Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 896.568
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
14 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ovo ce zvucat pomalo ludo, ali smatram da bi BTC mogao oko 23.12.2017 dosec vrijednost blizu 30k$

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Po cemu si to zakljucio?

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Bitcoin Jesus na sve ima spreman odgovor, pa i na potrošnju energije

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

jedna ozbiljnja analiza bc-a

 

ili

 

-jer, sve to je samo novac.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2017 22:00 (ihush).
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Malo veća obavijest: Ukoliko pogledate u kojem se podforumu nalazi ova tema, kao i druge teme za kriptovalute, primjetit ćete da je to novi podforum!

Još jednom se zahvaljujem Miru, na izlaženju u susret i prihvaćanju mog prijedloga za novi podforum. U ovom podforumu će se odvijati rasprave o kriptovalutama ali i o blockchainu kao tehnologiji. Nadam se da je ovo samo početak za kriptovalute na forumu te se nadam što zanimljivijim raspravama.

 

Također, hvala i forumašima na aktivnosti unutar tema za kriptovalute bez kojih ne bi imalo smisla otvarati ovaj podforum!

 
5 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav, planiram uloziti u IOT-u nesto sitno, nekih 200-300kn. Istrazivao sam na netu i trebao bih prvo kupit bitcoin pa onda njega zamjenit za IOT-u. Pa me zanima koji je najbolji nacin za kuplju IOTe?

 

Da li bi bilo dobro napraviti Bitfinex account (jer tamo mogu zamjenit BTC za IOTu). I onda uplatit na bitcoin-mjenjacnica.hr  BTC na adresu u Bitfinex walletu?? Jel bi to islo tako kako sam opisao, znaci kupim preko mjenjacnice bitcoin da mi dodje na adresu od bitfinexa i onda tamo zamjenim za IOTu. Jel ovo dobar nacin ili mozda neko zna bolji nacin za kupnju? Molim vas pomoc.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Nego, ima li netko za preporuciti kakve pouzdane dilere za otkup btc-a? :d

Vidim da ih ima par na localbitcoins, ali jos bolje ovako ako znate nekoga

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Fur14 kaže...

Pozdrav, planiram uloziti u IOT-u nesto sitno, nekih 200-300kn. Istrazivao sam na netu i trebao bih prvo kupit bitcoin pa onda njega zamjenit za IOT-u. Pa me zanima koji je najbolji nacin za kuplju IOTe?

 

Da li bi bilo dobro napraviti Bitfinex account (jer tamo mogu zamjenit BTC za IOTu). I onda uplatit na bitcoin-mjenjacnica.hr  BTC na adresu u Bitfinex walletu?? Jel bi to islo tako kako sam opisao, znaci kupim preko mjenjacnice bitcoin da mi dodje na adresu od bitfinexa i onda tamo zamjenim za IOTu. Jel ovo dobar nacin ili mozda neko zna bolji nacin za kupnju? Molim vas pomoc.

 Da, ovo ti je najjednostavniji nacin

12 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori
Bitfinex za uplate manje od 1000$ odnedavno naplacuje fee, tako da je za manje uplate i kupnju iote najbolji Binance..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Jedan od bolji videa na koji sam naišao koji objašnjava blockchain i što se zapravo događa na računalu i u mreži

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
footballer kaže...

Malo veća obavijest: Ukoliko pogledate u kojem se podforumu nalazi ova tema, kao i druge teme za kriptovalute, primjetit ćete da je to novi podforum!

Još jednom se zahvaljujem Miru, na izlaženju u susret i prihvaćanju mog prijedloga za novi podforum. U ovom podforumu će se odvijati rasprave o kriptovalutama ali i o blockchainu kao tehnologiji. Nadam se da je ovo samo početak za kriptovalute na forumu te se nadam što zanimljivijim raspravama.

 

Također, hvala i forumašima na aktivnosti unutar tema za kriptovalute bez kojih ne bi imalo smisla otvarati ovaj podforum!

 Svaka čast! Baš sam se jučer pitao hoće li biti šta od ovoga i onda ovo pročitam! Najs!

Tnx i moderatorima!

6 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav. Zanima me jel netko može reć da li se isplati ulagati i IOTA-u i da li misli da bi mogla narasti...Svi samo o tom bitcoinu razgovaraju. Da li smatrate još neke kao potencijalne skokove? Hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
SARAMUN kaže...

Pozdrav. Zanima me jel netko može reć da li se isplati ulagati i IOTA-u i da li misli da bi mogla narasti...Svi samo o tom bitcoinu razgovaraju. Da li smatrate još neke kao potencijalne skokove? Hvala.

 Ja iskreno nevidim mnogo njih na koje se isplati ulagati na duze staze. Sve to ovisi o danu i morao bi konstanto pratit kretanje valute koja te zanima. Naprimjer jucer se moglo zaraditi na skokovima Dash-a, Litecoina i Etheriuma.

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
6 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Par pitanja pošto sam početnik. 

 

Koja je najbolja strancica za kupovanje altcoina?

Ako želim zamjeniti coine u kune,da li ide na to porez?

Mislim uložiti oko 300$,koja je najbolja mjenjačnica,a imam devizni račun u zabi?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
SARAMUN kaže...

Par pitanja pošto sam početnik. 

 

Koja je najbolja strancica za kupovanje altcoina?

Ako želim zamjeniti coine u kune,da li ide na to porez?

Mislim uložiti oko 300$,koja je najbolja mjenjačnica,a imam devizni račun u zabi?

 Sve ovo je odgovoreno bezbroj puta.

Prelistaj zadnjih par stranica na Bitcoin i Altcoin temi.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
assassin.st kaže...
Bitfinex za uplate manje od 1000$ odnedavno naplacuje fee, tako da je za manje uplate i kupnju iote najbolji Binance..

 Znaci isti ovakav postupak kao sto sam opisao samo na Binance??

12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Fur14 kaže...
assassin.st kaže...
Bitfinex za uplate manje od 1000$ odnedavno naplacuje fee, tako da je za manje uplate i kupnju iote najbolji Binance..

 Znaci isti ovakav postupak kao sto sam opisao samo na Binance??

 Tocno.. i uzmi jedan BNB (Binance coin) pa oznaci da feejeve placas u njemu, tad nisu 0.1%, nego 0.05%

6 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav. Znam da je već negdje pisao odgovor na ovo pitanje al tražim po stranicama i ne mogu nać. Ako postoji neka dobra duša da mi odgovori na pitanje,pliizz. Hvala.

Dakle,recimo sad da na bitfinex-u imam nekoliko bitcoina i žeim ih isplatit na račun,kako je to najlakše učiniti i kako poslije porez na to platim?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

zasto sad cijena stoji na mjestu? zas ljudi ne kupuju?

trebalo bi ih nekako motivirat da dizu kredite/hipoteke.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ako netko možda želi kupiti siću od 0.048 btc, sutra i preksutra sam u Zg. Bez provizije

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Gremlin144 kaže...

zasto sad cijena stoji na mjestu? zas ljudi ne kupuju?

trebalo bi ih nekako motivirat da dizu kredite/hipoteke.

 

 Cekaju tebe da uletis sa svojim milijunima

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
15 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Bila je cak tema i na Otvorenom o Bitcoinima, nažalost nisam imao prilike gledati.

Čini da tek sad kreće marketing i pumpanje novca u kriptovalute, jer praktički nema medija i stranice koja ne piše o tome.

Mislim da će 2018. godina biti rekordna zarada na kriptovalutama, a što će dalje biti mislim da nitko nezna...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Switch kaže...
Jim Carrey kaže...
GranDaddo kaže...

A jel ima neko da je platio porez? OK, kuzim da je 12% itd ali me muci da dođem na salter i onda prvo "obrazujem" covjeka koji vrag je bitcoin, pa kako sam ja procitao kako se to "treba" napraviti itd da bi dosli do papira. Da li mogu uzeti racun od bitcoin mjenjacnice kao pocetnu cifru i onda isplata od servisa kao zavrsna? Bilo bi krasno kad bi netko prosvijetlio ili savjetovao...

 nisam još plaćao porez na bitcoin, ali u svakom selu ima neke računovođe ljudi platite pitajte riješite, a ne da razbijate glavom jer se zna kakva je porezna u hrvatskoj. 

 

ja mislim da ide uplata na račun na kraju godine se radi obračun koji se plaća do kraja veljače 

 

i to nije sve morali bi se plaćati za svaku transkaciju porez, ali tko će to raditi kad dnevno možeš imati stotine istih 

 Kakav porez na transakcije? Transkacije bitcoinom su oslobođene plaćanja PDV-a. Porez se plaća samo na ostvarenu dobit. Znači ako sam za 1000kn kupio bitcoina i on naraste i sad imam 1500kn, ako si to isplatim na račun u banci, za dobit od 500kn moram platiti porez od 12% plus prirez. Za svaku isplatu se mora popuniti JOPPD obrazac.

 A što je sa rudarenjem (mining)? Ako kupim specijalizirane strojeve za minanje i plaćam struju jese to može na poreznoj odbiti kao trošak? I dali da bi odbio to kao trošak moram osnovati poduzeće?

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Arrowfaster kaže...

 A što je sa rudarenjem (mining)? Ako kupim specijalizirane strojeve za minanje i plaćam struju jese to može na poreznoj odbiti kao trošak? I dali da bi odbio to kao trošak moram osnovati poduzeće?

 Mislim da ne moš odbiti struju kao trošak. Na struju plaćaš pdv i ne moš si sad to odbiti nazad od dobiti.

Kod rudarenja cijelokupan iznos koji se isplati na račun se oporezuje.

6 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Da li ZABA dopušta uplatu preko SEPA na Bitstamp???

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
jedna stvar mi ne štima kod bitcoina, vele da je to valuta budućnosti...pa tko će kupovat bilošto sa cijenom od 6 decimala kad 1btc bude iznosio 500000 ili milijun dolara, a i sad na 17000 nije baš praktično. nikako mi se ne čini životan :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
dinamo82 kaže...
jedna stvar mi ne štima kod bitcoina, vele da je to valuta budućnosti...pa tko će kupovat bilošto sa cijenom od 6 decimala kad 1btc bude iznosio 500000 ili milijun dolara, a i sad na 17000 nije baš praktično. nikako mi se ne čini životan :)

 Pa jel ti sad kad kupujes, jel gledas tecaj u Kuvajtskim dinarima ili pak Forintima?

 

 

Ista stvar je i ovdje, ta vrijednost u dolarima nista ne predstavlja.

Kad ce bit opcenita valuta onda ce se sve svest na razinu Bitcoina, a nece se gledat protuvrijednost u dolarima.

 

 

Iako tada to vise nece biti Bitcoin nego neki bolji coin.

 

Koga briga ako je kruh 1 BTC ili ti 18k dolara, ako dolar ne postoji.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2017 5:36 (Mitch).
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Molim vas akoo mi netko može dati odgovor,hoču kupiti bitcoin ,

registrirao sam se na coinbase iz razloga što podržavaju visa card,

ali ne mogu dovršiti izradu profila jer nemam putovnicu ,dali ima još koja pouzdana

stranica gdje se može kupovat visa karticom

Puno hvala

SORRY USPIO  SAM

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2017 17:26 (tunamix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
stirko55 kaže...

Ovo ce zvucat pomalo ludo, ali smatram da bi BTC mogao oko 23.12.2017 dosec vrijednost blizu 30k$

Care to elaborate?

 

Iskreno, nakon par analiza generalne potrošnje na razini svijeta (socijološko-marketinška analiza) prijelazni datum nakon božičnih blagdana je onaj trenutak kada opća vrijednost većine dobara počinje padati, što je i logično jer većina ljudi tada odrađuje "xmas shopping", rashoduju se viškovi radi anuliranje bilance itd. što bi se, dakle, moglo pretpostaviti da u rasponu od 24. - 31. bi trebalo doći do stagnacije i onda do laganog pada. Ono što je pravo pitanje za milijun kuna (ili ti 1/8~ btc-a xD) je hoće li nakon stagnacije doći do bubble efekta kojeg svi toliko (ne)iščekuju.

 

Druže, ako tu pretpostavku temeljiš na nečem malo boljem od obične regresijske analize trenda, živ mi bio, jer barem ja ću zaraditi dovoljno da otplatim pol dugova što imam (ono kada ulažeš zadnje frakcije svog bogastva iz očaja ).

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
pbandov kaže...
stirko55 kaže...

Ovo ce zvucat pomalo ludo, ali smatram da bi BTC mogao oko 23.12.2017 dosec vrijednost blizu 30k$

Care to elaborate?

 

Iskreno, nakon par analiza generalne potrošnje na razini svijeta (socijološko-marketinška analiza) prijelazni datum nakon božičnih blagdana je onaj trenutak kada opća vrijednost većine dobara počinje padati, što je i logično jer većina ljudi tada odrađuje "xmas shopping", rashoduju se viškovi radi anuliranje bilance itd. što bi se, dakle, moglo pretpostaviti da u rasponu od 24. - 31. bi trebalo doći do stagnacije i onda do laganog pada. Ono što je pravo pitanje za milijun kuna (ili ti 1/8~ btc-a xD) je hoće li nakon stagnacije doći do bubble efekta kojeg svi toliko (ne)iščekuju.

 

Druže, ako tu pretpostavku temeljiš na nečem malo boljem od obične regresijske analize trenda, živ mi bio, jer barem ja ću zaraditi dovoljno da otplatim pol dugova što imam (ono kada ulažeš zadnje frakcije svog bogastva iz očaja ).

 Nema teorije da ode toliko puno, i sad je vec previse napumpano, vjerovatno ce u ponedjeljak dosegnuti svoju granicu, a onda ako svi imaju srece ostat tamo a ako ne doci ce do korekcije,, mozda bude samo jos jedna pumpa za fork koji bi trebao bit 25.12 al to je sve za sad reko poreko

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice