Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvjećar

poruka: 28
|
čitano: 4.284
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvjećar".
10 godina
offline
Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvjećar

Ovaj odavno nije "umočio" dočim ovakav tekst piše na današnji dan.

 

Kako Izet u onoj reklami kaže: A da si nađeš curu? 

Moj PC  
0 6 hvala 0
7 godina
online
Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvjećar

Čitam današnje teme na vorumu, izgleda da tu ovi naši kolege vorumski jedine nalete dopamina i oksitocina dobiju kad blate tuđi mobitel/kompjuter/stranku 

Pročitajte docov tekst ljudi, počnite dojit na sisu - bolji nalet tih -ina od ovoga kaj radite 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 17:50 (fer-de-lance).
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvjećar

Što je bilo prvo, kokoš ili jaje ?!

Da li su ljudi prirodno dopaminiraniji skloni ostvarivanju viših ciljeva ili sama namjera ostvarivanja višeg cilja djeluje na dopaminske receptore kojima se povećava dopamin ?!

 

Najbolje se je našmrkati kokaina i eto vam lučenja dopamina, postat ćete energični, puni radnoga elana, hrpa ideja itd... 

Nego, što je sa serotoninom, endorfinom, o njima ništa, oni ne izazivaju osjećaj sreće, zadovoljstva ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvjećar

Danasnji dan je praznik kapitalista isto kao i bozic koji od svega rade neke lazne velicine..  Te moras kupit ruzu odvest na veceru tw ovo te ono a ono obican dan u godini.  Svoje zene cure volimo jednako svaki dan tako da danas ovaj dan nema nekog smisla osin da se potakne potrosnja... 

Moj PC  
23 0 hvala 4
12 godina
offline
Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvjećar

Ajmoo

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 18:22 (R36).
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvjećar

Ako su osjećaji rezultat kemije (a ne obrnuto) ne bi li se već prodavali u tabletama?

Svemir.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvj

Mijenjaj dilera...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvjećar

jednom sam, daaavno, bio zaljubljen i "proučio materiju". shvativši da se radi o ovisnosti o opijatima (s pripadajućom krizom pri - nasilnom - odvikavanju), odrekoh se toga i svih zala njihovih.apstrahiram sve što onemogućuje bistar um i zdravorazumsku zajebanciju. ako već trebam o nečem biti ovisan, želim to sam odabrati. oksitocini i dopamini (kao i ine troge) se u to (više) ne ubrajaju jer su malo izvan kontrole. čokolada povremeno (crna k'o duša; min. 80% kakanja) može. ima kolega iznad pravo: ili si svaki dan cici-mici s partner(ic)om ili oboje (obadva/obje) uq. jedna komercijalna izmišljotina za podizanje konjukture u "sušnim" razdobljima, ako je jedini takav dan, jad je i bijeda onih koji nasjedaju. osim toga, nije sve u kemiji. nešto je i u newtonu i "zakonu reciprociteta". milost ne tražim niti bih je dao. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
5 godina
offline
Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvjećar

:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
12 0 hvala 0
14 godina
offline
Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvjećar

Još jedan dobar Docov tekst. Ali bi trebao imati oznaku +25 jer može negativno utjecati na mladce, romantičare, idealiste, konzervativce, vjernike i ine.

 
6 0 hvala 3
14 godina
moderator
offline
Re: Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvj
ludizao kaže...

"a sve to zajedno se može svesti pod jednostavno zajedničko ime: ljubav"

 

Znači, kad odnos uslijed životnih teškoća dođe u fazu da više nema osjećaja zadovoljstva i sreće, opuštenosti bez napetosti stresa te kad nema maženja i seksa, onda prema autoru više nema ni ljubavi?

 

 

 

 

Slažem se... Jedno je zaljubljenost i zaluđenost, a drugo je ljubav. Prvo s vremenom prođe, a drugo ostaje i raste. Mislim da je ovo drugo ipak malo više od kemijskih reakcija. 

Vinko Krištić | BUG Marketing
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvj
Davno sam citao da je trajanje zaljubljenosti cca 6 mjeseci. A i ljubav se s vremenom mijenja, ali nema vremenskog limita.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvj
Davno sam citao da je trajanje zaljubljenosti cca 6 mjeseci. A i ljubav se s vremenom mijenja, ali nema vremenskog limita.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvjećar

Ko nije danas...

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvj
Evo ja sam se tako raznjezio da sam si kupio kasetu pive.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvj
Horatio_Hornblower kaže...

Danasnji dan je praznik kapitalista isto kao i bozic koji od svega rade neke lazne velicine..  Te moras kupit ruzu odvest na veceru tw ovo te ono a ono obican dan u godini. Svoje zene cure volimo jednako svaki dan tako da danas ovaj dan nema nekog smisla osin da se potakne potrosnja... 

 Curu ćeš svakako voditi na večere bilo Valentinova ili ne, i uostalom zar nije ovo dan zaljubljenih, a ne dan žena ? Ne vidim razlog da se samo dečki trude oko ovoga dana. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvj
Nadam se da ste iznenadili svoju voljenu, al ne zaboravite i na vlastitu zenu.
Moj PC  
6 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvj
loky4i4 kaže...

 Curu ćeš svakako voditi na večere bilo Valentinova ili ne, i uostalom zar nije ovo dan zaljubljenih, a ne dan žena ? Ne vidim razlog da se samo dečki trude oko ovoga dana. 

 Jok bato. Doslo je vrijeme emancipacije. Sada ja ocekujem da mene neka odvede na veceru.

I di mi nadje vec dan zena. Jos mi niti jedna nije cestitala dan muskaraca. Niti ne znaju kada to dodje i da postoji. Nema vise. Sada smo jednaki

14 godina
protjeran
offline
Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvjećar

"Te biokemijske obrasce dopaminskog osjećaja zadovoljstva i ambicije dijelimo i s mnogim drugim živim bićima, prvenstveno onim filogenetski bliskih vrsta, npr. sisavcima, poput miševa, štakora, pasa, mačaka ili primata (majmuna)".

 

Ovaj misli da mi majmuni neznamo kaj su primati, baš lijepo.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvj
Ajar kaže...

jednom sam, daaavno, bio zaljubljen i  milost ne tražim niti bih je dao. 

 tebi je testosteron na low, nekih 6-7 ,a nizak testosteron ti pobrka sve ostale hormone i zato si stari nezadovoljni cinik.  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvj
Anđeo bez falinge kaže...

 tebi je testosteron na low, nekih 6-7 ,a nizak testosteron ti pobrka sve ostale hormone i zato si stari nezadovoljni cinik.  

 ah, a nekad sam bio mlad nezadovoljan cinik i, dok još nije bilo hormonalnih nadomjestaka za počupane žlijezde, sve nadoknađivao uporabom dva "y" kromosoma istodobno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 13:26 (Ajar).
16 godina
neaktivan
offline
Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvjećar

Obavezno štivo svakog Valentinova. Malo kasnim, al jbg.

Ima mnogo starih ideja koje, katkada, iznenada postaju nove.
 
4 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvj
Anđeo bez falinge kaže...
Ajar kaže...

jednom sam, daaavno, bio zaljubljen i  milost ne tražim niti bih je dao. 

 tebi je testosteron na low, nekih 6-7 ,a nizak testosteron ti pobrka sve ostale hormone i zato si stari nezadovoljni cinik.  

Mislim da se tete u pekari i njegova susjeda s audijem ne bi složile s tobom, kolega 

Imam osjećaj da Ajar glumi grumpy cata samo zato jer zna da se pi*ke opako pale na to - ono, vidjet ćemo jel bude i dalje eunuh kad mu izbacim but i dojku, a stari gad ih uhvatio u svoju klopku a da nisu ni same svjesne kaj se dogodilo 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 16:26 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Re: Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvj
Ja i Valentinovo sada imamo zajedničko samo imendan.Prošla su vremena kad sam na taj dan darivao poklone, cvijeće i ljubav.
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 16:49 (ZdravkoZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvjećar

Meni je najbolji dio valentinova romantična večera za dvoje. Doduše, što sam stariji, to mi tolika količina hrane na večer sve teže pada. Sljedeće godine ću pokušati s romantičnim doručkom za dvoje.

 

Osim ako nađem curu, onda će biti kako ona želi...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 18:17 (MrBlc).
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvjećar

JA na Valentinovo ženi kupiJo vešmašinu,jer više mi je stvarno neugodno ju gledati kako na potoku pere veš

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvj
fer-de-lance kaže...

Mislim da se tete u pekari i njegova susjeda s audijem ne bi složile s tobom, kolega 

Imam osjećaj da Ajar glumi grumpy cata samo zato jer zna da se pi*ke opako pale na to - ono, vidjet ćemo jel bude i dalje eunuh kad mu izbacim but i dojku, a stari gad ih uhvatio u svoju klopku a da nisu ni same svjesne kaj se dogodilo 

 

 zajebo si se (s razmakom između posljednja dva sloga). zbilja sam takav. nakon pitajboga koliko promašaja zaključio sam da sparivanje ljudi u vezi nije prirodno (labudovima i papigama jest ali nismo baš neka perad) te je više sranje nego stanje. oksitocini i dopamini su ionako precijenjeni a i opće načelo ravnoteže univerzuma nalaže da se za svaku čašu meda mora eksati žuč. voda je dovoljna (uz povremenu istu samo vatrenu). e, tamo nedgje poslije 45 mi puk'o 70 mm film (odn. ripan mkv zapis; ili mp4?) te odlučih kako je pustinjaštvo najmanje zlo. zapravo je čak i dobro. mudrost (= godine iskustava + njihova brojnost + dedukcija nastala ponavljanjem jednakih pogrešnih odabira) je donijela distancu. pas me voli i to mi je dovoljno. žene nikad nisu. a oboje te iskorištava za svoje potrebe. i gle! odjednom nikome ne polažeš račune gdje si, kao i zašto, spavaš kad te i koliko volja, imaš vremena za čitanje i igranje na kompu (kad me ne ubiju poslom), ušpraš brdo love za se i za svoje prase ... i eto nirvane. preporučujem. da je zaljubljenje dobra stvar i bog bi bio zaljubljen (vrijedi i za veze, brakove, sve takvo). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Valentinovo: praznik dopamina, oksitocina, cvj
Horatio_Hornblower kaže...

Danasnji dan je praznik kapitalista isto kao i bozic koji od svega rade neke lazne velicine..  Te moras kupit ruzu odvest na veceru tw ovo te ono a ono obican dan u godini.  Svoje zene cure volimo jednako svaki dan tako da danas ovaj dan nema nekog smisla osin da se potakne potrosnja... 

Isto kao i Nova godina i svi ostali praznici, no ne vidim ni potrebe tome nihilistički pristupati - tko voli nek izvoli. Ne vidim potrebe proglašavati ga danom glupih amera, ima i drugih takvih praznika, npr.  i u Kini je velik praznik dan samaca... A nije ni loše da se neka potrošnja potakne

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice