Tužba protiv tehnoloških kompanija zbog izrabljiva

poruka: 11
|
čitano: 4.002
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tužba protiv tehnoloških kompanija zbog izrabljiva".
15 godina
offline
Tužba protiv tehnoloških kompanija zbog izrabljiva

Da bog da im uzelo sve pas im mate izrabljivačku.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Tužba protiv tehnoloških kompanija zbog izrabljiva

Gluposti. Šta ne tuže vlasnike rudnika? Ovako im samo daju do znanja da i dalje mogu kako žele.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Tužba protiv tehnoloških kompanija zbog izrabl
dejo6 kaže...

Gluposti. Šta ne tuže vlasnike rudnika? 

 

14 godina
offline
Re: Tužba protiv tehnoloških kompanija zbog izrabl
dejo6 kaže...

Gluposti. Šta ne tuže vlasnike rudnika? Ovako im samo daju do znanja da i dalje mogu kako žele.

 "kompanije koje su podržavale rudarenje kobalta u DR Kongu, poticale ga unatoč izrabljivanju djece i lošim uvjetima rada, te u konačnici profitirale na račun patnji tamošnjih radnika" - ako je ova tvrdnja točna onda nisu gluposti. Možda imaju neke dokaze do kojih se moglo doći samo tamo.
Problem je na izvoru moguće riješiti jedino nasiljem, a i dok god ima onih koji dobro plaćaju nicat će novi rudnici s novim gazdama. Inače prihodima iz tih rudnika se financiraju lokalne paravojske (tamo ratno stanje traje kontinuirano preko 20 godina) pa je jasno da nikakav pravni postupak protiv njih nema učinka.

Zanimljivo je kako će postupiti tuženi, ako se postupak rastegne o tome će se možda pisati, i te tvrtke će se spominjati u lošem kontekstu. Ako se odmah nagode kako bi to izbjegli ispast će da priznaju krivnju.

13 godina
offline
Tužba protiv tehnoloških kompanija zbog izrabljiva

Ti proizvođači kupuju gotove baterije koje netko proizvodi kupujući sve materijale na svjetskoj (čitaj Londonskoj) burzi , ta burza ih kupuje od neke firme koja ih preporodaje, sa više adresa, a neke od njih su baš s te adrese gdje rade ova djeca. Kako netko može utvrditi otkuda dolazi baš taj kobalt koji je baš u mojoj bateriji. Mogli bi slijedom toga tužiti i sve korisnike jer oni svojom kupnjom samo potiču još veću proizvodnju...

Zašto ne tuže burzu ili tog dobavljača burze? To bi već imalo smisla...

 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Tužba protiv tehnoloških kompanija zbog izrabljiva

Poje vuk magare odavna, ali naivna dječica misle da 'zelena' energija i 'eko' proizvodi dolaze po Duhu Svetome.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tužba protiv tehnoloških kompanija zbog izrabl
Byron kaže...

Ti proizvođači kupuju gotove baterije koje netko proizvodi kupujući sve materijale na svjetskoj (čitaj Londonskoj) burzi , ta burza ih kupuje od neke firme koja ih preporodaje, sa više adresa, a neke od njih su baš s te adrese gdje rade ova djeca. Kako netko može utvrditi otkuda dolazi baš taj kobalt koji je baš u mojoj bateriji. Mogli bi slijedom toga tužiti i sve korisnike jer oni svojom kupnjom samo potiču još veću proizvodnju...

Zašto ne tuže burzu ili tog dobavljača burze? To bi već imalo smisla...

 Ne, bile su i vijesti prije par mjeseci (ako se dobro sjećam) kak svi ti veći proizvođači koji trebaju hrpu baterija direktno sklapaju ugovore za kobalt jer zbog ogromne potražnje onda lako izvise.

Ne kupuju oni sirovinu tak na burzama, oni ju osiguraju ugovorima, i onda to ide OEM-u koji im proizvodi baterije.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 13:27 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Re: Tužba protiv tehnoloških kompanija zbog izrabl
Koji mineral? Kobalt je kemijski element iz skupine metala. Dapače, u Kongu se rudari više različitih minerala bogatih kobaltom. Živjela internet prepisivačina, smrt mrskom novinarstvu.
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 14:07 (Feudalac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Tužba protiv tehnoloških kompanija zbog izrabl
ja kupujem kobalt na pazaru (pijaca/tržnica)...u amerika postoje ti lešinarski odvjetnički uredi koji su se specializirali za bilo kakva tužakanja.

Našli jadnike u Kongu.. napunili im glave...i na kraju mnoge glave tih jadnika mogle bi pasti kad krene osveta stvarnih vlasnika tih rudnika:(
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tužba protiv tehnoloških kompanija zbog izrabl
Valjda je jasno da americki odvjetnicki uredi u ovoj prici zele zaraditi na nevolji jadnih ljudi i dati im kikiriki za to.

A sto se prozvanih kompanija tice samo jedna proizvodi baterije koliko mi je to poznato, a ostale ih kupuju.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Tužba protiv tehnoloških kompanija zbog izrabljiva

Kineske tehnoloske kompanije nitko nije tuzio na kineskim sudovima? Kako to? 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice