Uz Super FlashCharge tehnologiju do pune baterije

poruka: 16
|
čitano: 3.803
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uz Super FlashCharge tehnologiju do pune baterije ".
12 godina
odjavljen
offline
Uz Super FlashCharge tehnologiju do pune baterije

Bez cigle adaptera i ugrijanog mobitela ništa. 

Bolje da duže čekam na punjenu već da mi se baterija brže troši zbog topline jer nisam sposoban na vrijeme stavit mobitel na punjenje 

 
6 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Uz Super FlashCharge tehnologiju do pune bater

...što brže punjenje to kraći vjek baterije

12 godina
offline
Re: Uz Super FlashCharge tehnologiju do pune bater
AF139 kaže...

...što brže punjenje to kraći vjek baterije

 Tak' je, a što kraći vijek baterije to prije novi mobitel,

jer su sada baterije "neizmjenjive".

 

OFF TOPIC!

Postoji li gdje web stranica kako isključiti brzo punjenje?

Imam Nokiu 9 PureWiev i u koji je god punjač uštekan

ona se brzo puni (čak i jedan od motorole defy+ koji je

deklariran na 5V i 800mA).

5 godina
offline
Re: Uz Super FlashCharge tehnologiju do pune bater
absolon kaže...
AF139 kaže...

...što brže punjenje to kraći vjek baterije

 Tak' je, a što kraći vijek baterije to prije novi mobitel,

jer su sada baterije "neizmjenjive".

 

OFF TOPIC!

Postoji li gdje web stranica kako isključiti brzo punjenje?

Imam Nokiu 9 PureWiev i u koji je god punjač uštekan

ona se brzo puni (čak i jedan od motorole defy+ koji je

deklariran na 5V i 800mA).

 kako znas da brzo puni? Tako pise ili gledas po vremenu punjenja? Ako je ovo drugo onda ti je otisla baterija.... Ako je ovo prvo ne moze brzo puniti na 800 mA tako da ne obracaj paznju sta pise....

7 godina
offline
Re: Uz Super FlashCharge tehnologiju do pune bater
Dex.pwn kaže...

Bez cigle adaptera i ugrijanog mobitela ništa. 

Bolje da duže čekam na punjenu već da mi se baterija brže troši zbog topline jer nisam sposoban na vrijeme stavit mobitel na punjenje 

Cigla adapter je, ali mobitel se možda i manje grije, ovisno o konfiguraciji baterije možda se puni i na manjem C rateu od standardnih baterija.

Pogledaj si npr. Oppov VOOC....

Nemreš uspoređivati standardne mobitele i punjače s tim, kad je potpuno drugačiji pristup.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 10:13 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Re: Uz Super FlashCharge tehnologiju do pune bater

 

OFF TOPIC!

Postoji li gdje web stranica kako isključiti brzo punjenje?

Imam Nokiu 9 PureWiev i u koji je god punjač uštekan

ona se brzo puni (čak i jedan od motorole defy+ koji je

deklariran na 5V i 800mA).

 kako znas da brzo puni? Tako pise ili gledas po vremenu punjenja? Ako je ovo drugo onda ti je otisla baterija.... Ako je ovo prvo ne moze brzo puniti na 800 mA tako da ne obracaj paznju sta pise....

Dobro si pretpostavio, vidio sam na ekranu! No,

veći je problem što se punjač užario kao vulkanska

stjena u pola sata punjenja (nikad mi se kod motorole defy+ nije tako zgrijao),

pa sam punjač odmah iskopčao iz utičnice, ostavio par

minuta mob da se "smiri" i onda nastavio s pripadajućim

punjačem za Nokiu 9 PW.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 13:58 (absolon).
5 godina
offline
Re: Uz Super FlashCharge tehnologiju do pune bater
absolon kaže...
....

Dobro si pretpostavio, vidio sam na ekranu! No,

veći je problem što se punjač užario kao vulkanska

stjena u pola sata punjenja (nikad mi se kod motorole defy+ nije tako zgrijao),

pa sam punjač odmah iskopčao iz utičnice, ostavio par

minuta mob da se "smiri" i onda nastavio s pripadajućim

punjačem za Nokiu 9 PW.

 ja se ne zamaram time.... Punim cim stignem ako ce crknuti nek crkne ;)

7 godina
offline
Re: Uz Super FlashCharge tehnologiju do pune bater
absolon kaže...

Dobro si pretpostavio, vidio sam na ekranu! No,

veći je problem što se punjač užario kao vulkanska

stjena u pola sata punjenja (nikad mi se kod motorole defy+ nije tako zgrijao),

pa sam punjač odmah iskopčao iz utičnice, ostavio par

minuta mob da se "smiri" i onda nastavio s pripadajućim

punjačem za Nokiu 9 PW.

 Normalno da se užario kad je bio na 100% snazi cijelo vrijeme, a nije dizajniran za to.

Zato je uvijek bolje koristiti čim jači punjač (čim više ampera), jer ga manje opteretiš, i duže bude poživio.

Taj tvoj od 800 mA je namijenjen bio za punjenje manje baterije, pa je na 800 mA radio neko kraće vrijeme, ali kad ga spojiš na mobitel s većom baterijom onda puno duže radi na maksimumu snage, pa se jako zagrije.

 

 

Kruha i igala...
6 godina
offline
Re: Uz Super FlashCharge tehnologiju do pune bater
Svoj ipad 4....punim sa strujom manjom od 500mA...ima kapacitet od 10000mA...i nakon 6 godina...baterija drži kao i prvog dana... to prakticiram kod mobitela isto

500mA idealna struja punjenja...niti malo niti puno...taman...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 21:13 (HCMAA).
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Uz Super FlashCharge tehnologiju do pune bater
HCMAA kaže...
Svoj ipad 4....punim sa strujom manjom od 500mA...ima kapacitet od 10000mA...i nakon 6 godina...baterija drži kao i prvog dana... to prakticiram kod mobitela isto

500mA idealna struja punjenja...niti malo niti puno...taman...

 Svaka baterija ima svoj odredjeni broj ciklusa punjenja tako da...

A 500mah je taman tebi a da li je i bateriji taman to ne odlucujes ti....A plus ko jos ima isti telefon toliko godina......

7 godina
offline
Re: Uz Super FlashCharge tehnologiju do pune bater

Ima, ali se broj ciklusa jako mijenja ovisno koliko prazniš i do koliko puniš bateriju.

Ukoliko bi npr. stavio na punjač čim padne na 30% i iskopčao s punjača čim pređe 80%, baterija bi ti trajala barem par tisuća ciklusa (cca. 3-10 tisuća, ovisno o bateriji), dok stalnim pražnjenjem do 0%  i punjenjem do 100% ona u najboljem slučaju izdrži 500 ciklusa i tad joj kapacitet padne na ispod 80% nazivnog i ubrzano krepava.

Struja kojom se puni nema praktički nikakav utjecaj na trajnost baterije (ako je unutar dozvoljene vrijednosti), to je česta zabluda u narodu.

Inače, neki custom kerneli za Android imaju mogućnost zaustavljanja punjenja kad pređe 80% ili koliko nariktaš, baš si razmišljam flashati neki takav.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.6.2019 9:07 (fer-de-lance).
5 godina
offline
Re: Uz Super FlashCharge tehnologiju do pune bater
fer-de-lance kaže...

Ima, ali se broj ciklusa jako mijenja ovisno koliko prazniš i do koliko puniš bateriju.

Ukoliko bi npr. stavio na punjač čim padne na 30% i iskopčao s punjača čim pređe 80%, baterija bi ti trajala barem par tisuća ciklusa (cca. 3-10 tisuća, ovisno o bateriji), dok stalnim pražnjenjem do 0%  i punjenjem do 100% ona u najboljem slučaju izdrži 500 ciklusa i tad joj kapacitet padne na ispod 80% nazivnog i ubrzano krepava.

Struja kojom se puni nema praktički nikakav utjecaj na trajnost baterije (ako je unutar dozvoljene vrijednosti), to je česta zabluda u narodu.

Inače, neki custom kerneli za Android imaju mogućnost zaustavljanja punjenja kad pređe 80% ili koliko nariktaš, baš si razmišljam flashati neki takav.

 

 

 Koliko sam ja citao o tome (a  isam puno jer se ne zamaram tim stvarima) 1 ciklus je od 0 do 100%. Od 30 do 80% se tretira kao pola ciklusa.... Ocigledno nisam upucen 😊

Ja to gazim kako mi pase i nikad problema....

7 godina
offline
Re: Uz Super FlashCharge tehnologiju do pune bater

To su jezične zavrzlame.

Nije ni ciklus dobar izraz.

Npr. tebi je jedan ciklus punjenja od koliko god do koliko god puniš, a i bateriji isto, pa su onda bacili neke okvirne brojke koliko bi baterija trajala ako se puni od-do, ali samo ako imaš takve cikluse, premda možemo i drugačije puniti.

Znači, shvati to kao 3-10 tisuća kad bi isključivo u takvim ciklusima punio, a kaj je ciklus ostaje svakome na interpretaciju....

 

 

Kruha i igala...
5 godina
offline
Re: Uz Super FlashCharge tehnologiju do pune bater
fer-de-lance kaže...

To su jezične zavrzlame.

Nije ni ciklus dobar izraz.

Npr. tebi je jedan ciklus punjenja od koliko god do koliko god puniš, a i bateriji isto, pa su onda bacili neke okvirne brojke koliko bi baterija trajala ako se puni od-do, ali samo ako imaš takve cikluse, premda možemo i drugačije puniti.

Znači, shvati to kao 3-10 tisuća kad bi isključivo u takvim ciklusima punio, a kaj je ciklus ostaje svakome na interpretaciju....

 

 

 Ok. Mozemo li se sloziti da pri normalnom koristenju unutar barem 3 godine nema sanse da baterija izgubi vise od 10% kapaciteta? Ili sam preoptimistican......

7 godina
offline
Re: Uz Super FlashCharge tehnologiju do pune bater

Preoptimističan si.

Uz normalno korištenje (punjenje jednim dnevno 0-100%) u tri godine bude većina baterija bliže 60-70% nazivnog kapaciteta.

Ja svoju stalno punim do 100% jer se puni preko noći, i evo sad je (nakon pune dvije godine), stanje palo na good, i baš primjetim koliko je manji kapacitet u odnosu kad je bila nova, sad uz 4 sata screen on timea na večer prije spavanja imam oko 20-30%, a prije je bilo bliže 50%.

Ali dobro, to je jedan primjer, nekome drugome možda poživi duže, ali su načelno točni oni grafovi na kojima prikazuju ovisnost broja ciklusa o režimu punjenja.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.6.2019 15:41 (fer-de-lance).
5 godina
offline
Re: Uz Super FlashCharge tehnologiju do pune bater

Iskreno nemam takvih iskustava jer niti jedan mob nisam imao 3 godine al svejedno za 3 god star mobitel bateija je bagatela....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice