Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor

poruka: 46
|
čitano: 11.275
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor".
16 godina
offline
Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor

Kad pogledam količinu materijala u Asteroidnom i Kuiperovom pojasu, pa procjene ogromnog Oortovog oblaku, prvo što mi pada na pamet su ostaci dovršene ili poludovršene DYSONOVE SFERE.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 0:27 (memulica).
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor

Ma dajte molim vas!

16 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
memulica kaže...

Kad pogledam količinu materijala u Asteroidnom i Kuiperovom pojasu, pa procjene ogromnog Oortovog oblaku, prvo što mi pada na pamet su ostaci dovršene ili poludovršene DYSONOVE SFERE.

 

prostor izmedju dva objekta u oortu moze biti (i jest) po par milijardi kilometara, ako ne i vise.

na slici izgleda zanimljivo ali u stvarnosti vjerojatno mozes proletjeti "star wars brzinom svjetlosti" bez da uopce skuzis da si u ikakvom "pojasu" i da te ista "okrzne"

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 14:11 (nixass).
5 godina
neaktivan
offline
Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor

ti znas da su obicni pajper za ljude koji nikad nisu vidjeli avion ufo ?

tako i crni avjoni za nas i njih :)O)

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
ludizao kaže...

Da se mene pita, pravi međuzvjezdani prostor bi trebao biti iza Oortovog oblaka, ali ne pita me se.

 Zapravo, pita te se, ako uzmeš u obzir činjenicu da međuzvjezdani prostor je iza Oortovog oblaka, tako da si po tom pitanju 100% u pravu, tek kada sonda izađe iz Oortovog oblaka biti će u pravom međuzvjezdanom prostoru, izvan Sunčevog sustava.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
Louis Pluto kaže...
ludizao kaže...

Da se mene pita, pravi međuzvjezdani prostor bi trebao biti iza Oortovog oblaka, ali ne pita me se.

 heliopauza ti nije dovoljno dobra?

 Nije mu (a ni mnogim drugima, pa ni meni) dovoljno dobra jer heliopauza označava samo domet Sunčevog vjetra, dok su objekti koji su gravitacijski vezani za Sunce još u Oortovom oblaku, tako da je granica Sunčevog sustava i međuzvjezdani prostor iza Oortovog oblaka. A do toga treba letiti još oko 30 000 godina.

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
Visak kaže...
Rijetko u svakom smislu. Zračenje sunca pada s kubom udaljenosti, a udaljenost Voyagera je prilično velika.

 Mala greškica. Zračenje pada s kvadratom, a ne kubom udaljenosti.

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
memulica kaže...

Kad pogledam količinu materijala u Asteroidnom i Kuiperovom pojasu, pa procjene ogromnog Oortovog oblaku, prvo što mi pada na pamet su ostaci dovršene ili poludovršene DYSONOVE SFERE.

 

 Ovo si odlično uočio. Tko zna, možda je to nagomilan materijal iz kojega će napraviti Dysonovu sferu. Tek je dovezen na gradilište, radovi su u tijeku....

dolazim odmah - Godot
15 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
učo kaže...

 

 Ovo si odlično uočio. Tko zna, možda je to nagomilan materijal iz kojega će napraviti Dysonovu sferu. Tek je dovezen na gradilište, radovi su u tijeku....

 prvo fontanica, a onda spomenik php-u. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
učo kaže...
Visak kaže...
Rijetko u svakom smislu. Zračenje sunca pada s kubom udaljenosti, a udaljenost Voyagera je prilično velika.

 Mala greškica. Zračenje pada s kvadratom, a ne kubom udaljenosti.

 Zato je tu učitelj da me ispravi.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
učo kaže...

 Zapravo, pita te se, ako uzmeš u obzir činjenicu da međuzvjezdani prostor je iza Oortovog oblaka, tako da si po tom pitanju 100% u pravu, tek kada sonda izađe iz Oortovog oblaka biti će u pravom međuzvjezdanom prostoru, izvan Sunčevog sustava.

 sonda je već sada u međuzvjezdanom prostoru, o čemu btw. ovaj članak i govori...

učo kaže...

 Nije mu (a ni mnogim drugima, pa ni meni) dovoljno dobra jer heliopauza označava samo domet Sunčevog vjetra, dok su objekti koji su gravitacijski vezani za Sunce još u Oortovom oblaku, tako da je granica Sunčevog sustava i međuzvjezdani prostor iza Oortovog oblaka. A do toga treba letiti još oko 30 000 godina.

 gravitacijski je vezan čitav svemir...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
14 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
Louis Pluto kaže...
učo kaže...

 Zapravo, pita te se, ako uzmeš u obzir činjenicu da međuzvjezdani prostor je iza Oortovog oblaka, tako da si po tom pitanju 100% u pravu, tek kada sonda izađe iz Oortovog oblaka biti će u pravom međuzvjezdanom prostoru, izvan Sunčevog sustava.

 sonda je već sada u međuzvjezdanom prostoru, o čemu btw. ovaj članak i govori...

učo kaže...

 Nije mu (a ni mnogim drugima, pa ni meni) dovoljno dobra jer heliopauza označava samo domet Sunčevog vjetra, dok su objekti koji su gravitacijski vezani za Sunce još u Oortovom oblaku, tako da je granica Sunčevog sustava i međuzvjezdani prostor iza Oortovog oblaka. A do toga treba letiti još oko 30 000 godina.

 gravitacijski je vezan čitav svemir...

 Neki znanstvenici smatraju međuzvjezdanim prostorom prostor iza heliopauze, ( kojega je Voyager prešao) a drugi kažu da je granica iza Oortovog oblaka, pa ti izaberi što ti više odgovara, pošto tu još nije postignut konačni dogovor. Ako je granica heliopauza, O.K., Voyager je u međuzvjezdanom prostoru. Znam da je gravitacijski vezan cijeli svemir, ali ipak jačina veze jako ovisi o blizini i masi objekta, a unutar Oortovog oblaka Sunce je još uvijek najveći baja.

dolazim odmah - Godot
15 godina
offline
Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor

meni je međuzvjezdano sve između zvijezda (i mi tu jednako), kao što je međuplanetarno između planeta, a međunožno ... ju gat d pojnt. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
učo kaže...

 Neki znanstvenici smatraju međuzvjezdanim prostorom prostor iza heliopauze, ( kojega je Voyager prešao) a drugi kažu da je granica iza Oortovog oblaka, pa ti izaberi što ti više odgovara, pošto tu još nije postignut konačni dogovor. Ako je granica heliopauza, O.K., Voyager je u međuzvjezdanom prostoru. Znam da je gravitacijski vezan cijeli svemir, ali ipak jačina veze jako ovisi o blizini i masi objekta, a unutar Oortovog oblaka Sunce je još uvijek najveći baja.

 inače oortov oblak se još uvijek vodi pod teoretski... čitao na vikipediji

Ajar kaže...

meni je međuzvjezdano sve između zvijezda (i mi tu jednako), kao što je međuplanetarno između planeta, a međunožno ... ju gat d pojnt

 jes sir, sve je u kujcu

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
16 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
Louis Pluto kaže...

 sonda je već sada u međuzvjezdanom prostoru, o čemu btw. ovaj članak i govori...

 

Piše na plotu i p***a.

 

Hebiga moraju se malo hvalisati, jer ko će čekat toliko milenija da ulete u pravi međuzvjezdani prostor.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 18:12 (memulica).
15 godina
offline
Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor

Sail On, Voyager!

Meda
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice