iOS-a koji je inače dostupan na jako malom broju modela) i smatram da osoba koja u tom cjenovnom razredu pristaje na kompromis jednostavno ne poštuje svoj trud kojim je zaradila novac za taj uređaj.

Da je sve to tako kako kažeš i da nitko ne pristaje na kompromis onda bi bilo toliko različitih modela koliko bi bila korisnika što je, naravno, nemoguće. Zbog toga kad biraš telefon uzmeš ono što ti najviše odgovara potrebama, ne vjerujem da ćeš ikada naći telefon koji će ti ispuniti sve potrebe ili želje. Moja prva želja bi bila baterija koja traje bar tjedan dana, ali moram napraviti kompromis i uzeti nešto gdje traje 2-3 dana. Netko želi imati lightshow sa ledicama pa kupuje takav telefon. Ono što ne vidim potrebe u svemu tome da ima toliko pametnih koji uporno uvjeravaju nekoga da ja glup jer je spreman platiti više za telefon od njega pa se onda nađu likovi koji prodaju tezu kako su pametniji jer su za manje novaca dobili telefon koji, zamisli, ima ledicu. Osobno mi je svejedno tko će što kupovati, no glupo mi je da netko ima komplekse pa mora svima pametovati radi toga.

 evo ti mob sa boljom baterijom 😂😂

https://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/18000mah-energizer-p18k-pop-big-battery-phone-mwc-2019-2000852

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tri najzanimljivije novosti koje donosi iOS 14
neampojma kaže...
southy kaže...
MrBlc kaže...

Općenito argument "funkcija je nepotrebna jer meni ne treba" je apsurdan. Ne treba ni meni ginekolog (muško sam), pa ću opet kritizitati zdravstveni sustav koji nema dovoljan broj ginekologa.

 

Mislim da kod flagship modela ne bi trebalo biti takvih kompromisa. Ako želim kupiti mid-range Android, mogu birati između hrpe modela i pronaći onaj koji predstavlja optimalni kompromis prema mojim potrebama, ali kod flagshipa imam daleko manji broj modela među kojima mogu birati (pogotovo kod iOS-a koji je inače dostupan na jako malom broju modela) i smatram da osoba koja u tom cjenovnom razredu pristaje na kompromis jednostavno ne poštuje svoj trud kojim je zaradila novac za taj uređaj.

Da je sve to tako kako kažeš i da nitko ne pristaje na kompromis onda bi bilo toliko različitih modela koliko bi bila korisnika što je, naravno, nemoguće. Zbog toga kad biraš telefon uzmeš ono što ti najviše odgovara potrebama, ne vjerujem da ćeš ikada naći telefon koji će ti ispuniti sve potrebe ili želje. Moja prva želja bi bila baterija koja traje bar tjedan dana, ali moram napraviti kompromis i uzeti nešto gdje traje 2-3 dana. Netko želi imati lightshow sa ledicama pa kupuje takav telefon. Ono što ne vidim potrebe u svemu tome da ima toliko pametnih koji uporno uvjeravaju nekoga da ja glup jer je spreman platiti više za telefon od njega pa se onda nađu likovi koji prodaju tezu kako su pametniji jer su za manje novaca dobili telefon koji, zamisli, ima ledicu. Osobno mi je svejedno tko će što kupovati, no glupo mi je da netko ima komplekse pa mora svima pametovati radi toga.

 evo ti mob sa boljom baterijom 😂😂

https://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/18000mah-energizer-p18k-pop-big-battery-phone-mwc-2019-2000852

Haha, hvala, ali opet moram napraviti kompromis

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice