Video tehnologija za pomoć sucima krajem mjeseca s

poruka: 51
|
čitano: 8.909
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Video tehnologija za pomoć sucima krajem mjeseca s".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Video tehnologija za pomoć sucima krajem mjese
Visak kaže...
Problem je u debilnom pravilu ofsajda, jer je pomoćnom sucu fizički nemoguće istovremeno pratiti kontakt s loptom na jednom dijelu terena i položaj igrača u trku na drugom. Pravilo kao takvo je nemoguće točno primjeniti čak i s ovom tehnologijom, a desetljećima se primjenjivalo bez nje.

U osnovi, offside je inicijalno zamišljen da spriječi opstrukciju igre na način da igrač "čeka" loptu duboko u protivničkom dijelu terena, a postao je glavna opstrukcija igre. Ako postoji i najmanja dvojba da li je igrač u offsideu ili ne, trebalo bi se smatrati da nije - ako sudac nije u stanju procijeniti, znači da ni igrač nije mogao znati da je u offsideu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Video tehnologija za pomoć sucima krajem mjese
Rame je rame, a ne nadlaktica gdje je Messija udarila lopta. Na snimci se puno bolje vidi gdje ga udari u nadlakticu https://gyazo.com/dca4181eb62a1228d3e595133e30fa62
9 godina
online
Video tehnologija za pomoć sucima krajem mjeseca s

ja sam definitivno za video provjeravanje u slučaju sumnje. samo što je problem kad je osoba koja odlučuje hoće li se provjeravati isto korumpirana. 

 

stalno mi se vraćaju na pamet one scene sa maksimira, Dinamo-Šahtar. Dva puta se dogodila sumnjiva situacija u šesnaestercu Šahtara, sudac ne želi ni čuti za VAR. U najmanju ruku je barem jedna situacija bila vrijedna da se ponovno pogleda

 

Ali ajde, recimo da je i to bilo ok. Dolazi sam kraj utakmice, i napad je pred Dinamovim golom, igrač Šahtara pada i sudac iste sekunde vrlo odlučno svira penal protiv Dinama u 95. minuti. Ekipa iz VARa mu javlja da pogleda snimku. On ide pogledati snimku i vidi da je očito da nije penal. Sudac zatim gleda ostatak terena i pronalazi drugu "sočnu" situaciju gdje Teophile navlači Šahtarskog golmana u šesnaestercu i njegov zaključak je da i dalje ostaje pri penalu samo na drugoj situaciji. Sudac uopće ne gleda početak situacije, on uopće ne zna što se tu točno dogodilo, je li golman možda prvi prekršio Teophilea, tko je tu koga navlačio prvi. Dakle on je gledao snimku od trenutka "faula" gdje nije bio faul, od tog trenutka on gleda i ovu gužvu u šesnaestercu koja je počela zapravo puno ranije nego snimka.

 

Također mi nije jasno da mu nije palo na pamet dati žuti karton igraču Šahtara iz prve situacije zbog očitog simuliranja prekršaja. 

 

Dakako ovo nije nikakvo opravdanje za Dinamo, imali su sve u svojim nogama, 3:1 u 92. minuti i sve prosuli, ne branim ja njih, ali mislim da se VAR u toj tekmi pokazao vrlo slab.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Video tehnologija za pomoć sucima krajem mjese
Jack Sparrow kaže...
Rame je rame, a ne nadlaktica gdje je Messija udarila lopta. Na snimci se puno bolje vidi gdje ga udari u nadlakticu https://gyazo.com/dca4181eb62a1228d3e595133e30fa62

 a pique i njegovo nekažnjeno igranje rukom u vlastitom šesnaestercu...

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
15 godina
offline
Re: Video tehnologija za pomoć sucima krajem mjese
Nedavno su mijenjali neka pravila za ruku. A i i a pravilo da nije ruka ako se odbila ili je preblizu za reakciju. Osim toga ruka spuštena, te skoro uz tijelo. Nisam vidio snimku što je bitnije, ali mislim da nije bilo namjere
16 godina
neaktivan
offline
Re: Video tehnologija za pomoć sucima krajem mjese
Var nije čarobni štapić koji suce čini poštenima, nego tehnologija koja poštenim sucima omogućava da donesu ispravnu odluku, a nepoštene prikazuje kao takve.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Video tehnologija za pomoć sucima krajem mjese
Jack Sparrow kaže...
Nedavno su mijenjali neka pravila za ruku. A i i a pravilo da nije ruka ako se odbila ili je preblizu za reakciju. Osim toga ruka spuštena, te skoro uz tijelo. Nisam vidio snimku što je bitnije, ali mislim da nije bilo namjere

 pravilo se mijenjalo i sada je svako igranje rukom, namjerno ili ne, prekršaj a pique igra rukom što se moglo vidjeti i vidjelo se varom... neka me netko ispravi ukoliko griješim u vezi pravila

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 18:59 (Louis Pluto).
7 godina
online
Re: Video tehnologija za pomoć sucima krajem mjese

Točno, to su uveli još prošle godine ako se ne varam, svako igranje rukom je ruka (tj. prekršaj kak si i rekao), upravo zato da se izbjegne sudačka "subjektivnost".

na žalost, i dalje ih to ne jebe...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 15:50 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Re: Video tehnologija za pomoć sucima krajem mjese
antimadridista kaže...

Ja ne znam kako oni u ovoj situaciji točno mogu vidjeti i biti uvjeteni da je Vidal ramenom u zaleđu od ne znam, 0.5 cm? A Messi da je igrao rukom a ne ramenom? Za ovakve stvari, a posebno ovakva zaleđa gdje je nemoguće utvrditi je debilno poništavati golove.

 Pa vidi se i jedno i drugo. To što je tebi na avataru Cruyff i po tvom nicku da naslutiti da ti je pogled malo zamućen. Osim toga, da su išli nakoga pokrasti to bi bio Atletico.

Btw, što kažeš na zadnji El clasico? Jel tamo VAR bio učinkovit?

 

ISPRAVAK NETOČNOG NAVODA - Sad kad sam vidio Piqueovu ruku, definitivno su ih pokušali pokrasti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 15:50 (BlueMax).
12 godina
offline
Re: Video tehnologija za pomoć sucima krajem mjese
Jack Sparrow kaže...
Rame je rame, a ne nadlaktica gdje je Messija udarila lopta. Na snimci se puno bolje vidi gdje ga udari u nadlakticu https://gyazo.com/dca4181eb62a1228d3e595133e30fa62

 Ovo nije ni nadlaktica nego čisti lakat i to ne napucan nego vođenje lopte laktom. Miriše na žuti karton.

14 godina
offline
Re: Video tehnologija za pomoć sucima krajem mjese
BlueMax kaže...
Jack Sparrow kaže...
Rame je rame, a ne nadlaktica gdje je Messija udarila lopta. Na snimci se puno bolje vidi gdje ga udari u nadlakticu https://gyazo.com/dca4181eb62a1228d3e595133e30fa62

 Ovo nije ni nadlaktica nego čisti lakat i to ne napucan nego vođenje lopte laktom. Miriše na žuti karton.

 Čuj lakat 

 

Ajde reci da je nadlaktica i da je opravdano poništen gol, još i razumijem. Ali lakat i "vođenje lopte laktom". Svašta 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
7 godina
online
Re: Video tehnologija za pomoć sucima krajem mjese

Nije sardina stav, tak da je automatski ruka, i gotova je priča.

Jedino se može pričati o sudačkoj dosljednosti, ali tu barka nema kaj prigovarat, jer ili igra messi, ili igraju suci, ostatak ekipa nikada.

Tak da se mogu samo pokrit ušima...

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Video tehnologija za pomoć sucima krajem mjeseca s

Za razliku od vas, moja poanta nije bila pričati kako suci namjerno nekoga oštećuju. Samo da VAR neke situacije jednostavno ne može procijeniti kako treba, nebitno na kojoj strani i u čiju korist. Isto kao i u utakmici Liverpoola prije tjedan - dva kad je Watfordu ili kome već poništen gol iz zaleđa koje realno niti VAR nije mogao procijeniti 100%. Pa se cijela Engleska digla na noge. Da se poništavaju golovi od 10-15 cm zaleđa, to je jasno. Ali sad da VAR može procijeniti svaki milimetar, u to ne vjerujem. Da ne pričam da se gubi po 5 minuta dok se sve to skupa provjeri i donese odluka.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Video tehnologija za pomoć sucima krajem mjese

Pa to im je i u interesu, publika duže ostane na stadionu, duže pred TV-om.

Još kad ko u NFL-u počnu prekidati tekmu radi reklama...

 

A ovo kaj za liverpool, poanta je da ovi veći klubovi dobivaju pomoć sudaca po formuli: i =(1000 - p)* 90-t

legenda: i = broj ispomoći

p= pozicija na ljestvici

t= trenutna minuta utakmice

Pa tak kad vidiš da se 90. približava, a poznatiji klub ne vodi (npr. u 30. sekundi utakmice), onda automatski sudac ide u igru 

U svakoj ligi je tak.

Ali to je ok, i tak mora biti, jer je sve to samo biznis a ne sport (ma kaj si neki zabrijavali).

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 17:52 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Video tehnologija za pomoć sucima krajem mjese
Louis Pluto kaže...
Jack Sparrow kaže...
Nedavno su mijenjali neka pravila za ruku. A i i a pravilo da nije ruka ako se odbila ili je preblizu za reakciju. Osim toga ruka spuštena, te skoro uz tijelo. Nisam vidio snimku što je bitnije, ali mislim da nije bilo namjere

 pravilo se mijenjalo i sada je svako igranje rukom, namjerno ili ne, prekršaj a u pique igra rukom što se moglo vidjeti i vidjelo se varom... neka me netko ispravi ukoliko griješim u vezi pravila

 da FIFA, ali LaLiga još uvijek nema ta pravila, samo su nešto mjenjali na svoja.

 

https://www.marca.com/en/football/spanish-football/2019/08/19/5d5ad8c646163f505e8b464f.html

14 godina
offline
Video tehnologija za pomoć sucima krajem mjeseca s

To je opet zavrzlama. Svaki sudac će drugačije procijeniti situaciju, namjerno ili nenamjerno igranje rukom. Tako da i tu VAR ne pomaže puno. Treba se uvesti točno pravilo koje važi na svim razinama nogometa što se tiče ruke. Po meni tu jedino što se može napraviti je da se apsolutno svako igranje rukom, namjerno ili nenamjerno, sudi kao prekršaj. Jer osim toga ne vidim kako bi se tu bilo što moglo promijeniti da se pomogne sucima i da ne bude sumnjivih situacija. S time da bi i tu došli novi problemi, tipa napadač bi namjerno gađao obrambenog u ruku iz blizine.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 18:19 (antimadridista).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Video tehnologija za pomoć sucima krajem mjeseca s

VAR je skračenica od "Varaj me realnije".

42
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Video tehnologija za pomoć sucima krajem mjese
Jack Sparrow kaže...

 da FIFA, ali LaLiga još uvijek nema ta pravila, samo su nešto mjenjali na svoja.

 

https://www.marca.com/en/football/spanish-football/2019/08/19/5d5ad8c646163f505e8b464f.html

 to su totalne gluposti, to s uefom, fifom i ostalim sranjima, igra se zove nogomet i moraju svugdje vrijediti ista pravila... uvedi drugačija ali onda promijeni i ime sportu, imo, isto je i s boksom i gro drugih sportova gdje od organizacije do organizacije vrijede drugačija pravila...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 19:39 (Louis Pluto).
12 godina
offline
Re: Video tehnologija za pomoć sucima krajem mjese
antimadridista kaže...

 

Ajde reci da je nadlaktica i da je opravdano poništen gol, još i razumijem. Ali lakat i "vođenje lopte laktom". Svašta 

 Žalosno je da netko ko je toliko opsjednut nogometom ne poznaje pravila. Kad igrač sam sebe pogodi u ruku i nastavi igrati, vjerovao ili ne, to se zove vođenje lopte. S obzirom da je u pitanju Messi i njegove nadljudske sposobnosti uvjeren sam da je sve bilo namjerno.

14 godina
offline
Re: Video tehnologija za pomoć sucima krajem mjese
BlueMax kaže...
antimadridista kaže...

 

Ajde reci da je nadlaktica i da je opravdano poništen gol, još i razumijem. Ali lakat i "vođenje lopte laktom". Svašta 

 Žalosno je da netko ko je toliko opsjednut nogometom ne poznaje pravila. Kad igrač sam sebe pogodi u ruku i nastavi igrati, vjerovao ili ne, to se zove vođenje lopte. S obzirom da je u pitanju Messi i njegove nadljudske sposobnosti uvjeren sam da je sve bilo namjerno.

 Bilo je rame ne ruka, lakat ili šta već. Preseravaš se bezveze.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Video tehnologija za pomoć sucima krajem mjese
BlueMax kaže...

 Žalosno je da netko ko je toliko opsjednut nogometom ne poznaje pravila. Kad igrač sam sebe pogodi u ruku i nastavi igrati, vjerovao ili ne, to se zove vođenje lopte. S obzirom da je u pitanju Messi i njegove nadljudske sposobnosti uvjeren sam da je sve bilo namjerno.

 Ono definitno nije ruka, već rame. Sad sam imao vremena pa sam na kompu pogledao kako spada i to je po meni čisto rame. Malo je problem sa snimkom jer je lopta mutna i volumenom izgleda veća kad se prostire i preko nekoliko frejmova, onda se čini i da je obuhvatila veći dio tijela, ali po mjestu udara, načinu na kako se lopta odbija i Messijevim kretnjama je to rame. No, nije to problem VAR-a kao takvog već je problem u sucima.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice