Uništavanje malaričnih komaraca nervnim bojnim otr

poruka: 12
|
čitano: 3.573
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uništavanje malaričnih komaraca nervnim bojnim otr".
8 godina
offline
Uništavanje malaričnih komaraca nervnim bojnim otr
Ako se netko poslije ovoga nada da ga komarci više neće gristi, grdno se vara. Ne isplati se protiv svake vrste komarca razvijati poseban otrov. Tko da napravi specifične otrove za 35 vrsta komaraca što se legu u Zagrebu ili za 21 vrstu koje se roje u Kopačkom ritu? Ovime nikako ne želim umanjiti vrijednost otkrića, jer malarija je vrlo teška bolest, pa se tu ne radi samo o svrbežu.
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Uništavanje malaričnih komaraca nervnim bojnim otr

navodno poslije 6. kolovoza 1945. dugo nije bilo komaraca u hiroshimi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 10:35 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Uništavanje malaričnih komaraca nervnim bojnim

U svakom zlu neko dobro. Od navedenih bolesti iz uokvirenog teksta, koje bi bile recimo 3 najopasnije ili najintezivnije po djelovanju na ljude? Neke imaju baš opake nazive, iako se spominje i kuga. Zanimljiva mi je ova Q-groznica (star trek hehe).

6 godina
offline
Re: Uništavanje malaričnih komaraca nervnim bojnim

Piše u tekstu: malarija: 500.000 mrtvih godišnje.
Kuga nije stvar prošlosti, još postoji.
Krpeljni encefalitis postoji i u nas, nije uopće bezazlen.
Zika je pitoreskna za pogledati. Guglaj.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 14:56 (Doc Berecki).
15 godina
offline
Re: Uništavanje malaričnih komaraca nervnim bojnim
Doc Berecki kaže...


Zika je pitoreskna za pogledati. Guglaj.

 sad mi je tek jasna krkanijska polit'čka scena u posljednjih 30 godina. fala, doc. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Re: Uništavanje malaričnih komaraca nervnim bojnim
Do jučer sam bio u Nigeriji. Koristim Doxycycline. Mefloquina mi je ostalo malo, a Schweppesa nemam odavno.
Srećom uz obalu puše konstantno sa JZ tako da nema komaraca.
Umjesto neurotoksina imali smo pomoć neumornih lastavica. A da se uzgoji više lastavica, šišmiša i riba pljuvačica?

Kolega je prebolio malariju. Oporavak mu je trajao godinu dana.
vicious
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Uništavanje malaričnih komaraca nervnim bojnim

samo malo, pa kad su gradili Panamski kanal, rješavali su malariju s petrolejem.. ono tanki površinski sloj da se gamad ne može kotiti iz vode...

 

ak si na platformi sam ventil na pravu stranu okreneš, a za bolji učinak, hitiš čik...

Ju je je? Je ju je!
4 godine
protjeran
offline
Re: Uništavanje malaričnih komaraca nervnim bojnim
Bil sam u Sloveniji 3 dana ja i jos 5 ljudi(ljubljana, bled, bohinj), komarca nismo vidjeli kamoli da je nekoga ugrizao, jel problem u drzavi ili komarcima?, lastavica ima tona po Slavoniji kao i tamo.
 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Uništavanje malaričnih komaraca nervnim bojnim
Doc Berecki kaže...

Piše u tekstu: malarija: 500.000 mrtvih godišnje.
Kuga nije stvar prošlosti, još postoji.
Krpeljni encefalitis postoji i u nas, nije uopće bezazlen.
Zika je pitoreskna za pogledati. Guglaj.

 Zahvaljujem se na odgovoru.

 

 

viciousone kaže...
Umjesto neurotoksina imali smo pomoć neumornih lastavica. A da se uzgoji više lastavica, šišmiša i riba pljuvačica? 

Kolega je prebolio malariju. Oporavak mu je trajao godinu dana.

 Uf, bogme se napatio. Izgleda da bi lastavice bile vrlo korisne, a i ostale opcije nisu na odmet, bilo šta u svrhu suzbijanja vampira i ostalih napasti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 12:36 (Festus).
15 godina
offline
Uništavanje malaričnih komaraca nervnim bojnim otr

dok sam prebivao u beču, bilo je komaraca na milijune ali i iznimno dobro uhranjenih debelih šišmiša (v. pod johann strauss mlađi; bude ti nejasno kako uopće lete/plešu - k'o bumbari su) no nedovoljno. natrpali bi se i otišli pod 1 okomito. kao najbolje rješenje se pokazao život između listopada i veljače. inače ne. 

 

pe se: ne znam kak vas no mene ti nervni bojni otrovi živciraju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 4:55 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Uništavanje malaričnih komaraca nervnim bojnim
Pozdrav stric Jura!
U blizini je gorila rafinerija. Možda ih je otjerao dim.
Nije bilo komaraca jer vjetar puše sa mora. Vjerojatno je na kopnu gdje je zrak "mirniji" lošija situacija. Kišna je sezona (zima u Africi) pa je i to pomoglo.
Pravilo za svaku zemlju u koju dođem je da nesmije kap ulja ili sl pasti u more, dok za domaće to ne vrijedi.
vicious
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 0:21 (viciousone).
14 godina
offline
Re: Uništavanje malaričnih komaraca nervnim bojnim

ma znam, zezem te... ali i to je rješenje u krajnjem slučaju...

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice