XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a

poruka: 27
|
čitano: 6.204
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a".
15 godina
offline
XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a

2600 okr na ventovima pod opterecenjem :D ta priziva duhove kad igras

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a

Bar jedan komad postenog HW-a bez gay RGB-a...

Truth in engineering.
 
6 4 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a
mrsmith kaže...

2600 okr na ventovima pod opterecenjem :D ta priziva duhove kad igras

 Je, al imaj na umu da je to s potrošnjom od 240 W u prosjeku, a da je GPU temp target ostao isti - 75 °C. Da se složi custom krivulja ventilatora, ne bi bila toliko bučna čak ni kod OC-a. 

7 godina
protjeran
offline
Re: XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a
Batista kaže...

Bar jedan komad postenog HW-a bez gay RGB-a...

 +1

 

Makar bi radije umjesto "Sirove 2" uzeo "Debelu 2":

https://geizhals.at/?cat=gra16_512&xf=11570_noreference%7E545_XFX%7E9809_16+8218+-+RX+5700+XT

14 godina
odjavljen
offline
XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a

XFX je totalno usrao trenutnu AMD generaciju. Trebalo bi vidjeti kakva je nova THICC III, ali ostalo je šrot.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 4 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a
Jakovp kaže...

XFX je totalno usrao trenutnu AMD generaciju. Trebalo bi vidjeti kakva je nova THICC III, ali ostalo je šrot.

 A to zaključuješ prema čemu točno?

14 godina
odjavljen
offline
Re: XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a
Denis kaže...
Jakovp kaže...

XFX je totalno usrao trenutnu AMD generaciju. Trebalo bi vidjeti kakva je nova THICC III, ali ostalo je šrot.

 A to zaključuješ prema čemu točno?

 Po testovima od pouzdanih izvora, poput GN i HUB. GN je čak i napravio video u kojem moddaju THICC II i dobiju dosta bolje temperature, nešto što je XFX trebao napraviti u dizajnu. Uglavnom, ne vidim razlog za odabrati XFX kraj puno boljih modela od Powercolora i Sapphirea.

 

Nažalost nisu jedini koji su usrali, treba spomenuti i MSI evoke i mech, te definitivni šapmion u FAILU, asus TUF koji ima GDDR6 temperature van dopuštenih.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
protjeran
offline
XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a

Znaci sve po starom nove Radeonke nesto povoljnije od Zelenih i opet po 100-ti put nis ne valjaju? Graficke su glomaznije nego ikada temperature takoder Kako Nvidiji to neuspjeva?

mrsmith koliko pratim po temama ima tu forumasa koji misle da 2400rpm-a moze biti poprilicno tiho

75°c iz staticke vrecice a za koji mjesec to ide na 80°c cim malo prasine posrče u hladnjak

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 15:06 (MaximumBugovac).
Moj PC  
5 5 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a
Jakovp kaže...
Denis kaže...
Jakovp kaže...

XFX je totalno usrao trenutnu AMD generaciju. Trebalo bi vidjeti kakva je nova THICC III, ali ostalo je šrot.

 A to zaključuješ prema čemu točno?

 Po testovima od pouzdanih izvora, poput GN i HUB. GN je čak i napravio video u kojem moddaju THICC II i dobiju dosta bolje temperature, nešto što je XFX trebao napraviti u dizajnu. Uglavnom, ne vidim razlog za odabrati XFX kraj puno boljih modela od Powercolora i Sapphirea.

 

Nažalost nisu jedini koji su usrali, treba spomenuti i MSI evoke i mech, te definitivni šapmion u FAILU, asus TUF koji ima GDDR6 temperature van dopuštenih.

Evo nisam bio lijen, pa sam išao pogledati te recenzije. Doduše ne GN jer njega ne mogu smislit koliko je naporan i pun sebe. HUB je imao jedinu veću zamjerku na THICC II da se ventilator ne uključuje iz pasivnog moda dok GPU ne udari na 100 °C, no isto tako su napomenuli da je problem riješiv nadogradnjom BIOS, kao što i jest. Štoviše, napisali su u infu recenzije da su naknadno stavili novi BIOS i da je vrijednost temperature za aktivaciju ventilatora spuštena na 75 °C što je sasvim ok brojka. 

TUF vjerujem da je šampion u failu jer u posljednjih par godina TUF komponente generalno failaju ili barem nisu nimalo impresivne za svoju cijenu. Nisam imao prilike isprobati ni Sapphire i PowerColor modele, ali XFX ni približno takva katastrofa kao što ti tvrdiš. Dapače, kartice su sasvim ok. To što postoje bolje, ne znači da su automatski loše i da ih treba izbjegavati. 

4 godine
protjeran
offline
Re: XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a
Zauzme pola kućišta, oglušim kao radnik na pisti, usput skurim osigurače cijelom susjedstvu i pofrigam jaja na njoj. A za taj gušt dam samo 3300 ćunica. Pre-divno.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 0:26 (Kokobil50).
 
0 4 hvala 0
7 godina
offline
Re: XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a
Denis kaže...
...Doduše ne GN jer njega ne mogu smislit koliko je naporan i pun sebe...

 gamers nexus? GNStevo?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 0:31 (Louis Pluto).
16 godina
moderator
offline
Re: XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a
Kokobil50 kaže...
Zauzme pola kućišta, oglušim kao radnik na pisti, usput skurim osigurače cijelom susjedstvu i pofrigam jaja na njoj. A za taj gušt dam samo 3300 ćunica. Pre-divno.

 Drž se ti GeForcea 256 <3

16 godina
moderator
offline
Re: XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a
Louis Pluto kaže...
Denis kaže...
...Doduše ne GN jer njega ne mogu smislit koliko je naporan i pun sebe...

 gamers nexus? GNStevo?

 Glavom i kosom

14 godina
odjavljen
offline
Re: XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a
Denis kaže...

Evo nisam bio lijen, pa sam išao pogledati te recenzije. Doduše ne GN jer njega ne mogu smislit koliko je naporan i pun sebe. HUB je imao jedinu veću zamjerku na THICC II da se ventilator ne uključuje iz pasivnog moda dok GPU ne udari na 100 °C, no isto tako su napomenuli da je problem riješiv nadogradnjom BIOS, kao što i jest. Štoviše, napisali su u infu recenzije da su naknadno stavili novi BIOS i da je vrijednost temperature za aktivaciju ventilatora spuštena na 75 °C što je sasvim ok brojka. 

TUF vjerujem da je šampion u failu jer u posljednjih par godina TUF komponente generalno failaju ili barem nisu nimalo impresivne za svoju cijenu. Nisam imao prilike isprobati ni Sapphire i PowerColor modele, ali XFX ni približno takva katastrofa kao što ti tvrdiš. Dapače, kartice su sasvim ok. To što postoje bolje, ne znači da su automatski loše i da ih treba izbjegavati. 

 

Gledaj, znam da ne volite GN, i znam zašto, i za tu situaciju sam definitivno na vašoj strani, ono im nije trebalo. Ali, to ne umanjuje njihovo testiranje, jer su jedni od rijetkih koji rade test koji je normaliziran na glasnoću, a on govori sve o hlađenju. Nije isto kad grafička ima 70C na 1300 okretaja, ili na 2600.

 

Tu sam stavio par slika u prilog, sve je jasno. Uglavnom ne vidim nijedan razlog zašto bi netko uzeo te XFX modele pokraj Gigabyte gaming oc, Sapphire pulse ili Powerclor red dragon koji jednako koštaju, a imaju jednostavno bolje hlađenje.

 

Tu su videi koje vrijedi pogledati ako se uzima u obzir ta grafička:

 

HUB:

 

 

 

 

GN:

 

 

 

 

 

Zaključci su slični, tako da nema govora o nekim nepravilnostima u testiranju.

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 12:00 (Jakovp).
12 godina
offline
XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a

U bližoj budućnosti ću možda staviti starog TRUE-a ili NH-U12A na rx 5700 xt pa se onda može direktno usporediti sa ostalim grafičkim karticima (npr. rx 580 jer imaju sličan die size) u vezi grijanja i temperatura.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a

Sorry, ali meni je to što on radi čisto izdr****. Lik stvara sadržaj da se ljudi poput tebe lože kako je neko hlađenje "loše" riješeno i kako ga je on modificirao i učinio boljim. Da li kartica ima bolje performanse zbog toga? Jel igre bolje rade? Vjerojatno minimalno.

Da li je XFX mogao napraviti bolje hlađenje? Jest, ali to ne znači da je ovo koje ima krš i da ne valja ništa. I kojoj uopće kartici diskutiramo - THICC ili RAW? Jer ja sam testirao RAW, a ti se non stop referiraš na THICC.  

Treća stvar, jel ti palo na pamet da ljudi kupuju grafičke kartice zato što im se sviđa kako izgledaju? Generalno će sve RX 5700 XT imati vrlo slične performanse u praksi. Neke će biti bučnije, neke glasnije, ali po mom dosadašnjem iskustvu buka je tu negdje na svim modelima na tvorničkim postavkama (43 dBA). Zašto bi mi bilo super bitno da li se kartice grije više ili manje ako ću je ionako zamjeniti za 3-4 godine?

To što je GN digao frku oko nekakvih Youtube videa mi zapravo uopće ne utječe na mišljenje o njemu. Jednostavno mi nikad nije legao lik i to je to. Njegovi uradci su mi pretjerano dugi i dosadni. Hvata se sitnica i pljuje po svemu. I tak...jednostavno ga ne mogu gledati. Hardware Unboxed je valjda dijametralno suprotan - zabavan i odmjeren. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a

Denis Hvala za recenziju. Čitam Bug dosta dugo i stvari s potpisom Denis Arunović obavezno čitam s guštom. 

RIP Šaban (21.6.2016)
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Re: XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a
Denis kaže...

Sorry, ali meni je to što on radi čisto izdr****. Lik stvara sadržaj da se ljudi poput tebe lože kako je neko hlađenje "loše" riješeno i kako ga je on modificirao i učinio boljim. Da li kartica ima bolje performanse zbog toga? Jel igre bolje rade? Vjerojatno minimalno.

Da li je XFX mogao napraviti bolje hlađenje? Jest, ali to ne znači da je ovo koje ima krš i da ne valja ništa. I kojoj uopće kartici diskutiramo - THICC ili RAW? Jer ja sam testirao RAW, a ti se non stop referiraš na THICC.  

Treća stvar, jel ti palo na pamet da ljudi kupuju grafičke kartice zato što im se sviđa kako izgledaju? Generalno će sve RX 5700 XT imati vrlo slične performanse u praksi. Neke će biti bučnije, neke glasnije, ali po mom dosadašnjem iskustvu buka je tu negdje na svim modelima na tvorničkim postavkama (43 dBA). Zašto bi mi bilo super bitno da li se kartice grije više ili manje ako ću je ionako zamjeniti za 3-4 godine?

To što je GN digao frku oko nekakvih Youtube videa mi zapravo uopće ne utječe na mišljenje o njemu. Jednostavno mi nikad nije legao lik i to je to. Njegovi uradci su mi pretjerano dugi i dosadni. Hvata se sitnica i pljuje po svemu. I tak...jednostavno ga ne mogu gledati. Hardware Unboxed je valjda dijametralno suprotan - zabavan i odmjeren. 

 

Ok, sad imam osjećaj da namjerno ignoriraš neke činjenice.

 

1. ajmo pustiti Gn, HUB je imao isti zaključak

 

2. zašto, ali pobogu zašto bih uzimao grafičku koja je toliko bučnija (10 db je jako puno)? rađe uzmem neku koja je hladnija ili tiša za istu cijenu

 

3. izgled - ok, ali ne za svakoga, mislim da je većini bitnije da grafička nije jet engine. Uostalom da buka i hlađenje nije bitno bi svi kupovali referentne kartice, a očito nije tako i ljudi su jedva čekali nereferentne modele. Šta misliš zašto su HUB i GN radili toliko testova nereferentnih, znali su da ljude to zanima.

 

4. raw ili thicc, pa raw može biti samo gori

 

5. da, imati će slične performanse, ali ne uz istu buku. da ne govorim ako netko želi overklokirati, ovi modeli koji bec oc rade na rubu nepodnošljive buke su praktički otpisani za OC u startu.

 

Sve 5, samo bih zamolio za malo objektivnosti, pogotovo oko točke broj 2.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a

 Što su to testovi ujednačeni po decibelima ? To što za tri kartice piše da su na recimo 38 decibela, ne znači uopće da su identično "glasne" ili "tihe" nekom trećem. Tako da, meni je najbolje kad onaj tko testira uz nekakve brojke da i subjetkivno mišljenje jer sam se već više nego jednom uvjerio da se te koje kakve brojke moraju uzeti sa zrnom rezerve.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 14:39 (itomic009).
12 godina
offline
XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a

oK, onda Gigabyte  ili Sapphire?

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a
itomic009 kaže...

To što za tri kartice piše da su na recimo 38 decibela, ne znači uopće da su identično "glasne" ili "tihe" nekom trećem

 to je više puta ponovljena teza ovdje na forumu, pogotovo od nekih forumaša koji za primjer uzimaju "decibelažu" dva različita zvuka, pa kažu da nije isto slušaš li iste decibele na nekom visokom ili nekom dubljem zvuku, te jedno je podnošljivo, dok drugi zvuk iste "decibelaže" previše prodoran i neusporedivo neugodniji od prvog itd. itd. itd.

 

MEĐUTIM, ovdje se radi o vrlo sličnim izvorima zvuka i ukoliko nema dodatnih zvukovnih smetnji poput cvileža zavojnica, onda je usporedba itekako legitimna, jer se radi o zvuku ventilatora i zraka koji struji kroz hladnjak, a to je više-manje vrlo izjednačeno kod svih grafičkih kartica

 

naravno, uvijek može biti razlika u tome jel nekih (bubam) 38db na jednoj grafi dolazi uglavnom od brujanja motora ili na drugoj ne toliko od motora koliko od šuma zraka koji prolazi kroz hladnjak - pa je možda i podnošljivost buke malo drukčija, no to su nijanse i ako recenzent testira grafe u istim uvjetima, na isti način, može se sasvim solidno zaključiti koja je grafa manje bučna i neugodna, a tu je razlika od 10db ili čak i 5db itekako velika

 

s druge strane podnošljivost buke je vrlo subjektivna i ako netko drži kućište pod stolom, inače nije osjetljiv na buku i još ktome igra sa slušalicama, pa normalno da je njemu to sve "isti kujac" i da (poput autora ovdje) banalizira te razlike

14 godina
odjavljen
offline
Re: XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a
Ja bih prije gigabyte gamimg oc prije sapphire pulse, ali obje su ok.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a
Jakovp kaže...
Ja bih prije gigabyte gamimg oc prije sapphire pulse, ali obje su ok.

 Nisam mislio na Pulse nego na Nitro+

 

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/6775460_-radeon-rx-5700-xt-nitro-8gb-gddr6-sapphire-technology.html

14 godina
odjavljen
offline
Re: XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a
Nitro je bolja, ali i skuplja. Gigabyte nema model u tom visem cijenovnom razredu.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a

 Sapphire Pulse je najbolji kompromis jer ima dobro i tiho hlađenje po svim recenzijama a nije skup model. Tko ne pati na gluposti kojekakve, ne treba gledati dalje. 

14 godina
odjavljen
offline
Re: XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a
itomic009 kaže...

 Sapphire Pulse je najbolji kompromis jer ima dobro i tiho hlađenje po svim recenzijama a nije skup model. Tko ne pati na gluposti kojekakve, ne treba gledati dalje. 

 Gigabyte i powercolor red dragon su na sličnoj razini, čak i malo bolji, pa i njih treba uzeti u obzir također.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
moderator
offline
XFX RX 5700 XT RAW II - Crni vitez bez RGB-a

Gigabyte je inače nakon prvog vala recenzija izbacio novi BIOS za svoju Gaming OC model koji nafrlji ventilatore na višu brzinu. Tak da je u PC Ekspertu koji je testirao karticu prije mene Gigabyteica bila tiha, a meni je bila srednje bučna (43-44 dBA) na tvorničkim postavkama.

 

Ne znam od kuda HUB mjeri buku. Jer ja recimo na Taichi X nisam vidio brojke od 51 dBA koje on ima u grafikonu. Meni je radila na maks 43-44 dBA na tvorničkim postavkama. Mjereno s pola metra, u otvorenoj testnoj konfiguraciji (dakle van kućišta)., 

RAW II je na istoj razini na tvorničkim postavkama, premda treba napomenuti da nije tvornički overklokirana. Gigabyte Gaming OC isto, ali je isto tvornički overklokirana. Dok recimo jedan RTX 2070 Super Gaming OC od Gigabyte u istim uvjetima ne ide preko 39,5 dBA što je iznimno tiho. 


 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice