“Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gledala

poruka: 30
|
čitano: 14.982
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "“Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gledala".
16 godina
neaktivan
offline
“Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gledala

Serija je pretenciozno sranje,

a ni hakiranje nije uopce realno... 

 
2 15 hvala 0
16 godina
offline
Re: “Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gleda

Prestao sam ju gledat nakon 2. epizode, nisam mogao gledati to s*anje, sori ali fakat serija je užas. Ne volim te neke mentalno-psihičke fore koje nemaju smisla, niti vidim kraja u njima. Gubitak vremena.

16 godina
offline
“Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gledala

Meni je vise nego dobra, te jedva cekam drugu sezonu. Ne vjerujem da ce biti dobra kao prva.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
13 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: “Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gleda
makopos kaže...

Ne volim te neke mentalno-psihičke fore koje nemaju smisla, niti vidim kraja u njima. Gubitak vremena.

 

Onda se nemoj oženiti ni slučajno!

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
“Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gledala

Odgledao prvu sezonu, ali isto mi nije baš sjela...

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
“Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gledala

Tekst je namjenjen ljudima, koji nisu gledali seriju, a sadrži veliki spoiler. WTF

 
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
“Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gledala

Par epizoda su bile malo slabije, ali odgledao sam ju radije nego većinu drugih serija. Malo sam se nasmijao kad su u zadnjoj epizodi spomenuli Hrvatsku. Wishful thinking.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
“Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gledala

Odlična radnja i likovi što se mene tiče ali lik ne troši koku nego kombinira morfij i subotox a ni džokavci nisu nešto posebno veliki..  

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
“Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gledala

Ja nisam stigao dalje od prve epizode uz nabolje namjere i ogroman trud. To je toliko "pretenciozno sranje" (kako je vec receno u prvom komentaru) da mi je slabo bilo. Kad temelje pricu na nekakvom realnom prikazu "hackiranja" a to naprave toliko lose (od kad IP adresse idu do .357?!?), pa do tog "koda" koji nema veze s nicim onda su mogli barem naci nekog konzultanta da im to napravi kak treba, ili barem pregleda kaj su graficari radili kad su slagali te scene. A prica je ubi boze konglomerat svih mogucih vec vidjenih steteotipa i prica od Matrixa do Fight Cluba. Npr, za E-corp bas nisu morali biti toliko doslovni niti s "evil" a niti kopirati logo Enrona. Ono, malo suptilnije ako moze. Anyway, loooose do bola. E da, glavni glumac ocajno i neuvjerljivo glumi.

 
1 7 hvala 1
16 godina
offline
“Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gledala
Ja ne znam o čemu vi tu pričate. Ni jedna druga serija/film nema nema realniji prikaz onoga što se događa na crnim ekranima u mr. Robotu. Pokreću prave linux komande, to se rijetko gdje može vidjeti.
I'm silicon-based life-form
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
“Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gledala

Hvala autoru teksta. Opet ću pogledati 'Mr.Robot' s ovim elementima opažanja.

 

Nisam kliknuo TD ljudima koji svoje mišljenje izražavaju kao seljačine ('seljak' je sasvim dostojanstven pojam, 'seljačina' nije), poštujem što imaju drugačije mišljenje.

 

Osim mnogih solidnih elemenata mene neobično privlači razmišljanje glavnog lika. Isto mi se događalo i s Dexterom, njegov dijalog u glavi (monolog je nešto drugo), promišljanja izrečena kao naracija u seriji. Sve je to puno dublje zamišljeno i odrađeno nego mi mislimo kad gledamo neku temu kao temu. I jako mi se sviđa Eliotov vojni ruksak, i to ima smisla 

A skeptic is a person who would ask God for his ID card.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2015 13:34 (Zeljko B).
 
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
“Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gledala

Ja ne znam da li je ikada išta u povijesti svijeta postojalo a da nije bilo posrano ovdje u Hrvatistanu. Ali ok, svakom svoje, serija je odlično prihvaćena na svim kontinentima, kupuju je televizije i dila se po torrentima na veliko, meni je vrlo originalna i jedva čekam nove nastavke. Pozz

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: “Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gleda
Igor101 kaže...

Ja nisam stigao dalje od prve epizode uz nabolje namjere i ogroman trud.

Stvarno si ulozio ogroman trud (cca 40min), te na osnovu desetine (1/10) uspio zakljuciti da je "pretenciozno sranje".

Respect!

 

Da si bar odgledao 5-6 epizoda, mozda bi post imao neku legitimnost.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2015 14:44 (Chaky).
11 godina
neaktivan
offline
Re: “Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gleda
A baš ni "djeca" ne puštaju pse zbog idealizma, niti su psi na čuvanju, već u šinteraju, te su na redu za uspavljivanje i kremiranje.
Gox
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: “Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gleda
A baš ni "djeca" ne puštaju pse zbog idealizma, niti su psi na čuvanju, već u šinteraju, te su na redu za uspavljivanje i kremiranje.
Gox
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: “Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gleda
Pogledao prvu sezonu i ugodno se iznenadio...
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
“Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gledala

Nije losa, osim dakako: "Koristis gnome ? Ja koristim KDE" :) ili je obrnuto bilo :)

 

 

ja
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: “Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gleda
Canis kaže...

Ja ne znam da li je ikada išta u povijesti svijeta postojalo a da nije bilo posrano ovdje u Hrvatistanu. Ali ok, svakom svoje, serija je odlično prihvaćena na svim kontinentima, kupuju je televizije i dila se po torrentima na veliko, meni je vrlo originalna i jedva čekam nove nastavke. Pozz

 Boli me K. za cili svit,koje su to sheme,pa pogledaj taj svit na šta lići,ne hvala sasvim mi je dobro i ovako!!

I btw serija mi nije nešto,ali to sam samo ja,ne cili svit!!

AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: “Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gleda
Chaky kaže...
Igor101 kaže...

Ja nisam stigao dalje od prve epizode uz nabolje namjere i ogroman trud.

Stvarno si ulozio ogroman trud (cca 40min), te na osnovu desetine (1/10) uspio zakljuciti da je "pretenciozno sranje".

Respect!

 

Da si bar odgledao 5-6 epizoda, mozda bi post imao neku legitimnost.

 

Ma da! I ovih 40 minuta nikad necu dobiti nazad. Steta vremena. 

8 godina
neaktivan
offline
“Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gledala

Meni se cini da stereotipi dizu uvjerljivost serije a ne spustaju je i to sam i napisao. Da imas nesto neocekivano, moras teren pripremiti necim ocekivanim, makar to bile i predrasude. To je serija, to je zabava. Takav je i Borgen i sve ostale serije, moraju biti sapunice barem donekle. Cesto sapunice gledaju i oni koje sapunice zivciraju. Cini mi se da je tako i s nekim komentatorima ovdje, preziru al su pogledali. Nista cudno, tako se odmaramo i zabavljamo, nije to studij

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: “Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gleda
Igor101 kaže...

Ja nisam stigao dalje od prve epizode uz nabolje namjere i ogroman trud. To je toliko "pretenciozno sranje" (kako je vec receno u prvom komentaru) da mi je slabo bilo. Kad temelje pricu na nekakvom realnom prikazu "hackiranja" a to naprave toliko lose (od kad IP adresse idu do .357?!?), pa do tog "koda" koji nema veze s nicim onda su mogli barem naci nekog konzultanta da im to napravi kak treba, ili barem pregleda kaj su graficari radili kad su slagali te scene. A prica je ubi boze konglomerat svih mogucih vec vidjenih steteotipa i prica od Matrixa do Fight Cluba. Npr, za E-corp bas nisu morali biti toliko doslovni niti s "evil" a niti kopirati logo Enrona. Ono, malo suptilnije ako moze. Anyway, loooose do bola. E da, glavni glumac ocajno i neuvjerljivo glumi.

 Imali su vrhunskog konzultanta i metode koje su prikazane u seriji su skoro pa real world examples. To što ti nemaš pojma kako se to radi, to je tvoj problem.

 

Posebno me veselilo vidjeti Kenedy-ev SET u seriji.

 

Što se tiče IP adresa, naravno da nisu realne, kao što nisu ni telefonski brojevi realni. Kako bi bilo da neki klinac ruje po nekoj IP adresi koja je slučajno IP adresa tvojeg server-a, a ovi u seriji su je stavili onako random. Zato i svi telefoni u filmovima i serijama počinju sa 5555 jer takvi brojevi ne postoje.

 

Ostatak tvojeg posta je tvoj subjektivni dojam i kao takav ne mogu komentirati.

Samomrzeći hrvat
13 godina
neaktivan
offline
Re: “Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gleda
Ajme, u zivotu nisam procitao nakaradniji opis serije. Sve puno spoilera. Pa ovo je dno dna.
I da... kakvi crni anonymusi? Iz koje rupetine je autor uspio izvuci anonymuse.
Sama recenica "anonymusi su ocijenili" je toliko u suprotnosti sa definicijom anonymusa kao cyber entiteta da je jednostavno sramotno da netko tko pise takve nebuloze moze proci pod IT novinara. Toliko duboko nepoznavanje materije... boli me glava... laku noc...
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: “Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gleda
evo citam opet...
@autor pa dobro koju seriju si ti gledao? Eliot uzima koku... ajme jesi panj ignorantni...
14 godina
offline
“Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gledala

Serija posuđuje elemente iz Matrixa i Fight kluba što je već rečeno. Posuđuje elemente i iz Dextera što je također već rečeno, to su njegovi monolozi, jer dialog je razgovor između 2 osobe...

Mene osobno ovi filmovi i serije nisu dovoljno zasitile i pozdravljam ideju kojom se bavi Mr.Robot. Ok je.

Loše strana je što serija ima drogu kao side story. Može bit insteresantno što on povuće morfij (da, heroin i njegova blaža verzija morfij se ne moraju u organizam unositi samo intravenozno, već ga se može šmrkati pa čak i pušiti - nije sve što se vuče i bijele boje koka) ali oni o toga čine cijelu priču. Mislim koga interesiraju dileri i narkomani u ovoj seriji?

Osim toga, u seriji ima i nasilja, homoseksualizma, drog i perverzija - a to je standardni dio svih serija danas. Potpuno nepotrebni elementi ali eto, valjda je to nekome zanimljivo kad je netko "peder" i kad se ljudi tuču, ili žena koju napaljuje gušenje. Umjesto da side story bude kako on iskorištava svoj skill za borbu protiv kriminala i općenito pomaganje ljudima tako da otkriva tajne provaljujući u Face i Gmail itd.

Ukratko, nakon prve epizode sam mislio da će ovo biti najbolja serija u životu, ali na kraju nije ispala baš nešto.

 
5 0 hvala 1
12 godina
offline
“Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gledala

@Kiki3ooo@

Odličan osvrt,i sam tako razmišljam!!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
“Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gledala

Inace za sve hakare koji su dislajkali moj prvi komentar:

probajte bruteforcati login u Gmail pa mi recite kako vam je to proslo. Cak ako je pwd jednostavni 3clani  podskup od 20 rijeci, a ne neki random niz charachtera.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: “Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gleda
Igor101 kaže...

Ja nisam stigao dalje od prve epizode uz nabolje namjere i ogroman trud. To je toliko "pretenciozno sranje" (kako je vec receno u prvom komentaru) da mi je slabo bilo. Kad temelje pricu na nekakvom realnom prikazu "hackiranja" a to naprave toliko lose (od kad IP adresse idu do .357?!?), pa do tog "koda" koji nema veze s nicim onda su mogli barem naci nekog konzultanta da im to napravi kak treba, ili barem pregleda kaj su graficari radili kad su slagali te scene. A prica je ubi boze konglomerat svih mogucih vec vidjenih steteotipa i prica od Matrixa do Fight Cluba. Npr, za E-corp bas nisu morali biti toliko doslovni niti s "evil" a niti kopirati logo Enrona. Ono, malo suptilnije ako moze. Anyway, loooose do bola. E da, glavni glumac ocajno i neuvjerljivo glumi.

 

Da si malo upućen u temu, znao bi da je pravilo da se IP adrese u serijama/filmovima NAMJERNO stavljaju

nerealnim, isto kao i brojevi telefona, kako se ne bi nekoga bez veze uvalilo u probleme

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
odjavljen
offline
Re: “Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gleda
KIKI3ooo kaže...

Serija posuđuje elemente iz Matrixa i Fight kluba što je već rečeno. Posuđuje elemente i iz Dextera što je također već rečeno, to su njegovi monolozi, jer dialog je razgovor između 2 osobe...

 A ima i elemente Pernar + Anonymousi :-P

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
10 godina
offline
“Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gledala

aaa koliko dugo moramo cekati na novi osobni stav :( pa ovaj je tu od 10.11.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: “Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gleda
KIKI3ooo kaže...

Loše strana je što serija ima drogu kao side story. 

 

 Autor članka je i spomenuo da je autor serije namjerno napravio Eliota tako da ga se ne može voljeti cijelim srcem. I meni smeta droga u svemu tome, ali sam taj šok već preživio kad smo se "zaklinjali" u 'Nirvanu' i grafiti išli nešto kao "Cobain is God!" i onda saznaš da je glazbeni prodigy Kurt bio na heroinu kao na Čokolinu...  Odnos kreativnosti i ovisnosti mi je donekle jasan, ali odnekle totalno ne kužim... (Beethoven, Aldous Huxley, Edgar Allen Poe, Dostoevsky, Hemingway). Tako da... mislim da je u Mr.Robot droga tu namjerno s tom notom da prikaže i takvu ličnost, a i nije jedina ekranizacija nekoga tko je u filmu "I'm on the wrong side of heaven, and the righteous side of hell" (Five Finger Death Punch 'Wrong Side of Heaven').

A skeptic is a person who would ask God for his ID card.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice