Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstalirati

poruka: 50
|
čitano: 13.939
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstalirati".
16 godina
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ima AME verzija Windowsa (https://ameliorated.info/) koja radi upravo to; Miče iz Windowsa apsolutno sve moguće,.... Tko voli nek izvoli, samo je problem što vam updateovi ne rade,...

Za Win10, to je feature a ne problem! :-)

Svemir.
8 godina
offline
Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstalirati

Meni je edge odlican browser koristim ga otkad je izasao na pc i mobitelu.

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ma joj strašno, evo već danas prelazim na Arch Linux i navlačim limenu kapicu na glavu

 

Inače, sve se može kad se hoće, pa tako i deinstalacija vitalnih dijelova operativnog sustava. Ima AME verzija Windowsa (https://ameliorated.info/) koja radi upravo to; Miče iz Windowsa apsolutno sve moguće, čak je i start izbornik maknut i stavljena "Classic Shell" varijanta. Tko voli nek izvoli, samo je problem što vam updateovi ne rade, file explorer ne radi kako treba, search uopće ne radi i tako, na tragu homebrew varijante Linuxa . Pa eto kolege, nije da se ne može, sve se može, samo trebate li? 

Znam da si to vidio na LinusTechTips, trebao si odmah staviti i video da ljudi vide i negativne strane toga. 

Ukratko; radi se o vrlo modificiranoj staroj verziji Windowsa 10 (1903). Sve živo blokirano, postavke naveliko osiromašene. Većina Microsoftovih stvari zamjenjena je programima trećih strana (no surprise). Dakle vjerujete nekom random tipu koji je izradio ISO sliku umjesto Microsoftu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 16:22 (Marko :D).
8 godina
offline
Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstalirati

Evo kako bi to trebalo biti. 

 

Omogućiti da se može obrisati, zakonski EU itd i napraviti jos jedan browser samo sa osnovnim i nazovimo ga 

Download Browser

 

znači sve osnovno ko notepad, gore linija za adresu i tipka GO. 

Služio bi isklučivo za skidanje drugih browsera. 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
Marko :D kaže...

Edge možeš deinstalirati ako si ga ti prije ručno sam instalirao. Ako se instalirao sam preko Windows Updatea, zaboravi na deinstalaciju...

 Markec. Ti ne mozes smisliti windowse. Tocka. Fakat. Tebe ne zanimaju cinjenice. Vjeruj mi. Windows Update instalira chromium edge, da, napadno i bez pitanja i zbog toga sam i ja popizdio ... Ali ... odmah nakon restarta ne budi mi lijeno ja deinstaliram chromium edge koji mi je windows update instalirao. A ti se mozes na glavu postaviti ako ti to ne prija

15 godina
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
Everest.the.Yeti kaže...

Danas prvi puta otvorim Edge i izleti mi poruka gore desno da skinem i pređem na Chrome

Ne. Ti nisi otvorio Edge. Ti si zapravo pokrenuo program Edge čiji je cilj da otvori stranicu (može i obratno sa glagolima pokrenuti i otvoriti). I tim činom ujedno si pokrenuo www.google.com negdje u pozadini kao glavni ti pretraživač i od de facto od googla si dobio reklamu jednako kao da si iz Opere ili Firefoxa zaputio se na www.lidl.hr i tamo ti iskoči ponuda dana tipa "pečeno pile".

Jednostavno ga koristi. Troši manje memorije od Chromea ali ustvari je isti. I ima neki ugrađeni adblocker pogotvo mobilna verzija jer kada surfam na Androidu preko Chrome pun kufer nekih reklama dok na Edge pola od toga nema.

Uređivano: Inače ne znam čemu vas čude ovakve vijesti da je jedna od komponenti ugrađena u Windows Desktop OS i ne može se maknuti. Imaš Windows Server CLI verziju i jedino što možeš od grafike vidjeti su slova na crnom ekranu tj. znak prompt pa ti se dalje snalazi. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 23:02 (Envy).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
Envy kaže...

Uređivano: Inače ne znam čemu vas čude ovakve vijesti da je jedna od komponenti ugrađena u Windows Desktop OS i ne može se maknuti. Imaš Windows Server CLI verziju i jedino što možeš od grafike vidjeti su slova na crnom ekranu tj. znak prompt pa ti se dalje snalazi. 

Misliš na core i ono što je bila "nano" verzija? E to je već OS koji mi se više dopada 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
13 godina
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
Eld kaže...
Marko :D kaže...

Edge možeš deinstalirati ako si ga ti prije ručno sam instalirao. Ako se instalirao sam preko Windows Updatea, zaboravi na deinstalaciju...

 Markec. Ti ne mozes smisliti windowse. Tocka. Fakat. Tebe ne zanimaju cinjenice. Vjeruj mi. Windows Update instalira chromium edge, da, napadno i bez pitanja i zbog toga sam i ja popizdio ... Ali ... odmah nakon restarta ne budi mi lijeno ja deinstaliram chromium edge koji mi je windows update instalirao. A ti se mozes na glavu postaviti ako ti to ne prija

Ja da ne mogu smisliti Windows ne bi ga koristio. Ali da mislim da Microsoft poduzima neke glupe korake, mislim.

 

Onda si ti specijalan slučaj jer je Microsoft zabranio deinstalaciju Edgea ukoliko je isti došao preko WU. O tome se naveliko pričalo na internetu.

15 godina
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
Marko :D kaže...
* * *

 

Onda si ti specijalan slučaj jer je Microsoft zabranio deinstalaciju Edgea ukoliko je isti došao preko WU. O tome se naveliko pričalo na internetu.

Nešto si puno aktivan o temi vezano za jedan browser. To je jedan od mnogih browsera, ako nisi sa njim zadovoljan onda odabereš drugi. Besplatni su. Ne moraš se mučiti kao ja da biram da li da kupim Audi A6, BMW Serije 5 ili Mercedes E klasse. [Šalim se, i da kupujem tu nema razmišljanja, M5 je M5).

Tako da.. ako nisi na specijaliziranim forumima za developere gdje su browseri bitni ni tvoja ni moja riječ neće ovdje igrati neku ulogu.
Čisto komuniciranje i druženje kao da na rivi pijemo pivu. 

13 godina
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali

Nije čudno s obzirom da su i preglednici softver. A gdje se priča o softveru, tu sam i ja. 😉

16 godina
neaktivan
offline
Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstalirati

gledajući iz trenutne perspektive i nekada..

 

nekada nakon instalacije windowsa, stavljao se "konkretniji" browser,a onda bi sa njim, kao zaštitili računalo skidanjem nekakvog avasta ili avire.

 

evo danas je situacija takva, da su u MS-u uspjeli ispolirat odličan browser i odličan  defender tj Security.

Zar nisu samo ove dvije stavke dobar primjer učinkovitih integriranih rješenja i razlaz sa prijašnjim narodnim običajima + još masu điđa koje windowsi danas imaju u sebi i ne trebaš dodatnu vanjsku điđu.

 

gledajući sebe, uz Office 365 koji odmah instaliram nakon instalacije windowsa, dobijam veliki onedrive i office.

APSOLUTNO 1/1 upotrebljivo računalo...tek izvađeno iz kutije.. Edge, antivirus, Office.  Sve drugo može čekat mjesec dana.. nekakav winrar ili baš stvari koje su stvorile ovisnost,pa ti se baš gledaju slike u tebi dragom programu... premda su integrirane "fotografije" ok,a bome i video player.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
torrente kaže...
Ontopic.. u konačnom zbroju, radi se o malenom uzorku korisnika koji imaju fetiš izmasakrirat OS sa vađenjem cigli iz zida.

zašto bi deinstalacija browsera bila vađenje cigli iz zida, browser jednostavno nije cigla već pločica koju sam biraš, ukoliko ti se sviđaju talijanske stavit ćeš operu, a kad imaš operu u kupaoni i edge u hodniku to narušava dojam i čini te ljubiteljem kiča i seljačinom

 

upravo te predinstalirane koje se ne daju skinuti generiraju brdo para proizvođaču a i računa se s tim da nitko neće od svoje kuće raditi kičeraj

 

ide ti i zahvala za super analogiju

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 15:36 (nemrem_stara_mi_sere).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
nemrem_stara_mi_sere kaže...
zašto bi deinstalacija browsera bila vađenje cigli iz zida, browser jednostavno nije cigla već pločica koju sam biraš, ukoliko ti se sviđaju talijanske stavit ćeš operu, a kad imaš operu u kupaoni i edge u hodniku to narušava dojam i čini te ljubiteljem kiča i seljačinom

 ziiijev

 ..nekada primarna operica,sada samo u portable inačici. eđić u betici za insajderske dogodovštine i preimarni konačni.

 

ciglice su i nisu pločice. pa redom do onedrivea i fotografija. svako 6 mj sve veća isprepletenost u svrhu učinkovitosti. čak i sticki bilješke prestaju biti pločica pored pisoara. kalendar, outlook..karte, kontakti.. 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
10 godina
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
Macumba kaže...
Inače, novi Edge je odličan. Meni je defaultni browser.
Ali, moglo bi biti pritisaka na Microsoft zbog ovoga. Ko što rekoh, de ja vu.

 

Čekaj, hoćeš reć da više nije najgori memory hog koji je svijet ikad vidio??

3 godine
protjeran
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
torrente kaže...
nemrem_stara_mi_sere kaže...
zašto bi deinstalacija browsera bila vađenje cigli iz zida, browser jednostavno nije cigla već pločica koju sam biraš, ukoliko ti se sviđaju talijanske stavit ćeš operu, a kad imaš operu u kupaoni i edge u hodniku to narušava dojam i čini te ljubiteljem kiča i seljačinom

 ziiijev

 ..nekada primarna operica,sada samo u portable inačici. eđić u betici za insajderske dogodovštine i preimarni konačni.

 

ciglice su i nisu pločice. pa redom do onedrivea i fotografija. svako 6 mj sve veća isprepletenost u svrhu učinkovitosti. čak i sticki bilješke prestaju biti pločica pored pisoara. kalendar, outlook..karte, kontakti.. 

 

kako kod androida i linuxa nisu? browser ne da nije dio osa već je prevelika integracija sigurnosni rizik za takav os, na predhodnoj stranici već sam opisao kako je to riješeno na androidu sa webview appom, pogledaj na svom telefonu imaš ga najvjerojatnije instaliranog...

 

kontam ja tebe, ti jednostavno voliš msov "ekosistem" i to je ok, neki ljudi koriste neke druge aplikacije (koje također nisu dio osa, aplikacija je aplikacija, os je os i bez one drivea i fotografija svaki os pa i msov radi savršeno dobro i bolje nego sa njima) i ove predinstalirane neke ljude jednostavno nerviraju, valjda shvaćaš i te ljude, što će mi dva appa za jednu te istu stvar, dva antivirusa, četiri procesora teksta i pet preglednika pdfa

 

na kraju ms se već opekao na slične gluposti pa da se ponovim

tko se 15 puta na mlijeko opeče taj i u jogurt duva

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 18:39 (nemrem_stara_mi_sere).
16 godina
neaktivan
offline
Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstalirati

u pravu si. moja perspektiva je subjektivnija jer sam zbilja migrirao sve servise davnih godina na njihov ekosustav.

dobro si me podsjetio... gore nisam naveo da se "out off the box" dobije izvrstan PDF čitač.. nekadašnjim sam i imena zaboravio...osim sumatre.

 

mmm.. donekle i kontam dijametralnmo suprotna gledišta..jer i ja svako malo na androidu ubijem chrome..al eto ti vraga, nekada se probudi i ažurira. google movies, pa music itd itd.  kao ona reklama za coldrex "znam kako vam je, znam"

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 16:15 (torrente).
 
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
torrente kaže...

u pravu si. moja perspektiva je subjektivnija jer sam zbilja migrirao sve servise davnih godina na njihov ekosustav.

dobro si me podsjetio... gore nisam naveo da se "out off the box" dobije izvrstan PDF čitač.. nekadašnjim sam i imena zaboravio...osim sumatre.

 

mmm.. donekle i kontam dijametralnmo suprotna gledišta..jer i ja svako malo na androidu ubijem chrome..al eto ti vraga, nekada se probudi i ažurira. google movies, pa music itd itd.  kao ona reklama za coldrex "znam kako vam je, znam"

 pa da, mislim nemam ocd ali znaš kakvi su ljudi kad mi nešto ne dozvoljavaš ja bih baš to, do maloprije se moglo a sada odjednom ne može, browser je ko fol odjednom postao toliko čvrsto vezan za sistem da ukoliko bi ga deinstalirao ovaj bi se naprosto raspao

 

znamo što browser kroz reklame, tražilicu itd. može donijeti tvrtki koja stoji iza njega, ono nemojmo se praviti ludi

ms si opet puca u nogu, sad kad imaju odličan browser, ne kažem da i raniji nisu bili dobri, ovakvim potezima koji nerviraju žele upravo ponovno navući gnjev ljudi i ponovno postati omraženi

 

pusti brate preglednik neka raste prirodnim putem pa ako je dobar ulovit će se, već je difoltan na osu, ne moraš još i onemogućavati deinstalaciju

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 16:53 (nemrem_stara_mi_sere).
8 godina
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
Nije 😀 MS Teams su šampion žderanja memorije.
Life is jazz. Play it cool.
13 godina
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali

Photos aplikacija također.

13 godina
offline
Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstalirati

Dosta zanimljivo za pogledati.

 

EDIT: Sada vidim da je bilo već u postu prije.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 20:16 (Valentin17).
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice