Trump potpisao naredbu kojom potiče na rudarenje M

poruka: 9
|
čitano: 3.116
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Trump potpisao naredbu kojom potiče na rudarenje M".
15 godina
offline
Trump potpisao naredbu kojom potiče na rudarenje M

i eto nove prilike rvackoj za iseljavanje u pečalbu ... 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Trump potpisao naredbu kojom potiče na rudarenje M

Bilo bi vrijeme da NASA ponovno pošalje čovjeka na mjesec.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Trump potpisao naredbu kojom potiče na rudaren
EZY-E kaže...

Bilo bi vrijeme da NASA ponovno pošalje čovjeka na mjesec.

 Nema šanse, bar ne još kojih desetak godina, pa bez Rusa nisu sposobni ni do ISS-a doći.

15 godina
offline
Re: Trump potpisao naredbu kojom potiče na rudaren
EZY-E kaže...

Bilo bi vrijeme da NASA ponovno pošalje čovjeka na mjesec.

mogli su zadnjih 30 godina biti 500x na mjesecu, ali NASA i kooperanti toliko napuhuju cijene da to nije moguće ( $450.000.000 jedna misija šatla)

if only you knew the power of the dark side
8 godina
offline
Re: Trump potpisao naredbu kojom potiče na rudaren
Darky kaže...

mogli su zadnjih 30 godina biti 500x na mjesecu, ali NASA i kooperanti toliko napuhuju cijene da to nije moguće ( $450.000.000 jedna misija šatla)

 Sića s obzirom na sulude novce koje troše godišnje na "defense" budget.

Twitch-Mr_DUXCRO
14 godina
offline
Trump potpisao naredbu kojom potiče na rudarenje M

Sto bi to oni trebali rudariti na Mjesecu, a da moze ako nista, onda brem pokriti troskove misija? Svemir ce jos jako jako dugo ostati neisplativ. Bio sam nedavno zainteresiran za investiranje u Virgin Galactic, medjutim kad shvatis koliko je to sve jedno veliko nista, ostanes i pomalo razocaran. To je sve samo jedan veliki hype... Ako pratite Muska na Twitteru mozete vidjeti koliko muke imaju da im Starship prodje najosnovnije testove bez da se raspadne, tu se tek vidi koliko smo daleko. I sam Musk je nedavno rekao da ako nesto ubrzo ne promijene, on vjerojatno nece dozivjeti slijetanje na Mars. A di su tu baze, gradovi, teraformiranje i sve ono sto se najavljivalo... Na kraju krajeva, Ameri i Rusi nikad ne bi stali sa svemirskom utrkom da su vidjeli bilo kakav potencijal za ogromnom zaradom u svemiru. Zarade osim mozda izletnickih tura oko Mjeseca, i projekata poput Starlinka,  jednostavno nema! 

 

I jednom kad osvojimo Mars, sto onda? U Suncevu sustavu imamo 9 planeta, svi nenastanjivi osim eventualno Marsa. Sve ostalo oko nas je tako blizu, a tako daleko. 

O putovanju u neke druge sunceve sustave mozemo samo mastati, proci ce jos milijuni godina prije nego sto nesto tako uspijemo. Kad pogledate samo da je nama najbliza zvijezda Proxima Centauri udaljena 4.24 svjetlosne godine, uhvati vas depresija... 

 

4.24 svjetlosne godine je udaljenost koju ne znam na koji nacin i uz koje tehnologije savladati. Mozda se neki napredni AI jednom u buducnosti kad ne bude ljudi na Zemlji, 

uspije otisnuti u svemirska prostranstva. Ali i za AI vrijedi zakon fizike, koji ti kaze da ne mozes ici brze od brzine svjetlosti. Samo nasa Mlijecna staza ima nekih 105 milijuna svjetlosnih godina sirine, znaci kad bi danas sutra AI i uspio nekako doci do brzine svjetlosti, opet bi mu trebalo 105 milijuna godina samo da proputuje nasu galaksiju... a di su ostale galaksije?

 

Pomalo je depresivno i tuzno razmisljati o tome sto te sve okruzuje, a nikad necemo imati priliku doci na takva mjesta. To je i jedan od razloga zasto nas vanzemaljci nikad nisu posjetili, ljudi fantaziraju o svakojakim teorijama, a nitko se ne zapita koliko bi oni morali biti tehnoloski napredni da uspiju putovati brzinom svjetlosti, a kamoli da prelaze zakone fizike i idu znatno brze od toga, sto bi ih i dalje cinilo izuzetno sporima, i koja bi vjerojatnost morala biti da od svih galaksija, naidju bas na nasu... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 21:00 (=XFX=PlayHard).
 
9 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Trump potpisao naredbu kojom potiče na rudarenje M

To the moon! And beyond

Why so serious?
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Trump potpisao naredbu kojom potiče na rudaren
=XFX=PlayHard kaže...

cut

Sve potpisujem i nastojim ne razmisljati/sanjariti o tome jer nece biti ostvarivo niti za zivota bilo koga tko bi se nas sjecao kada nas vise ne bude.

 

Ono sto me zanima je - je li ovakva situacija otoka usred oceana iznimka te su si druge zvijezde u nasoj galaksiji (u prosjeku) nesto blize ili su ostale zvijezde jos i udaljenije jedne od drugih?

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 21:40 (kerum).
6 godina
offline
Trump potpisao naredbu kojom potiče na rudarenje M

Prodajem više građevinskih terena na Marsu...također prodajem atraktivno poljoprivredno zemljište na Veneri...svi papiri su uredni i vlasništvo je 1/1

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
9 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice