Hi-fi dućan košmara; što su nam učinili od remaste

poruka: 161
|
čitano: 27.324
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hi-fi dućan košmara; što su nam učinili od remaste".
16 godina
odjavljen
offline
Hi-fi dućan košmara; što su nam učinili od remaste

Od danas na dalje - svaki post na forumu biti će smatran laži osim ako nemate za izrečenu tvrdnju rezultat službenog testa ili ovjeru od javnog bilježnika.

To se odnosi i na postove tipa "Popio sam jutros kavu", "Probao sam ove nove windowse", "Sporo mi se skida ovaj novi patch za BF4" i sl...

 

VIŠE VAM SE NE VJERUJE NIŠTA!!!

 

Molim da se to stavi i u službena forumska pravila.

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Hi-fi dućan košmara; što su nam učinili od rem
mbaksa kaže...

Umjesto svega ovoga bilo bi dovoljno da si napisao jednostavno "ne". Dakle, misliš da možeš čuti razliku, ali nisi obavio propisno testiranje i zapravo ne znaš možeš li čuti razliku.

 

Nemoj govoriti da si se testirao jer se nisi testirao, barem ne propisno. Testiraj se: http://en.wikipedia.org/wiki/ABX_test#Software_tests

Cujem razliku a ti filozofiraj koliko hoces.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Hi-fi dućan košmara; što su nam učinili od rem
BlueMax kaže...

Cujem razliku a ti filozofiraj koliko hoces.

 

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Hi-fi dućan košmara; što su nam učinili od rem
Friday kaže...
BlueMax kaže...

Cujem razliku a ti filozofiraj koliko hoces.

 

na bubnjevima bas i ne {#}

16 godina
odjavljen
offline
Re: Hi-fi dućan košmara; što su nam učinili od rem
BlueMax kaže...

na bubnjevima bas i ne {#}

 

Ne vjerujem da ne čuješ - napravi test!

Freak Show Inc.
16 godina
moderator
offline
Re: Hi-fi dućan košmara; što su nam učinili od rem
BlueMax kaže...
mbaksa kaže...

Umjesto svega ovoga bilo bi dovoljno da si napisao jednostavno "ne". Dakle, misliš da možeš čuti razliku, ali nisi obavio propisno testiranje i zapravo ne znaš možeš li čuti razliku.

 

Nemoj govoriti da si se testirao jer se nisi testirao, barem ne propisno. Testiraj se: http://en.wikipedia.org/wiki/ABX_test#Software_tests

Cujem razliku a ti filozofiraj koliko hoces.

Misliš da čuješ, ali ne znaš da čuješ. Znat ćeš kad obaviš propisan test. Ili ćeš testiranjem možda doći do spoznaje da zapravo ne čuješ razliku. {#}

 

Ne znam kakvo te "filozofiranje" spopalo - riječ je o posve znanstvenom pristupu. Ljudska percepcija je varljiva, postoji hrpa kognitivnih biaseva (počevši od confirmation biasa), zato i treba objektivno provjeriti propisnim testiranjem. A ne ponavljati "čujem, čujem" i izbjegavati provjeru. Time samo poručuješ da nisi siguran bi li prošao test pa ni nećeš pristupiti testiranju da ne bi ispalo da si pričao napamet.

16 godina
moderator
offline
Re: Hi-fi dućan košmara; što su nam učinili od rem
Friday kaže...

VIŠE VAM SE NE VJERUJE NIŠTA!!!

Posve si promašio poantu. Vjerujem da on misli da čuje razliku, vjerujem da je uvjeren da čuje razliku. Ali ni on, ni ja, ni itko drugi ovdje ne zna čuje li on doista razliku ili ne. Za sve bi bilo korisno da obavi testiranje. Tamo na Wikipediji postoje neki osobni testovi no uglavnom su rađeni s nižim bitrateom gdje se lakše uočavaju razlike. Zbilja me zanima da li netko, tko je toliko uvjeren u svoj sluh, može raspoznati razliku između kvalitetno zakodirane MP3-ce pri 320 kbit/s i flac-a/PCM WAV-a.

 

Ne da li misli ili da li je uvjeren da može raspoznati razliku, nego može li zaista raspoznati razliku. To su dvije različite stvari. Vidjeli smo na linku koji je dao Ivan(4) koja je razlika između toga da li je netko uvjeren da čuje nešto i da li stvarno čuje u to u što je uvjeren (riječ je bila o frekvencijama uzorkovanja). Rezultati su bili poražavajući. U slučaju lossy kompresije očekivao bih bolje rezultate kod onih koji tvrde da čuju razliku, no ne znamo dok se ne obavi testiranje, zar ne? {#}

12 godina
offline
Re: Hi-fi dućan košmara; što su nam učinili od rem
mbaksa kaže...
BlueMax kaže...
mbaksa kaže...

Umjesto svega ovoga bilo bi dovoljno da si napisao jednostavno "ne". Dakle, misliš da možeš čuti razliku, ali nisi obavio propisno testiranje i zapravo ne znaš možeš li čuti razliku.

 

Nemoj govoriti da si se testirao jer se nisi testirao, barem ne propisno. Testiraj se: http://en.wikipedia.org/wiki/ABX_test#Software_tests

Cujem razliku a ti filozofiraj koliko hoces.

Misliš da čuješ, ali ne znaš da čuješ. Znat ćeš kad obaviš propisan test. Ili ćeš testiranjem možda doći do spoznaje da zapravo ne čuješ razliku. {#}

 

Ne znam kakvo te "filozofiranje" spopalo - riječ je o posve znanstvenom pristupu. Ljudska percepcija je varljiva, postoji hrpa kognitivnih biaseva (počevši od confirmation biasa), zato i treba objektivno provjeriti propisnim testiranjem. A ne ponavljati "čujem, čujem" i izbjegavati provjeru. Time samo poručuješ da nisi siguran bi li prošao test pa ni nećeš pristupiti testiranju da ne bi ispalo da si pričao napamet.

Znanstveno nisam nikad dokazao ni da znam hodati. Znanstveno se može dokazati i može li netko imati djecu.  Meni taj dokaz ne treba.  Ako sam tisuću puta nešto radio na računalu a u pozadini slušao glazbu i kad idem provjeriti ispada da u 99% slučajeva pogodim koji je format iako su mi šanse 50%, onda to znači da čujem razliku ili imam toliko sreće da pobijam zakon velikih brojeva. 

16 godina
moderator
offline
Re: Hi-fi dućan košmara; što su nam učinili od rem
BlueMax kaže...
Meni taj dokaz ne treba.  Ako sam tisuću puta nešto radio na računalu a u pozadini slušao glazbu i kad idem provjeriti ispada da u 99% slučajeva pogodim koji je format iako su mi šanse 50%, onda to znači da čujem razliku ili imam toliko sreće da pobijam zakon velikih brojeva. 

Klasični primjer confirmation biasa{#}

15 godina
offline
Re: Hi-fi dućan košmara; što su nam učinili od rem
mbaksa kaže...
Friday kaže...

VIŠE VAM SE NE VJERUJE NIŠTA!!!

Posve si promašio poantu. Vjerujem da on misli da čuje razliku, vjerujem da je uvjeren da čuje razliku. Ali ni on, ni ja, ni itko drugi ovdje ne zna čuje li on doista razliku ili ne. Za sve bi bilo korisno da obavi testiranje. Tamo na Wikipediji postoje neki osobni testovi no uglavnom su rađeni s nižim bitrateom gdje se lakše uočavaju razlike. Zbilja me zanima da li netko, tko je toliko uvjeren u svoj sluh, može raspoznati razliku između kvalitetno zakodirane MP3-ce pri 320 kbit/s i flac-a/PCM WAV-a.

 

Ne da li misli ili da li je uvjeren da može raspoznati razliku, nego može li zaista raspoznati razliku. To su dvije različite stvari. Vidjeli smo na linku koji je dao Ivan(4) koja je razlika između toga da li je netko uvjeren da čuje nešto i da li stvarno čuje u to u što je uvjeren (riječ je bila o frekvencijama uzorkovanja). Rezultati su bili poražavajući. U slučaju lossy kompresije očekivao bih bolje rezultate kod onih koji tvrde da čuju razliku, no ne znamo dok se ne obavi testiranje, zar ne? {#}

 

Vraćam se na ovo jer mi se čini da je zaključak ostao na tome da su sve potencijalne razlike između A i B (format, komponenta) posljedica navedenog "confirmation biasa". Stvar ne drži vodu baš zato što je ovdje argumentacija usmjerena ad hominem, odnosno na kolegu BlueMaxa - čuje li ON ili misli li ON da čuje.

 

Iz istog razloga argument kognitivne percepcije ne može nešto otkriti na objektivnoj razini.

 

Teoretski su moguće su dvije situacije:

 

- 1' širokopojasni driver iz My Little Pony igračke, koji služi da bi na pritisak trbuha igračke proizveo riječi "Mama, mama!" i 1,2 visoki, 50 kg teški 4-way zvučnici (umetni bilo kojeg proizvođača) zvuče potpuno isto.

U tom univerzumu ad hominem "bias" vrijedi, jer očito nije isti za mog tatu koji je cijeli život slušao kazete Lea Martina na Grudnig radiokazetofonu, mbakse i nekog "ludog audiofila" koji sluša "kablove odležane 12 godina umočene u Kristove suze" (da citiram drugog rizničara mudrosti i dinosaura uma).

U tom svemiru slanje jednog pojedinca od strane mbakse na provjeru blind testom ima smisla samo ako je upravo on referenca svih stvari, odnosno - na svoju je sliku i iz svoje misli stvorio navedeni, zajedno sa samonametnutim ograničenjem da ne čuje razliku između mp3 i flac datoteka.

 

- objektivno je moguće izmjeriti razliku između pink ponija i xy standmounta. Smatram da je riječ o ovom univerzumu, u kojem smo svi mi na ovom forumu (u najmanju ruku), uključujući i mbaksu. U tom svemiru "confirmation bias" ima smisla samo IZNAD teoretskih, fizikalnih ograničenja mogućnosti BILO KOJEG uređaja ili audio-formata, u odnosu na teoretske mogućnosti ljudskog tijela da percipira audio-signale. Svi znamo za onu univerzalnu teoriju o 20-20kHz zvučnog spektra - no ona nije jedina, niti se (iz medicinskih razloga uglavnom) može primjeniti na baš svaku jedinku.

 

Tako da bih zaključio- ovakva argumentacija je isprazna. 

 

 

No, druga stvar mi nije po volji (a i brine me pomalo).

 

Ono što mislim da bi na forumu relativno obrazovanih pojedinaca, zaintersiranih za i upućenih u tehnologiju (samim time što su na Bugovom, a ne na navijačkom ili Stormfrontovom), trebalo biti puno manje izraženo, jest generaliziranje i etiketiranje određenih skupina - u

ovom slučaju ne nužno "audiofila", nego samo ljudi koji žele maksimalno, unutar svojih mogućnosti, uživati u glazbi (čuti razliku, makar).

 

Ovako, sa pojedinim primjerima - u koji apsolutno uključujem teoriju o "confirmation biasu" cijele svjetske......hmmm,"audiofilske"(?) zajednice (pa nek je riječ o promilima - više ih je od Hrvata), ispada da je osoba koja kupuje posebne komponente samo za slušanje muzike devijantna - otprilike negdje između komunjara, pedera i pedofila....

 

Osobno, I don't give a flying f**k ako netko tako misli o meni, no ono što mi je krivo da primjećujem da neki članovi imaju potrebu za kvalitetnijim zvukom (ili samo žele saznati više), ali se skanjuju bilo što pitati da ne bi bili označeni i osramoćeni kao prokleti "audofili".............apage, Satanas!!!

 

Evo, gore ovaj dečko (pretpostavljam) mstnew - prvo sprda one koji čuju razliku između lossy i losslessa, a onda sramežljivo izjavljuje kako ga kopka "bi li zvučnici u velikoj sobi sa keramičkim pločicama na podu" mogli bolje svirati, ali........... ne želi pretjerivati! Kvragu, pa

da ga još netko nazove audiofilom!

 

Iskreno, poželio sam ga savjetovati (pločice, pa ako su još goli zidovi - akustički smrt za glazbu), no ni meni se nije dalo dovesti se u situaciju da opet netko napiše "jesi isprobao na blind  testu".....

 

Pomalo je to žalosno -  tu mislim i na njegov i na moj stav, a smatram da je to posljedica odnosa određenog broja pojedinaca. Koji ne moraju imati ni zle namjere, ali bi ipak trebali staviti stvari u kontekst. Trebalo bi biti normalno poticati bilo koga u aktivnostima koje same po sebi nisu devijantne, nego dapače mislim da su plemenite i dodaju vrijednost osobi. Mislim, naravno da ima i ekstremnih pojava, no ipak nisam čuo da je netko ostao na cesti zbog "serial swappinga" kablova ili pojačala, za razliku od onih kojima je hobi kladionica..........

 

 

Ako se ne radi o tvojem vlastitom području interesa, mudro bi bilo biti indiferentan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.10.2014 19:04 (goddard).
16 godina
moderator
offline
Re: Hi-fi dućan košmara; što su nam učinili od rem
goddard kaže...
Vraćam se na ovo jer mi se čini da je zaključak ostao na tome da su sve potencijalne razlike između A i B (format, komponenta) posljedica navedenog "confirmation biasa".

Krivo ti se čini. Malo pažljivije pročitaj moje poruke, bez preskakanja.

 

goddard kaže...
Stvar ne drži vodu baš zato što je ovdje argumentacija usmjerena ad hominem, odnosno na kolegu BlueMaxa - čuje li ON ili misli li ON da čuje.

Kad se koristi izraz "ad hominem", koristi se za nešto drugo. Nemoj koristiti izraz kojeg ne razumiješ u pogrešnom kontekstu.

 

Ponovno - pažljivo pročitaj moje poruke, bez preskakanja.

 

goddard kaže...
Iz istog razloga argument kognitivne percepcije ne može nešto otkriti na objektivnoj razini.

?

 

goddard kaže...
Ovako, sa pojedinim primjerima - u koji apsolutno uključujem teoriju o "confirmation biasu" cijele svjetske......hmmm,"audiofilske"(?) zajednice (pa nek je riječ o promilima - više ih je od Hrvata), ispada da je osoba koja kupuje posebne komponente samo za slušanje muzike devijantna - otprilike negdje između komunjara, pedera i pedofila....

Ponovno - pročitaj moje poruke bez preskakanja. S razumijevanjem. Bez vađenja iz konteksta.

 

Cijela poruka ti je najobičniji straw man. Dakle, "pobijaš" nešto što uopće nisam rekao. Ubuduće kad mi nešto imputiraš citiraj gdje sam ja tako nešto rekao.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice