Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 890.742
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

otvori si btcwallet ja koristim coinbase i odlicna je stvar ima 2step verifikaciju za sigurnost i dodao sam si pbz visu i kupujes i prodajes kako hoces btc naravno moras dat osobnu da se regas..

e sad ako hoces bez tog svega onda na taj bankomat...

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
thabigjc kaže...

otvori si btcwallet ja koristim coinbase i odlicna je stvar ima 2step verifikaciju za sigurnost i dodao sam si pbz visu i kupujes i prodajes kako hoces btc naravno moras dat osobnu da se regas..

e sad ako hoces bez tog svega onda na taj bankomat...

 Ja imam visu electron, da li je to problem? 

 

Pod bankomat mislis na bitcoin-mjenjačnica ili? Kupio bih od tamo pa na poloniex ali samo zelim bit siguran da je stranica legit a ne scam.

EDIT: na coinbaseu mi trazi payment method, i taman kad odem na to stane na verify identity i ne ucitava nista.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.5.2017 14:26 (footballer).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
thabigjc kaže...

btc je trenutno 1743$ tako da ako je bilo isplativo na 200-300$

malo sam gledao te strojeve i ovaj s9 https://www.antminerdistribution.com/antminer-s9/ 1800e

po danasnjoj cijeni on roka 496$ mjesecno i skoro 6000$ godisnje ali mu je potrosnja 1350w e sad koliki je tu utrosak el struje?

 pa računa ako imaš jednotarifno cijena po kw ti je 1kn okvirna cijena. Znači po satu ti ide 1 kuna 35 lipa. 

 

na pcekspert forumu vidim da idu više na grafičke kartice tipa 470 570 pa vidi da li ti to odgovara

12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

nemadugo sam poceo s bitcoinima, pa me zanima kako da ih pretvorim u prave novce. cito sam nesto malo ovdje i spominjete bitkonan da se preko njega moze doci do kuna. otvorio stranicu pa mi nije bas jasno popunjavanje pod bank info. (slika dolje, nije mi jasno sta pisem pod bank name, bank adress, bank swift i to.)

vidim da coinbase ima opciju za prodavanje btc-a ali kolko sam skuzio ne isplacuju na visa kartice vec moram valjda imat neki racun u banci, sto me jos vise zbunjuje.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

ovdje ti je dio ostale podatke nađeš na stranici banke na kojem imaš račun

 

https://www.hnb.hr/temeljne-funkcije/platni-promet/vodeci-brojevi-banaka

 

tipa za pbz https://www.pbz.hr/hr/osnovni-podaci

 

isto tako ne znam koliko je taj bitkonan siguran jer ima scam te nesigurnih stranica po netu 

isto tako provjeri da ne bi bilo problema dobivati novce od bitcoin na račun 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ja sam koristio bitkonan i sve prošlo bez problema. I uplate i isplate.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

bitstamp radi savršeno sa pbz tekućim deviznim, sepa transfer, 1-3 dana max. euri su na računu

monetary revolution
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
thabigjc kaže...

btc je trenutno 1743$ tako da ako je bilo isplativo na 200-300$

malo sam gledao te strojeve i ovaj s9 https://www.antminerdistribution.com/antminer-s9/ 1800e

po danasnjoj cijeni on roka 496$ mjesecno i skoro 6000$ godisnje ali mu je potrosnja 1350w e sad koliki je tu utrosak el struje?

 1800e bez napajanja, još 200-300e za 1500w napajanje MIN :D I pogledaj si na youtube kolko je bučan. Temperatura 70+ tak da idealno za podrum ugrijat haha.

 

https://99bitcoins.com/antminer-s9-review/

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
9 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

I mene isto zanima jel bitcoin-mjenjacnica (znaci to je web stranica nekakva i izgleda dosta profesionalno, ali to i dalje ne garantira da me nece pokrast) legit. Jel itko kupovao od tamo? Ako ne, imate kakve preporuke odakle da si kupim?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

ja sam ih bio zvao prošli tjedan i dobio sam lika normalno a i na local bitcoins imaju odličnu ocjenu tako da mislim da su legit ugl ja planiram prodati mali dio(0.25 btc) uskoro tako da Vam onda javim kak je prošlo ak neko proba prije isto tako može javiti..:)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Legit su.

 

BTC je trenutno na 1882$ :O

Prakticki skoro svaki altcoin je pao, ukljucujuci LTC (kupio ga na 29, bio 38 a ja budala nisam prodao, al sad sam naucio lekciju haha)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

kolko na bitkonanu treba da sjedu novci? u subotu sam zatrazio withdraw, al i dalje mi pise "YOUR WITHDRAW ORDER IS BEING PROCESSED..."

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

pa danas je ponedjeljak, sta ocekujes? tko jos normalan radi vikendom? 

monetary revolution
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

pa jel nebi trebala transakcije bit provedena prvi radni dan ako je zatrazena prije 14:00?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Šuška se o insider tradingu na Poloniexu. 

Zanima me na koji exchange site da prebacim coinse u slučaju pokretanja istrage? Ne želim da mi coinsi ostaju tamo.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
footballer kaže...

Šuška se o insider tradingu na Poloniexu. 

Zanima me na koji exchange site da prebacim coinse u slučaju pokretanja istrage? Ne želim da mi coinsi ostaju tamo.

 Nov sam u ovoj temi pa me zanim zašto držati svoje coinse na npr Poloniexu a ne u svom walletu?

13 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
axos kaže...
footballer kaže...

Šuška se o insider tradingu na Poloniexu. 

Zanima me na koji exchange site da prebacim coinse u slučaju pokretanja istrage? Ne želim da mi coinsi ostaju tamo.

 Nov sam u ovoj temi pa me zanim zašto držati svoje coinse na npr Poloniexu a ne u svom walletu?

 Short term trading, isto tako dosta dugo traje sync walleta. Imam Siacoinse koje ne znam na koji exchange staviti jer ga nema na puno njih.

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Nov sam u svijetu bitcoina, pa molim za pomoć.

Dali mi se isplati uložiti nešto sitno i kupiti (barem za početak) 0,5 btc?!

Očito je da samo raste, pošto od zadnji puta kada sam se premišljao dali ga uzeti (2. Ili 3. Mj) bio je na oko 900$!!! Sad je skoro duplo gore!

Hoće li biti kakav pad cijena da ga uzmem jeftinije? Ima nekih predviđanja ili znalaca ovdje? Stvarno ne razumijem nas te kripto valute.

I da, gdje ga mogu kupiti u zamjenu za kune? Banci? I gdje taj btc stoji na računu, te kako ga kasnije i uz koliku proviziju promijeniti u kune/$?

13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
SuperDox kaže...

pa jel nebi trebala transakcije bit provedena prvi radni dan ako je zatrazena prije 14:00?

 

pa možda im je gužva, bila

 

po meni dani za withdrawal su pon, uto i najkasnije srijeda tako da ti novci budu dostupni do petka, najkasnije. Kraj tjedna ionako nije neko vrijeme za prodaju, tad svi prodaju crypto i uzimaju fiat da pokriju vikend dorgu sex i rock n' roll 

 

@x360gamer

najvjerojatnije se isplati. Ali to su odluke koje moraš donjeti sam za sebe na osnovi činjenica i informacija koje su ti dostupne i koje razumiješ. Moje mišljenje je da zlatno doba crypto valuta, općenito, tek dolazi.

monetary revolution
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.5.2017 10:02 (koorpa).
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

evo jutros sjeli.. znaci stranica nije scam :D

iskreno ja sada nebi kupovao bitcoin, jer njegova cijena je dosta nestabilna. iz sata u sat se mijenja.. cito sam krajem prošle godine kako se predvida cijena btc do $2500, al kad je dosla 1800-1900 il kolko vec brzo je pala.. ja ocekujem ponovni pad posto vise pada nego raste. tako da po meni ti je bolje da sad neko vrijeme pratis cijenu i kad vidis znacajniji pad da uzmes

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
x360gamer kaže...

Nov sam u svijetu bitcoina, pa molim za pomoć.

Dali mi se isplati uložiti nešto sitno i kupiti (barem za početak) 0,5 btc?!

Očito je da samo raste, pošto od zadnji puta kada sam se premišljao dali ga uzeti (2. Ili 3. Mj) bio je na oko 900$!!! Sad je skoro duplo gore!

Hoće li biti kakav pad cijena da ga uzmem jeftinije? Ima nekih predviđanja ili znalaca ovdje? Stvarno ne razumijem nas te kripto valute.

I da, gdje ga mogu kupiti u zamjenu za kune? Banci? I gdje taj btc stoji na računu, te kako ga kasnije i uz koliku proviziju promijeniti u kune/$?

 prvo se ti dobro informiraj pa onda kreni ulagati, po tvom postu vidim da nemaš blage veze o kriptovalutama niti si si dao 10 minuta truda da istrazis o čemu se tu radi (što znači da bitcoin kupujes samo zato što raste).
ovo ti je moj najiskreniji savjet u vezi bilo kakvog investiranja.

9 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Poz, zna netko gdje je najisplativije prodati bitcoin (i ja sam kupio od te bitcoin-mjenjacnice, ali jako visoku proviziju uzimaju) a da nisu prevelike provizije ili pak da me banka ne zezne na konverziji iz dolara u kune?

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
x360gamer kaže...

Nov sam u svijetu bitcoina, pa molim za pomoć.

Dali mi se isplati uložiti nešto sitno i kupiti (barem za početak) 0,5 btc?!

Očito je da samo raste, pošto od zadnji puta kada sam se premišljao dali ga uzeti (2. Ili 3. Mj) bio je na oko 900$!!! Sad je skoro duplo gore!

Hoće li biti kakav pad cijena da ga uzmem jeftinije? Ima nekih predviđanja ili znalaca ovdje? Stvarno ne razumijem nas te kripto valute.

I da, gdje ga mogu kupiti u zamjenu za kune? Banci? I gdje taj btc stoji na računu, te kako ga kasnije i uz koliku proviziju promijeniti u kune/$?

 Ako neko zna sve to zasto mislis da bi tebi rekao? Sam bi digao kredit i ulozio u to ;)

12 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Registrirao bi se na coinabase. Tj., napravio sam account i došao do dijela da trebam uslikati osobnu, što mi nije baš lako za progutati da to moram napraviti. Naravno, zbog mogućih zloupotreba. Kakav je vaš stav prem tome? Jeste li slikali osobnu ili vozačku ili može i nešto drugo? Uzeo bi bitcoina za 5-10 eura da mogu koristiti neke stranice koje ne prihvaćaju druge oblike plaćanja. Nista posebno, nelegalno ili sumnjivo. I što ce im broj osobne, mogu li ga zatamniti?

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.5.2017 16:00 (mithrandir.online).
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
mithrandir.online kaže...

Registrirao bi se na coinabase. Tj., napravio sam account i došao do dijela da trebam uslikati osobnu, što mi nije baš lako za progutati da to moram napraviti. Naravno, zbog mogućih zloupotreba. Kakav je vaš stav prem tome? Jeste li slikali osobnu ili vozačku ili može i nešto drugo? Uzeo bi bitcoina za 5-10 eura da mogu koristiti neke stranice koje ne prihvaćaju druge oblike plaćanja. Nista posebno, nelegalno ili sumnjivo. I što ce im broj osobne, mogu li ga zatamniti?

 Ne znam za coinbase ali bitkonan ne trazi slikanje osobne itd.

13 godina
odjavljen
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Kako vam ide s trejdanjem altcoina? Uložio sam nešto u siacoin (očekujem long term zaradu), ali interesira me kako će se tržište odraziti na dgb, pošto će biti integriran u Minecraft (ponajviše mikrotransakcije, tj ingame currency)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Mozda malo cudno pitanje ali sta sa porezom na dobit koja se ostvari sa bitcoinima i ostalim coinima?

 

zna neko nesto o tome?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
babobabo kaže...

Mozda malo cudno pitanje ali sta sa porezom na dobit koja se ostvari sa bitcoinima i ostalim coinima?

 

zna neko nesto o tome?

 Porez na dobit se odnosi na nesto trece sto nema uopce veze s bitcoinom ili bilo kojim sredstvom plaćanja. S porezne strane nemas brige oko bitcoina i slično.

10 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Bok, zanima me koje je vase misljenje isplati li se minat bitcoine i kolika su ulaganja? citao sam da je to dosta skupo

ili je mozda isplativije samo kupovat bitcoine i cekat da se digne vrijednost?

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
11glava11 kaže...

Bok, zanima me koje je vase misljenje isplati li se minat bitcoine i kolika su ulaganja? citao sam da je to dosta skupo

ili je mozda isplativije samo kupovat bitcoine i cekat da se digne vrijednost?

 Kako znas da ce se vrijednost dignuti?

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice