Altcoins - Pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 506
|
čitano: 244.308
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Bitcoin - pitanja i odgovori, Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
13 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

koliko je vas sačuvalo stellare kad su se 2014e dijelili za džaba? 
trenutno vrijede 40 puta više nego 2014e, ja sam sačuvao skoro 15 000 stellara koji su tad vrijedili oko 30-40 dolara, a znam da je bilo forumaša koji su još tada u stellarima imali vrijednost preko 150 dolara, pa ako je netko od takvih sačuvao, sad ima sigurno za auto 
a mislim da će i dalje rasti, pratim tu valutu 3 godine i u konstantom je rastu, samo sporo ide, ali u zadnjih tjedan dana je buknula nenormalno

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Da li postoji koja stranica za kupnju bitcoina preko paypala, ili je kupnja preko paypala onemogućena svugdje za Hrvatsku?

WoT IG: RavenHR_
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

ja mislim da paypal sve blokira čitao sam to prije par dana ako nađem opet članak postavim 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

U uvodnom postu se preporuča bitcoin-mjenjacnica.hr za kupovinu Bitcoina i Etheruma.

Mene interesira gdje se preporuča kupovati ostale, manje poznate kriptovalute? Osobno me zanimaju neke ispod vrijednosti 0.5 USD, poput Substratuma.

Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
ajdenekaa kaže...

U uvodnom postu se preporuča bitcoin-mjenjacnica.hr za kupovinu Bitcoina i Etheruma.

Mene interesira gdje se preporuča kupovati ostale, manje poznate kriptovalute? Osobno me zanimaju neke ispod vrijednosti 0.5 USD, poput Substratuma.

Hvala!

Kupujes bitcoin ili ether i onda na jednoj od burzi kupis altcoin koji te zanima. 

 

Npr. za SUB mozes vidjeti ovdje gdje ga mozes kupiti: klik

 

Prebaciš na wallet od mjenjačnice, kupiš altcoin i onda s njim radiš što želiš..

8 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Intel&ATI kaže...

Da li postoji koja stranica za kupnju bitcoina preko paypala, ili je kupnja preko paypala onemogućena svugdje za Hrvatsku?

Mogao bis preko opskins.com kupit par skinova, prodat ih I stavit da ti isplati bitcoine. al ces izgubit 10-15%

7 godina
protjeran
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Tnx,

vidim na linku koji si stavio da se za kupnju SUB najviše koristi Binance.

Pogledao sam i za "fee for withdrawl SUB" piše "10", ali mi nije jasno 10 čega.. nije valjda %; link

 

Imaš li možda za preporučiti neku mjenjačnicu/burzu s minimalnim feejem za povlačenje Altcoina, posebno SUB-a?

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
ajdenekaa kaže...

Tnx,

vidim na linku koji si stavio da se za kupnju SUB najviše koristi Binance.

Pogledao sam i za "fee for withdrawl SUB" piše "10", ali mi nije jasno 10 čega.. nije valjda %; link

 

Imaš li možda za preporučiti neku mjenjačnicu/burzu s minimalnim feejem za povlačenje Altcoina, posebno SUB-a?

 Ako ne piše % za withdrawall fee, onda je u toj valuti. U tvom slučaju, withdrawall fee je 10 Substratum tokena. 

12 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Fee-evi su svugdje slični, imaš ih za withdraw i za transakcije..

 

Ako ih želiš povlačiti na svoj wallet nemaš izbora nego platiti TX fee. Recimo IOTA i NEO se šalju besplatno s Binance-a na eksterne adrese..

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Trebao bih savjet što izabrati za način pristupanja walletu. Otvorio bih MEW i htio bih što jednostavnije i brže pristupati ali ako je moguće bez korištenja Private Keya, odnosno na što sigurniji način. Prilikom kreiranja MEW-a za način pristupanja walletu moram izabrati između: Metamask / Mist, Ledger Wallet, TREZOR, Digital Bitbox, Keystore / JSON File, Mnemonic Phrase, Private Key.

 

Nemam hardverski wallet tako da to otpada, imate li savjete između ovih ostalih? Hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Stavis si passphrase za otkljucavanje walleta i spremis taj wallet store file (json file)..

 

Kad se ulogiras na MEW, importas keystore i otkljucas ga s passphraseom koji si zadao..

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Da li itko ima account na bittrexu? Ako da, vidim da su stavili da se nemože povlačiti ništa osim ako im se da sve podatke. S obzirom na nedavne skandale i promjenu politike mislim da bi mi najbolje bilo skupit sidro i na neku drugu burzu. Zanima me da li provjeravaju date podatke?

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 9:06 (axos).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

ja sam se regao i prije 2 mj sam pojacao verifikaciju odnosno poslao sam slike dokumenata i sve.

 

njih stišće SEC u americi pa sve mora biti legit. po meni i dalje najbolja burza za altove

Trazim ljude za BF4 squad + TS i timsko igranje. PP ako ste zaintersirani
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Pozdrav,

 

jučer sam napisao jedan malo veći post sa par pitanja na forum tu pod topic bitcoin,ali nitko ne odgovara, a ja bi krenuo sa trgovanjem.

 

Da ne kopiram sve, ukrato ću postaviti par pitanja i malo predefinirati ista kao na postu od jučer.

 

Znači da li ima neka dobra stranica gdje ću ja staviti 200 eura i kupit npr jedan dio bitcoina, jedan dio ethera i par komada ripple ili nekog drugo?

Onda da se na toj istoj stranici čuvaju te kriptovalute i ja pratim rast, ako za par dana skoći cijena da ih prodam za eure i jednostavno na računu imam lovu.

Pa opet kroz par dana kad padnu kupim kriptovalutu i tako stalno, te ako jedan dan odlučim napraviti isplatu na visa karticu da samo podnesem zahtjev i lova sjedne.

 

Znači ne interesira me nikakva mjenjačnica di uplaćujem pa dobivam bitcoin i ethereum i onda spremam na wallete (pa tu otvaram milion različitih za svaku

valutu posebno) , ne zanima me kupnja bitcoina i kupovina sa njim nego me zanima platforma koju sam naveo u prvom pitanju.

 

EDIT: Samo još jedno pitanje, volio bi ako ima ta stranica da ima mogućnost kupnje sa visa karticom , da ja pošaljem sken osobne ko kad sam slao na stranice za online poker

ili kladionice, a ne da moram u banku ić i tamo uplaćivat.

Registrirao sam se na Kraken stranicu, ali tamo mi piše da je verifikacija nedostupna i onda odustajem od njih jer ne planiram 2 mjeseca čekat.

 

 

Hvala

Lp

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 15:17 (nitro66).
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Jesi pogledao Coinbase?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Pozdrav,

Jesam, ali jako sam puno naisao na negativne komentare u vezi te stranice , od toga da kad krenu rast cijene sve blokira, da imaju weekly limit mali, da imaji veliku oscilaciju u cijemama sto sam i sam pratio i tipa bitcoin zna po 1000 dolara razlike imat.

Cak je u u ovoj temi gore kolega napisao da ne zna ni sam sta radi na toj platformi i zasto ne ode.

Msilim da se razumijemo, ja za pocetak ne planiram dizat miliune i vrlo vjerojatno bi mi i taj weekly limit od 750eura bio puno, ali kad vec planiram uc u ovaj biznis otisao bi na neku stranicu koja je pouzdana i kvalitetna , a ne da nakon mj dana moram selit jer mi ova ne nudi puno opcija. Coinbase ima samo bit, ether i lite. Mene takoder zanimaju i druge da mogu ulozit u njih, a nebi volio da moram imati 50 racuna.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

ne znam što bi ti sve da je med i mlijeko. To što traziš nema da je sve tip top. Ovdje je strancia sa svim burzama https://coinmarketcap.com/exchanges/volume/24-hour/

pogledaj odaberi čekaj da ti prihvate dokumente trejdaj

 

ti ne bi na burzi ali bi mijenjao altcoine kako tebi odgovara evo napravi takvo nešto pa će burze trenutne propasti jer tko bi im plaćao fee ili se zeza sa rušenjem stranice svako malo 

 

i da s jednog walleta na drugi se mogu lako poslati coini zavisi od pojedinih neki imaju brzi transfer mali fee ili bez njega

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori

Ne tražim ja da je jednosatvno , nego trazim di cu na jednoj stranici moci trgovati sa kriptovalutama i kad god pozelim prodati i kupiti, a ne da moram otvoriti 10 razlciitih accounta i poslati

svoje podatke i skenove osobne 10 razlicitim firmama. Svidja mi se ideja coinbase , ali oni imaju samo 3 kripto valute i po svim komentarima nikako nisu "jeftini" . Znaci trazim preporuku stranice ako postoji

da ima ove poznatije kriptovalute sa jos dodatnim manjima i da se moze kupiti eurima , a ne da ja moram kupiti prvo jedan dio bitcoina i onda njega prebacivati na tu stranicu i sa njim kupovati ostale kripto valute.

Mislim ako postoji Kraken, da ima i druge , ali ja sam "noob jos za to" pa sam se tu obratio za pomoc. Kraken sam odjebo jer ne mogu verificirati account , pise mi da verifikacija nije moguca i nema odgovora na support niti ista.

Trazio sam to na googlu i vidim da jako puno ljudi ima isti problem, ali nema rijesenja iz tog razloga necu tamo ni krenut jer mi ne treba stranica koja ce se svako malo rusiti kad cu ja htjet prodat svoje coinove. 

Bitrex sam cuo da je dobar, ali nisam nasao da li postoji mogucnost da prebacim 200 eura na racun pa kupujem ili samo mogu sa bitcoinom trgovat tamo?

14 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
nitro66 kaže...

 

Znači da li ima neka dobra stranica gdje ću ja staviti 200 eura i kupit npr jedan dio bitcoina, jedan dio ethera i par komada ripple ili nekog drugo?

Onda da se na toj istoj stranici čuvaju te kriptovalute i ja pratim rast, ako za par dana skoći cijena da ih prodam za eure i jednostavno na računu imam lovu.

Pa opet kroz par dana kad padnu kupim kriptovalutu i tako stalno, te ako jedan dan odlučim napraviti isplatu na visa karticu da samo podnesem zahtjev i lova sjedne.

 

 Bitstamp! Sve što si naveo možeš na Bitstampu. Podržavaju bitcoin, ethereum, litecoin, ripple i mislim od nedavno bitcoin cash.

12 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Switch kaže...

 Bitstamp! Sve što si naveo možeš na Bitstampu. Podržavaju bitcoin, ethereum, litecoin, ripple i mislim od nedavno bitcoin cash.

 

Jos kad bi mi verifikacija prosla.. cekam vec tocno 15 dana.. dobro da sam uspio nabavit sto mi treba drugim metodama

Trazim ljude za BF4 squad + TS i timsko igranje. PP ako ste zaintersirani
14 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
GrimReaperKC kaže...
Switch kaže...

 Bitstamp! Sve što si naveo možeš na Bitstampu. Podržavaju bitcoin, ethereum, litecoin, ripple i mislim od nedavno bitcoin cash.

 

Jos kad bi mi verifikacija prosla.. cekam vec tocno 15 dana.. dobro da sam uspio nabavit sto mi treba drugim metodama

 To jedino da. Ja sam čekao 3 dana. Slao sam im mail pa su rekli da imaju hrpu zahtjeva pa ne stižu sve odraditi.

7 godina
protjeran
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Uzeo sam nešto sitno ETH za probu pa bi ih sada prebacio iz MEWa na Binance.

Evo screen obrasca za slanje iz MEWa.

 

Koliko sam shvatio prvo polje je adresa na koju šaljem ETH, nju kopiram sa Binancea kada kliknem na deposit ETHa (na Binanceu).

Drugo polje je količina ETHa koju šaljem. E sada, koliko brojeva upisujem iza decimalne točke, da ne dođe do gubitka dijela ETH-a kod slanja, i što je uopće ovaj gumb desno "load tokens"?

 

Što se tiče Gas limita, jasno mi je na koji način funkcionira ali mi uopće nije jasno koliku brojku tu trebam napisati i koliko će me to koštati?

Čitao sam po netu o tome i postoji hrpa kontradiktornih savjeta/informacija koliko platiti "gorivo" i također sam čitao da onda postoji i postotak uspješnosti. Više mi tu ništa nije jasno, zar je moguće da propadne slanje coina zbog tog gas limita i da izgubim te coine??

 

Ovo posljednje pod advanced (Data), nije potrebno?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Switch kaže...
nitro66 kaže...

 

Znači da li ima neka dobra stranica gdje ću ja staviti 200 eura i kupit npr jedan dio bitcoina, jedan dio ethera i par komada ripple ili nekog drugo?

Onda da se na toj istoj stranici čuvaju te kriptovalute i ja pratim rast, ako za par dana skoći cijena da ih prodam za eure i jednostavno na računu imam lovu.

Pa opet kroz par dana kad padnu kupim kriptovalutu i tako stalno, te ako jedan dan odlučim napraviti isplatu na visa karticu da samo podnesem zahtjev i lova sjedne.

 

 Bitstamp! Sve što si naveo možeš na Bitstampu. Podržavaju bitcoin, ethereum, litecoin, ripple i mislim od nedavno bitcoin cash.

 Znaci provijereno da na bitstampu mogu prebacit lovu sa VISA direktno na account i krenut u kupovanje, a ne da moram.kupit bitcoin preko mjenjacnice pa ga prebacivati na wallet pa sa walleta na bitstamp i onda trejdat za druge valute?

12 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Gas ti se racuna na nacin da mnozis tu vrijednost na dnu slike s iznosom Gweija.

 

Dakle ukupan fee koji ce ti se odbiti od iznosa koji saljes je jednak: Gas/gwei * gwei

 

Moj savjet ti je da stavis 50Gwei i 200.000 Gas/gwei, tada ces ukupno platiti fee u iznosu od 0.001 Eth za transakciju. Moze se i staviti manji  fee, ali stvar je u tome sto je trenutno ETH mreze malo zagusena dappom CryptoKitties pa treba staviti malo veci fee da uspjesno obavis transakciju.

 

Btw, ako stavis nizak fee, neces nista izgubiti nego ces dugo cekati za transakciju da se obavi, ili ce mozda i propasti, sto znaci da ces morati opet slati jer mineri nece ubaciti tvoj blok u blockchain.

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

 Binance - how to use an exchange tutorial. This video is for those new to buying and trading cryptocurrencies

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 0:02 (jzrskc).
 
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Mali update: drugi post teme je update-an sa informacijama oko exchange site-ova, otvaranjem računa i sigurnošću, te kupovinom i prodajom coina. Dobio sam upite oko toga, pa sam se prvo fokusirao na to. U skoro vrijeme dolazi slijedeći update, a to su walleti i cold storage. 

 

OT: pisanjem ovog osjećam se kao da pišem neki patch log haha

 
2 0 hvala 2
15 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

LOL, što se događa sa Litecoinim?

U mjesec dana porastao 522%.

Postaje sve zanimljivije u svijetu cryptovaluta.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Malo veća obavijest: Ukoliko pogledate u kojem se podforumu nalazi ova tema, kao i druge teme za kriptovalute, primjetit ćete da je to novi podforum!

Još jednom se zahvaljujem Miru, na izlaženju u susret i prihvaćanju mog prijedloga za novi podforum. U ovom podforumu će se odvijati rasprave o kriptovalutama ali i o blockchainu kao tehnologiji. Nadam se da je ovo samo početak za kriptovalute na forumu te se nadam što zanimljivijim raspravama.

 

Također, hvala i forumašima na aktivnosti unutar tema za kriptovalute bez kojih ne bi imalo smisla otvarati ovaj podforum!

 
4 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Šta naš zakon kaže ako ja sebi dignem 2000 kn na račun?

Jel se to oporezuje, jel skuže oni to?

 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Testirao sam withdrawl 10 SUB coina sa Binance na MEW.

Još uvijek u MEWu pod account ballance imam samo ETH. Tek dolje niže u rubrici Token Balances mi se pojavi 10 SUB tokena, nakon što kliknem na Load tokens.

Zanima me jesam li odradio sve kako treba, odnosno posjedujem li ja sada tih 10 tokena ili ih moram nekako potvrditi da bi ih definitivno imao na raspolaganju u MEWu, pa da pređu gore pod account balance ili se to ne radi?

Evo slika kako to izgleda nakon klika na Load tokens:

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Bitcoin - pitanja i odgovori, Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice