Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku

poruka: 26
|
čitano: 4.898
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku".
16 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku

znaci bilo gdje u hratskoj 300 kn jeftiniji nego u storu

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku

S obzirom da je 449 eura oko 3300kuna, ovo je blago rečeno pretjerana cijena. Posebno za rebrandirani Redmi.

origin: mrxa
 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku

u mobisu 3600kn. honorbuy, EU shipping, 3100kn. bitno da su ovi generalni zastupnici...

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 15:44 (Cybril).
 
10 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku
Cybril kaže...

u mobisu 3600kn. honorbuy, EU shipping, 3100kn. bitno da su ovi generalni zastupnici...

Mobis ima fizički dućan (dakle veći troškovi u odnosu na webshop) a i nisam siguran da honorbuy plaća tako visok porez, odnosno kupac kada kupuje od honorbuy-ja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 16:26 (love2ml86).
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku
Cybril kaže...

u mobisu 3600kn. honorbuy, EU shipping, 3100kn. bitno da su ovi generalni zastupnici...

 Honorbuy je kineski, odnosno od xiomi-a. U Italiji je PDV 22% i sigurno su im troškovi shipmenta iz Kine manji nego našim predstavnicima. 500 kuna razlike je još malo kad se sve uzme u obzir. Pogledaj razliku Apple-ovih proizvoda u EU i u US. PDV iliti VAT je doslovno carina na sve što nije iz EU, dakle europske zemlje carine sve iz ne-EU zemlja, a žale se na Trumpove carine (malo offtopic, sori)

Samomrzeći hrvat
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 16:41 (Entry Point).
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku
love2ml86 kaže...
Cybril kaže...

u mobisu 3600kn. honorbuy, EU shipping, 3100kn. bitno da su ovi generalni zastupnici...

Mobis ima fizički dućan (dakle veći troškovi u odnosu na webshop) a i nisam siguran da honorbuy plaća tako visok porez, odnosno kupac kada kupuje od honorbuy-ja.

 

Entry Point kaže...
Cybril kaže...

u mobisu 3600kn. honorbuy, EU shipping, 3100kn. bitno da su ovi generalni zastupnici...

 Honorbuy je kineski, odnosno od xiomi-a. U Italiji je PDV 22% i sigurno su im troškovi shipmenta iz Kine manji nego našim predstavnicima. 500 kuna razlike je još malo kad se sve uzme u obzir. Pogledaj razliku Apple-ovih proizvoda u EU i u US. PDV iliti VAT je doslovno carina na sve što nije iz EU, dakle europske zemlje carine sve iz ne-EU zemlja, a žale se na Trumpove carine (malo offtopic, sori)

 Niste skuzili poantu

 

Bijelic co ovlasteni zastupnik 2799, a svakom drugom ducanu u hrv jeftinije. 

4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku

Imam 9T i nema šanse da bi dao za 9Tpro više od 3000kn.

Jednostavno, nije toliko bolji da vrijedi (meni) toliku razliku.

 
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku
thebatman kaže...

 Niste skuzili poantu

 

Bijelic co ovlasteni zastupnik 2799, a svakom drugom ducanu u hrv jeftinije. 

 Kad ostali s Honobuy-a kupuju 

Samomrzeći hrvat
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku

I ja sam ponosni vlasnik Mi 9T, pretpostavljam da je kvaka samo u jačem Snapdragon 855 procu (i GPU), baterija sumnjam da može izdržati 2 dana s normalnim korištenjem, dok je kamera u suštini ista. Znači bolje gaming perfomanse i brži punjač (s ovim oko 1h 45 min mi treba za 0-100 %)

4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku

Bolji je proc ali SD730 se dobro drzi u igricama na najvišim detaljima.

Kamera je nešto bolja, ponajviše i zbog procesora (usporedbe vidi na youtube 9T vs K20pro), ali po meni ne toliko dobra da opravda cijenu.

9Tpro ima  super amoled a 9T amoled ekran, razlike su minimalne...

Jedino što bi volio vidjeti na 9T jest 27w punjenje koje ima 9Tpro, ali i ovo na 9T (18w) je isto dobro. cca 1:30h od 0-100.

Baterija (odnoso atuonomija) je nesto slabija na 9tpro (odnosno bila je na k20pro koji i nije bas nesto sretno optimiziran).

 

Vjerujem da ce kroz cca 1-2 mjeseca 9Tpro bit i ispod 3000kn

 

Ja sam 9T 128gb kupio 15.7 za 2750 kao na akciji, da bi vec 10.8 na akciji bio 2430kn, tako da, tko zeli pro vezriju, pricekajte cca mjesec dana.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 17:35 (Xiaomi).
 
0 1 hvala 2
15 godina
offline
Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku

ima ona drevnorimska (grafit na koloseumu):

qui redimit de telephonum plus quam 1500 denarios (mustelidae), stultus est. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 19:38 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku
Ajar kaže...

ima ona drevnorimska (grafit na koloseumu):

qui redimit de telephonum plus quam 1500 denarios, stultus est. 

 difficile emere resistere

shit happens too often
5 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku
#Ajar

Je...ali tečaj dinara je vezan uz DM...A jedan DM je 3,7kn....znači 1500 dinara je 5550kn:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 19:18 (HCMAA).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku
HCMAA kaže...
#Ajar

Je...ali tečaj dinara je vezan uz DM...A jedan DM je 3,7kn....znači 1500 dinara je 5550kn:)

 denarios je novac općenito a upravo upisah pojašnjenjenjnjenje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
offline
Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku

Aliexpress Global Mi Store, Xiaomi Mi 9T pro 2000kn + 200kn DHL duty free no vat. Zasto kupujete s honorbuy?

Crypto nova poljoprivreda
 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku
NeroX kaže...

Aliexpress Global Mi Store, Xiaomi Mi 9T pro 2000kn + 200kn DHL duty free no vat. Zasto kupujete s honorbuy?

 Može link?

14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku

Na Honorbuy

 

REDMI K20 PRO 6/64 - 360 DOLARA (stavljen Global ROM i prima OTA update)

MI 9T PRO 6/64 - 440 DOLARA.

 

Koliko kužim to su identični mobiteli. Da li da onda kupim K20 PRO?

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku
Vlays kaže...

Na Honorbuy

 

REDMI K20 PRO 6/64 - 360 DOLARA (stavljen Global ROM i prima OTA update)

MI 9T PRO 6/64 - 440 DOLARA.

 

Koliko kužim to su identični mobiteli. Da li da onda kupim K20 PRO?

 Mislim da kad oni stave Global ROM onda je otključan bootloader. kada je otključan bootloader ne možeš koristit aplikacije tipa banka i to, barem mi je tako rečeno.

13 godina
offline
Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku

Ova kineska verzija K20pro i ako ima global ROM (koju flashaju ovi s Alija) nema LTE pojas B20 (800 MHz) kojeg koriste kod nas HT i A1 (više u ruralnim područjima).

Samo da znate, ako je to nekome bitno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku
PlayMaker10 kaže...
Vlays kaže...

Na Honorbuy

 

REDMI K20 PRO 6/64 - 360 DOLARA (stavljen Global ROM i prima OTA update)

MI 9T PRO 6/64 - 440 DOLARA.

 

Koliko kužim to su identični mobiteli. Da li da onda kupim K20 PRO?

 Mislim da kad oni stave Global ROM onda je otključan bootloader. kada je otključan bootloader ne možeš koristit aplikacije tipa banka i to, barem mi je tako rečeno.

 K20 pro je kineska verzija i ne dolazi sa svim globalnim frekvencijama, tipa 4g ti nece radit svugdje

9t pro je globlana verzija i dolazi sa svim frekvencijama i orginal europskim punjacem pa nema potrebe za kineskim adapterima

 

a sto se tice otkljucanog bootloader-a mislim da to ovisi o banci. Ja imam otkljucan boot i uredno bez ikakvih problema koristim pbz digitalno...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku

Prema ovoj tablici

 

https://www.bug.hr/savjeti/koji-se-frekvencijski-pojasevi-mobilnih-mreza-koriste-u-nas-3143

 

Tele2 na kojemu sam i ja koristi samo 1800MHz a tu frekvenciju podržavaju i jedan i drugi mobitel. Isto tako i svi operateri.

 

Tako da po tom pitanju mi nije problem. Moj Pocophone zavrti 4G do 80 Mb/s.

 

Veći problem bi mi bio da ne mogu koristiti aplikaciju od banke zbog otključanog bootloadera.

 

Vidio sam na youtube-u video gdje kaže da problem može biti i kod resetiranja na tvorničke postavke jer onda traži Xiaomi account. Ne daje mi se 600kn više za istu stvar u principu ali možda bolje ne riskirati. 

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku
Nema od toga ništa, po toj cijeni može biti samo 9T (ne pro), najjeftiniji na Ali-u je oko 2900 što je opet dosta manje nego kod nas.
Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
11 godina
offline
Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku

Moja greška, gledao sam 9t.. Neznam kako mi je to promaklo. Kad sam vec surfao na aliu primjetio sam 3200w el romobil, 80km/h? Netko više info?

Crypto nova poljoprivreda
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku

Evo ja imam u obitelji 9T i 9T Pro.
Izvana identični uređaji, najveća razlika je u procesoru (SD730 vs SD855) i kamerama (laserski autofokus kod 9T pro)


Kamere:
Kod kamera je razlika u senzoru IMX582 vs IMX586, što ne znači ništa za kvalitetu slika i videa jer je jedina razlika da IMX582 ne daje 4K 60fps video kojega SD730 ionako ne podržava (također na 9T Pro je 4K 60fps neupotrebljiv jer nema EIS ni OIS).
U praksi ipak mogu reči da je iskustvo slikanja (ne i sama kvaliteta fotografija) po noći osjetno bolje na 9T Pro jer dotični ima laserski autofokus koji poprilično ubrzava/poboljšava autofokus u uvjetima lošeg osvjetljenja.

Proc:
Brži proc ne osjetite u aplikacijama, gdje sam iskreno iznenađen. U svakodnevnom korištenju bi večina ljudi rekla da su procesori jednako brzi.
U igrama je naravno SD855 daleko bolji. Opet SD730 se osjetno manje grije, npr. kod sufranja, gledanja i filmova 9T je hladan, dok 9T Pro je topao na dodir, tj. izgleda da se kod malog opterečenja SD730 dosta manje grije od SD855.
Neočekivano 9T pro ima bolji GPS, tj. radi SD855 podržava dual frequency pa puno prije ulovi lock.

Moj take:
Ako ne igrate igrice uštedite cca 100€ i kupite 9T, a ako baš trebate SD855 onda 9T Pro ali budite spremni na krače trajanje baterije i jače zagrijavanje.

 
1 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku
Xiaomi kaže...

Imam 9T i nema šanse da bi dao za 9Tpro više od 3000kn.

Jednostavno, nije toliko bolji da vrijedi (meni) toliku razliku.

Eto sad je već na 2470kn, daleko ispod početne cijene i 3000kn koliko bi dao za njega. :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9T Pro stigao u Hrvatsku
Entry Point kaže...
Cybril kaže...

u mobisu 3600kn. honorbuy, EU shipping, 3100kn. bitno da su ovi generalni zastupnici...

 Honorbuy je kineski, odnosno od xiomi-a. U Italiji je PDV 22% i sigurno su im troškovi shipmenta iz Kine manji nego našim predstavnicima. 500 kuna razlike je još malo kad se sve uzme u obzir. Pogledaj razliku Apple-ovih proizvoda u EU i u US. PDV iliti VAT je doslovno carina na sve što nije iz EU, dakle europske zemlje carine sve iz ne-EU zemlja, a žale se na Trumpove carine (malo offtopic, sori)

 Nema tu nikakvog PDV-a, to je "švercana" roba. Isto tako nećeš dobiti nikakav račun za kupovinu u honorbuy na kojem će biti iskazan taj PDV. Kinezi imaju "foru" na koju "uvoze" robu i to za sada prolazi.

Cijena u HR trgovinama je sa PDV-om znači +25% i u tom slučaju je tih 500kn sasvim opravdano.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice