Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog reakt

poruka: 51
|
čitano: 13.555
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog reakt".
14 godina
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r

Nedostaju mi vremena kad sam bio klinac, kad bih se napio sa frendovima i srao o izvanzemljcima

4 godine
protjeran
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
wyks kaže...
Voltaren20 kaže...
Da u pitanju su skalarni valovi.Koji su okolo nas samo ih treba uhvatiti.A Tesla je znao kako.Imam jedno štivo koje se tim malo pozabavilo.Davnoooo sam čitao ali koliko me sječanje služi  ti bi se skalarni valovi mogli iskoritit za skalarni top, to je valjda razlog zašto Tesla nije dao to znanje covjecanstvu.

Ono kad podjelis toliko senzacionalno otkrice da odmah postanes 3. rezultat na Google Trazilici!

U zivotu nisam vidio da zavjera preko noci bude indeksirana na Googleu!

 

Covjece, bravo!

 

 

 

I onda kazu da su teorije zavjere da nas veliki brat prati :)

 

Ali što je najgore ja sam to pročitao prije nekih 15 godina u nekoj knjizi koja je cak bila i prevedana na naš jezik.I detaljno se bavila o tome što sam pisao,ali jbg teško je ljudima thinking beyond the box.Zato me i ne cudi tolika skepticnost prema svemu novom i nerazumljivom.

5 godina
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
Voltaren20 kaže...
wyks kaže...
Voltaren20 kaže...
Da u pitanju su skalarni valovi.Koji su okolo nas samo ih treba uhvatiti.A Tesla je znao kako.Imam jedno štivo koje se tim malo pozabavilo.Davnoooo sam čitao ali koliko me sječanje služi  ti bi se skalarni valovi mogli iskoritit za skalarni top, to je valjda razlog zašto Tesla nije dao to znanje covjecanstvu.

Ono kad podjelis toliko senzacionalno otkrice da odmah postanes 3. rezultat na Google Trazilici!

U zivotu nisam vidio da zavjera preko noci bude indeksirana na Googleu!

 

Covjece, bravo!

 

 

 

I onda kazu da su teorije zavjere da nas veliki brat prati :)

 

Ali što je najgore ja sam to pročitao prije nekih 15 godina u nekoj knjizi koja je cak bila i prevedana na naš jezik.I detaljno se bavila o tome što sam pisao,ali jbg teško je ljudima thinking beyond the box.Zato me i ne cudi tolika skepticnost prema svemu novom i nerazumljivom.

 A ti si jedan od onih kojima je sve jasno? Zato sto si procitao nesto negdje sto je neko napisao..... Meni nije jasno zasto ti ljudi ne vjeruju... Totalna misterija....

4 godine
protjeran
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
Posmatrač kaže...
Voltaren20 kaže...
wyks kaže...
Voltaren20 kaže...
Da u pitanju su skalarni valovi.Koji su okolo nas samo ih treba uhvatiti.A Tesla je znao kako.Imam jedno štivo koje se tim malo pozabavilo.Davnoooo sam čitao ali koliko me sječanje služi  ti bi se skalarni valovi mogli iskoritit za skalarni top, to je valjda razlog zašto Tesla nije dao to znanje covjecanstvu.

Ono kad podjelis toliko senzacionalno otkrice da odmah postanes 3. rezultat na Google Trazilici!

U zivotu nisam vidio da zavjera preko noci bude indeksirana na Googleu!

 

Covjece, bravo!

 

 

 

I onda kazu da su teorije zavjere da nas veliki brat prati :)

 

Ali što je najgore ja sam to pročitao prije nekih 15 godina u nekoj knjizi koja je cak bila i prevedana na naš jezik.I detaljno se bavila o tome što sam pisao,ali jbg teško je ljudima thinking beyond the box.Zato me i ne cudi tolika skepticnost prema svemu novom i nerazumljivom.

 A ti si jedan od onih kojima je sve jasno? Zato sto si procitao nesto negdje sto je neko napisao..... Meni nije jasno zasto ti ljudi ne vjeruju... Totalna misterija....

 

A kojem ministarstvu istine da se obratim da mi pripovjede istinu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
Slatko - skalarni top i ljudi ne prihvacaju nesti sto ne razumiju :))
Nije cilj da te ismijavam ali ocigledno ti si primjer ljudi koji prihvacaju nesto sto ne razumiju ali im zvuci kul.

Zasto se ne potrudis malo ako vec to prihvacas, zar nije ovo idealna prilika da proucis detaljnije kad ti je tako interesantno.
Recimo ovo "skalarno", sto to znaci? evo mala pomoc da te potaknem - stojni val u rezonanciji.
Ako si kad odvrnuo glazbenu liniju na zesce da se cuju i osjete ti basevi onako socno da se i susjedi vesele, vjerovatno si cuo i kako prozori ili ormari "zasviraju" ili basevi postanu "mulj"... eto skalarnih valova :) sad ih samo jos treba ugurati u "nekakav top" :))
4 godine
protjeran
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
anndrej kaže...
Slatko - skalarni top i ljudi ne prihvacaju nesti sto ne razumiju :))
Nije cilj da te ismijavam ali ocigledno ti si primjer ljudi koji prihvacaju nesto sto ne razumiju ali im zvuci kul.

Zasto se ne potrudis malo ako vec to prihvacas, zar nije ovo idealna prilika da proucis detaljnije kad ti je tako interesantno.
Recimo ovo "skalarno", sto to znaci? evo mala pomoc da te potaknem - stojni val u rezonanciji.
Ako si kad odvrnuo glazbenu liniju na zesce da se cuju i osjete ti basevi onako socno da se i susjedi vesele, vjerovatno si cuo i kako prozori ili ormari "zasviraju" ili basevi postanu "mulj"... eto skalarnih valova :) sad ih samo jos treba ugurati u "nekakav top" :))

 

Ja samo govorim sto sam procitao bez daljnjeg ulazenja kako radi, niti me to deteljnije zanima.O tome bi se "znanstvenici" koji su debelo placeni trebali brinuti,a ne da cucimo na tehnologiji od prije 100 godina.Ili pak cekamo novog Telsu 2.0.

4 godine
protjeran
offline
Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog reakt

Ako imas nukleranu/hidro/solarnu elektranu, vjetrenjace , imas i na hebeni ugljen, sada pitanje, kako je cijena struje ne uvijek ista, nego se nakon X godina povecava umjesto da se smanjuje? Pravi primjer je recimo ja dobivam struju od hidroelektrane, i ja saljem hepu hebeni mail koliko cu platiti ako potrosim mjesecno X struje i svaka cast posalju mi EXCEL tablicu gdje sam upisem sto hocu i tako izracunam, medutim cijena je UVIJEK ISTA, bez obzira odakle ja dobivao struju koristeci BILOKAKVU elektranu....

 

Tako da je isti qurac radili oni solarne elektrane, hidro ili hebenu nuklearku kada ce te placati istu cijenu i za X godina ce je povecati gdje mogu lagati kako je plin poskupio, a za obnovljive energije imali smo manji protok vode, sunce nije jako sjalo -.-

 

Tako da i ako naprave 10 000 iter reaktora po svijetu cijena struje nece padati...

 

Bio je davno jedan dokumentarac, sada tko je bio ubij me....jeli bio trio ili duo, uglavnom... tesla/ford/rockefeller, tesla je htio staviti neku zicu na auta da ljudi voze auta besplatno dok je ubij me ford/rockefeller odbacio to jer je imao neki posao sa naftom pa da to iskoristi.

 
1 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
SuperHeroj kaže...

Ako imas nukleranu/hidro/solarnu elektranu, vjetrenjace , imas i na hebeni ugljen, sada pitanje, kako je cijena struje ne uvijek ista, nego se nakon X godina povecava umjesto da se smanjuje? Pravi primjer je recimo ja dobivam struju od hidroelektrane, i ja saljem hepu hebeni mail koliko cu platiti ako potrosim mjesecno X struje i svaka cast posalju mi EXCEL tablicu gdje sam upisem sto hocu i tako izracunam, medutim cijena je UVIJEK ISTA, bez obzira odakle ja dobivao struju koristeci BILOKAKVU elektranu....

 

Tako da je isti qurac radili oni solarne elektrane, hidro ili hebenu nuklearku kada ce te placati istu cijenu i za X godina ce je povecati gdje mogu lagati kako je plin poskupio, a za obnovljive energije imali smo manji protok vode, sunce nije jako sjalo -.-

 

Tako da i ako naprave 10 000 iter reaktora po svijetu cijena struje nece padati...

 

Bio je davno jedan dokumentarac, sada tko je bio ubij me....jeli bio trio ili duo, uglavnom... tesla/ford/rockefeller, tesla je htio staviti neku zicu na auta da ljudi voze auta besplatno dok je ubij me ford/rockefeller odbacio to jer je imao neki posao sa naftom pa da to iskoristi.

 Plaćaš prosječnu cijenu struje iz svih izvora. I naravno ako cijena plina poraste da će porasti i ta prosječna cijena struje.

4 godine
protjeran
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
dejo6 kaže...
SuperHeroj kaže...

Ako imas nukleranu/hidro/solarnu elektranu, vjetrenjace , imas i na hebeni ugljen, sada pitanje, kako je cijena struje ne uvijek ista, nego se nakon X godina povecava umjesto da se smanjuje? Pravi primjer je recimo ja dobivam struju od hidroelektrane, i ja saljem hepu hebeni mail koliko cu platiti ako potrosim mjesecno X struje i svaka cast posalju mi EXCEL tablicu gdje sam upisem sto hocu i tako izracunam, medutim cijena je UVIJEK ISTA, bez obzira odakle ja dobivao struju koristeci BILOKAKVU elektranu....

 

Tako da je isti qurac radili oni solarne elektrane, hidro ili hebenu nuklearku kada ce te placati istu cijenu i za X godina ce je povecati gdje mogu lagati kako je plin poskupio, a za obnovljive energije imali smo manji protok vode, sunce nije jako sjalo -.-

 

Tako da i ako naprave 10 000 iter reaktora po svijetu cijena struje nece padati...

 

Bio je davno jedan dokumentarac, sada tko je bio ubij me....jeli bio trio ili duo, uglavnom... tesla/ford/rockefeller, tesla je htio staviti neku zicu na auta da ljudi voze auta besplatno dok je ubij me ford/rockefeller odbacio to jer je imao neki posao sa naftom pa da to iskoristi.

 Plaćaš prosječnu cijenu struje iz svih izvora. I naravno ako cijena plina poraste da će porasti i ta prosječna cijena struje.

 Sumnjam da je prosjecna, evo u zadnjih 10 godina su "toliko" napredovali, nadogradnje, solarne elektrane itd pa sto smo dobili? Vecu cijenu.

 

Isto tako citao sam prije, ali ne znam jeli istina, da ako sam stavis na krov solarnu da ne mozes to iskoristiti za kucu nego moras davati hepu, a oni ti to vracaju uz neku svoju kako da recem proviziju, da opet ponovim, ne znam jeli tocno.

7 godina
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
anndrej kaže...
Slatko - skalarni top i ljudi ne prihvacaju nesti sto ne razumiju :))

higgsov wuhanski znanstvenofantastični laboratorij zvuka?

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2020 21:40 (Louis Pluto).
12 godina
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r

A kako bi ti to skupio skalarne valove kada ne mozes ni sunceve zrake kako spada bez da se ne zauzima ogromna povrsina zemlje, to jest kada bi oni uopce postojali. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
Voltaren20 kaže...
anndrej kaže...
Slatko - skalarni top i ljudi ne prihvacaju nesti sto ne razumiju :))
Nije cilj da te ismijavam ali ocigledno ti si primjer ljudi koji prihvacaju nesto sto ne razumiju ali im zvuci kul.

Zasto se ne potrudis malo ako vec to prihvacas, zar nije ovo idealna prilika da proucis detaljnije kad ti je tako interesantno.
Recimo ovo "skalarno", sto to znaci? evo mala pomoc da te potaknem - stojni val u rezonanciji.
Ako si kad odvrnuo glazbenu liniju na zesce da se cuju i osjete ti basevi onako socno da se i susjedi vesele, vjerovatno si cuo i kako prozori ili ormari "zasviraju" ili basevi postanu "mulj"... eto skalarnih valova :) sad ih samo jos treba ugurati u "nekakav top" :))

 

Ja samo govorim sto sam procitao bez daljnjeg ulazenja kako radi, niti me to deteljnije zanima.O tome bi se "znanstvenici" koji su debelo placeni trebali brinuti,a ne da cucimo na tehnologiji od prije 100 godina.Ili pak cekamo novog Telsu 2.0.

 Mozda si u pravu, nedavna povijest nas uci da ovakav tvoj pristup moze dovesti do Nobelove nagrade!

 

Jedan lik je opljackao banku i policija je isti dan dosla po njega u njegovom stanu. Dok su ga odvodili tip je bijesno promrmljao

- Kako dovraga su ga tako brzo nasli

- Pa, preko video kamere vidjeli smo o kome se radi

- Ali, kako dovraga su ga prepoznali, KAD JE NAMAZAO LICE LIMUNOM!?!

 

Jedan debelo placeni znanstvenik je slucajno naletio na taj nevjerovatni policijski zapis i .... tako je nastao Dunning–Kruger effect i Nobelova nagrada za taj rad!

Mozda i ti postanes nadahnuce za jedan takav znanstveni rad 

7 godina
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
SuperHeroj kaže...

 Sumnjam da je prosjecna, evo u zadnjih 10 godina su "toliko" napredovali, nadogradnje, solarne elektrane itd pa sto smo dobili? Vecu cijenu.

 

Isto tako citao sam prije, ali ne znam jeli istina, da ako sam stavis na krov solarnu da ne mozes to iskoristiti za kucu nego moras davati hepu, a oni ti to vracaju uz neku svoju kako da recem proviziju, da opet ponovim, ne znam jeli tocno.

 Zato kaj se struja prodaje na burzi.

A onda vrijedi pravilo ponuda-potražnja.

Kad potražnja raste, raste i cijena, i kontra.

Ima dana kad neki poklanjaju struju, ili ti pak plate da uzmeš (švabe),  a onda imaš i likova koji uopće ne žele paliti elektrane i čekaju da bude nestašica pa da zarade na peak shavingu.

Npr. sa standardne cijene od 50€/MWh oni dignu na 10000 €/MWh i kupci su prisiljeni kupovati po toj cijeni jer nema drugih ponuda, a oni se tak šire u kartele i bude sve gore i gore, a taj dio struje i formira cijenu, zato bude i dalje rasla.

Pa onda dolazimo do drugog dijela tvog posta - jedino sigurno je proizvodit sam za sebe, ali je tu danas problem baterija.

A kaj se ovoga s hepom tiče, imaš dvosmjerno brojilo i platiš razliku potrošnja/proizvodnja ili oni tebi.

Cijena koju ti plate je prevelika, daleko iznad tržišne vrijednosti (državnom odredbom na štetu svih ostalih), tak da je super vrijeme za ući u solare i, npr., pa razliku štediti i kroz neko vrijeme kupiti baterije i otići off grid kad sve ode u pm, jer je to neminovno zato jer općenito EU ne pritišće mafiju (jer ih drže za muda).

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2020 9:14 (fer-de-lance).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
fer-de-lance kaže...

 Zato kaj se struja prodaje na burzi.

A onda vrijedi pravilo ponuda-potražnja.

Kad potražnja raste, raste i cijena, i kontra.

 Nije samo to, on uopće nije uzeo u obzir inflaciju kroz godine. Apsolutna cijena energije možda ostaje ista ili lagano raste, no kad bi uzeli u obzir inflaciju ona bi defitivno padala.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
virtualAThome kaže...
HCMAA kaže...
danen kaže...

Praktički sva energija što je čovjek koristi dolazi na ovaj ili onaj način od Sunca: energija fosilnih goriva, energija vjetra, valova, vodenih padova... Od Sunca ne dolazi samo geotermalna i nuklearna energija. No termonuklearna energija će opet biti na neki način energija Sunca, jer ćemo zapaliti zvijezdu na Zemlji. Lako je jedan oblik energije pretvoriti u drugi, ali da to bude ekonomski isplativo i ekološki prihvatljivo - drugo je pitanje. A što se Tesle tiče oko njega se isplela velika mitologija, koju je on sam potencirao da bi od sponzora lakše dobio novac. 

Od Sunca ne dolazi samo geotermalna i nuklearna energija...čak i to dolazi od sunca(nekog drugog:)

Što se tiče Tesle i ostalih genija...genijalnos i ludost se prožimaju...genije za elektro-tehniku...luđak za ekonomiju

 

 Geotermalna ne dolazi iz nikakvog sunca cak i ako zamislimo da je sunce sve sto ima fuziju. Nuklearna energija na Zemlji danas je fisija pa opet nije sunce/zvijezda.

 Zapravo, ako ćemo baš cjepidlačiti i geotermalna energija (barem onaj dio koji se dobije raspadanjem radioaktivnih elemenata), je u neku ruku energija sunca. Kako? Da bi nastali atomi teških elemenata potrebno je da dođe do eksplozije supernove  - zvijezde (ili sunca), a u tom trenutku se stvaraju ekstremno visoke temperature i tlakovi pri kojima se fuzioniraju lakši elementi u teške, pa tako i u uran, plutonij, torij - elementi koji se u zemljinoj jezgri polako raspadaju i pri tome otpuštaju golemu količinu energije koju su zadobili pri fuziji u trenutku eksplozije. Jer, samo laki elementi - vodik, helij, i ostali do željeza pri fuziji otpuštaju energiju, teži upijaju energiju ili nema stvaranja težih elemenata. Pa kasnije, pri fisiji tu energiju na neki način vraćaju. I napišem ovoliki post i onda skontam da je odgovor (malo manji od moga) već napisan :( .

dolazim odmah - Godot
5 godina
offline
Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog reakt

AHHAHHAHA!!! 
ITER je primjer... nedostataka fuzijske energije! 
https://thebulletin.org/2018/02/iter-is-a-showcase-for-the-drawbacks-of-fusion-energy/


Prije će iz zapećka biti realizirana hladna fuzija, unatoč forsiranju megalomanskih projekata s trilijardama ulupanim u termostelarnu i bombastičnim najavama koje svako malo padaju već 70 godina. 
https://www1.grc.nasa.gov/space/science/lattice-confinement-fusion/

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 5:00 (Al Crane).
 
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r

učo, nije energija Sunca, već zvijezda. Sunce jest zvijezda, ali samo jedna jedina zvijezda je Sunce - ova oko koje orbitiramo, a ona, srećom, još nije eksplodirala.

 

 

 

Al Crane imaš neke dionice firme koja proizvodi vjetroelektrane ili postoji neki drugi razlog bog kojeg si u stanju posrati bilo koji izvor energije koji nije vjetroelektrana? 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
MrBlc kaže...

Al Crane imaš neke dionice firme koja proizvodi vjetroelektrane ili postoji neki drugi razlog bog kojeg si u stanju posrati bilo koji izvor energije koji nije vjetroelektrana? 

 

Hladna fuzija radi na vjetar?
Aj' čitaj polako i s razumijevanjem o čemu pišem, pa onda probaj komentirat.

A kad već spominješ vjetar: koliki je ono omjer uloženo/dobiveno novaca vjetar vs. termostelarna fuzija? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 3:12 (Al Crane).
14 godina
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
MrBlc kaže...

učo, nije energija Sunca, već zvijezda. Sunce jest zvijezda, ali samo jedna jedina zvijezda je Sunce - ova oko koje orbitiramo, a ona, srećom, još nije eksplodirala.

 

 

 

 A niti će eksplodirati, jednostavno masa Sunca je premala za eksploziju supernove, dok ti je ovo objašnjenje Sunce- zvijezda - sunce potpuno nepotrebno, pošto sam dosta upućen u te stvari (astronom amater već 30+ godina), ali dobro, ne piše mi na čelu... Osim toga, kada sam pisao sunce, to je sa malim slovom, dakle neka zvijezda koja nije naše Sunce.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 19:15 (učo).
5 godina
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
Al Crane kaže...
MrBlc kaže...

Al Crane imaš neke dionice firme koja proizvodi vjetroelektrane ili postoji neki drugi razlog bog kojeg si u stanju posrati bilo koji izvor energije koji nije vjetroelektrana? 

 

Hladna fuzija radi na vjetar?
Aj' čitaj polako i s razumijevanjem o čemu pišem, pa onda probaj komentirat.

A kad već spominješ vjetar: koliki je ono omjer uloženo/dobiveno novaca vjetar vs. termostelarna fuzija? 

 Ovi su mi najdraži... Najbolje da pičimo samo vjetrenjače i da se nikad više ništa novo ne istražuje. Nedaj bože novih istraživanja, sačuvaj nas gospe novih tehnologija, isuse moj spasi nas od novih izvora energije.

 

Jebate šta ste svi zaostali s takvim stavovima, pa to je za nepovjerovat. 

 

E, zamisli, još nisu proradili tokamak ili stellarator, treba ih sve tužit da vrate uložene pare i nikad više ne počinjat takva istraživanja. Ako smo mogli vjetrenjačama mljet žito prije pra stoljeća, a danas možemo dobijat struju, ne treba nam više nikakvih istraživanja, tko je vidio istraživat nešto novo, ne, bolje je niti ne pokušavat. Nemojte, stagnirajmo tu gdje jesmo. Ma još bolje, ajmo nazad u kameno doba, ne treba nam ništa više od par kamenja i udri!

 

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
Filox kaže...
Al Crane kaže...
MrBlc kaže...

Al Crane imaš neke dionice firme koja proizvodi vjetroelektrane ili postoji neki drugi razlog bog kojeg si u stanju posrati bilo koji izvor energije koji nije vjetroelektrana? 

 

Hladna fuzija radi na vjetar?
Aj' čitaj polako i s razumijevanjem o čemu pišem, pa onda probaj komentirat.

A kad već spominješ vjetar: koliki je ono omjer uloženo/dobiveno novaca vjetar vs. termostelarna fuzija? 

 Ovi su mi najdraži... Najbolje da pičimo samo vjetrenjače i da se nikad više ništa novo ne istražuje. Nedaj bože novih istraživanja, sačuvaj nas gospe novih tehnologija, isuse moj spasi nas od novih izvora energije.

 

Jebate šta ste svi zaostali s takvim stavovima, pa to je za nepovjerovat. 

 

E, zamisli, još nisu proradili tokamak ili stellarator, treba ih sve tužit da vrate uložene pare i nikad više ne počinjat takva istraživanja. Ako smo mogli vjetrenjačama mljet žito prije pra stoljeća, a danas možemo dobijat struju, ne treba nam više nikakvih istraživanja, tko je vidio istraživat nešto novo, ne, bolje je niti ne pokušavat. Nemojte, stagnirajmo tu gdje jesmo. Ma još bolje, ajmo nazad u kameno doba, ne treba nam ništa više od par kamenja i udri!

 


A o čemu ti blebećeš? Koga to su vjetroelektrane vratile u kameno doba? I tko ih je ovdje uopće spomenuo? Jesi čuo za hladnu fuziju? Zašto se u nju ne ulaže niti kikiriki, nego u jalove megaprojekte termostelarne, objasni to kad si takav genijalac?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice