UK zabranjuje kupnju Huaweijeve 5G opreme, a posto

poruka: 21
|
čitano: 6.927
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "UK zabranjuje kupnju Huaweijeve 5G opreme, a posto".
5 godina
protjeran
offline
UK zabranjuje kupnju Huaweijeve 5G opreme, a posto

Zašto čekati do 2027-e, zašto ne odmah?! Koja preseravanja "demokratskog slobodarskog zapada" da to više nije normalno.

Ajmo Kinezi, satrite ih više. Navijam za vas!

Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 17:13 (Antiseptik).
Moj PC  
9 6 hvala 0
15 godina
offline
UK zabranjuje kupnju Huaweijeve 5G opreme, a posto

wuhanska je rodila me majka,

virus-šmirus širim iz prikrajka.

ijuju.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: UK zabranjuje kupnju Huaweijeve 5G opreme, a p
Antiseptik kaže...

Zašto čekati do 2027-e, zašto ne odmah?! Koja preseravanja "demokratskog slobodarskog zapada" da to više nije normalno.

Ajmo Kinezi, satrite ih više. Navijam za vas!

 mala ispravka...

 

satrite ih nas više.

 

inace, kad se britanci olade od ovakve firme, znas da nesto smrducka. ne zato sto su englezici fini, nego zato sto imaju zdravo mlogo iskustva u prcanju vascijelog svijeta.

tako se sjetimo "bolje grob nego rob" a napose "bolje rat nego pakt" - lijepo je znati kako englezici vole tudjim gloginje mlatiti.

 

nadajmo se da ce sad vauveji pumpati jos vise para u reklamu tako da neke tiskovine i opstanu.

 

 

14 godina
offline
UK zabranjuje kupnju Huaweijeve 5G opreme, a posto

Čista politička odluka uvlačenja SAD-u u šupak, sretno im bilo.

Vode se time da Huawei ima backdoor, a do dana današnjeg ništa nije dokazano. U normalnom svijetu bi SAD bio tužen i morao platiti odštetu za nastalu štetu, uslijed nedostatka bilo kakvih dokaza.

Zato živimo u "demokraciji" u kojoj jači kvači, ali vidjet ćemo do kada će i ta tiranija SAD-a trajati - ništa nije viječno pa ni SAD kao velesila.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 19:44 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
16 0 hvala 0
15 godina
offline
UK zabranjuje kupnju Huaweijeve 5G opreme, a posto

Jedva čekam da kinezima "pukne film", jer Napoleon je jednom rekao: "Ne diraj Kinu dok spava, jer ako se probudi uzdrmat će cijeli svijet".

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
UK zabranjuje kupnju Huaweijeve 5G opreme, a posto

Pa UK je Američka filijala pri Europi... Koliko znam, jedino su oni uz Amere napali Irak 2003. a sad odlaze i iz Unije...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: UK zabranjuje kupnju Huaweijeve 5G opreme, a p
MasterOfDisaster kaže...

Čista politička odluka uvlačenja SAD-u u šupak, sretno im bilo.

Vode se time da Huawei ima backdoor, a do dana današnjeg ništa nije dokazano. U normalnom svijetu bi SAD bio tužen i morao platiti odštetu za nastalu štetu, uslijed nedostatka bilo kakvih dokaza.

Zato živimo u "demokraciji" u kojoj jači kvači, ali vidjet ćemo do kada će i ta tiranija SAD-a trajati - ništa nije viječno pa ni SAD kao velesila.

 Da... ako itko ima backdoor, onda su to dokazano njihovi proizvodi. Samo oni otkriveni Meltdown i Spectre koštali su nas sve performansi. Osim toga, koliko se sjećam, Intel uopće nije ni skrivao "Intel Management Engine" kao ni AMD "Platform Security Processor" tvrdeći da je to pristup za debugiranje. Zamislite da to ima i tvrdi Huawei?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 1:46 (overhaul).
14 godina
offline
Re: UK zabranjuje kupnju Huaweijeve 5G opreme, a p
Dobro kaze huawei, nahebat ce na kraju 👥 korisnici... Al' nicija nije do zore gorila....
 
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: UK zabranjuje kupnju Huaweijeve 5G opreme, a p
Pogledajte film China Salesman

Tema je identična sa Huaweia
3 godine
neaktivan
offline
Re: UK zabranjuje kupnju Huaweijeve 5G opreme, a p
Nevidim edit opciju.
Uglavnom

Based on a true story, CHINA SALESMAN is a film about the dangerous and epic adventure to Africa where a Chinese engineer/salesman comes face-to-face with a corrupt competitor over the contract for the first African mobile telecom technology
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
UK zabranjuje kupnju Huaweijeve 5G opreme, a posto

Šta se balkanci uzbuđuju to je nevjerojatno. Pa valjda Britanija kao suverena zemlja ima pravo odlučiti koju će tehnologiju koristiti. Gdje to piše da to mora biti Huawei?? Gdje piše da ih ne smiju zabraniti? Takve stvari samo postoje u glavama balkanaca koji još uvijek žale za diktatorskim vremenima, ili jednostavno jer kinezi imaju jeftinu elektroniku pa moraju za njih "navijati".

 

Ovo o osvetama Kine je presmješno. Ponavljam, Britanija ima potpuno pravo odlučiti koju će tehologiju koristiti, a Kina im može samo soli na rep staviti. Tko utječe na Britaniju oko ove odluke je apsolutno nebitno.

 

Kina će u skoroj budućnosti imati puno više problema od jednog Huawei-a i zabrana. Diverzifikacija nabavnih kanala je u punom pogonu, izgubit će oni puno više nego prodaju 5G opreme. A i bilo je u vrijeme, ne može svijet ovisiti o jednoj zemlji u nabavci svega, od čavla do lokomotive.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
4 3 hvala 1
15 godina
offline
Re: UK zabranjuje kupnju Huaweijeve 5G opreme, a p
Entry Point kaže...

..

Ovo o osvetama Kine je presmješno. Ponavljam, Britanija ima potpuno pravo odlučiti koju će tehologiju koristiti, a Kina im može samo soli na rep staviti. Tko utječe na Britaniju oko ove odluke je apsolutno nebitno.

..

 ..da. (ali) formalno-pravno ne, WTO.. i da to rade druge zemlje (osim usa-uk) bile bi sankcije-kazne tj moraš imati 'razlog' inače je to kršenje trgovinskih ugovora, koje je kao i svako kršenje ugovora samo pitanje štetnih posljedica tj penala-sankcija. No tko će nametnuti npr embargo carstvu koje vlada morima. Demokracija, slobodna trgovina, pravila-ugovori, sve floskule koje su obično slovo na papiru ako nemaš iza sebe 6th-fleet tj batinu (osim mrkve).

-zato se kao formalno pokrće forsira backdoor priča, dok je svaka komunikacija pod kontrolom unclesama+otočana koji su logistika carstva (kao i kontinentalni repetitor-niskozemska..) itd.

-gdje piše da ih ne smiju zabraniti? -u poveljama, ugovorima.. upraov zato to tamo piše, no nije isto biti onaj tko drži toljagu ili običan 'balkanac' (netko treći) koji samo dobije po prstima neovisno ima li pravo ili što tamo piše.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: UK zabranjuje kupnju Huaweijeve 5G opreme, a p
Entry Point kaže...

(1) Šta se balkanci uzbuđuju to je nevjerojatno.
(2) Pa valjda Britanija kao suverena zemlja ima pravo odlučiti koju će tehnologiju koristiti. Gdje to piše da to mora biti Huawei?? Gdje piše da ih ne smiju zabraniti? Takve stvari samo postoje u glavama balkanaca koji još uvijek žale za diktatorskim vremenima, ili jednostavno jer kinezi imaju jeftinu elektroniku pa moraju za njih "navijati".

 

Ovo o osvetama Kine je presmješno. Ponavljam, Britanija ima potpuno pravo odlučiti koju će tehologiju koristiti, a Kina im može samo soli na rep staviti. Tko utječe na Britaniju oko ove odluke je apsolutno nebitno.

 

Kina će u skoroj budućnosti imati puno više problema od jednog Huawei-a i zabrana. Diverzifikacija nabavnih kanala je u punom pogonu, izgubit će oni puno više nego prodaju 5G opreme. (3) A i bilo je u vrijeme, ne može svijet ovisiti o jednoj zemlji u nabavci svega, od čavla do lokomotive.

(1) Tko se uzbuđuje? Niti iz džeba ni u džep. Valjda znaš da ovdje volimo komentarisati i dijeliti mišljenje.
Ovo pod (2), ne znam zašto nema pravo da izabere najpovoljnije. Zamisli da ti most ili ceste ili bilo šta drugo u HR od ponuđenih rješenja izaberu onu najskuplju. Imao bi u medijima ovakve naslove: "Standard kao u Zairu, oprema kao za Švicarsku", ili "Zašto građani moraju plaćati sulude (skupe) odluke (glupe) vlade".
A ovo pod (3) ne znam kako da ti objasnim. Nije Kina kriva što je Siemens svoje pogone premjestio u istu državu prije više od 40-tak godina.

Danas ako nisi na tržištu Kine de facto kao da nisi nigdje. Sjećam se vremena kada je Ferrari svoje produkte izvozio u Californiu, i to 80% a danas je to Kina. Kako bi bilo da Kina zabrani sve Britanske proizvode?
I ne vidim da će oni imati puno više problema. Navikli su oni da prežive sa šakom riže za jedan dan a bogati bi postali manje bogati. A šta bi bilo sa Britanijom? Evo već sada kukaju da bi se vratitli u EU.

Istina za volju ni meni se ne sviđa to što Kina kopirala Nike obuću ili što je Huawei kopija basnoslovno skupog Cisca. Ali u prvom primjeru Nike je to fino riješio (jer tko će tužiti Kinu) tako što je rekao "kopirajte naše produkte i sve pogone šaljemo u druge zemlje". Zato ti sada više niti jedna kopija Nike patika nije iz Kine nego upravo tam ogdje se naši divlji prodavači hvale (orginal je majke mi, vidi: Made in Indonesia, Vietnam i sl. nije Kina lol. a ja obišao svaki Nike Store u Evropi i nigdje nisam vidio na patici da piše nešto drugo osim Made in China).

Itd itd. Uglavnom evo ti karte Britanskog carstva prija tačno 100 godina gdje su skoro pola svijeta kolonizirali. Ako su Britanci tada (kao divljaci) imali za pravo da koloniziraju što god su mogli zašto Kina (sada kao kada smo svi kulturni i ne uzimamo puške u ruke) nema pravo da proizvodi šta hoće i kako hoće.

Na kraju krajeva kolega Antiseptik je u potpunosti u pravu. Ako se sumnja na špijunažu zašto čekati još 7 godina. Gasi to odmah i vozi na forenziku.
 

8 godina
protjeran
offline
UK zabranjuje kupnju Huaweijeve 5G opreme, a posto

Ma svaka cast, ocekujem vise ovakvih poteza u buducnosti! Ljudi su poceli prepoznavati pravo zlo. Pozdrav za moje crvendace :* <3

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: UK zabranjuje kupnju Huaweijeve 5G opreme, a p

to ti kao MAGArac komentiraš?

Ju je je? Je ju je!
16 godina
online
Re: UK zabranjuje kupnju Huaweijeve 5G opreme, a p
Envy kaže...
Ako su Britanci tada (kao divljaci) imali za pravo da koloniziraju što god su mogli zašto Kina (sada kao kada smo svi kulturni i ne uzimamo puške u ruke) nema pravo da proizvodi šta hoće i kako hoće.

 

Problem proizvodnje "što i kako hoće" je direktno suprotno međunarodnim ugovorima i pravima.

S druge strane, "guranje" proizvodnje u Kinu je rezultat "pohlepe" zapada kojem se to sada odbija o glavu.

 

Sad je samo pitanje koliko dugo će zapad prihvaćati taj način Kineske igre i hoće li se smanjiti trgovina s Kinom (neke naznake su već tu). A Kina je kao bicikl, ako ne vrti pedale (iliti, nema konstantni stalni rast) pada.

6 godina
offline
Re: UK zabranjuje kupnju Huaweijeve 5G opreme, a p
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: UK zabranjuje kupnju Huaweijeve 5G opreme, a p

@HCMAA

 

Imam prigovor na kape. Naše titovke su bolje izgledale :)

Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 13:56 (Antiseptik).
15 godina
neaktivan
offline
UK zabranjuje kupnju Huaweijeve 5G opreme, a posto

Nigdje se ne spominje problem sa sigurnošću, nego mogući problemi u opskrbi zbog američkih sankcija. Prevedeno, lažne američke optužbe nanose ekonomsku štetu Kini od strane trećih zemalja. U nekom prav(ed)nom sustavu to bi bilo utuživo.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: UK zabranjuje kupnju Huaweijeve 5G opreme, a p

15 životnih mudrosti velikog kineskog filozofa Konfucija:

1. Gdje god da ideš, idi cijelim svojim srcem.

2. Sve ima svoju ljepotu, ali svako to ne vidi.

3. Nije važno koliko sporo ideš naprijed, važno je samo da ne staneš.

4. Onog koji tvrdi da zna sve odgovore, nisu još pitali sva pitanja.

5. Život je stvarno jednostavan, ali mi inzistiramo na tome da ga kompliciramo.

6. Nemoj misliti da si veliki čovjek zato što ti je sjena velika kad se sunce rađa.

7. Kada je očito da ne možeš postići cilj, nemoj mijenjati cilj, nego prilagodi korake koje poduzimaš.

8. Poštuj sebe i drugi će te poštovati.

9. Velik Čovjek postavlja stroge zahtjeve sebi; malen ih čovjek postavlja drugima.

10. Proučavaj prošlost ako želiš znati budućnost.

11. Ako mrziš nekoga, to znači da te ta osoba porazila.

12. Ima ih što plaču što ruže imaju trnje. Ti se veseli što trnje ima ruže.

13. Ljubaznost uzvrati ljubaznošću, ali zlo uzvrati pravdom.

14. Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.

15. Priroda nam je dala po dva oka i po dva uha, a samo jedan jezik, da bismo mogli više gledati i slušati, a manje govoriti, jer se nikad ne može reći toliko mudrosti koliko se može prešutjeti gluposti.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
UK zabranjuje kupnju Huaweijeve 5G opreme, a posto

Zapad je sve učinio da postavi Kinu za glavnu silu i sad se ustručava kad treba napraviti još 2-3 koraka do Novog svjetskog poretka kad će cijeli svijet da se kontroliše pomoću 5G mreže i virusa, a svi neistomišljenici šalju u kampove za reedukaciju, radne logore, karantene i logore smrti dok ne postanu istomišljenici ili mrtvi. Zato postoje napori da se nacrta meta na bjelcima SAD-a i Evrope i izazove građanski rat. Nakon što su ljubazno učinili šta se od njih očekivalo, sada su smetnja velikoj mašineriji. Smjena elite se desila i u događajima kao Francuskoj revoluciji, kada su bankari i vlasnici korporacija proširili svoju moć na štetu kraljevskih obitelji. Tad se javlja pojam "teror", u ime napretka i slobode naroda.

 
0 2 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice