Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 890.862
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
12 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ekipa da ne listam i neduljim.

Može li mi tko ukratko objasniti kupnju BitCoina?

Na koje načine mogu platit?

Što mi je sve potrebno?

Hvala!

L.P.

Sony M2,Z1c,Z3.Samsung N7100, kontakt:evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
kruskar kaže...

Ekipa da ne listam i neduljim.

Može li mi tko ukratko objasniti kupnju BitCoina?

Na koje načine mogu platit?

Što mi je sve potrebno?

Hvala!

L.P.

 Pravac u Tkalčićevu, kafić History. Imaš Bitcoin bankomat.

Minimalno 100kn moraš potrošit. Treba ti neki Bitcoin wallet (Coinbase ili Xapo)

 

Na bankomatu ti je sve objašnjeno kako i šta.

 

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 12:34 (x18x05x).
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Jel ima tko voljan da mi proda za kojih 50 kn? 

I kad se dođe u banku jel dovoljno pokazati ovo 
Account owner:Res Rei d.o.o.
Address:Makarska ulica 15Ž
City:Split
Country:CROATIA
Bank name:SOCIETE GENERALE – SPLITSKA BANKA d.d.
Address:Ruđera Boškovića 16
City:Split
Country:
CroatiaIBAN:HR0823300031153059317
BIC (SWIFT):SOGEHR22
Message:

ID 031******** 

I obavezno je poslati to MESSAGE, a hoće to ova na šalteru znati kam treba napisati, jer ja ne znam? 
I nema veze kaj sam maloljetan?

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2015.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

koja je najbola  GPU kartica za mining?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
oglasizaposao kaže...

koja je najbola  GPU kartica za mining?

 niti jedna. prošla su ta vremena...

13 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

gtx 750 ti

 

troši jako malo struje.

 

ja imam vodenicu na potoku i farmu miševa u kolutima, pa još kopam tj. grebem, stružem, nije to više kopanje

i7 power!
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Može prijedlog novčanika za koji ne treba ime i prezime?

I koj program za rudarenje je najbolji? Želim neki koj koristi GPU.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
14 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ma sad je na bitcoinu GPU majnanje proslost. Jednostavno se ne isplati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

pitanje, koji je postupak za prodaju bitcoina na bankomatu u tkalčićevoj, trebam nekih 1000kn izvaditi i trebam znati sto da ponesem itd, jeli dosta samo smartphone sa wallet aplikacijom?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
1337Code_breaker kaže...

pitanje, koji je postupak za prodaju bitcoina na bankomatu u tkalčićevoj, trebam nekih 1000kn izvaditi i trebam znati sto da ponesem itd, jeli dosta samo smartphone sa wallet aplikacijom?

 Ako su coini na walletu to ti je dovoljno. Samo vidi koliki je limit na bankomatu.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
x18x05x kaže...
1337Code_breaker kaže...

pitanje, koji je postupak za prodaju bitcoina na bankomatu u tkalčićevoj, trebam nekih 1000kn izvaditi i trebam znati sto da ponesem itd, jeli dosta samo smartphone sa wallet aplikacijom?

 Ako su coini na walletu to ti je dovoljno. Samo vidi koliki je limit na bankomatu.

 onda dobro, nemogu naci limit nigdje da pise, valjda ce dati 1000kn, nije to neka lova luda..

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Limit bankomata, obično je negdje oko 8000kn svaki dan u njemu nekad i više. Mislim da će ti proći transakcija.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
15 godina
online
Bitcoin - pitanja i odgovori

Zar bas moram popuniti sve svoje podatke da bih dobio svoj wallet za bitcoine? Inace, zelim uplatiti jedno 1500 KN preko bankomata u Tkalcicevoj ulici.

 

BTW davnih dana sam imao par walleta i vec sam nesto kupovao/prodavao preko Bitcoina odnosno Coinbase-a (bio sam 100% anoniman, nikakve podatke me nisu trazili). Je li se sto promijenilo? Vec dugo nisam korisatio Bitcoine.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2015 15:01 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Ima ih par na koji netrebaju nikakve informacije. Blockchain jedan od njih.
Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
15 godina
online
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
x18x05x kaže...
Ima ih par na koji netrebaju nikakve informacije. Blockchain jedan od njih.

 Gledam bas sad ovaj Coinbase i upute za koristenje bankomata u Tkalcicevoj. Koliko mi se cini, za uplatiti novac preko bankomata je dovoljno samo da imam wallet adresu odnosno QR code (nebitno je jesam li upisao podatke), a wallet adresu imam na Coinbase-u (danas sam se ponovno registrirao). Ne znam, ali cini mi se da ako hocu uplatiti novac preko banke da u tom slucaju trebam upisivati podatke, a ovako preko bankomata mi salju sa svoje wallet adrese na moju ili?

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2015 1:24 (lovac82).
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
lovac82 kaže...
x18x05x kaže...
Ima ih par na koji netrebaju nikakve informacije. Blockchain jedan od njih.

 Gledam bas sad ovaj Coinbase i upute za koristenje bankomata u Tkalcicevoj. Koliko mi se cini, za uplatiti novac preko bankomata je dovoljno samo da imam wallet adresu odnosno QR code (nebitno je jesam li upisao podatke), a wallet adresu imam na Coinbase-u (danas sam se ponovno registrirao). Ne znam, ali cini mi se da ako hocu uplatiti novac preko banke da u tom slucaju trebam upisivati podatke, a ovako preko bankomata mi salju sa svoje wallet adrese na moju ili?

 https://bitcoin.org/en/choose-your-wallet  Odaberi jedan, mnogi ni ne traže ništa od privatni informacija.

 

Da bi verificirao Coinbase acc trebaš uplatit preko banke. Da bi koristio onaj bankomat ne treba ti verificirani Coinbase acc. Instaliraš app na mobitel, uneseš podatke i kada dođeš kod bankomata ubaciš pare u njega i pita te gdje želiš poslat novce. Pripremiš QR kod sa walleta i pare su ti kroz posla sata na računu.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
15 godina
online
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
x18x05x kaže...
lovac82 kaže...
x18x05x kaže...
Ima ih par na koji netrebaju nikakve informacije. Blockchain jedan od njih.

 Gledam bas sad ovaj Coinbase i upute za koristenje bankomata u Tkalcicevoj. Koliko mi se cini, za uplatiti novac preko bankomata je dovoljno samo da imam wallet adresu odnosno QR code (nebitno je jesam li upisao podatke), a wallet adresu imam na Coinbase-u (danas sam se ponovno registrirao). Ne znam, ali cini mi se da ako hocu uplatiti novac preko banke da u tom slucaju trebam upisivati podatke, a ovako preko bankomata mi salju sa svoje wallet adrese na moju ili?

 https://bitcoin.org/en/choose-your-wallet  Odaberi jedan, mnogi ni ne traže ništa od privatni informacija.

 

Da bi verificirao Coinbase acc trebaš uplatit preko banke. Da bi koristio onaj bankomat ne treba ti verificirani Coinbase acc. Instaliraš app na mobitel, uneseš podatke i kada dođeš kod bankomata ubaciš pare u njega i pita te gdje želiš poslat novce. Pripremiš QR kod sa walleta i pare su ti kroz posla sata na računu.

 Znaci, prakticki mi treba samo QR code odnosno ne treba biti nuzno mobitel vec moze biti i na papiru.... zar ne?

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
lovac82 kaže...
x18x05x kaže...
lovac82 kaže...
x18x05x kaže...
Ima ih par na koji netrebaju nikakve informacije. Blockchain jedan od njih.

 Gledam bas sad ovaj Coinbase i upute za koristenje bankomata u Tkalcicevoj. Koliko mi se cini, za uplatiti novac preko bankomata je dovoljno samo da imam wallet adresu odnosno QR code (nebitno je jesam li upisao podatke), a wallet adresu imam na Coinbase-u (danas sam se ponovno registrirao). Ne znam, ali cini mi se da ako hocu uplatiti novac preko banke da u tom slucaju trebam upisivati podatke, a ovako preko bankomata mi salju sa svoje wallet adrese na moju ili?

 https://bitcoin.org/en/choose-your-wallet  Odaberi jedan, mnogi ni ne traže ništa od privatni informacija.

 

Da bi verificirao Coinbase acc trebaš uplatit preko banke. Da bi koristio onaj bankomat ne treba ti verificirani Coinbase acc. Instaliraš app na mobitel, uneseš podatke i kada dođeš kod bankomata ubaciš pare u njega i pita te gdje želiš poslat novce. Pripremiš QR kod sa walleta i pare su ti kroz posla sata na računu.

 Znaci, prakticki mi treba samo QR code odnosno ne treba biti nuzno mobitel vec moze biti i na papiru.... zar ne?

 Može biti i papir.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
15 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Vidim da ima nekoliko tih bitcoin burzi-ako kupim bitcoine s jedne, jel ih mogu kasnije "preseliti" na drugu itd?

 

 

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Gunner_V kaže...

Vidim da ima nekoliko tih bitcoin burzi-ako kupim bitcoine s jedne, jel ih mogu kasnije "preseliti" na drugu itd?

 

 

 

možeš

i7 power!
15 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

A kako se može kupiti bitcoin preko neta? nisam iz ZGa pa ne mogu preko bankomata.

 

Pokušao sam preko xapo servisa, al mi ispisuje neki "sepa"-odakle bi mi to skinulo pare-nisam još nigdje povezivao svoj bankovni račun niti ništa.

 

jel se ne može kupiti kreditnom karticom?

 

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

sepa je slanje eura unutar unije, npr. preko deviznog racuna, tako preko deviznog mozes poslati na neku mjenjacnicu, npr. bitstamp i tamo kupiti btc.

postoje danas razni servis koji omogucuju kupnju na razne nacine... izravno preko kreditne nemam pojma. ako si nekad koristio moneybookers (danasnji skrill) mozes preko njega kupiti na www.coinimal.com (a na skrill mozes uplatiti lovu sa kreditne), isto tako mozes napraviti neteller, sto je slicno mb. preko coinmala mozes i prebaciti btc na paypal.

Knjiga pise da postoji mesto, u sred zemlje neko sunce sja, tamo se moze i s milion dvesto, trazim srce zemlje stare i sunce za rudare
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

joj sto komplicirate

imate hrvatsku burzu www.bitkonan.com ...uplatite kune preko tekuceg i trgujete isti dan

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

išao danas uplatiti deviznom doznakom (SEPA) na Xapo 120€ za btc, i kaže mi lik u Raiffeisen banci da je naknada 150kn?! koji k?!

 

Koliko ste vi plaćali proviziju u svojim bankama?

 

 

 

 

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Istina je, puno uzimaju za uplate vani. Osobno nikad nisam niti planiram na taj način uplaćivat.
Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Jel mešetarenje bitcoinom kod nas legalna stvar?

 

Dakle klasično kupi jeftino, prodaj skupo? Ne mislim na količine tipa 1,2,3 bitcoina, već siću.

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Kako mogu unovčiti anonimno veće(preko 50k$) količine bitcoina, bez da me porezna ganja otkud mi novac.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Sve se može, siću niko ni ne prati. Isplaćuj lovu na bankomatu, porezna nema uvid u to.
Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Totalni sam noob u vezi ovoga, zanima me mogu li ostati anoniman potpuno ako od osobe x y primim novac, znači da on nezna tko sam, da zapravo nitko nezna tko sam i da mi neznam pošalje ili proda bitcoine, netko je spomenuo nešto na Blockchainu da se tako nešto može. Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori
jedini nacin da ostanes skroz anoniman ako si tolko paranoican je mixanje
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice