Uskoro stiže treća generacija Fairphone etičkog sm

poruka: 18
|
čitano: 1.803
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uskoro stiže treća generacija Fairphone etičkog sm".
12 godina
offline
Uskoro stiže treća generacija Fairphone etičkog sm

Nizozemci i etika

 
7 3 hvala 1
13 godina
online
Re: Uskoro stiže treća generacija Fairphone etičko
O čemu pričaš ti? Vjerojatno postoji lista nacija odnosno država čije kompanije imaju moralno pravo proizvoditi "etički ispravne" proizvode?
Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
14 godina
offline
Uskoro stiže treća generacija Fairphone etičkog sm

a onda netko Appleove kupce zove ovcama... 

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Uskoro stiže treća generacija Fairphone etičko
Antonic kaže...
O čemu pričaš ti? Vjerojatno postoji lista nacija odnosno država čije kompanije imaju moralno pravo proizvoditi "etički ispravne" proizvode?

Pričam o njihovoj prošlosti i o njima kao naciji, imao sam 2 šefa Nizozemca, znam kaj pričam :)

A ove fore sa "etičkim" proizvodima si mogu zabiti u analizator , kaj misliš ko štanca u tvornicama i u kojim uvijetima ?

 

15 godina
offline
Uskoro stiže treća generacija Fairphone etičkog sm

potvrđujem. radio sam s nizozemcima (kao dobavljačima) i nema gorih lopina sjevernije od rvacke. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 1 hvala 0
13 godina
online
Uskoro stiže treća generacija Fairphone etičkog sm

Radija sam i ja s Nizozemcima i zivija u Nizozemskoj 5 godina i radija tamo. I naravno ima i katastrofa i ok ljudi i firmi. Ka i svugdi drugdi.

 

Moja reakcija je bila na osudivanje generalno cile nacije. Koju to naciju mozes rec da su dobri ka nacija? Nista osobno ofc :)

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
5 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Uskoro stiže treća generacija Fairphone etičko
Ajar kaže...

potvrđujem. radio sam s nizozemcima (kao dobavljačima) i nema gorih lopina sjevernije od rvacke. 

 Ja sam radio sa niskozemcima i nisam imao problema, placaju na vrijeme i nisu cjepidlake kao svabe.

12 godina
offline
Re: Uskoro stiže treća generacija Fairphone etičko
Antonic kaže...

Radija sam i ja s Nizozemcima i zivija u Nizozemskoj 5 godina i radija tamo. I naravno ima i katastrofa i ok ljudi i firmi. Ka i svugdi drugdi.

 

Moja reakcija je bila na osudivanje generalno cile nacije. Koju to naciju mozes rec da su dobri ka nacija? Nista osobno ofc :)

 Je slažem se svi imaju nekih mrlja u prošlosti, neki više neki manje

9 godina
offline
Re: Uskoro stiže treća generacija Fairphone etičko
mGT kaže...
Antonic kaže...

Radija sam i ja s Nizozemcima i zivija u Nizozemskoj 5 godina i radija tamo. I naravno ima i katastrofa i ok ljudi i firmi. Ka i svugdi drugdi.

 

Moja reakcija je bila na osudivanje generalno cile nacije. Koju to naciju mozes rec da su dobri ka nacija? Nista osobno ofc :)

 Je slažem se svi imaju nekih mrlja u prošlosti, neki više neki manje

 Koji imaju vise?

12 godina
offline
Re: Uskoro stiže treća generacija Fairphone etičko
pravi_covijek kaže...
mGT kaže...
Antonic kaže...

Radija sam i ja s Nizozemcima i zivija u Nizozemskoj 5 godina i radija tamo. I naravno ima i katastrofa i ok ljudi i firmi. Ka i svugdi drugdi.

 

Moja reakcija je bila na osudivanje generalno cile nacije. Koju to naciju mozes rec da su dobri ka nacija? Nista osobno ofc :)

 Je slažem se svi imaju nekih mrlja u prošlosti, neki više neki manje

 Koji imaju vise?

 Npr ex. kolonizatori, Nacisti, Japansko Carstvo ...

14 godina
offline
Re: Uskoro stiže treća generacija Fairphone etičko
Ajar kaže...

potvrđujem. radio sam s nizozemcima (kao dobavljačima) i nema gorih lopina sjevernije od rvacke. 

oh, ima, itekako ima. Po mom iskustvu Skandinavci su tu bez konkurencije. Imam dojam da su čak i Rusi pošteniji. Samo im daj priliku i muljaju sve u 16. Na kraju kad bolje upoznaš sve te sjeverne i zapadne narode zaključiš da Balkanci i nisu tako loši.
Moja bolja polovica je neko vrijeme živjela u Niskozemskoj i njoj su oni OK, čak i političari (a zna ih nekoliko osobno). Naravno, seronja svuda ima. Da krenemo detaljno analizirat nema naroda kojeg ne bi mogli popljuvat. Osobno s Nizozemcima imam dobra iskustva.

15 godina
offline
Re: Uskoro stiže treća generacija Fairphone etičko
jozef kaže...
Ajar kaže...

potvrđujem. radio sam s nizozemcima (kao dobavljačima) i nema gorih lopina sjevernije od rvacke. 

oh, ima, itekako ima. Po mom iskustvu Skandinavci su tu bez konkurencije. Imam dojam da su čak i Rusi pošteniji. Samo im daj priliku i muljaju sve u 16. Na kraju kad bolje upoznaš sve te sjeverne i zapadne narode zaključiš da Balkanci i nisu tako loši.
Moja bolja polovica je neko vrijeme živjela u Niskozemskoj i njoj su oni OK, čak i političari (a zna ih nekoliko osobno). Naravno, seronja svuda ima. Da krenemo detaljno analizirat nema naroda kojeg ne bi mogli popljuvat. Osobno s Nizozemcima imam dobra iskustva.

 ma ne kao narod u đuture. ovo se odnosilo na poslovanje (farmaceutika). ok, najgori mi je bio jedan švicarac: 8 godina stalne suradnje i svaki put me pokušao prevariti (ali bio je jedini za neke rijetke stvari a u to doba još nije bilo interpleta - samo telefoni i teleks; nije to bilo tako davno). a nizozemki ima krasnih, posebno mješanki sa surinamčankama. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.8.2019 12:34 (Ajar).
6 godina
offline
Re: Uskoro stiže treća generacija Fairphone etičko
Na koji oni način znaju da je tih 525€ zarađeno na"etički" način....znanje koje stoji iza svega toga...etika....moral to su virtualne stvari....koje postoje samo u ljudskim glavama....moral...etika...how...yes...no...

Svi su ljudi isti...đungla u nama vazda čuči....milijun godina đungle,ne može izbrisati 6000 godina civilizacije....od toga tek ovih zadnjih 100...možda "normalne" civilizacije...prije samo...niti 3/4 stoljeća...imali smo konc-logore...daj sjevernjacima da žive kod nas....za manje od 12 miseci....bit će veći divljaci od domaćina:)


Zapadna civilizacija je osuđena na propast...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.8.2019 14:30 (HCMAA).
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Uskoro stiže treća generacija Fairphone etičkog sm

ma nemojte, a ljute se naši Dalmoši dok im Nigerijac spusti - ovo je ko Afrika, samo s strujom!

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Uskoro stiže treća generacija Fairphone etičko
Stric_Jura kaže...

ma nemojte, a ljute se naši Dalmoši dok im Nigerijac spusti - ovo je ko Afrika, samo s strujom!

 Barem ima struju, za razliku od sjevera 

14 godina
offline
Uskoro stiže treća generacija Fairphone etičkog sm

sad kad bih bio potcjenjivački raspoložen, rekao bih nešto o Rvacku južnije od Velebita, ali neću, samo čitaj crnu kroniku....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Uskoro stiže treća generacija Fairphone etičko
Stric_Jura kaže...

sad kad bih bio potcjenjivački raspoložen, rekao bih nešto o Rvacku južnije od Velebita, ali neću, samo čitaj crnu kroniku....

 Dalmacija je super, problem su jedino ljudi (pojedini).

14 godina
offline
Re: Uskoro stiže treća generacija Fairphone etičko

o da... pojedini, zanimljivo kako čitava ta većina koja je isto tako mediteranski žovijalna i drčna, odjednom omutavi kad se krkan razbahati - Daruvarac i 30 minutna seansa u WCu s curetkom...

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice