Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 890.951
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Da li znate koja je dobra grafa za kopanje?

Cuo sam da su Nvidia grafe dosta slabije od AMDa po tom segmetnu i naravno ja imam NVidia. :(

This party's gettin' crazy! Let's rock!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
geohot kaže...

Da li znate koja je dobra grafa za kopanje?

Cuo sam da su Nvidia grafe dosta slabije od AMDa po tom segmetnu i naravno ja imam NVidia. :(

radeon.

Rudarenje danas je neisplativo.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Luka123 kaže...
geohot kaže...

Da li znate koja je dobra grafa za kopanje?

Cuo sam da su Nvidia grafe dosta slabije od AMDa po tom segmetnu i naravno ja imam NVidia. :(

radeon.

Rudarenje danas je neisplativo.

 

zavisi...

 

sa jednom grafikom slazem se...

 

al moj kolega je sklopio par masina sa 15tak grafika... njemu se itekako isplati

I see noob people
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

A sto se ne isplati?

Ono cisto da pocnes, pa da pojacas hardver i povecas broj masina.

This party's gettin' crazy! Let's rock!
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

ne isplati se kopat uopce sa grafickama, iz razloga sto daleko vise struje potrosis nego sto dobijes s tim bitcoinom, jedino sto se isplati je ukoliko znate kako, minati sa FPGA karticama, ukoliko neznate kupite ASIC racunalo i pustite da radi..
ulaganje u hardware da radi takav posao je besmisleno zato sto ce vam trebat kojih godinu dana da vratite ulozeno za hardware, a kamoli za struju.. (ASIC racunalo moze pšroizvesti desteke puta vecu brzinu nego amd graficke kartice..)
primjera radi: http://www.bitcominers.com/shop/butterfly-50-ghs-bitcoin-miner/ 

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
geohot kaže...

A sto se ne isplati?

Ono cisto da pocnes, pa da pojacas hardver i povecas broj masina.

Cisto da pocnes sa jednom grafickom zaradio bi oko 2 dollara ako i tolko u tjedan dana da ti pc radi 0/24h dnevno.

13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
LUNAT1C kaže...

ne isplati se kopat uopce sa grafickama, iz razloga sto daleko vise struje potrosis nego sto dobijes s tim bitcoinom, jedino sto se isplati je ukoliko znate kako, minati sa FPGA karticama, ukoliko neznate kupite ASIC racunalo i pustite da radi..
ulaganje u hardware da radi takav posao je besmisleno zato sto ce vam trebat kojih godinu dana da vratite ulozeno za hardware, a kamoli za struju.. (ASIC racunalo moze pšroizvesti desteke puta vecu brzinu nego amd graficke kartice..)
primjera radi: http://www.bitcominers.com/shop/butterfly-50-ghs-bitcoin-miner/ 

pročitao sam da je ta stranica muljaža, slučaj su preuzeli čak i u FBI uredu

15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
fear619 kaže...

pročitao sam da je ta stranica muljaža, slučaj su preuzeli čak i u FBI uredu

nije bitno, postoji butterflylabs koji nudi cak i jeftinije cijene, samo se mora cekat dosta dugo za racunalo.. (naveo sam link cisto za primjer racunala a ne za kupnju)

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Trenutno ili čak u bližoj budućnosti, rudarenje uopće nije isplativo ako si "mainstream miner", tj. ako imaš miner sastavljen od (skupih) grafičkih kartica ili od malih "USB ASIC minera". Razlog tome je što se s količinom "rudara" povećava i kompleksnost šifriranog bloka. Tome treba dodati i potrošenu električnu energiju. Jedini koji su uspjeli zaraditi na Bitcoinu su oni koji su upali na "prvi vlak" tj. tijekom 2009-2010 (i još eventualno 2011). S obzirom da se svake 4 godine povećava težina bloka za duplo, u kojem se nalaze Bitcoini. Ima hrpa postova na stranim forumima gdje su nakon računanja i uzimanja u obzir svih kriterija poput hardvera, potrošnje energije itd. još bili na gubitku po danu (oko 9$ ili 50kn po danu). Jedini koji zarađuju trenutno na Bitcoin miningu su tvrtke koje proizvode nenormalno skupe "Bitcoin Minere" kojima cijena ide od 3000-20.000 USD. Jedan kinez je napravio cijelu "mining farmu" unutar zgrade, hladi te specijalne grafičke za mining u tekućini za hlađenje i još ima nekoliko ventilacijskih otvora na krovu zgrade. LINK
Tome treba još dodati da se cijena Bitcoina uopće ne povećava proporcionalno težini "rudarenja". Iako je to "slobodna", divlja valuta još uvijek previše poveznica vuče sa kapitalizmom jer samo oni koji imaju novaca da si priušte najskuplje "minere" mogu "iskopati" nekoliko Bitcoinova dok svi ostali što koriste grafičke, USB minere - mogu pojest g*vno i dobiti par penija nakon uspješnog dekriptiranja iz mining poola. O tome da se ide solor "rudariti" ne treba ni spominjati. Isto ko i ovaj lik na Njuškalu, što prodaje miner. Da mu je tak dobro išlo rudarenje, ne bi ga prodavao.
Najnapredniji hardver trenutno je ASIC miner koji je zadnja faza "bitcoin minera", i ne može se napraviti ništa bolje od toga, može se jedino usavršavati potrošnja energije ili hlađenje.
I još k tome treba dodati da je broj Bitcoina ograničen na 21 milijun (trenutno oko 11.5 milijuna rudarenih Bitcoinova), koji će prema kreatoru Bitcoina, biti dosegnut 2140. godine, kad će posljednji block biti dekriptiran a do onda, ko živ, ko mrtav (jedino ako ne usavrše medicinu u međuvrmenu, pa ćemo dulje živjeti hah).

Moj PC  
4 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Recimo ako imam besplatnu struju :D što bi mi preporučili da kupim za rudarenje da mi od početka bude isplativo? Čitam okolo da računala nisu isplativa, nego ti neki uređaji, na kojem principu rade, te dali se može kupiti što dobro da mi se isplati do nekih 1000$ max za početak? Naglašavam struju ne plaćam :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Jel ti stari radi u HEPu mozda?

Bang!
12 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Kad te sused prokuži da mu kradeš struju, polomit će ti ruke i noge.

Crkva je zlo 21. stoljeća
10 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

^^^ AUu covek ima besplatnu struju, ti nisi ni svestan koliko si srecan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ma nema veze s krađom niti ičim, radim u Njemačkoj u malo većoj korporaciji gdje je inače u firmi i jako velika potrošnja struje, pa imam mogućnost :D a imam svoj ured, odvojen od drugih te je stalno pod ključem zbog vrijednosti opreme, pa ne ulazi nitko osim mene i čistačice kad sam tamo :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2014 10:04 (Gadgeti).
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav, ima nekog da želi kupiti 0.175 BTC-a? Trenutno vrijedi $165, po trenutnom tečaju 1BTC - $945

XBL - skols1555
 
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

velite vi da nema kruha tu osim da se jako puno uloži? a kako će onda bit coin postat popularniji ako nema mjesta nekoj zaradi? a akk spojim na stari laptop da radi bitcoine oce se to isplatit?

||| Fc Barcelona ||| lg nexus 4 |||
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
schwarz3108 kaže...

velite vi da nema kruha tu osim da se jako puno uloži? a kako će onda bit coin postat popularniji ako nema mjesta nekoj zaradi? a akk spojim na stari laptop da radi bitcoine oce se to isplatit?

Pretpostavljam da misliš na zaradu od par tisućica, u tom slučaju neće (LINK).  Kao prvo, stare komponente nisu bile od neke koristi i u početku "rudarenja", oko 2009., kao drugo, laptop je najlošija opcija od svih za rudarenje jer ti rikne baterija (imaš hrpu postova na forumima o tome), s obzirom da "stroj" za rudarenje zahtjeva 24h non-stop struju.

Najbolje je napisao jedan čovjek da oni koji najviše zarađuju u ovom trenutku su proizvođači skupih "Bitcoin Minera" s cijenama od 2000$-5000$ koje prodaju naivnim ljudima koji misle da će zaraditi bogatstvo, isto kao što su rudari zlata došli u Kaliforniju krajem 19.-og stoljeća u potrazi za zlatom pa su prodavači masovno prodavali i zarađivali na krampovima.

Da ne ubijem sav optimizam, nećete biti milijunaši ali koliko sam čitao, može se mjesečno zaraditi +30$ s pomoću 2-3 "USB minera" ali sad, koliko je to isplativo s obzirom da jedan takav mali USB miner snage 1.6Ghz košta oko 700-800kn, to je druga priča i sve ovisi o riziku u koji se osoba upušta i da li će joj se početna investicija isplatiti. No većinom svi rudari imaju gubitke, s obzirom na uloženo.

Naravno, uvijek se osoba može upustiti u taj rizik, investirati novac u skupe minere ali samo trenutno pišem o tome što znam i trenutnom stanju Bitcoina i "rudarenja", koje u ovom trenutku baš i nije isplativo. Ne znam trenutno stanje Bitcoin valute al znam da je u prosincu bio nekakav veliki pad valute pa je 1 Bitcoin vrijedio samo nekih 200$ (a u travnju 2013. je bio oko 1600$, najviši u povijesti).

12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Trenutna cijena mu je po MtGox-u $926, prije par dana je bila oko 1050, mislim da se već tjednima nije spustila ispod 900

XBL - skols1555
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

ne treba gledati MtGox, tesko je isplatiti novac odatle...

 

https://www.bitstamp.net/

 

ovdje je niza vrijednost, al isplate ne mogu biti jednostavnije.

 

samo otvoriti DEVIZNI racun, novac lijeze kroz 5radni dana, provizija banke i berze na 1000dolara je oko 30dolara, znaci sica...

I see noob people
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
schwarz3108 kaže...

velite vi da nema kruha tu osim da se jako puno uloži? a kako će onda bit coin postat popularniji ako nema mjesta nekoj zaradi? a akk spojim na stari laptop da radi bitcoine oce se to isplatit?

 

ima druze kruha, zavisi sta podrazumjevas pod puno ulozi.

 

Recimo ovo ti je matematika.

 

- ploca sa dva pci x16 slota, Asus m5a97 r2.0: 80evra ( na nju stavlja dve kartice )

- extender sa x1 na x16: 15evra ( tu ide treca kartica )

- cpu bilo koji da je am3+: 60evra

- ram 8gb: 80evra

- 3x r9-280x, oko 1100evra zavisno od modela

- napajanje CM V1000 gold, oko 240evra

- hdd polovan od 20GB: 10evra

 

Sve ukupno: 1585evra

 

sa te tri kartice ( jedna moze da izvuce otprilike 700-750Khs, uzet cemo u matematici da izvlaci 700khs, znaci tri daju 2100khs ) mozes da mjesecno kopas, pod uslovom da rade 24/7: 840dolara

 

http://www.coinwarz.com/calculators/dogecoin-mining-calculator/?h=2100.00&p=500.00&pc=0.10&pf=0.00&d=1268.99525778&r=500000.00000000&er=0.00000188&btcer=936.00100000&hc=0.00

 

sam racunaj koliko ti treba da otplatis opremu, nekih 3-4mjeseca...

 

nakon toga je sve zarada...

I see noob people
13 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

fali ti cijena struje u formuli ;)

inace sve 5 ako imas besplatnu struju 24/7

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
fear619 kaže...

fali ti cijena struje u formuli ;)

inace sve 5 ako imas besplatnu struju 24/7

i mene to zanima odnosno nije mi jasno jedan poznanik mi stalno pili  da dnevno ima 5 dolara! sad i drugi hoce da slaze neku konfu za 15000kn kao isplatit ce mu se za 6mj, bla,bla...jel to zaista tako! mislim ja ne majnam nego se samo igram a imam struje cca 500-600kn mjesecno pa koliko bi imao da mi je neka 280x-290 upaljena 24/7????? wtff{#}

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
11 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Stjepanj kaže...
fear619 kaže...

fali ti cijena struje u formuli ;)

inace sve 5 ako imas besplatnu struju 24/7

i mene to zanima odnosno nije mi jasno jedan poznanik mi stalno pili  da dnevno ima 5 dolara! sad i drugi hoce da slaze neku konfu za 15000kn kao isplatit ce mu se za 6mj, bla,bla...jel to zaista tako! mislim ja ne majnam nego se samo igram a imam struje cca 500-600kn mjesecno pa koliko bi imao da mi je neka 280x-290 upaljena 24/7????? wtff{#}

Dosta sam pratio BITcoin rudarenje i trendove i pokušao nešt dok sam imao 5870ku. I sa sigurnošću mogu reć: bitcoin rudarenje sa grafama je neisplativo. Ne znam za LiteCoin. Ako će netko kupovati grafe samo da bi rudario i na to potrošio 10ak tisuća kn onda je tu riječ o potpunom ludilu. Postoje firme koje proizvode hardver isključivo za rudarenje i možeš uzet za nekih 300tinjak $ aparat koji ima 10GH/s i troši 100w cca. Pa sad ti reci što tu imaju radit grafičke kartice koje loču kilovat struje i koje su 70% sporije?! Ako će netko ić na rudarenje treba dobro promislit jer se difficulty rate povećava non stop. Do prije pola godine si mogao isplatit jedan asic miner od 300$ za pola mjeseca/mjesec, danas je to već poraslo na 2 mjeseca. Sutra će ići još sporije. Majnanje je isplativo, ako znaš što radiš. Kad sam pred 2godine počeo kopat o tome, bitcoin je bio 90$... Vidio sam da će se ljudi navuć na to, al nisam imao ni love ni vremena u to uć kako treba. Jbga, student sam bio. A sad mi je pomalo kasno za uć u to kvalitetno... a BTC vrijedi cca 900${#} No jedno je sigurno, gpu majning = pušiona (ako plaćaš struju)

Don't these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there's one you're bound to divide it .....Right in two!
11 godina
protjeran
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ja ne plaćam struju, koja mi je najbolja opcija za rudarenje ASCII uređaj ili grafe?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

"ASIC" miner, ne "ASCII". Možda bi bilo dobro da rudariš neku drugu valutu poput Litecoina ili Dogecoina, koje još nisu toliko popularne kao Bitcoin. Postoji RIZIK, ali postoji i MOGUĆNOST da će te valute u budućnosti postati poularnije i da će imati veću vrijednost.pa će ti se rudarenje koje npr. počneš ove godine, skupiš dosta takvih "Coina" za koju godinu isplatiti. Bitcoin je trenutno najpopularniji i više ljudi je čulo za njega no zato se i dogodilo to da sad ima sve više i više rudara jer su nanjušili pare u tome i zbog toga je sve teže iskopati neke veće pare. Koliki ti je budžet za hardver (miner) s obzirom da ne moraš plaćati struju?

Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pa što se tiče hardwera neznam, mislio sam početi s nekih 1000$ pa da vidim kako to ide, a može i manje/više.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pa, recimo da je ovo nekakav minimum po snazi (38Ghz) ako se planiraš ozbiljnije pozabaviti time. - ASIC Miner Block Erupter 38GH/s
800$, još manje od tvog budžeta. Teško je reći koliko ćeš novaca "iskopati" s ovime al moglo bi biti par stotina dolara u određenom vremenskom razdoblju.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Crank1d kaže...

Pa, recimo da je ovo nekakav minimum po snazi (38Ghz) ako se planiraš ozbiljnije pozabaviti time. - ASIC Miner Block Erupter 38GH/s
800$, još manje od tvog budžeta. Teško je reći koliko ćeš novaca "iskopati" s ovime al moglo bi biti par stotina dolara u određenom vremenskom razdoblju.

velika je razlika između Ghz i GH/s

+ s ebaya nikad ne narucujem robu u ovolikoj vrijednosti..

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Informativan članak o trenutnom stanju "rudarenja" i valutama - LINK

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Jel ima netko iskustva s prodajom bitcoina nekom exchangeu? Konkretno bi koristio bitstamp jer su zasad najkorekniji i da malo podržim susjede, no zanima me kako to funkcionira s naše strane. 

Jel mogu tu svotu primiti na tekući ili moram na žiro, jel ta svota oporeziva, jel ima još neke dodatne dokumentacije koja se treba odraditi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice