Zagrebačka banka uvela m-novčanik za plaćanje mobi

poruka: 21
|
čitano: 6.882
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zagrebačka banka uvela m-novčanik za plaćanje mobi".
15 godina
offline
Zagrebačka banka uvela m-novčanik za plaćanje mobi

Kartica je još uvijek manja od mobitela i stane u novčanik, a banke se i dalje inate s ukidanjem autorizacije za iznose do 100 kn.

Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Zagrebačka banka uvela m-novčanik za plaćanje mobi

Samo kripto baby

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zagrebačka banka uvela m-novčanik za plaćanje
BMT kaže...

Kartica je još uvijek manja od mobitela i stane u novčanik, a banke se i dalje inate s ukidanjem autorizacije za iznose do 100 kn.

 Da, ja npr mobitel uopce ne nosim nigdje sa sobom. samo karticu.

Bankovnu i onu impulsnu

potpis :D
14 godina
offline
Zagrebačka banka uvela m-novčanik za plaćanje mobi

To je uvedeno ima vec mjesec.

U trgovini mi iz nekog razloga nije radilo, dok sam na bankomatu mogao provjerit stanje racuna ( s mobitelom).

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Zagrebačka banka uvela m-novčanik za plaćanje mobi

 

 

Ovo je super stvar. Naime, svi koriste mobitele, pa se netko sjetio da se riješimo nepotrebne plastike i koristimi mobitel kao sredstvo za plaćanje.

 

 

@passat

 

Nije ti radilo, jer trgovac kod kojeg je POS terminal nije još povukao podatke sa servera.

 

@BMT

 

To je zato, ako ti netko  ukrade karticu, da ne može odjednom kupiti nešto za velike cifre novaca.

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Zagrebačka banka uvela m-novčanik za plaćanje
passat kaže...

To je uvedeno ima vec mjesec.

U trgovini mi iz nekog razloga nije radilo, dok sam na bankomatu mogao provjerit stanje racuna ( s mobitelom).

 

Ima i duže od mjesec dana mislim.

I meni nije radilo.

Fora je da moraš aktivirat i odredit s kojom karticom ti je mob povezan.

Znači u m-zabi odeš u postavke m-novčanika,te odaberes koju karticu želiš koristit za tu vrstu plaćanja.

Također možeš složiti da li želiš da ti plaćaš samo s uključenim locked zaslonom ili da ti mora bit zaslon otključan i uključen.

Osobno ova druga opcija mi je bolja,jer u slučaju gubitka mobitela neće ti nitko moći zloupotrijebiti ako imaš otključavanje putem fingerprint senzora.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2019 5:07 (Crypt).
7 godina
offline
Re: Zagrebačka banka uvela m-novčanik za plaćanje
Hacker-ri kaže...
BMT kaže...

Kartica je još uvijek manja od mobitela i stane u novčanik, a banke se i dalje inate s ukidanjem autorizacije za iznose do 100 kn.

 Da, ja npr mobitel uopce ne nosim nigdje sa sobom. samo karticu.

Bankovnu i onu impulsnu

Manja i dok ju izvadis iz novčanika, već platis mobom i odeš iz dućana

Osobno meni je ovo s mobom super.

Prije sam imao takav novčanik,da dok sam izvadio jednu karticu, su sve ispale van

16 godina
offline
Re: Zagrebačka banka uvela m-novčanik za plaćanje
Autor ove reklame (zašto u zaglavlju ne piše promo?) zaboravio je za koji časopis radi pa nije spomenuo kojom se to tehnologijom bežično povezuju mobitel i terminal.
Stvarno na razini.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zagrebačka banka uvela m-novčanik za plaćanje
idelac kaže...
Autor ove reklame (zašto u zaglavlju ne piše promo?) zaboravio je za koji časopis radi pa nije spomenuo kojom se to tehnologijom bežično povezuju mobitel i terminal.
Stvarno na razini.

 pa da, bilo bi lijepo da je barem malo ušao u detalje, ovak ispada baš ko reklama za banku...maloprije sam aktiviral m-novčanik, a ono bitno kaj me zanimalo sam pronašao tu na forumu, tak da hvala ekipi :)

15 godina
offline
Zagrebačka banka uvela m-novčanik za plaćanje mobi

A zašto nigdje u članku nije navedeno da moraš imati NFC čip u mobitelu?

Bit će!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zagrebačka banka uvela m-novčanik za plaćanje
Za Hackera.

Nemaju svi mobitel s NFC-om.

Za PzK-a.

Ja želim da pišem pin za svaku transakciju pa i za 1 lp, a ne da me ne traži za 99,99 kn.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2019 11:22 (BMT).
12 godina
offline
Re: Zagrebačka banka uvela m-novčanik za plaćanje
Slažem se, sve je to lijepo i krasno, brzo i jednostavno dok ne izgubis karticu. E kad ju izgubis pa dok ti skuzis da si ju izgubio, "pošteni" nalaznik obišao već desetak trgovina s njom.

Doduše i inače kod gubitka kartice možeš nahebati jer na dosta web stranica još uvijek ne treba autorizacija nego samo podatci s kartice.
15 godina
offline
Zagrebačka banka uvela m-novčanik za plaćanje mobi

Ima to već godinu dana kako se može plaćati mobitelom s master card, a odnedavno i maestro karticom. Isprobao u kauflandu i radi.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zagrebačka banka uvela m-novčanik za plaćanje mobi

Jel to neka njihova aplikacija ili su napokon uveli Apple Pay i Google Pay? S obzirom da im Asseco radi IT, vjerujem da je opet neko njihovo govno.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zagrebačka banka uvela m-novčanik za plaćanje
zoki.zlikowski kaže...

Jel to neka njihova aplikacija ili su napokon uveli Apple Pay i Google Pay? S obzirom da im Asseco radi IT, vjerujem da je opet neko njihovo govno.

 Zasto bi placali fee Googleu ili Appleu kad mogu sami napravit?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zagrebačka banka uvela m-novčanik za plaćanje
zoki.zlikowski kaže...

Jel to neka njihova aplikacija ili su napokon uveli Apple Pay i Google Pay? S obzirom da im Asseco radi IT, vjerujem da je opet neko njihovo govno.

 Ajde razmisli još jednom hoće li banka predati posao konkurenciji. Najbolje da su rekli klijentima da sada imaju Google Pay i Bitcoine, pa mogu zatvoriti sve račune i više ne trebaju dolaziti u banku.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
moderator
offline
Re: Zagrebačka banka uvela m-novčanik za plaćanje
Danas sam prvi put plaćao mobitelom u dvije trgovine i radi izvrsno. Bitno je da NFC bude uključen, a zaslon otključan. Prisloniš na POS i to je to... Ali do sada nikada nisam zaključavao mobitel. Sad sam stavio otisak prsta i uzorak. Ako izgubiš mobitel bez zaštite, netko se može dobro natrošiti na tvoj račun... Nikad bez zaštite! 😄
Vinko Krištić | BUG Marketing
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Zagrebačka banka uvela m-novčanik za plaćanje
vincimus kaže...
Danas sam prvi put plaćao mobitelom u dvije trgovine i radi izvrsno. Bitno je da NFC bude uključen, a zaslon otključan. Prisloniš na POS i to je to... Ali do sada nikada nisam zaključavao mobitel. Sad sam stavio otisak prsta i uzorak. Ako izgubiš mobitel bez zaštite, netko se može dobro natrošiti na tvoj račun... Nikad bez zaštite! 😄

 Kapa glavu čuva 

Trust nobody, become the best !
15 godina
neaktivan
offline
Zagrebačka banka uvela m-novčanik za plaćanje mobi

Samo do 100 kn po transakciji je bez pina, i mislim maksimalno 10 transakcija dnevno. Znači max 1000 kn dnevno dok ne javiš banci da blokira karticu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zagrebačka banka uvela m-novčanik za plaćanje

@BMT

 

 

Teško je udovoljiti baš svim željama cardholdera. 

Znam da i trgovci u neznanju, automatski guraju kartice na EMV, iako može proći bez problema CL.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zagrebačka banka uvela m-novčanik za plaćanje
passat kaže...
zoki.zlikowski kaže...

Jel to neka njihova aplikacija ili su napokon uveli Apple Pay i Google Pay? S obzirom da im Asseco radi IT, vjerujem da je opet neko njihovo govno.

 Zasto bi placali fee Googleu ili Appleu kad mogu sami napravit?

Sta mogu napraviti? Da dva puta kliknes gumb sa strane i da se otvori Zabina kartica bez Apple paya? Ili da na satu kliknes desnu tipku dva puta i da se otvori kartica i da samo prislonis sat? A da proizvedu svoj mobitel? Mogu i to sami napraviti.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice