Žohari ispod pokrivača

poruka: 10
|
čitano: 13.151
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Žohari ispod pokrivača".
8 godina
offline
Žohari ispod pokrivača
O čovječe, već je 25 godina prošlo... Ostarili smo.
Čitam Bug od prvog broja.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
5 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Žohari ispod pokrivača

Imam negdje u foliji prvi BUG i čuvam ga kao relikviju. Kako i ne bi, pa odrastali smo zajedno! Čestitam!

 
4 0 hvala 3
10 godina
offline
Žohari ispod pokrivača

I ja vjerujem u BUG.

 

BUG je počeo u svojim temeljima kao plemenita ideja, gdje se išlo pomoći ljudima koji su na neki način povezani s kompjuterima.

U tim namjerama BUG nema fige u džepu.

Kao neki drugih koji iz usta ispadaju samo "najbolji bomboni", a ustvari su ovdje "samo radi para". Ne mislim samo na časopise koji su slavno propali, nego općenito, onako sa životne stvarnosti na svim mogućim zamišljenim područjima ljudskoga djelovanja.

 

Tko je hoće sa uspjeti preko noći, bez truda, odricanja, te rada....neće, dugo i dobro završiti.

Jednostavno je to tako u životu.

 

BUG naš magazin koji u srcu svakoga kompjuteraša nosi posebno mjesto je totalna suprotnost, tim i takvim ljudskim stranputicama kojima se neki ljudi kreći i skreću, kada moralno posrnu.

 

BUG je to i danas, što je bio i u svojem početku. BUG je rastao polako sa svojim čitateljima, nije se polakomio za brzim uspjehom. BUG je to radio iz plemenitosti prema svima onima kojima je trebalo približiti svijet kompjutera.

Čitatelji i svi koji prate BUG-ove izdanja i sadržaje, to i danas znaju, prepoznaju, te ostaju vjerni BUG.

Toj magičnoj riječi koja budi najljepše uspomene iz ranog djetinjstva.

 

Volio bi pročitati osvrte naših bugovaca kako gledaju na povijesti BUG i njegove početke.

Isto tako bih volio čuti od naših forumaša zašto oni vole BUG i sve oko njega.

Znači, zanimam me mišljenje svih koji BUG nose u srcu, da napišu koju o tome.

 

Osobno, ga volim, jer je uvijek bio tu kada je trebalo mi pomoći nešto oko kompjutera.

Volim i odnos bugovaca kao ljudi prema nama čitateljima, te prepoznajem njihovu ljubav, strast, entuzijam, marljivost, stručnost, agilnost....prema kompjuterskim tehnologijama, te prenošenje svega toga na zanimljivo i kvalitetan način nama čitateljima. Ukratko napisano, mada ja mogu i malo duže sve to opisati...

 

Volim BUG, te njegovu sestru MREŽU, također!

BUG, rula nadmoćno!

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
1 1 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Žohari ispod pokrivača

Srinivasa Ramanujan

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Žohari ispod pokrivača

Bugovci, jeste li vec i prije 25 godina racunali s ovim "Zasto volim Druga Tita" sastavcima?

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Žohari ispod pokrivača

Interesantno.

Mene zanima, posto je to bio pocetak turbulentnih 90ih, s kakvim ste se sve scenarijima borili?

Jel projekt bio long-term ili je bila i opcija preimenovanja u Буг?

Kako je tekla distribucija po "odsjecenim" dijelovima zemlje?

Gdje i kako ste nabavljali hardver?

Jel bilo tesko dobiti novinarske akreditacije za casopis iz "balkanskog plemena"?

Kako su vas dozivljavali u inozemstvu (jeste sjedili u kutu, bili udarani zamotanim carapama i samo kimali glavom ili ste bili ravnopravni)?

Usporedba cijene prosjecnog racunala u odnosu na prosjecnu placu tada i sada?

Jel citate kad svoje stare tekstove i mislite si "koji sam bio debil", nesto slicno kao kad citate vlastite facebook statuse iz 2008.?

Imate info u koliko skola (osnovih, srednjih..) je bilo racunala u to doba? Znam da smo mi prvi 286 u osnovnoj dobili krajem 90ih..

 

U svakom slucaju hrabar potez.

 

Zadnje pitanje, ko sve od ekipe iz BUGa doma ima prvi broj casopisa? :)

 

Btw, nemojte mi sad propast, taman sam se pretplatio..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.1.2017 12:33 (nixass).
14 godina
offline
Žohari ispod pokrivača

Bug redovno čitam od 25. broja, ali sam retroaktivno pročitao i one izašle prije. Negdje kod kuće imam spremljen i prvi broj, moja mala relikvija. Neizrecivo je to koliko mi je Bug pomogao oko informatičkih i tehničkih stvari. I dan danas, jedna od stavki mog stručnog usavršavanja, papira kojeg moram predati svake godine u školi, je praćenje informatičke stručne literature, pri čemu najviše mislim na Bug. Zadnje 3 godine sam i pretplatnik, mada, ovako razmišljajući, trebao sam to napraviti i prije, uštedio bih lijepu svoticu novca kroz cijelo ovo razdoblje. Inače, priča o tome zašto se računalna greška zove bug je jedna od dražih priča mojih klinaca u školi, priča koju obavezno ispričam mojim učenicima.

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2017 10:06 (učo).
Moj PC  
4 0 hvala 1
10 godina
offline
Žohari ispod pokrivača

mogli bi staviti prvih par pdf-ova na slobodno skidanje, bas bih gustao citati prastare bugove.

 
7 0 hvala 1
16 godina
offline
Žohari ispod pokrivača

MAK rulez

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Žohari ispod pokrivača
PzKpfw kaže...

 

Volio bi pročitati osvrte naših bugovaca kako gledaju na povijesti BUG i njegove početke.

Isto tako bih volio čuti od naših forumaša zašto oni vole BUG i sve oko njega.

Znači, zanimam me mišljenje svih koji BUG nose u srcu, da napišu koju o tome.

 

 Ja mislim da je Bug počeo prilično ziheraški - početkom rata nestali su svi informatički časopisi pa je rupu trebalo popuniti. Prvi broj sam kupio samo zbog toga što nije bilo ničeg drugog; sljedeći zato što je prvi bio izvrstan i tako do prije par godina kada sam malo počeo preskakati.

Njihov ziheraški recept se pokazao kao jako dobar; nikome se nisu previše zamjerili, imali su vrlo kvalitetnih tekstova i tako stjecali vjernu publiku. Iskreno, danas ni ne znam zašto kupim bug, valjda su se toliko uvukli pod kožu..

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice