Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 896.470
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Čekam da padne kad bude fork 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Nek mi neko objasni.

Oću izvuć državu iz krize?

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2017 18:50 (LogicusMPS).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
LogicusMPS kaže...

Nek mi neko objasni.

Oću izvuć državu iz krize?

 Spasi drzavu ako boga znas! :ppp

16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Zna li netko da li ce,i nakon ovog hard forka,vlasnici dobivati istu kolicini Bitcoin Golda koliko su imali i Bitcoina,kao sto je bilo sa Bitcoin Cashom?I da li to ovisi o siteu gdje se drze coini.Npr ja ih drzim na Bitkonanu,a oni su exchange samo za BTC i LTC.Da li da se prebacim na neki slican site koji ce podrzavati BitcoinGold pa da tu cekam fork ili mogu ostaviti ovdje?

 

LP

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
eragon kaže...

Zna li netko da li ce,i nakon ovog hard forka,vlasnici dobivati istu kolicini Bitcoin Golda koliko su imali i Bitcoina,kao sto je bilo sa Bitcoin Cashom?I da li to ovisi o siteu gdje se drze coini.Npr ja ih drzim na Bitkonanu,a oni su exchange samo za BTC i LTC.Da li da se prebacim na neki slican site koji ce podrzavati BitcoinGold pa da tu cekam fork ili mogu ostaviti ovdje?

 

LP

 

Ja koristim HItBTC koji podrzava BTG tako da sam dobija istu kolicinu BTG-a koliko sam imao BTC-a. Mislim da i ti posjedujes to ali ti se ne moze prikazati ako ne koristis wallet ili mjenjacnicu koja to podrzava. A sad pitanje koje mene zanima, da li je normalno da mi sa BTC walleta za transakciju od 50kn u BTC-u naplati fee od 13kn? Zar Bitcoin i ne sluzi tome da bi se cijena naknade smanjila? Razumin mjenjacnice da cak naplacuju neku vecu naknadu ali da sa walleta naplacuju toliko mi je ipak previse. Koristom Bitcoin wallet app (Android).

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
14 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Neki dan čitam članak o bitcoinu na ja mislim dailymail kad me ono jucer zove neki br iz austrije.Javim se i kazu oni meni da sam na internetu iskazao zanimanje za bitcoin i zelim li uloziti pare.

 

wtf kako je moguce

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Znaci prebacivanjem BTC-a na Hitbtc bi trebao dobiti BTG?
I reci mi jesi withdrawao ista sa hitbtc?Koliki su feeovi i opcenito kakvo ti je misljenje o stranici.Vidio sam da imaju skoro sve moguce kritpovalute,al nikako se usudit tamo polozit ista?
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
eragon kaže...
Znaci prebacivanjem BTC-a na Hitbtc bi trebao dobiti BTG?
I reci mi jesi withdrawao ista sa hitbtc?Koliki su feeovi i opcenito kakvo ti je misljenje o stranici.Vidio sam da imaju skoro sve moguce kritpovalute,al nikako se usudit tamo polozit ista?

 Mislim da ne, ako si imao tamo BTC 23.10 onda si mogao dobiti jer je tad bio snapshot. Mislim da je sad kasno s prebacivanjem.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
markoal kaže...
eragon kaže...
Znaci prebacivanjem BTC-a na Hitbtc bi trebao dobiti BTG?
I reci mi jesi withdrawao ista sa hitbtc?Koliki su feeovi i opcenito kakvo ti je misljenje o stranici.Vidio sam da imaju skoro sve moguce kritpovalute,al nikako se usudit tamo polozit ista?

 Mislim da ne, ako si imao tamo BTC 23.10 onda si mogao dobiti jer je tad bio snapshot. Mislim da je sad kasno s prebacivanjem.

 Po toj logici (ne kazem da je netocna) bi onda ti unaprijed trebao znati koja od mjenjacnica ce podrzavati iduci BTC-ov fork kako bi i ti spadao u grupu onih koji su ga dobili jer neke naprimjer nisu podrzavalae Bitcoin cash a podrzavaju BTG dok je kod nekih obratno

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori
neki walleti i mjenjacnice daju obavijesti svojim korisnicima...


We wanted to give you an update on two upcoming Bitcoin forks—Bitcoin Segwit2x and Bitcoin Gold. You can read more about what a digital currency fork is here and see our prior update here.
We operate by the principle that our customers should benefit to the greatest extent possible from hard forks or other unexpected events. This is essential in our mission to make Coinbase the most trusted, safe, and easy-to-use digital currency exchange.

Bitcoin Segwit2x
The Bitcoin Segwit2x fork is projected to take place on November 16th and will result in two bitcoin blockchains. Following the fork, Coinbase will continue referring to the current bitcoin blockchain as Bitcoin and the forked blockchain as Bitcoin2x.
Any customer with a Bitcoin balance on Coinbase at the time of the fork will be credited with an equal amount of the Bitcoin2x asset on the Bitcoin2x blockchain. No action is required—we will automatically credit your account. So, if you have 5 Bitcoin stored on Coinbase before the fork; you will have 5 Bitcoin and 5 Bitcoin2x following the event.
For more information about Bitcoin2x please see our FAQ page and our blog post for a detailed timeline of events.

Bitcoin Gold
The Bitcoin Gold fork occurred on October 23rd. Information about this fork has been limited and there are concerns about its security and stability. As a result, we do not believe it is safe to allow support for Bitcoin Gold at this time. If the blockchain proves to be secure and valuable, Coinbase may choose to support it.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Bitcoin - pitanja i odgovori

Čekajte jel se sad isplati uzimat ili ne ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
DarthMarkus kaže...

Čekajte jel se sad isplati uzimat ili ne ?

 E da je znat

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
12 godina
online
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
stirko55 kaže...
DarthMarkus kaže...

Čekajte jel se sad isplati uzimat ili ne ?

 E da je znat

Pa pitam radi forka !

 

HRVOJEEEEEE !!!!

15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
DarthMarkus kaže...

Čekajte jel se sad isplati uzimat ili ne ?

Nitko ne zna što će biti, neke od predviđanja koje sam gledao po internetu su bile iduće. Nakon prvog forka cijena će nešto pasti i zatim početi rasti (što se upravo sad događa).

Navodno za idući fork cijena bi trebala opet pasti na par dana, možda čak više nego za ovaj fork koji je bio, sad pitanje je koliko će u međuvremenu porasti.

 

Ja osobno sad ne bi ulazio dok ne vidim što će biti u tom periodu kad je fork.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ja bih kupio al nikako da padne, 6423$ daj me nemoj ...

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

A po meni tesko da ce bit veceg pada prije nego sta dosegne 7000$, ako cekas pad mislim da ces se morat zadovoljit sa padom od 100$ max

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.11.2017 16:11 (stirko55).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

samo čekaj pa će doć na 8k :)))

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Zanima me ako je netko upucen u nacin funkcioniranja ovih razina fee-ova (Economy, Normal, Priority ...). Negdje sam citao da ako se postavi naprimjer Economy, koji je najjeftiniji ali ujedno i najsporiji nacin prijenosa bitcoina, ako se taj prijenos ne desi u odredenom vremenu wallet sam mijenja priority u sljedeci veci sto bio Normal. Nisam jos isprobao pa me zanima ako netko ima iskusta sa time. Najvise me zanima ako je to stvarno istina da li postoji neka vrsta obavijesti/upita ili oni sami to odluce i naplate ti veci fee.

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Dear GDAX Customer,
 

We wanted to remind you that the upcoming Bitcoin Segwit2x hard fork is projected to take place on November 16 and will result in two bitcoin blockchains.
 

Following the fork:

  • GDAX will continue referring to the current bitcoin blockchain as Bitcoin with ticker BTC and the forked blockchain as Bitcoin2x with ticker B2X.
  • GDAX will disable deposits and withdrawals for Bitcoin (BTC) approximately 24 hours before the fork and re-enable 24-48 hours after the fork for both Bitcoin (BTC) and Bitcoin2x (B2X).
  • GDAX will enable trading of both BTC and B2X within 4 hours of the fork.
  • Any customer storing Bitcoin (BTC) on GDAX at the time of the fork will be credited with an equal amount of the Bitcoin2x (B2X) asset on the Bitcoin2x blockchain.


If the Bitcoin2x blockchain becomes the chain with the most accumulated difficulty, and the chains are in a stable state, we will consider renaming it to Bitcoin and send an additional communication at that time. We will consider other factors such as market cap, community support, etc to determine stability. We will start evaluating this 2 weeks after the fork.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Evo izgleda da je BTC prešišao i 7200. Za vas koji se nećkaju kupiti, u ovom periodu bi preporučio kupnju tek kad padne ispod 6, pad bi trebao svakako slijediti, samo je pitanje kad.
Što se tiče BTC vlasnika, mislim da je sad pametno, barem na kratak period uložiti u neke od boljih altcoinova, jer su previše pali.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Slazem se u potpunosti
It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Planiram prodat neki manji udio u btc-u. Jel imate neku stranicu preporučit di bi mogao prodat? Razmišljam o Bitkonanu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
markoal kaže...

Evo izgleda da je BTC prešišao i 7200. Za vas koji se nećkaju kupiti, u ovom periodu bi preporučio kupnju tek kad padne ispod 6, pad bi trebao svakako slijediti, samo je pitanje kad.
Što se tiče BTC vlasnika, mislim da je sad pametno, barem na kratak period uložiti u neke od boljih altcoinova, jer su previše pali.

 Evo cisto da nadodam neke od prijedloga kojima se cijena vrti ispod 1$, a to su Substratum(token), VeChain, Verge i Monetha.

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
15 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Prije forka gdje staviti BTC u LEGACY ili SEGWIT wallet?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
ante256 kaže...

Prije forka gdje staviti BTC u LEGACY ili SEGWIT wallet?

 Ja planiram sve sta iman drzat na HitBTC jer znam da podrzavaju novi fork tako ako cijena ostane priblizno onoj koja se trenutno ocekuje imat cu 25% ukupne vrijednosti bitcoina kao cisti profit. Samo triba taj novi fork prodavat odma jer njima cijena uvijek drasticno pada

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
8 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ludi jedno brzinsko pitanje. Imam 4 rx580 graficane, majnam samo oko 92eth. Mislio sam switchat bios samo cuo sam da garancija ne podrzava ako graficka rikne. Sad mene zanima ako ona krepa, ja vratim switch na normal, dali oni mogu znati dali je bila graficka switchana ili nije? Citam po forumima da nemogu znati, nego da moraju natjerati graficku da opet radi, a to moze trajati i do 6 mjeseci pa da je isplativije im samo zamijeniti produkt. Ako netko ima iskustva molio bih za pomoc. Unaprijed puno hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Da ispričam jednu anegdotu za bitcoine.. Dakle, prije nekih 5 godina, ovdje na forumu je bila tema o nekim Stellar bodovima i kako ih mijenjati za btc. Ja sam skupio nešto sitno tih bitcoina i s djelom kupio neku domenu, a ovaj drugi dio je tada imao valjda toliko malu vrijednost da nisam mogao nista vise kupiti.

 

Prije par dana pričam ja s kolegom kao kako bas raste bitcoin i to i ode on pogledati koliko ima na coinbase (on je isto mijenjao te stellare).. Kad ono 40tak dolara. Mislimo si super, taman uzet neku igru.

 

Veli on meni da pogledam i ja, nista me ne kosta jel.. Ulogiram se ja i vidim oko 360$, sav u ekstazi, rekoh sigurno gledam nešto krivo. Pokažem njemu, kaže on to je to..

Stvarno je bio lijep osjećaj otkriti da imaš oko 2k kn za koje si gotovo i zaboravio.

-------------------------------

E sada imam pitanje. Dakle, meni je to sve u Coinbase, sto mi je sada ciniti? Nisam mislio prodavati, ali ne znam trebam li prebacivati negdje zbog tog forka ili sto već, ako me može netko uputiti malo vise i tome?

 

I npr da odlučim prodavati, koji bi bio najbolji način?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

ja i dalje cuvam te stellare, njih 14 000, u nadi da ce im cijena barem na dolar porasti, ali poznavajuci sebe, nisam te srece haha

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Neznam nadimak.. kaže...

Da ispričam jednu anegdotu za bitcoine.. Dakle, prije nekih 5 godina, ovdje na forumu je bila tema o nekim Stellar bodovima i kako ih mijenjati za btc. Ja sam skupio nešto sitno tih bitcoina i s djelom kupio neku domenu, a ovaj drugi dio je tada imao valjda toliko malu vrijednost da nisam mogao nista vise kupiti.

 

Prije par dana pričam ja s kolegom kao kako bas raste bitcoin i to i ode on pogledati koliko ima na coinbase (on je isto mijenjao te stellare).. Kad ono 40tak dolara. Mislimo si super, taman uzet neku igru.

 

Veli on meni da pogledam i ja, nista me ne kosta jel.. Ulogiram se ja i vidim oko 360$, sav u ekstazi, rekoh sigurno gledam nešto krivo. Pokažem njemu, kaže on to je to..

Stvarno je bio lijep osjećaj otkriti da imaš oko 2k kn za koje si gotovo i zaboravio.

-------------------------------

E sada imam pitanje. Dakle, meni je to sve u Coinbase, sto mi je sada ciniti? Nisam mislio prodavati, ali ne znam trebam li prebacivati negdje zbog tog forka ili sto već, ako me može netko uputiti malo vise i tome?

 

I npr da odlučim prodavati, koji bi bio najbolji način?

 Ako se odlucis na prodavanje to mozes i sa Coinbase-a samo dodajuci podatke o kreditnoj kartici unutar samog Coinbase-a iako su poznati po visokim naknadama za sve. Ako se pak odlucis da zadrzis moja preporuka za prebacivanje ti je HitBTC jer za njih znam da podrzavaju novi fork samo sta ces i u tom slucaju morat placat povecu naknadu za prebacivanje.

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice