Mala oda desktopu

poruka: 42
|
čitano: 20.371
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mala oda desktopu".
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mala oda desktopu
GeForce kaže...
sasa kaže...

moram priznati da se ne slažem s vama, jer današnji laptopi (ne mislim na one za 3500kn) mogu raditi sve što i desktopi i jednako dobro.

danas postoje diskovi do 400GB na 5400rpm ili 250GB na 7200rpm pa kome šta treba neka bira (performanse ili storage)

procesori su dvojezgreni s podrškom za 64 bit instrukcije

memorija ide do 4GB, a s novim laptopima dolazi i do 8GB (barem tako najavljuju)

baterija se uvijek može uzeti ddoatna (veca i jaca od standardne

 

mislim da na laptopu (npr. HP 6715b, 4GB RAM ili R61 s 4GB RAM) i 64 bit OS sve radi jednako kao i na desktopu:

office

development

database

obrada slike

.....

 

točnije, jučer sam upravo na jednom takvom laptopu maksimalno iskoristio i 4GB RAM i 2 jezgre CPU-a (iz Excela 2007) za neke reporte! taj laptop je zgazio jedan server koji ima 2 Xeon CPU-a (doduše stara, ali opet!)

 

i tih je i ne zauzima prostor i ima lijepu rezoluciju (1680×1050) i ima vanjski miš i super!

 

ne vidim potrebu za nekih terabajtnim storageima u računalima osim u nekim serverima, jer ako je riječ o poslovnom računalu teško mi je povjerovati da 160GB, 200GB ili 250GB nije dovoljno!

  sve je to tocno i naravno da laptop moze bit jaci od desktop racunala samo je pitanje kolko ce takav laptop kostat. ovo sta si ti naveo za laptop 4 gb ram-a i core2duo   to nije ispod 10 000 kn a ti za 10 000 kn slozis desk koji ima core2quad, podrsku za 8 gb ram-a i neku ultra dobru grafu. tako da svoj glas dajem isto desktop racunalu
 prije oko 6000kn, a ne 10000kn!
16 godina
protjeran
offline
Mala oda desktopu

Miro je u pravu. Laptop je nužno zlo. Mala skućena tipkovnica, mali monitor od kojeg me boli glava. Klaustrofobičan uređaj. Trnci me prolaze kada moram koristiti touchpad.

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Mala oda desktopu
Mayo kaže...
Miro je zapravo ljut što je uzeo (pretpostavljam) Asus EEE-a ili nešto slično, mislim ti ultra prijensonici su dobri kao ideja koja može biti zanimljiva kada progutaš njihov marketing ali kada ga uzmeš u ruke i počneš nedaj Bože tipkati po tome, katastrofa!!! Nove 10" verzije još možeš kolko-tolko progutati ali ove 8" koje danas nalaziš su katastrofa i nisu niti za djecu a kamo li za profesionalce kojima je tipkovnica kruh svagdašnji.
 
he, he - zanimljivo je kako se i ovako benigna tema može pretvoriti bojno polje sukobljenih "stavova" :)

Istina je, koristio sam i jedno malo prijenosno računalo s Linuxom, ali i jedno drugo malo veće s Vistom, no nije to poanta i glavni povod za moj osvrt! Kao što sam napisao, cijele godine koristim paralelno i notebook i desktop (potonji ipak 90% vremena) i to mixanje nije nikakav problem. No, htio sam samo ukazati na to kako svi skupa doživljavamo normalnim da se danas pri kupnji novog računala, a još više pri kupnji prvog računala, sve više ljudi odlučuje za prijenosnike jer im to izgleda kao da se radi o odluci da li kupiti LCD ili CRT televizor! Kada se dođe u neku prosječnu prodavaonicu računala (i bijele tehnike :(() na polici se danas nalazi 20 prijenosnika i možda 5 desktopa (na žalost još uvijek u ružnim kućištima), pa nije ni čudno da nam već to šalje poruku - koji izbor je "pametniji"...

Neke nove generacije odrastat će na prijenosnicima i možda neće ni imati priliku iskusiti što znači raditi s G15 tipkovnicom (prva mi je pala na pamet jer baš gledam u nju :), monitorom od 22" ili 24", imati pravi vanjski subwoofer, da druge detalje ne nabrajam... Njih mi je žao... To je kao da cijeli život spavate u krevetu 190x80cm, a u njega ste legli prvi put dok ste bili visoki 160 i poslije ste narasli recimo do 180 cm - navikli ste na taj krevet i trpite ga, jer je eto vaš... I kada doživite da legnete u 200x100 (btw - čuo sam da je to u Njemačkoj standardna dimenzija kreveta, sve manje ispod je izvan standarda!) odjednom vidite da postoje i daleko ugodnija rješenja za trenutke na koje se potroši - trećina života!
16 godina
protjeran
offline
Mala oda desktopu

Pa i nisam baš siguran da je većina klinaca tako bedasto jer se i dalje uzimaju igrači desktopi koji su puno jeftiniji od laptopa. Meni je osobno danas substandardno to da ne mogu više odabrati dobar CRT jer je proizvodnja gotovo pa prestala u potpunosti, niti jedan LCD mi ne može dati kvalitietu i točnost boje koji stari CRT nudi. Razlika između mog polu-profi Samsung SyncMastera i iznad-prosječnog LCD-a je dan i noć i ne postoji osoba koja bi me nagnala da radim nešto u photoshopu na LCD monitoru (za nekoliko godina da ili kad mi CRT monitor ode u vječna lovišta za što se nadam da neće biti tako skoro :). Laptop je stvoren normalno za jednu stvar a to je portabilnost, ako se 90% vremena ne mičeš od kuće desktop je ono što ti treba ali ako mijenjaš mjesta stanovanja, često ideš na konferencije itd. snažni laptop je i dalje dobra alternativa. Recimo danas dosta nešto boljih hotela u inozemstvu ima na radnim stolovima u sobi i 20" monitore koji nisu baš nešto ali je dobra stvar kada staviš u extended display mod, i dalje neudobno ali puno bolje od 14 ili 15" a za 5+1 danas ima mnogo laptopa koji imaju dobru audio karticu a ako je i nema ima PCMCIA Creative Labs kartica sa 5 +1 zvukom pa ako se nose vrlo vrlo skupe i nezgrapne 5.1 slušalice http://tinyurl.com/8kv5w može se uživati u skoro kristalnom zvuku svugdje gdje jesi u svijetu.

 

Desktop ima svoju primjenu koja nikad neće izgubiti funkciju čak i sa cloud computingom i ostalim novotarijama.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mala oda desktopu

Ni za ni protiv..moj stari IBM (bez touchpada)..to mi je za brod, za navigaciju, za napisat neki text, spržit frendu muziku da me ne gnjavi kad dođem doma..900Mhz, 80GB, sasvim dosta i trajaće i služiće još godinama. Smrznem se kad vidim kakve prijenosnike imaju na drugim ribaricama...sve wide screan, sve neki Lenovo, Asus..Dual core,vidia mobile..12000kn i onda su na čudu kad im rikne za mjesec dana. Ispod časti im je uzet starog IBM, crko bi jedino da mi padne u more..prijenosnik je za posao, desktop je računalo..sve drugo je mlaćenje prazne slame, bolje reći bacanje paraNevinašce

IBM ( I Blame Microsoft)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mala oda desktopu
Mayo kaže...

Pa i nisam baš siguran da je većina klinaca tako bedasto jer se i dalje uzimaju igrači desktopi koji su puno jeftiniji od laptopa. Meni je osobno danas substandardno to da ne mogu više odabrati dobar CRT jer je proizvodnja gotovo pa prestala u potpunosti, niti jedan LCD mi ne može dati kvalitietu i točnost boje koji stari CRT nudi.

Da, da, ali moj mali rođak nije ni pola osnovne prošao već žica laptop?! WTF?! Koji će njemu *** laptop?! - Eee, ali to ti je utjecaj marketinga i glupog okruženja koje pod njim nastaje i pumpa djecu glupostima.
Što se komentara o monitorima tiče, ne bih se složio. Zaviri malo u ponudu NEC-a i Eizo-a, a nemoj se zadržavati na smeću koje prodaju naše trgovine.
"The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crisis." - Dante Alighieri
16 godina
offline
Mala oda desktopu

Desktop rules-i nemam kaj nadodati!

Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mala oda desktopu

al jedva čekam vremena kada će se usavršiti bežični prijenos energije (mislim na struju) tad će počet prave bitke između noteboka i desktopa za jedno 20 godina

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Mala oda desktopu
naxeem kaže...
Mayo kaže...

Pa i nisam baš siguran da je većina klinaca tako bedasto jer se i dalje uzimaju igrači desktopi koji su puno jeftiniji od laptopa. Meni je osobno danas substandardno to da ne mogu više odabrati dobar CRT jer je proizvodnja gotovo pa prestala u potpunosti, niti jedan LCD mi ne može dati kvalitietu i točnost boje koji stari CRT nudi.

Da, da, ali moj mali rođak nije ni pola osnovne prošao već žica laptop?! WTF?! Koji će njemu *** laptop?! - Eee, ali to ti je utjecaj marketinga i glupog okruženja koje pod njim nastaje i pumpa djecu glupostima.
Što se komentara o monitorima tiče, ne bih se složio. Zaviri malo u ponudu NEC-a i Eizo-a, a nemoj se zadržavati na smeću koje prodaju naše trgovine.
 

Tata kupi mi auto bicikl Eee romobil.... tata kupi mi sve!!! I kad mu roditelji kupe i mali skuži da k. nemože igrati na njemu imaš 2.5-3k kuna bačenih u vjetar. Čitava gama ovih UMPC-a i MID-ova nije za k., nit možeš normalno raditi na njemu niti je nešto ultra-portabilno.




Što se tiče Eiza i NEC-a, mogu reći samo Flexview. Mljac!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Mala oda desktopu
Mayo kaže...
Što se tiče Eiza i NEC-a, mogu reći samo Flexview. Mljac!

 FlexView se ne ugrađuje u T61... :(
"The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crisis." - Dante Alighieri
16 godina
protjeran
offline
RE: Mala oda desktopu
naxeem kaže...
Mayo kaže...
Što se tiče Eiza i NEC-a, mogu reći samo Flexview. Mljac!

 FlexView se ne ugrađuje u T61... :(
 
Niti u sve novije Thinkpade. :(
16 godina
offline
Mala oda desktopu

2016. je godina i sličnu sam stvar, možda uz malo više frustracija, napisao na svom FB-u. Miro mi je skrenuo pažnju na ovaj tekst koji nikad nisam pročitao, pa eto - tu sam da potvrdim kako se ništa nije promijenilo.

Laptopi su i dalje smrt!

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice