Tužili Apple jer iPhone zbog notcha ima premalo pi

poruka: 11
|
čitano: 4.436
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tužili Apple jer iPhone zbog notcha ima premalo pi".
15 godina
offline
Tužili Apple jer iPhone zbog notcha ima premalo pi

je. i njihova hruška je prek moje međe na moju zemlu pala. na sud! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tužili Apple jer iPhone zbog notcha ima premal
Tužba je posve osnovana. Ono što se reklamira nije oni što se dobiva. Opravdanje da je "ovako lakše računati" nije pravno utemeljen. Appleovi dobro plaćeni odvjetnici su o tome morali misliti i reći marketingašima da ne pretjeruju.
Nadam se da će tužba proći.
 
20 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tužili Apple jer iPhone zbog notcha ima premal
BarbaVeli kaže...
Tužba je posve osnovana. Ono što se reklamira nije oni što se dobiva. Opravdanje da je "ovako lakše računati" nije pravno utemeljen. Appleovi dobro plaćeni odvjetnici su o tome morali misliti i reći marketingašima da ne pretjeruju.
Nadam se da će tužba proći.

To je Amerika, i sigurno će tužba proći. Nije to hrvatsko pravosuđe. Kod nas bi kupca ismijali i popljuvali da tako nešto napravi. 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
15 godina
offline
Re: Tužili Apple jer iPhone zbog notcha ima premal
Ništa, moram i ja utužiti Samsunga, sad sam shvatio da mi ekran nije infinity.
Jbt, tražiću i odštetu za duševne boli, jako teško sam podnio tu spoznaju.
morrisoN
 
2 6 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Tužili Apple jer iPhone zbog notcha ima premalo pi

Ova tužba se pokrenula radi para, a ne zbog Appleova lažnog oglašavanja. Zna se što znači rezolucija širina x visina. Bilo bi drugo da je Apple iPhone X oglašao kao da ima ekran rezolucije 2,741 megapiksel. I zna se na što se mislilo pod dijagonalom ekrana. Apple se tu doduše trebao zaštiti sa * i sitnim tekstom kojim to objašnjava. Što se tiče notcha - da, istina je da u dijelu marketinških slika skriva notch, no u drugom dijelu notch je vidljiv. Ali najvažnije pitanje tu je može li ijedan (potencijalni) kupac iPhonea reći da nije znao da ima notch? Isto tako, na kutiji iPhonea notch se ne skriva, tako da ako se zbilja našao neki biser koji nije znao da iPhonei zadnje generacije imaju notch, mogao je i bez raspakiravanja kutije vratiti uređaj i tražiti novac natrag.

 

Ludilo s obje strane. Apple nepotrebno prikriva karakteristike svojih uređaja u marketinškim materijalima, dočim se kupci prave glupi i nepotrebno dižu tužbe radi para, a da zapravo nisu oštećeni. Only in America.

 
6 2 hvala 1
14 godina
offline
Tužili Apple jer iPhone zbog notcha ima premalo pi

Eto viš', "ni med cvetjem ni pravice"!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Tužili Apple jer iPhone zbog notcha ima premalo pi

I sama dijagonala kao mjerilo veličine je zavaravajuća: kako se mijenja aspect prema sve većoj razlici između x i y, tako ista dijagonala znači sve manju površinu ekrana.

 

Da ne pričamo o samoj širini ekrana, koja je vrlo važna za upotrebljivost, a koja se malo ili nikako spominje.

Primjerice, stari Note 1 (N7000) s dijagonalom od nazivno 5,3" ima širi i ugodniji ekran od modernih "monstruma" s dijagonalom od preko 6".

 

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Tužili Apple jer iPhone zbog notcha ima premalo pi

Apple ima puno putra na glavi ali ovo je jadan pokušaj. Naravno da svi rado opisuju ekran sa punom dijagonalom iako ima zaobljene rubove, i da će reći da uvijek možeš izbrojiti u nekom mjestu točno toliko piksela u širinu, i toliko u visinu. Kao što Baksa kaže, prijevara bi bila da su nabrojali krivi ukupni broj piksela. 
To je jednako tužbi u kojoj su tužili pringles da im prodaje punu vrećicu zraka a ne čipsa. Pa su im objasnili da je to jel zbog održavanja svježine, zaštite od drobljenja i da im lijepo na pakiranju piše koliko čipsa u gramima je unutra. Nevolim taj notch, još manje to što su uveli u modu izbacivanja utora za sluške, što nemaju usb port kao svi drugi, što disableaju tuđe kabele za punjenje, što za sve treba adaptere, ali ovo je kriva municija za obračun. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Tužili Apple jer iPhone zbog notcha ima premal
overhaul kaže...

Apple ima puno putra na glavi ali ovo je jadan pokušaj. Naravno da svi rado opisuju ekran sa punom dijagonalom iako ima zaobljene rubove, i da će reći da uvijek možeš izbrojiti u nekom mjestu točno toliko piksela u širinu, i toliko u visinu. Kao što Baksa kaže, prijevara bi bila da su nabrojali krivi ukupni broj piksela. 
To je jednako tužbi u kojoj su tužili pringles da im prodaje punu vrećicu zraka a ne čipsa. Pa su im objasnili da je to jel zbog održavanja svježine, zaštite od drobljenja i da im lijepo na pakiranju piše koliko čipsa u gramima je unutra. Nevolim taj notch, još manje to što su uveli u modu izbacivanja utora za sluške, što nemaju usb port kao svi drugi, što disableaju tuđe kabele za punjenje, što za sve treba adaptere, ali ovo je kriva municija za obračun. 

 Nevezano za ovo škatula pringlesa mase 165 g. dođe cca 20 kn, imaju puno bolju maržu nego Apple i poprilično sam siguran da je skuplja ambalaža nego sadržaj.

15 godina
offline
Re: Tužili Apple jer iPhone zbog notcha ima premal
om-prat kaže...

 Nevezano za ovo škatula pringlesa mase 165 g. dođe cca 20 kn, imaju puno bolju maržu nego Apple i poprilično sam siguran da je skuplja ambalaža nego sadržaj.

 onda bolje da ne znaš za parfeme. i vodu u boci, primjerice. mislim da bi se obesil na prvo drvo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2018 9:32 (Ajar).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tužili Apple jer iPhone zbog notcha ima premal
uuY kaže...

I sama dijagonala kao mjerilo veličine je zavaravajuća: kako se mijenja aspect prema sve većoj razlici između x i y, tako ista dijagonala znači sve manju površinu ekrana.

 

Da ne pričamo o samoj širini ekrana, koja je vrlo važna za upotrebljivost, a koja se malo ili nikako spominje.

Primjerice, stari Note 1 (N7000) s dijagonalom od nazivno 5,3" ima širi i ugodniji ekran od modernih "monstruma" s dijagonalom od preko 6".

 

 To nije isto. Ako kažeš da je diagonala tolka kolka je to je jednostavna matematika i nikog nisi ni zavarao ni prevario.

 

Prevara bi bila kad bi rekao da je ekran dijagonale 5", a ustvari je 4,2 samo si ti zaokružio na 5. To je lažno oglašavanje, prevara.

 

Zavaravajuće bi bilo kad bi reklamirao ekran dijagonale 5", ali 1/3 ekrana npr. ne možeš koristiti iz nekog razloga. Tehnički imaš ekran, ali ga u praksi nemaš. Da li će ti takva pritužba proći ili ne tu je onda dvojbeno jer u principu nisi nikog prevario, već druga strana bi trebala dokazat da si s namjerom to prikazao kao jedno dok si znao da je u stvarnosti nešto drugo. 

 

Recimo zavaravanje je kad reklamiraju mobitel s 8GB memorijskog prostora, a 4 od toga je rezervirano za OS. E sad da li bi ti prošla tužba ili ne bi vjerojatno ovisilo kako se reklamiraš. Npr. ako kažeš da mobitel ima 8GB memorije nikom ništa, dok recimo ako reklamiraš "Mobitel s 8GB memorije za spremanje vaših slika, filmova i pjesama", to je već zavaravajuće oglašavanje, jer nemaš 8GB memorije za spremanje slika, imaš 4, 4 je rezervirano za nešto drugo.

 

Što se tiće ovih slučajeva tužbi jedino pošteno rješenje, po meni, bi bilo da u slučaju lažnog oglašavanja ide povrat punog iznosa novca kupcu (i vraćanje uređaja, naravno) bez obzira kad je kupio i koliko dugo je koristio uređaj i državna kazna proizvođu. Nikakva nadoknada tužitelju, osim plaćanja sudskih i troškova odvjetnika.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice