Trigonometrijske funkcije u CSS-u

poruka: 22
|
čitano: 6.306
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Trigonometrijske funkcije u CSS-u".
16 godina
offline
Trigonometrijske funkcije u CSS-u

CSS nije programski jezik. 

 
21 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Trigonometrijske funkcije u CSS-u
Kuv kaže...

CSS nije programski jezik. 

 baš si ti neki. umjesto da pišeš ode, budnice i davorije tamnoj temi, ti cjepidlačiš (ajde, bar nisi antiravan). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 10:43 (Ajar).
15 godina
offline
Re: Trigonometrijske funkcije u CSS-u
Kuv kaže...

CSS nije programski jezik. 

 Ne mogu naći verziju s CSS-om (CSS is programing language) a baš sam je vidio neki dan ali i ovo će poslužiti

 

14 godina
offline
Re: Trigonometrijske funkcije u CSS-u
Gajotres kaže...

 Ne mogu naći verziju s CSS-om (CSS is programing language) a baš sam je vidio neki dan ali i ovo će poslužiti

 html

12 godina
odjavljen
offline
Re: Trigonometrijske funkcije u CSS-u
Mene više brine to zašto autor piše o CSSu u tri ujutro
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Trigonometrijske funkcije u CSS-u
Dex.pwn kaže...
Mene više brine to zašto autor piše o CSSu u tri ujutro

 Insomnia

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
16 godina
online
Re: Trigonometrijske funkcije u CSS-u
Kuv kaže...

CSS nije programski jezik. 

 

Donedavno možda nije bio, no već neko vrijeme ima varijable, pseudo klase i određene funkcije kao što je calc().

Čak se može realizirati i IF-THEN-ELSE pomoću @media pravila.

Tako da se može nazvati programskim jezikom, iako na jednom dosta visokom i ograničenom nivou.

Svemir.
Re: Trigonometrijske funkcije u CSS-u
PaleRider kaže...
Kuv kaže...

CSS nije programski jezik. 

 

Donedavno možda nije bio, no već neko vrijeme ima varijable, pseudo klase i određene funkcije kao što je calc().

Čak se može realizirati i IF-THEN-ELSE pomoću @media pravila.

Tako da se može nazvati programskim jezikom, iako na jednom dosta visokom i ograničenom nivou.

 

ne, stvarno ne može. Niti će se ikada zvati programskim jezikom.

15 godina
offline
Re: Trigonometrijske funkcije u CSS-u
Dex.pwn kaže...
Mene više brine to zašto autor piše o CSSu u tri ujutro

A ne piše autor tada. Bug Online je napravljen da u jednom trenutku plasira nekoliko vijesti.

Eto pogledaj zadnjih pet. Sve objavljene prije 8 sati.. vjerojatno je i minuta slična.  

12 godina
odjavljen
offline
Re: Trigonometrijske funkcije u CSS-u
Al nije samo jedan autor.. Kao da svi rade preko noći 😆
14 godina
offline
Trigonometrijske funkcije u CSS-u

Sa Sass-om se naravno već mogao "ručno" napravit osnovni Math toolbox. Usput.

CSS animacije su dobra stvar za prodaju, jer ipak izazivaju nekakav wow efekt kod naručitelja.

 

Ja za stiliziranje aplikacija koristim SCSS.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Trigonometrijske funkcije u CSS-u
Dex.pwn kaže...
Mene više brine to zašto autor piše o CSSu u tri ujutro

 

Envy kaže...
Dex.pwn kaže...
Mene više brine to zašto autor piše o CSSu u tri ujutro

A ne piše autor tada. Bug Online je napravljen da u jednom trenutku plasira nekoliko vijesti.

Eto pogledaj zadnjih pet. Sve objavljene prije 8 sati.. vjerojatno je i minuta slična.  

 

Dex.pwn kaže...
Al nije samo jedan autor.. Kao da svi rade preko noći 😆

 

CMS... tempiranje objava... zvuči poznato? 

 

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
15 godina
offline
Re: Trigonometrijske funkcije u CSS-u
PaleRider kaže...
Kuv kaže...

CSS nije programski jezik. 

 

Donedavno možda nije bio, no već neko vrijeme ima varijable, pseudo klase i određene funkcije kao što je calc().

Čak se može realizirati i IF-THEN-ELSE pomoću @media pravila.

Tako da se može nazvati programskim jezikom, iako na jednom dosta visokom i ograničenom nivou.

 -svaki komad, dio softa možemo jednako nazvati kod ili soft, pa opet nazivi kao bios, firmware, os, driver, rutina, app, util, geget, skripta, nešto... postoji i to postoji s razlogom, kao i sve ostale riječi.

-css je akronim, stil. Namjena nije programiranje, nego .. a kraće, možemo se voziti traktorom, no namjena mu nije prijevoz osoba nego rad u polju, kao što ni F1 nema namjenu osobnog vozila, a sve su to vozila, prometala. Tad reći da je traktor-f1, jer ima kotače je balsfemija ili teoretsko pojednostavljivanje stvari bez smisla, konteksta ili upće razvoja civilizacije (koja započinje upravo govorom, riječima koje znače nešto više od urlika, gladan ili za ševiti..). Nasuprot, što imaš bogatiji fondus riječi, može se reći da si civiliziraniji, pa ne vidim kako bi bilo korisno, dobro, potrebno (što već) CSS nazvati programskim jezikom, dok se ADA prevrće u grobu.. :)

-to što nešto može, je upravo to.. može, može se žaba potkovati ili pile imati sisu.. jednako. Odnosno, hoće li sad programeri pohrliti koristiti novi programski jezik/platformu/ide koji gle čuda, može ifthenati!!! .. ono napredak kao izum japanke (obuće) i usporediti to s spejšatlovom cipelom koja ide na mars.. onak, nosi se na nozi i štiti od uboda trna.

 

-skripta je skripta. Može biti čak i čudotvorna, zabavna, ali je bottomline, skripta. Riječi, postoje s razlogom, različite.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
Re: Trigonometrijske funkcije u CSS-u
ihush kaže...
...

-skripta je skripta. Može biti čak i čudotvorna, zabavna, ali je bottomline, skripta. Riječi, postoje s razlogom, različite.

 

Znači shell skripte pisane u perl-u npr. nemaju veze s programiranjem?

Samo sam govorio da je tvrdnja da CSS nije programski jezik relativna. Ako ćeš tvrditi da CSS to nije onda moraš dati jasnu definiciju programskog jezika.

 

Sve je to relativno i svatko se poziva na svoju ili nečiju definiciju svega. A to može biti daleko od formalne (općeprihvaćene) definicije.

 

A ta je definicija, po wikipediji:

"A programming language is a formal language, which comprises a set of instructions that produce various kinds of output.",

 

i po njoj CSS definitivno jest programski jezik. Možda nije dovoljno napredan za gurua poput tebe, ali CSS formalno jest programski jezik.

To što tebi, kao programerskom guruu, smeta da se CSS zove programskim jezikom jer se time možda degradira tvoja teško stečena titula - stvar tvog ega.

 

Vidim da se programiranju danas događa ono što se dogodilo hakiranju - meni je npr. uvijek smetalo da se socijalni inženjering naziva hakiranjem (čak i "slavni" Mitnick se služio tom metodom), ali na kraju krajeva, output je isti - razlika je u tome što je alat "pravog"

hakera teško stečeno znanje o tehnologiji,  dok ovaj drugi manipulira ljudima. Može postojati i razlika u motivu, tebe možda goni potraga za znanjem, a njega za slavom. Možda ti nećeš napraviti štetu, a on hoće.

 

Za tebe on nije haker, no za provaljeni sustav i njegovog vlasnika obojica ste isti kurac.

 

A ako ćemo o namjeni - stvari se mijenjaju, pak često postaju višenamjenske, npr.  namjena mobitela je u početku bila telefoniranje pa se danas najmanje za to koristi.

Tko zna, možda CSS izraste u nešto više pa se možda i spoji sa JS (ili ni to nije jezik?). Whatever.

Svemir.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.3.2019 8:32 (PaleRider).
15 godina
offline
Re: Trigonometrijske funkcije u CSS-u
PaleRider kaže...
ihush kaže...
...

-skripta je skripta. Može biti čak i čudotvorna, zabavna, ali je bottomline, skripta. Riječi, postoje s razlogom, različite.

 

Znači shell skripte pisane u perl-u npr. nemaju veze s programiranjem?

Samo sam govorio da je tvrdnja da CSS nije programski jezik relativna. Ako ćeš tvrditi da CSS to nije onda moraš dati jasnu definiciju programskog jezika.

 

Sve je to relativno i svatko se poziva na svoju ili nečiju definiciju svega. A to može biti daleko od formalne (općeprihvaćene) definicije.

 

A ta je definicija, po wikipediji:

"A programming language is a formal language, which comprises a set of instructions that produce various kinds of output.",

 

i po njoj CSS definitivno jest programski jezik. Možda nije dovoljno napredan za gurua poput tebe, ali CSS formalno jest programski jezik.

To što tebi, kao programerskom guruu, smeta da se CSS zove programskim jezikom jer se time možda degradira tvoja teško stečena titula - stvar tvog ega.

 

Vidim da se programiranju danas događa ono što se dogodilo hakiranju - meni je npr. uvijek smetalo da se socijalni inženjering naziva hakiranjem (čak i "slavni" Mitnick se služio tom metodom), ali na kraju krajeva, output je isti - razlika je u tome što je alat "pravog"

hakera teško stečeno znanje o tehnologiji,  dok ovaj drugi manipulira ljudima. Može postojati i razlika u motivu, tebe možda goni potraga za znanjem, a njega za slavom. Možda ti nećeš napraviti štetu, a on hoće.

 

Za tebe on nije haker, no za provaljeni sustav i njegovog vlasnika obojica ste isti kurac.

 

A ako ćemo o namjeni - stvari se mijenjaju, pak često postaju višenamjenske, npr.  namjena mobitela je u početku bila telefoniranje pa se danas najmanje za to koristi.

Tko zna, možda CSS izraste u nešto više pa se možda i spoji sa JS (ili ni to nije jezik?). Whatever.

 -ne nije.. već u prvoj rečenici radiš grešku, duplić.. pitaš za skriptu .. u perlu. Perl je programski jezik, dok je skripta i dalje skripta, čak da je na kineskom jeziku.

+ dok npr u cssu možeš koristiti razne programske jezike (npr java, asp itd.), što ta rečenica kaže, ne to da je css programski jezik, nego u njemu možeš koristiti itd. itd..

 

-moram dati (definiciju??)? :)) ok, evo je. CSS nije programski jezik. Programski jezici su npr perl, java, basic, cobol, pascal.. c, clarion.. ma skratimo, evo popis, pa mi pronađi CSS. Nema? Što misliš zašto nema? Karikirano, nalazim li je ja npr na popisu aulstralijskih državljana? - ne, a zašto? :)) jer nisam, jer nije.

 

-čak ne pomaže ono o guruu... jer ja npr batch skriptu neću nazvati programskim jezikom, mada je u skripti korišten neki od ili više njih programski jezik. Skripta je popis naredbi, sve naredbe su na nekom jeziku, to skriptu samu za sebe ne čini jezikom. Skripta može koristiti jezike, ali nije jezik nego skripta kao što je file -file, datoteka itd. Neki sys-dll file je rađen u nekom jeziku, kompajliran u strojni jezik, dll/.exe/file pri tome nije jezik mada je njegov sadržaj u nekom od jezika. Dovoljno semantički jasna radzlika? :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Trigonometrijske funkcije u CSS-u
PaleRider kaže...

Donedavno možda nije bio, no već neko vrijeme ima varijable, pseudo klase i određene funkcije kao što je calc().

Čak se može realizirati i IF-THEN-ELSE pomoću @media pravila.

Tako da se može nazvati programskim jezikom, iako na jednom dosta visokom i ograničenom nivou.

CSS je style sheet language, a HTML markup language. Ni jedan ni drugi nisu programski jezici. 

 

CSS ima varijable i funkcije, međutim ne u klasičnom smislu, a sami IF-ELSE pomoću media querya je ograničen isključivo na "vanjske" inpute. Mogućnosti referenciranja "unutarnjeg" stanja je nužna za programiranje, a kod CSS-a ona postoji u iznimno ograničenom i za većinu problema neupotrebljivom obliku. Također, halting problem je za CSS rješiv, što znači da nije turing complete. Da ne bude zabune, CSS po namjeni nije programski jezik, a ova priča o tome bi li se mogao upotrijebiti kao takav ne mijenja tu činjenicu. Može se (zlo)upotrijebiti za riješavanje iznimno uskog seta problema, kao što dvije vilice možeš upotrijebiti za "narezati" odrezak, međutim, to ih ne čini nožem.

Što se skriptnih jezika tiče, oni u pravilu jesu programski jezici, iako ne moraju nužno biti. Razlika je u načinu izvršavanja, pa tako je PHP skriptni jezik, međutim, novije verzije PHP-a ga više uopće ne izvršavaju kao skriptni jezik, već se radi kompajliranje u pozadini i rezultat se cacheira i kasnije se izvršava iz cache-a, pa time PHP više nije skriptni jezik, već se samo kompajlira automatski nakon promjene izvornog koda. Postoji i modificirana verzija PHP-a kod koje je kompajliranje potrebno ručno izvršiti (u svrhu optimizacije se izbacuje provjera da li je source mijenjan).

 

I na kraju, kad se već pozivaš na wikipediju, mogao si čitati i dalje od prve rečenice: https://en.wikipedia.org/wiki/Programming_language#Definitions

 

Da li su neke granice nejasne? Možda, međutim, nejasna je i granica između bijele i sive boje, te sive i crne, pa opet nećeš reći da je crno = bijelo samo zato što ne znamo na kojoj nijansi potegnuti crtu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
online
Re: Trigonometrijske funkcije u CSS-u
MrBlc kaže...
CSS ima varijable i funkcije, međutim ne u klasičnom smislu, a sami IF-ELSE pomoću media querya je ograničen isključivo na "vanjske" inpute. Mogućnosti referenciranja "unutarnjeg" stanja je nužna za programiranje, a kod CSS-a ona postoji u iznimno ograničenom i za većinu problema neupotrebljivom obliku. Također, halting problem je za CSS rješiv, što znači da nije turing complete. Da ne bude zabune, CSS po namjeni nije programski jezik, a ova priča o tome bi li se mogao upotrijebiti kao takav ne mijenja tu činjenicu. ...

Ok, usporedi sad što sam ja rekao i što si ti rekao i reci mi razliku.

Rekoh da je ograničen i rekoh da postoje razne definicije. Po nekima CSS jest programski jezik i ne vidim čemu tvrditi da on to apsolutno nije. Čak rekoh i da se namjena mijenja itd.

Ovo je smiješno.

Svemir.
16 godina
online
Re: Trigonometrijske funkcije u CSS-u
ihush kaže...

 -ne nije.. već u prvoj rečenici radiš grešku, duplić.. pitaš za skriptu .. u perlu. Perl je programski jezik, dok je skripta i dalje skripta, čak da je na kineskom jeziku.

+ dok npr u cssu možeš koristiti razne programske jezike (npr java, asp itd.), što ta rečenica kaže, ne to da je css programski jezik, nego u njemu možeš koristiti itd. itd..

 

-moram dati (definiciju??)? :)) ok, evo je. CSS nije programski jezik. Programski jezici su npr perl, java, basic, cobol, pascal.. c, clarion.. ma skratimo, evo popis, pa mi pronađi CSS. Nema? Što misliš zašto nema? Karikirano, nalazim li je ja npr na popisu aulstralijskih državljana? - ne, a zašto? :)) jer nisam, jer nije.

 

-čak ne pomaže ono o guruu... jer ja npr batch skriptu neću nazvati programskim jezikom, mada je u skripti korišten neki od ili više njih programski jezik. Skripta je popis naredbi, sve naredbe su na nekom jeziku, to skriptu samu za sebe ne čini jezikom. Skripta može koristiti jezike, ali nije jezik nego skripta kao što je file -file, datoteka itd. Neki sys-dll file je rađen u nekom jeziku, kompajliran u strojni jezik, dll/.exe/file pri tome nije jezik mada je njegov sadržaj u nekom od jezika. Dovoljno semantički jasna radzlika? :))

 

1. Tvoja poruka implicira da skripta nema veze s programiranjem, zato je i takva reakcija. Kako to misliš - u css-u možeš koristiti razne programske jezike? Znaš li ti što je CSS?

2. Dobra.

3. Huh? Tko je skriptu nazvao programskim jezikom?

 

Možda sam u krivu, ali čini mi se da ti s ljudima govoriš skriptnim jezikom. To ima smisla jedino ako ti je u interesu da te ljudi NE razumiju - mišljenja sam da to ljudi rade da bi ispali pametni.. no opet možda sam u krivu.

Svemir.
15 godina
offline
Re: Trigonometrijske funkcije u CSS-u
PaleRider kaže...
..

Rekoh da je ograničen i rekoh da postoje razne definicije. Po nekima CSS jest programski jezik i ne vidim čemu tvrditi da on to apsolutno nije. Čak rekoh i da se namjena mijenja itd.

Ovo je smiješno.

-po nekima? .. ti neki su npr 100 vs 100.000.000? ili ti tvrdiš ili ne.. to što netko treći može tvrditi ti nije argument itd.

-možemo ga nazvati i paradajz, možemo i programski jezik.. pri tome će i dalje ostati isti soft-namjena-mogućnosti.

-cigla generalno služi zidanju, ali možemo njome podboltati auto na nizbrdici, pri tome nećemo reči da je to kočnica, nego je i dalje cigla, kao što to može biti kamen, balvan, bilo što kockasto. Može sad 'netko' reći da je to nešto treće ili po nekima nešto četvrto.. ali u postovima je ipak ono što kažeš ti, ja, ne netko.. ili daj barem neki autoritetni netko, npr billygates&linus .. ako oni to kažu, promijenit ćemo definiciju. .. il barem Trump na twitiju? :)

 

-obrnuto, ako ti na vom forumu nekoliko ljudi kaže suprotno, tad si uzmi bar za razmisliti.. i možda prihvatiti drugo mišljenje kao možda točno. Pogotovo kad to vidimo u svim mogućim važećim popisima jezika ili literaturi koja to pokriva. Hoćemo li za mišljenje pitati mesara ili programera? Ovisi što je pitanje-kriterij, za šnicle ili prog.jezik.. zar ne?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Trigonometrijske funkcije u CSS-u
PaleRider kaže...
MrBlc kaže...
CSS ima varijable i funkcije, međutim ne u klasičnom smislu, a sami IF-ELSE pomoću media querya je ograničenisključivo na "vanjske" inpute. Mogućnosti referenciranja "unutarnjeg" stanja je nužna za programiranje, a kod CSS-a ona postoji u iznimno ograničenom i za većinu problema neupotrebljivom obliku. Također, halting problem je za CSS rješiv, što znači da nije turing complete. Da ne bude zabune, CSS po namjeni nije programski jezik, a ova priča o tome bi li se mogao upotrijebiti kao takav ne mijenja tu činjenicu. ...

Ok, usporedi sad što sam ja rekao i što si ti rekao i reci mi razliku.

Rekoh da je ograničen i rekoh da postoje razne definicije. Po nekima CSS jest programski jezik i ne vidim čemu tvrditi da on to apsolutno nije. Čak rekoh i da se namjena mijenja itd.

Ovo je smiješno.

Vidim da si lijepo pročitao što si želio pročitati, a ostalo ignorirao, pa sam ti malo pomogao.

 

Po nekima je i konfiguracijska datoteka programski jezik jer utječe na ponašanje računala, međutim, to je već silovanje definicija i jezika.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
online
Trigonometrijske funkcije u CSS-u

Što da kažem? u pravu ste obojica.

 

Pozdrav.

Svemir.
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Trigonometrijske funkcije u CSS-u

-u pravu si.

:)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice