Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu

poruka: 89
|
čitano: 18.525
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu".
16 godina
odjavljen
offline
Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu

Stizu komentari "najbolji OS ikad"

Freak Show Inc.
 
27 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
Friday kaže...

Stizu komentari "najbolji OS ikad"

 pa svojevremeno da. ali da su ubacili dx12 podršku na njih, win 10 ni sad ne bi imao više od par posto.

 

ajde ima 10-tka par dobrih stvari, ali ništa revolucionarno da te pogura sa sedmice osim dx12 ako igraš igre.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
ranko091 kaže...
Friday kaže...

Stizu komentari "najbolji OS ikad"

 pa svojevremeno da. ali da su ubacili dx12 podršku na njih, win 10 ni sad ne bi imao više od par posto.

 

ajde ima 10-tka par dobrih stvari, ali ništa revolucionarno da te pogura sa sedmice osim dx12 ako igraš igre.

 

Da su dodali dx12 na XP ljudi se ne bi makli. Ali ja se referiram na one kvartovske strucnjake koji vriste kako nema boljeg OS-a od sedmice i da desetka nista ne valja.

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
Friday kaže...

 

Da su dodali dx12 na XP ljudi se ne bi makli. Ali ja se referiram na one kvartovske strucnjake koji vriste kako nema boljeg OS-a od sedmice i da desetka nista ne valja.

 pa istina da. da je xp dobio dx 10 malo bi ljudi otišlo na sedmicu.

 

a što se tiče razlike između 7 i 10, malo šminke, i tonu skrivenih opcija. neke stvari što sam na sedmici sa dva klika miša riješavao (napredne opcije), sada moram tražit tutorijale di se nalaze i lomit se po registriju da uključim ili isključim nešto banalno. tipa defender, cortana, one drive. a firewall notifikacije ugasit na 10-tki je ravno znanstvenoj fantastici. nakon 3 sata sam jednostavno odustao i pustio nek se gomilaju notifikacije.

14 godina
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
ranko091 kaže...
Friday kaže...

Stizu komentari "najbolji OS ikad"

 pa svojevremeno da. ali da su ubacili dx12 podršku na njih, win 10 ni sad ne bi imao više od par posto.

 

ajde ima 10-tka par dobrih stvari, ali ništa revolucionarno da te pogura sa sedmice osim dx12 ako igraš igre.

 

Kakve veze ima Dx12 sa ičim... većina korisnika ne igra igre, a ionako 95% igara radi na dx11...

15 godina
offline
Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu

u me win7 ne može u mirovinu do 67. iskusan je, zdrav, sposoban i radišan. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
22 3 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
Napokon.
Smeće. Nikad mi nije radio kao 8.1 i 10
 
0 17 hvala 0
11 godina
offline
Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu

Win 7 sam koristio dugo godina točnije do prije godine dana te prelazak na win 10 je pravo osvježenje,stabilna je i nema nikakvih problema.Nema potrebe revitalizirati i hvaliti software koji je dobro obavio svoj posao te nadograđen novim i suvremenijim rješenjem.

Moj PC  
12 1 hvala 2
16 godina
odjavljen
offline
Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu

Men ije posve OK kad ljudi ( Ajar  recimo) koriste sedmicu jer im je posve dovoljna. To je posve normalan nacin razmisljanja. Ali kad balavci koji pojma nemaju pljuju po desetki jer eto "oni znaju" da je sedmica bolja e onda me tocno presjece u debelom crijevu. Prosla firma u kojoj sam radio - 2500 zaposlenih i svi na desetki. Trenutna firma (grupacija zapravo) - skoro 150 tisuca zaposlenih. Svi na desetki i nikakvih problema. Pa ne bi tolika firmetina presla na losiji OS.

Ali ne, ako pitas "eksperte" oni tocno znaju da je losiji. Prije nekog vremena na fejsu neki lik u slicnoj raspravi ispljuje desetku na pasja kola i na kraju rezimira - ima odvratne ikone.

Freak Show Inc.
 
22 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
ludizao kaže...
Friday kaže...

Ali ne, ako pitas "eksperte" oni tocno znaju da je losiji. Prije nekog vremena na fejsu neki lik u slicnoj raspravi ispljuje desetku na pasja kola i na kraju rezimira - ima odvratne ikone.

 

Nije samo ekspertima i Ajaru lošiji nego i hrpi drugih ljudi. Koristim sedmicu (i posve mi je dovoljna), jer je skoro sve u njoj intuitivno posloženo (u odnosu na prethodne verzije) i na dohvat ruke. U počecima, kad sam god trebao raditi na desetki, za sebe ili nekome nešto srediti, to je bilo pravo mučenje. Hrpa opcija zakopana negdje ispod poklopca pa ti traži. Od control panela pa nadalje.

 

Upises "control" u start meniju i Control Panel je prva stvar koja ti se pojavi. Nije bas zakopano

Freak Show Inc.
 
14 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
Friday kaže...

.. i na kraju rezimira - ima odvratne ikone.

- prošla iteracija ubuntua, glavni fičer nove ikone.. , onak its a biggy..

 

2013.-2023.. tipfeler.

 

dx90c, posljednji za xp, formalno dok su zbog xboxa zapravo updateali na 9-i-po.. tj redistjune2010.. odlukom MSa, ne zato jer xp nešto ne može tj i to je točno (ne može sam os ništa, nije to biljka pa da evolucijom izraste dx10-11..) kao što je vista dx10, 7-dx11, w10-dx12.. tj sve to jer tako želi MS, ne zato jer neki os nešto ne može (ponovo, stvarno ne može sam od sebe, nego dev mora napraviti a to smije samo vlasnik..).

-na xp iskustvu su se pripremili za eutanaziju w7, sad znaju kako i od trena kad su ukinuli SPove je to jasno, dok je w8 samo prelazna faza u poaljednji win, 10 ili X.

 

-nije neki os bolji-lošiji, nego ima ili nema support, ima ili nema driver za HW, nove fičere.. i tako je npr XP mrtav zbog fiskalizacije, inače bi milijardu godina mogao vrtiti isti soft na kasi kafića.. jednako tako će umrijeti w7, prije pola godine već obavijest banke o gašenju supporta za poslovnjake w7, a identičan sustav je sve pa i eporezna itd.. i tad mada bi w7 teoretski mogao raditi istu stvar idućih milijardu godina, jer soft je nepoderiv, ne može, jer nije stvar samo klijentske strane nego i druge, na koju se spaja, koja time određuje kompatibilnost. Identično kao kod promjene na dvb-t prijemniku-odašiljaču i tko se kome prilagođava (mada se u svakom promo materijalu jasno kaže da je to za korisnika, naravno da nije ali papri trpi..).

-tj svaka verzija je imala svoju ulogu, xp je postao the os, dominantan, 7 je poslužio za tranziciju na 64bit apps, a w10 .. za cloud.

 

-žalosno što MS to radi rušeći mostove, spaljena zemlja.. pa ubija back kompatibilnost svakim buildom.. jer ne želi nigdje ni mogućnost xp-w7 tj ponavljanje scenarija gdje xp ubija desetak godina a on se i dalje ne da, tj radi... kao i DOS (koji je inače beskoristan za današnjeg juzera). Ono što je do w10 bio glavni fičer MS-osa, win, tj da sav stari soft RADI, kompatibilnost.. to ubijaju, bez pravog razloga tj ne žele ga jer tad se mora na novo, prema cludu. Ikone su pri tome stvarno ružne ali nevažne i istu stvar radi Canonical, desetljeće unazad dok MS kasni koji mjesec za njim u kopiranju, čad do tako besmislene stvari kao polugodišnji ciklus izlazaka builda tj verzije i obvezne nadogradnje kako bi se zadani roadmap ostvario do ciljanog roka tj 2023. Možete očekivati da npr w7 tad neće raditi ni u VM-hyperVu.. što je prikaz do koje granice ide ta želja za ubijanjem starog, istrebljenja, jer tad ostaje samo jedan... ne nužno bolji, jer su isti.. osim ikona koje su ružne :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
Friday kaže...
ludizao kaže...
Friday kaže...

Ali ne, ako pitas "eksperte" oni tocno znaju da je losiji. Prije nekog vremena na fejsu neki lik u slicnoj raspravi ispljuje desetku na pasja kola i na kraju rezimira - ima odvratne ikone.

 

Nije samo ekspertima i Ajaru lošiji nego i hrpi drugih ljudi. Koristim sedmicu (i posve mi je dovoljna), jer je skoro sve u njoj intuitivno posloženo (u odnosu na prethodne verzije) i na dohvat ruke. U počecima, kad sam god trebao raditi na desetki, za sebe ili nekome nešto srediti, to je bilo pravo mučenje. Hrpa opcija zakopana negdje ispod poklopca pa ti traži. Od control panela pa nadalje.

 

Upises "control" u start meniju i Control Panel je prva stvar koja ti se pojavi. Nije bas zakopano

 Ma samo upišeš cp i to je to, i onda lijepo pin to start :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
Friday kaže...

Men ije posve OK kad ljudi ( Ajar  recimo) koriste sedmicu jer im je posve dovoljna. To je posve normalan nacin razmisljanja. Ali kad balavci koji pojma nemaju pljuju po desetki jer eto "oni znaju" da je sedmica bolja e onda me tocno presjece u debelom crijevu. Prosla firma u kojoj sam radio - 2500 zaposlenih i svi na desetki. Trenutna firma (grupacija zapravo) - skoro 150 tisuca zaposlenih. Svi na desetki i nikakvih problema. Pa ne bi tolika firmetina presla na losiji OS.

Ali ne, ako pitas "eksperte" oni tocno znaju da je losiji. Prije nekog vremena na fejsu neki lik u slicnoj raspravi ispljuje desetku na pasja kola i na kraju rezimira - ima odvratne ikone.

To ti mislis da nema nikakvih problema.

I naravno da ce firma prec na losiji OS ako Microsoft prijeti da ce ukinut support, a ne da im se placat bezveze jer ce za vecinu toga radit OK, ali ce svejedno u istim uvjetima radit losije nego Win7.

Samo kome ce se ljudi javit ako im nesto ne radi.

IT Admini ne znaju fixat probleme jer je OS prenov il su settingsi tolko zakopani za fixat neke stvari da samo onaj ko je radio na OS-u zna da mora promijenit taj registry entry da ti feature proradi.

A i ono sto je mozda radilo na starijem releaseu Win10 onda pak ne radi na novijem.

 

OS je uzas i sa power user strane i sa korsnicke strane (sto se tice konstantnog rostanja po disku i skeniranja) i raznih sitnih bugova koji narusavaju user experience (start menu nekad prestane radit, jumpliste se nekad sakriju iza taskbara i ne mozes ih vratit bez restarta, ustekavanje USB sticka nekolko puta pali gasi profil kalibracije monitora pa ti cijela slika zatreperi nekoliko puta, shareovi mountani kao obicni user su nevidljivi programima startanima kao admin bez settanja posebnog registry settinga, neispravno skaliranje sa custom DPI settingsima itd.)

I npr. svi ovi problemi su jos prije nekoliko godina prijavljeni Microsoftu, al nista se nije popravilo u novijim releaseovima jer oni moraju dodavat vizalne featere kao sto su transparenti prozori ili kao rade na podrsci za tabove u file exploreru.

 

4 godine
protjeran
offline
Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu

ja cu biti kratak, zadovoljan sam bio sa xp, 7-icom i zadovoljan sam i sadasnjom 10-ekom.
a kako imam dual boot win/linux, linux mi je ipak draz/boljii. :)
svaki od tri navedena odnosno prosla dva xp i 7ica su dobro odradili svoj posao
za svoga zivotnog vijeka. ne uzimajuci u obzir 8icu, vistu i sl.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 10:38 (bloodborne).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
Renesis kaže...
..

IT Admini ne znaju ..

 

 -to nisu admini.. tj oni koji nešto ne znaju, nisu ništa.

btw, AERO je tu od vista, 15god, identičan requirements-standard, pa i za linux distre samo tamo ne traži directx-90c nego ogl tj standard definira HW koji je nužan kao SM2.0 i više. Ako pričaš o transparentnosti ili o bilo čemu što misliš da znaš.. ili prvo nauči, pa tad s razlogom njurgaj.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
ludizao kaže...

... U počecima, kad sam god trebao raditi na desetki, za sebe ili nekome nešto srediti, to je bilo pravo mučenje. Hrpa opcija zakopana negdje ispod poklopca pa ti traži. Od control panela pa nadalje.

 I kad kreneš da izguglaš gde je neka opcija, često nije kao što piše u člancima koje Google izbaci na vrhu jer se u poslednjih 5 buildova 3 puta promenila lokacija opcije... OS za koji ne vidim da je doneo i jedan benefit, a koji je doneo X gnjavaža (koje bi bile prihvatljive da se dobija nešto zauzvrat, ali, kao što rekoh, to nije slučaj). Elem, kao kućni korisnik, nameravam da nastavim da koristim Win7 kao glavni OS dokle god bude živuća postojeća konfa (doduše, ako se ispostavi da je ovaj i7 najbolja kupovina ikad i da ću ga zadržati još recimo 2 godine, ko zna...). Imam 10-ku u dual bootu, "igram se" povremeno s njom, gledam kako bi se mogla dovesti u red... upotrebljivo je, ali stvarno ne vidim šta bih dobio potencijalnim prelaskom.

 

EDIT: Nije problem pronaći CP. Problem je kad opcija više nije u CP nego je premeštena negde u moderni Settings. I kad se tamo premeštala tokom različitih buildova. I kad se opcije dostupne u CP i u Settingsu međusobno dopunjuju, tako da ni na jednom mestu ne možeš složiti stvar kompletno (ovo je konkretno bio slučaj sa podešavanjima za VPN).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 10:42 (Ivan(4)).
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
ihush kaže...
Renesis kaže...
..

IT Admini ne znaju ..

 

 -to nisu admini.. tj oni koji nešto ne znaju, nisu ništa.

btw, AERO je tu od vista, 15god, identičan requirements-standard, pa i za linux distre samo tamo ne traži directx-90c nego ogl tj standard definira HW koji je nužan kao SM2.0 i više. Ako pričaš o transparentnosti ili o bilo čemu što misliš da znaš.. ili prvo nauči, pa tad s razlogom njurgaj.. :)

Friday je spomenuo poslovno okruzenje sa mnostvom korisnika.

Ekipa koja odrazava takvu infrastrukturu najcesce nosi takvu titulu i jedan od zadataka im je troubleshooting.

A koliko su sposobni u kojoj firmi, to necu komentirat jer sam se nagledao sveg i svaceg.

 

Sto se tice transparentnosti, nisam mislio na to da nema podrske, nego kako je u Microsftu fokus na estetske feature umjesto na stabilnosti, npr Win10 je prije v1803 bio Flat, pa su onda dodavali parcijalno transparency opcije, a onda dalje pricaju o Fluent designu. Onda se developeri moraju zezat s takvim stvarima umjesto da poprave ono sto vec imaju, stoi u startu nije ni smjelo bit potrgano.

15 godina
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu

-design, način rada i izgled w8 (kao uvod za w10, tj broj je sporedan) je prilagođen mobitelima, tj tadašnjem MSovom cilju (koji je to i dalje, ali sad se ne gura s nokijom.. btw, milirarda juzera mso365 na androidu..).

-aero requirements i mogućnosti su tu čitavo vrijeme, od viste, samo što je vista šarena, w7 umjereno a w8 plosnato-isprano.. slična evolucija (korak nazad) je toolbar MSOa i sl.. ili primjer kad su samo s 2007-2010 uklonili boju ikona, jer i boja pomaže vizualno, .. promjena zbog mobitela, dimenzija ekrana + povećanje ikona-tilesi-meni.. zbog palca umjesto miša, tj promjene koje su zbog mobilne platfrome sasvim suprotne potrebama-navikama i mogućnostima PC-desktop platforme, pile&sisa klasa.. no to trpimo već duže vrijeme, jer smo inače rezistentna bića, juzeri.. :))

 

-sam os, svaki, je odličan, izuzetno jak-stabilan-robustan, + svaka novije verzija ipak donese nešto novo, neki novi fičer kojeg stara nema (istina, mogao bi MS to dodati, ali ne želi.. nego imamo w10..).

-bi li win bilo bilji da ih sad nazovemo win 7.1-7.4? Tad bi to bila win-sedmica.. po nazivu. Naziv je nevažan ekšli, ali ne i pravno-obvezno, tj gašenje i rezovi su stvar biznisa, ne naših želja ili potreba.

-izgled ikone ili postavke koje zametnu po blentavim menijima.. me neće spriječiti u korištenju, jedino što je besmisleno kad MS (karikiram) retrovizor koji stoljećima stoji na šajbi premjesti npr ispod sica i kaže da je to praktičnije + uvjerava me da je pogled zanimljiviji s obzirom na rakurs dvanaesterca.. :)) .. rade besmislice ako gledamo PC dometiskus juzere, ali to ih se ne tiče, guraju u mobilno i sve je podložno tom kriteriju, ne naše želje.

 

flat izgled, samo jedna od posljedica.. nikako stvar win osa-mogućnosti.. nego polsovna odluka MSa i jedino nam preostaje njurgati, prihvatiti ili koristiti nešto treće ako imao taj izbor..

 

meni? w7 sasvim ok.. kao i svaki drugi, sve je to isto, sve je to soft i biz, ne odlučujem ja nego oni .. i mada je uzaludno pišati protiv vjetra, ponekad se moramo olakšati :)) .. i prilagoditi se, jer smo juzer-adaptikus vrsta. Svaki os je savršen, upališ-radi.. ostalo su interesi velikih.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
Renesis kaže...
Friday kaže...

Men ije posve OK kad ljudi ( Ajar  recimo) koriste sedmicu jer im je posve dovoljna. To je posve normalan nacin razmisljanja. Ali kad balavci koji pojma nemaju pljuju po desetki jer eto "oni znaju" da je sedmica bolja e onda me tocno presjece u debelom crijevu. Prosla firma u kojoj sam radio - 2500 zaposlenih i svi na desetki. Trenutna firma (grupacija zapravo) - skoro 150 tisuca zaposlenih. Svi na desetki i nikakvih problema. Pa ne bi tolika firmetina presla na losiji OS.

Ali ne, ako pitas "eksperte" oni tocno znaju da je losiji. Prije nekog vremena na fejsu neki lik u slicnoj raspravi ispljuje desetku na pasja kola i na kraju rezimira - ima odvratne ikone.

To ti mislis da nema nikakvih problema.

I naravno da ce firma prec na losiji OS ako Microsoft prijeti da ce ukinut support, a ne da im se placat bezveze jer ce za vecinu toga radit OK, ali ce svejedno u istim uvjetima radit losije nego Win7.

Samo kome ce se ljudi javit ako im nesto ne radi.

IT Admini ne znaju fixat probleme jer je OS prenov il su settingsi tolko zakopani za fixat neke stvari da samo onaj ko je radio na OS-u zna da mora promijenit taj registry entry da ti feature proradi.

A i ono sto je mozda radilo na starijem releaseu Win10 onda pak ne radi na novijem.

 

OS je uzas i sa power user strane i sa korsnicke strane (sto se tice konstantnog rostanja po disku i skeniranja) i raznih sitnih bugova koji narusavaju user experience (start menu nekad prestane radit, jumpliste se nekad sakriju iza taskbara i ne mozes ih vratit bez restarta, ustekavanje USB sticka nekolko puta pali gasi profil kalibracije monitora pa ti cijela slika zatreperi nekoliko puta, shareovi mountani kao obicni user su nevidljivi programima startanima kao admin bez settanja posebnog registry settinga, neispravno skaliranje sa custom DPI settingsima itd.)

I npr. svi ovi problemi su jos prije nekoliko godina prijavljeni Microsoftu, al nista se nije popravilo u novijim releaseovima jer oni moraju dodavat vizalne featere kao sto su transparenti prozori ili kao rade na podrsci za tabove u file exploreru.

 

 Najs, tolko vremena prošlo od izlaska desetke i još imaju tih glupavih bugova, znači 8.1 ostaje još uvijek.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2
14 godina
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
ihush kaže...

-design, način rada i izgled w8 (kao uvod za w10, tj broj je sporedan) je prilagođen mobitelima, tj tadašnjem MSovom cilju (koji je to i dalje, ali sad se ne gura s nokijom.. btw, milirarda juzera mso365 na androidu..).

-aero requirements i mogućnosti su tu čitavo vrijeme, od viste, samo što je vista šarena, w7 umjereno a w8 plosnato-isprano.. slična evolucija (korak nazad) je toolbar MSOa i sl.. ili primjer kad su samo s 2007-2010 uklonili boju ikona, jer i boja pomaže vizualno, .. promjena zbog mobitela, dimenzija ekrana + povećanje ikona-tilesi-meni.. zbog palca umjesto miša, tj promjene koje su zbog mobilne platfrome sasvim suprotne potrebama-navikama i mogućnostima PC-desktop platforme, pile&sisa klasa.. no to trpimo već duže vrijeme, jer smo inače rezistentna bića, juzeri.. :))

 

-sam os, svaki, je odličan, izuzetno jak-stabilan-robustan, + svaka novije verzija ipak donese nešto novo, neki novi fičer kojeg stara nema (istina, mogao bi MS to dodati, ali ne želi.. nego imamo w10..).

-bi li win bilo bilji da ih sad nazovemo win 7.1-7.4? Tad bi to bila win-sedmica.. po nazivu. Naziv je nevažan ekšli, ali ne i pravno-obvezno, tj gašenje i rezovi su stvar biznisa, ne naših želja ili potreba.

-izgled ikone ili postavke koje zametnu po blentavim menijima.. me neće spriječiti u korištenju, jedino što je besmisleno kad MS (karikiram) retrovizor koji stoljećima stoji na šajbi premjesti npr ispod sica i kaže da je to praktičnije + uvjerava me da je pogled zanimljiviji s obzirom na rakurs dvanaesterca.. :)) .. rade besmislice ako gledamo PC dometiskus juzere, ali to ih se ne tiče, guraju u mobilno i sve je podložno tom kriteriju, ne naše želje.

 

flat izgled, samo jedna od posljedica.. nikako stvar win osa-mogućnosti.. nego polsovna odluka MSa i jedino nam preostaje njurgati, prihvatiti ili koristiti nešto treće ako imao taj izbor..

 

meni? w7 sasvim ok.. kao i svaki drugi, sve je to isto, sve je to soft i biz, ne odlučujem ja nego oni .. i mada je uzaludno pišati protiv vjetra, ponekad se moramo olakšati :)) .. i prilagoditi se, jer smo juzer-adaptikus vrsta. Svaki os je savršen, upališ-radi.. ostalo su interesi velikih.

 Nije mi baš jasan ovaj post, nije govno nego se pas posrao?

Nisu windowsi krivi nego microsoft?

Who cares ako je rezultat i dalje takav kakav je?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2
15 godina
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
EZY-E kaže...
..

 Najs, tolko vremena prošlo od izlaska desetke i još imaju tih glupavih bugova, znači 8.1 ostaje još uvijek.

 -ne, gasi se isti dan kao i w7... 2023. Realno, mogu ga ugasiti daleko prije, tj problem 'rezistentnosti' je w7, ne w8-8.1 koji su samo koraci-međuverzije.. i jedino što bi bilo teško objasniti gašenje novije verzije prije starije.. dok se za 8.0 to već odnosi od 2016te.., tj već si morao s 8 na 8.1 ili 10.

+ zato MS prvi put u povijesti od st.sedmog, .. daje freeupgrade s w7-8 na 10 i još je važeće mada se ne reklamira.

edit: ispravak.. 2018me je mainstream ugašen.. ipak je w7 2020, 8.1 23..

 

evo ostatku ako kog zanima, sve verzije-buildovi lifecycle kao i ltsb 2015 do 2025 itd..

 

 

edit, za post gore, govno ili se pas posro.. pa gle, banalno, ako je ispravan auto bez goriva, ne vozi, ako je pokvaren jednako ne vozi, čak i neispravan možda vozi ali bez goriva nikako.. i ako u tom kontektsu kažeš win ne valja ili dobar-loš, tad griješiš, tj nije problem soft, nego odluka vlansika, biznis, interesi.. ne da nešto neki os ne može, jer može sve i sve je isto ali ima drugi naziv (a time i pravno drugi status, tj odnos-obvezu prema korisniku, jer OS-win je važan, potreban.. kao npr mobitel-auto-struja danas..).

-ili, nije 'dobro' (točno?) reči da je os dobar-loš, po kriteriju supprota, kao linux-win-osx.. a još manje ima smisla pljuvati npr w10 ili bilo koji, jer nije kriv-loš os, nego takav politika vlasnika i oznaka builda. Propusti koje se dese u radu, kao gubljenje dokumenta.. ista stvar se može desiti na npr XP, to je greška MSa ne znak dobrog-lošeg OSa itd.. kao što ni ikone nisu OS ili izgled GUIja itd. itd.

Ako iza win7 i win10 stoji isti MS i sad u temi vidiš prepucavanje jel bolji w7 ili w10.. to je smiješno ako znamo da ms ubija w7 i gura na w10, dakle neravnopravno a opet se juzeri svađaju kao dinamo-hajduk.. i neovisno o želi će za koji dan morati na w10 jer nije stvar izbora (osim izuzetka).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 12:49 (ihush).
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
Friday kaže...

Men ije posve OK kad ljudi ( Ajar  recimo) koriste sedmicu jer im je posve dovoljna. Prosla firma u kojoj sam radio - 2500 zaposlenih i svi na desetki. Trenutna firma (grupacija zapravo) - skoro 150 tisuca zaposlenih. Svi na desetki i nikakvih problema. Pa ne bi tolika firmetina presla na losiji OS.

Ali ne, ako pitas "eksperte" oni tocno znaju da je losiji. 

 je, samo što djelatnicima ne dolazi svako nekontrolirano smeće kao userima vulgaris...sistem admini lijepo puste potrebite zakrpe ili upgrade, i sve štima.

nije desetica loša već jako puno korisnika ima realnih problema zbog Microsoftovog seruckanja s tim prečestim apgrejdima..a ima i dvije temice na forumu pa se sve može tamo pročitati, ako ne neka ti ihush objasni kratko ali jasno, po običaju...  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu

.. problemi, recimo da je najveći uzrok problema w10 forsiranje polugodišnih ciklusa i promjene zbog promjene same.. (tj privid koji se stvara a realno služi samo gonjenju juzera do cilja..). Naravno da se u tim nepotrebnim promjenama mogu napraviti greške kao gubljenje dokumenata (path).. ili najave nevažnih fičera kao tabovi u notepadu i sl.. jer realno promjene nema, jer sve je to soft i može sve što dev napravi, dok su ikone ono što juzer vidi..

-tim forsiranjem koje ima jedinu svrhu eliminirati XP sindrom (osa koji je besmrtan).. MS samo osigurava da se to više ne može desiti. Za korisnika samo problemi ili radi, 50-50%.. nepotreban rizik umjesto da kad stvarno nešto novog naprave, da tad izađe novi build ili SP-update-upgrade.. no drže se ciklusa ko pijan plota i to im je jedino važno, tj MSov inters-cilj, ne juzerov.

Tad hvaliti w10.. jednako nema smisla, kao ni Ajarovo odbijanje w10 .. tj još neko vrijeme može na w7.. izbor? Kvaliteta? Sve je na nivou ikone, nevažno osim ponekog buga-propusta koji se može desiti.

-i u ovim postovima se primjeti prigovor.. npr stalno mijenjanje opcija po CP-postavkama, besmisleno-kontraporduktivno.. retrovizor ispod sica. Po tom kriteriju je soft nekad bio bolji-pametniji tj nisu se radile takve besmislice i to ljudi-nostalgičari vole kod w7.. no opet se varaju ako zbog tog misle da je bolji, kao auto bez goriva, beskorisno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
8 godina
online
Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu

Ne mre se baš porediti prelazak sa WinXP na 7, i onaj sa prelaska sa win 7 na 10.

WinXP je imao mizerne zahtjeve, mogao je radit na 512MB RAMa pa i manje, pa neka XP računala jednostavno nisu mogla preć na 7-cu.

Dok je za win 7, sa svim tim pokrpavanjima, potrebno imat brat bratu 8GB RAMa, isto kolko i 10-tki.

 

I nešto mi nije jasno, kad sam kupio netbook 2011., 7-ca 32 bit na njemu je radila i sa 1GB RAM-a, a sada ista štuca i sa 4GB, što su mu napravili ako nije bilo novih featurea?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
EricCartman kaže...

Ne mre se baš porediti prelazak sa WinXP na 7, i onaj sa prelaska sa win 7 na 10.

WinXP je imao mizerne zahtjeve, mogao je radit na 512MB RAMa pa i manje, pa neka XP računala jednostavno nisu mogla preć na 7-cu.

Dok je za win 7, sa svim tim pokrpavanjima, potrebno imat brat bratu 8GB RAMa, isto kolko i 10-tki.

 

I nešto mi nije jasno, kad sam kupio netbook 2011., 7-ca 32 bit na njemu je radila i sa 1GB RAM-a, a sada ista štuca i sa 4GB, što su mu napravili ako nije bilo novih featurea?

 Eeee, rastu programi, rastu driveri, raste sve. Nekad je video driver bio parsto kilobajta, a sad je pola gigabajta, isto tako, zvučni, pa chipset pa ovo pa ono... Sjećam se iz doba XP-a, imo si one tinyXP ili kako se već zvalo... na 128MB si mogo radit... i onda staviš realtek driver za zvuk, pa driver od grafičke pa ovo pa ono i odjednom 512MB nije dosta... tako je i sa ovim, sve nešto raste... a i programi koje instaliraš a ubacuju razne svoje servise i svinjarije u startup sistema.

10 godina
offline
Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu

Ljudi moji sve je stvar navike a navika je zajebana stvar

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
EricCartman kaže...

Ne mre se baš porediti prelazak sa WinXP na 7, i onaj sa prelaska sa win 7 na 10.

WinXP je imao mizerne zahtjeve, mogao je radit na 512MB RAMa pa i manje, pa neka XP računala jednostavno nisu mogla preć na 7-cu.

Dok je za win 7, sa svim tim pokrpavanjima, potrebno imat brat bratu 8GB RAMa, isto kolko i 10-tki.

 

I nešto mi nije jasno, kad sam kupio netbook 2011., 7-ca 32 bit na njemu je radila i sa 1GB RAM-a, a sada ista štuca i sa 4GB, što su mu napravili ako nije bilo novih featurea?

 -identični requirementsi su tu već desetljeće i po.. i nepromjenjeno je, za win, lin, osx.. identično, tj os može, gui installer traži 512mb, radi na 128mb.. ali je to tad samo os, beskoristan bez appsa, npr browsera koji ima requirementse.. igra, office, internet.. to je ono što je requirements, ne os.

 

32-64bit, sp1, 1-2gb tada i danas 4 (minimum za novo računalo, nema s manje).. uz podrazumijevano x64 hw+os pa i uefi-gpt kojima je to tad requirements.

-vista i w7 do sp1 su realno tražili 1.5gb.. ispod je bilo loše, nakon tog patcha cca 700-1.2 postaje realni minimum + do 2gb za app .. i to je recimo prije 5-10 godina bilo neko prosječno uredsko računalo, c2d s 2gb rama.. a tad kreću ''igre'' tj sve app koriste iste resurse za gui-frontend kao igre-vga-gpu i gpu tad postaje realni requirements za nrp browser, gledanje yt videa i sl dok je jedina razlika za gaming broj FPSa, ali isti requirements (tehnički vs snaga ako je teh.dio zadovoljen).. zato ti danas isti hw jedva radi, tj stavi čisti os, staru app iz tog vremena kao npr FF 2 i radit će glatko.. no beskorisno jer neće prikazati html5 ili neće iskoristiti gpu pa štucavo i sl.

 

-os? os se najmanje promijenio u tome, osim tranzicije koja je globalna, svi osevi su u tom periodu prešli s 32 na 64bitne.. sad i mobiteli, tj granica od 2-4gb rama. (što opet nije problem osa jer os bi mogao 32bitni hendlati i daleko više, server do 192gb i više.. nego ograničenje appsa tj 32bitna app je ona koja ne može koristiti više od 2gb (uz pae 3gb..).. a to je današnjim apps malo.

+ kad gledaš potrebnu količinu RAMa, to je kao gepek-treret u autu (kamionu..) što je veći gepek, to je tad logično potrebna veća snaga ako natrpamo teret, tj ako je prazan tad nam ništa ne znači veličina gepeka.. i imamo ga zato da ga natrpamo. Tad fizika na djelu, veći teret traži veću snagu, pod inače identičnim uvjetima koji su do jučer bili.. pa ako si jučer vukao 10kg, trebao jednu ks ili cinglecore, danas vučeš 20kg i trebaš duplo.. i to je to, a pri tome je os kao vozilo ili cesta.. ostalo zapravo isto i ne traži to os, nego appsi. Provjeri, provjeri minimum bilo kojeg osa (osim osx jer je to mac pa ne postoji osim tvornički..) win-lin u poslednjih 15 godina od xp do danas.. identično, dok alternate installer linuxa u text modu može s manje od 512mb rama.. to je os, ostalo su appsi a korisnik ne koristi os, nego appse i upravo se po appsima treba ravnati (ne po osobnoj želji, odnosno, može dok ima izbor kao w7-10.. koji se gasi..). Ubuntu tako najavljuje gašenje x32.. ista-slična stvar, izbor?

 

edit: evo i gnajvator odgovara.. pa se nadovezujem na driver.. :)

-da, rastu i driveri, tj ne.. driver je isti, ne raste driver nego smeće-dodaci kao telemetrija, updater, expirience i sl.. rastu dodaci koji ne moraju iamti nikakve veze s driverom i nisu driver pa tako nvidia odavno ima veličinu cca 1gb.. od tog 90% smeće. A na tu priču o driveru dodati i probleme koje tad ms napravi forsiranjem ubijanja kompatibilnosti unazad, tj pokušaj da uz intel-wintel i oeme oenmogući uopće install na nova računala, mada je sve identična-kompatibilna x86 platforma i tad po tome mora raditi.. i kemijaju s driverima pa tako imamo iste-različite drivere za isti-različiti win10 podjeljen na 1703-1709-1803-1809-1903.. buildove, mada je sam driver isti (za stari hw čak identičan bez jednog promjenjenog bytea, ali novi je certificiran..) i tad paradox stanje da ako imaš driver za w10 to ne znači da će raditi na novom w10.. ali isti driver će raditi na w7-8-81-10 do w10-1607.. može čak driver od XPa ako je wddm 1.0.. u novima je uveden 2.0 i npr vidite vga u taskmanageru..

To je priča o vga driveru, koji je čak dobro podržan (osim tema kad vidimo da u početnom mjesecu postoje problemi npr radeonke..) i 99% da win installer ima generički driver koji će raditi a automatika će povući noviji ako nađe... no za stariji hw zna biti problem, pa se tad baca ispravan printer-skener.. mada je do jučer radio na w10.. na ''istom'' win, koji nije isti i možemo ga nazvati win-11.. ili kako već. .. a driver je isti, no nije certificiran i tad problem-ručno ili installer drivera ne vidi novi os pa neće instalirati itd..

Problem koji realno niakd ne treba postojati, jer je win savršeno podržan od svih proizvođača i driveri postoje, rade.. ovo je umjetno kemijanje koje samo treba osigurati ubijanje starijih winver kad za to dođe trenutak... i tad juzer ako želi gejmati, ako ima novu vga ii staru, ne može birati.. itd. dok mu kroz OEMa nemoguće i sam install, mada je sve identična kompatibilna platforma x86 i upravo to je smisao kompatibilnosti koju zloupotrebljavaju no nema ih tko tužiti, jer ne rade na štetu nekog trećeg vlasnika (stari win..) dok je u povijesti za linux već MS plaćao kazne..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 13:28 (ihush).
6 godina
neaktivan
offline
Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu

Nikad nisam razumio ljude koji su se kleli u W10 kao da je nekakav sveti gral operativnih sustava. Trebalo mi je više dana da onemogućim, pobrišem i podesim šta je više toga moguće, a sve u svrhu toga kako bi me vražja stvar prestala gnjavit. Toliko sam ga očerupa da je to sad praktički W7, i znate šta? Isplatilo se, funkcionira bez greške, moglo bi se reć savršeno. Dali bih ikad koristio W10 na tvorničkim postavkama ili s minimalnim podešavanjima? Nema šanse. Tijekom svog tog rada sam cijeli postupak zapisa, korak po korak, te spremio za buduću upotrebu u slučaju da ću se morat ponovo time bavit za sebe ili za nekoga. Itekako se isplati tih nekoliko dana gnjavaže u zamjenu za savršenu funkciju duži niz godina.

 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
Friday kaže...

Men ije posve OK kad ljudi ( Ajar  recimo) koriste sedmicu jer im je posve dovoljna. To je posve normalan nacin razmisljanja. Ali kad balavci koji pojma nemaju pljuju po desetki jer eto "oni znaju" da je sedmica bolja e onda me tocno presjece u debelom crijevu. Prosla firma u kojoj sam radio - 2500 zaposlenih i svi na desetki. Trenutna firma (grupacija zapravo) - skoro 150 tisuca zaposlenih. Svi na desetki i nikakvih problema. Pa ne bi tolika firmetina presla na losiji OS.

Ali ne, ako pitas "eksperte" oni tocno znaju da je losiji. Prije nekog vremena na fejsu neki lik u slicnoj raspravi ispljuje desetku na pasja kola i na kraju rezimira - ima odvratne ikone.

 ne samo da mi je dovoljna (čak i pretekne), nego će i zakon donijeti da nema penzije (starosne) do 67. ako ja moram raditi do 67, bogami će i windows 7. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
Pliz proslijedi upute. Mozes i na pm :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice