Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 890.685
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
9 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

6862$... ništa nije vječno

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
lav1000 kaže...
Kant kaže...

korekcija

 kad će erekcija?

 Od kada ja rudarim, uvjek je bilo struja 40%, profit 60%

 

Ovo zadnjim mjesec i pol je bio extremno visok profit, sto je potpuno nerealno i nikada tako nije bilo

 

Ovo je vracanje stvari u red

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
7 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Kant kaže...
lav1000 kaže...
Kant kaže...

korekcija

 kad će erekcija?

 Od kada ja rudarim, uvjek je bilo struja 40%, profit 60%

 

Ovo zadnjim mjesec i pol je bio extremno visok profit, sto je potpuno nerealno i nikada tako nije bilo

 

Ovo je vracanje stvari u red

s ovim prinosima ima fore do 2500$ sve ispod je minus, a i tada ćemo paliti mašineriju bar po noći da skuplja novčiće

doći će erekecija kad tad 

15 godina
odjavljen
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Urekao ga Prpic

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Mrgud Veliki kaže...

Urekao ga Prpic

 Taj mag je rekao da ide na 500k$, a kad takav financijski autoritet to kaze... 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
lav1000 kaže...
Mrgud Veliki kaže...

Urekao ga Prpic

 Taj mag je rekao da ide na 500k$, a kad takav financijski autoritet to kaze... 

 pusti taj mag je usao navodno prije 18 mjeseci....

 

onako odoka...

 

Aug 23, 2016   cijena 586.77

 

mislim da ga bas jako zulja sto je zaradio 10x do sada a ne 30x

 

Znas jako bi mi tesko palo sto sam "samo" zaradio 10 puta na osnovni ulog, ali to sam samo ja...

 

Inace... sjetite se kako su nam svima "drzava" a i banke "pomogle" kada je svicarac otisao na 7,2....

 

Zabranili su kredite u "alternativnim" valutama tipa USD koji je isto puhao za vrat euru....

 

a vidi sad... pali 20%

 

ono, bas bi mi tesko palo da sam uzeo 700k kn u USD i sad par mjeseci kasnije trebam vratiti 590kn kn.... ono bas prava pomoc u pravo vrijeme. mislim da zabrana je dosla bas kao melem na ranu.... uz takvu pomoc sve mi je nekako toplo oko srca

 

Ljudi dajte naucite sljedece:

 

kad baba na placu prica da kupuje nesto bjezite od toga

Kad "drzava" pomaze ulazite u to

 

ne moze jednostavnije

 

 

Tko ne riskira, ne profitira---- Ulazite samo ono sta ste spremni izgubiti, i da... ja nisam financijski savjetnik ovo je samo moje razmisljanje
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 22:01 (NoobMiner).
6 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

za one koji znaju sta gledaju...

 

Pogledajte grafove i povecani promet

 

Feb 05, 2018 8,270.54 8,364.84 6,756.68 6,955.27 9,285,290,000 139,325,000,000

Feb 04, 2018 9,175.70 9,334.87 8,031.22 8,277.01 7,073,550,000 154,553,000,000

Feb 03, 2018 8,852.12 9,430.75 8,251.63 9,174.91 7,263,790,000 149,085,000,000

 

izgleda da se nesto bitno pocelo događati

 

Danas je trade udio na 10% marcet capa... a pred par dana 5%

 

Izgleda da BTC doista ima podrsku na 6200 USD.....

 

Toliko o TA...

 

Dal moze nize, moze naravno.... ali sto se obicno događa kada raste promet...

Sad je jedino pitanje tko se ukrcava, veliki ili mali.... ako su veliki onda je ovo dno.... e da mi je kristalna kugla

 

Mislim da nece puno ispod ove granice... ali nekako ne zelim maknuti nalog za kupnju sa 5k

 

....

Tko ne riskira, ne profitira---- Ulazite samo ono sta ste spremni izgubiti, i da... ja nisam financijski savjetnik ovo je samo moje razmisljanje
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
NoobMiner kaže...

za one koji znaju sta gledaju...

 

Pogledajte grafove i povecani promet

 

Feb 05, 2018 8,270.54 8,364.84 6,756.68 6,955.27 9,285,290,000 139,325,000,000

Feb 04, 2018 9,175.70 9,334.87 8,031.22 8,277.01 7,073,550,000 154,553,000,000

Feb 03, 2018 8,852.12 9,430.75 8,251.63 9,174.91 7,263,790,000 149,085,000,000

 

izgleda da se nesto bitno pocelo događati

 

Danas je trade udio na 10% marcet capa... a pred par dana 5%

 

Izgleda da BTC doista ima podrsku na 6200 USD.....

 

Toliko o TA...

 

Dal moze nize, moze naravno.... ali sto se obicno događa kada raste promet...

Sad je jedino pitanje tko se ukrcava, veliki ili mali.... ako su veliki onda je ovo dno.... e da mi je kristalna kugla

 

Mislim da nece puno ispod ove granice... ali nekako ne zelim maknuti nalog za kupnju sa 5k

 

....

 Vezano za podršku na 6200 USD. Vezano za to.

Znači, na cca 6200 se nalazi (na grafu) prosjek u zadnje dvi godine (takozvani 200 SMA). To je točka kad institucije, profesionalci, mamuti i ostali velikani počinju ulagati ponovo i obično iza toga slijedi jak skok.

6 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Nije da ljudi nisu pricali o tome, na stranu sto se TA pokazala u vecini povjesno tocnom i ona je podlozna razlicitim interpretacijama...

 

Ali pricekajmo jos malo na razvoj situacije, ovo i dalje moze jos dole. Pravi test dolazi danas navecer kada krene ekipa iz azije ako i oni navale na kupovinu do sutra ujutro smo na 7-8k

 

Zbog naseg lijepog poreznog zakona ne zelim shortati s BTC-om, za to mi sluze altovi

Tko ne riskira, ne profitira---- Ulazite samo ono sta ste spremni izgubiti, i da... ja nisam financijski savjetnik ovo je samo moje razmisljanje
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
LogicusMPS kaže...
NoobMiner kaže...

za one koji znaju sta gledaju...

 

Pogledajte grafove i povecani promet

 

Feb 05, 2018 8,270.54 8,364.84 6,756.68 6,955.27 9,285,290,000 139,325,000,000

Feb 04, 2018 9,175.70 9,334.87 8,031.22 8,277.01 7,073,550,000 154,553,000,000

Feb 03, 2018 8,852.12 9,430.75 8,251.63 9,174.91 7,263,790,000 149,085,000,000

 

izgleda da se nesto bitno pocelo događati

 

Danas je trade udio na 10% marcet capa... a pred par dana 5%

 

Izgleda da BTC doista ima podrsku na 6200 USD.....

 

Toliko o TA...

 

Dal moze nize, moze naravno.... ali sto se obicno događa kada raste promet...

Sad je jedino pitanje tko se ukrcava, veliki ili mali.... ako su veliki onda je ovo dno.... e da mi je kristalna kugla

 

Mislim da nece puno ispod ove granice... ali nekako ne zelim maknuti nalog za kupnju sa 5k

 

....

 Vezano za podršku na 6200 USD. Vezano za to.

Znači, na cca 6200 se nalazi (na grafu) prosjek u zadnje dvi godine (takozvani 200 SMA). To je točka kad institucije, profesionalci, mamuti i ostali velikani počinju ulagati ponovo i obično iza toga slijedi jak skok.

 To su KITOVI!!!

 

a mi ostali smo ribice!

 

A  zelimo biti kitovi!

 

:)

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
12 godina
odjavljen
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Jel mi može neko dati link ili ukratko napisat da pročitam o toj isplati i famoznim porezima na dobit, načinima isplate prodaje itd...

Pošto sve nekako ukazuje na skori porast vrijednosti bitcoina, ušao bih s nekom solidnom lovom, ali me zanima kako dalje u slučaju da poželim isplatiti odnosno prodati btc...

I uz to koji wallet koristiti?

 

Također me zanima može li se nekako doći do informacije koliko bitcoina kruži sistemom odnosno koliko ih se koristi za bilokakve transakcije, a koliko ih samo stoji kod vlasnika koji se nadaju da će vrijdnost urnebesno porasti?

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 13:40 (Zin8).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Zin8 kaže...

Jel mi može neko dati link ili ukratko napisat da pročitam o toj isplati i famoznim porezima na dobit, načinima isplate prodaje itd...

Pošto sve nekako ukazuje na skori porast vrijednosti bitcoina, ušao bih s nekom solidnom lovom, ali me zanima kako dalje u slučaju da poželim isplatiti odnosno prodati btc...

 Nema dobiti, propalo sve!

 

:(

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Kant kaže...

 To su KITOVI!!!

 

a mi ostali smo ribice!

 

A  zelimo biti kitovi!

 

:)

 Neka su :D Nemoramo bit kitovi da bi bili u profitu. Samo tribamo plesat kako oni sviraju

11 godina
online
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
LogicusMPS kaže...

 Neka su :D Nemoramo bit kitovi da bi bili u profitu. Samo tribamo plesat kako oni sviraju

 problem je samo što kitovi mogu zaroniti jako, jako duboko i onda ribice ostanu negdje između

15 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
picajzla0707 kaže...
LogicusMPS kaže...

 Neka su :D Nemoramo bit kitovi da bi bili u profitu. Samo tribamo plesat kako oni sviraju

 problem je samo što kitovi mogu zaroniti jako, jako duboko i onda ribice ostanu negdje između

Mislis reci da ne zavrse sve male ribice u zeludcu, vec nesto ostane i medju zubima ?

11 godina
online
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Mrgud Veliki kaže...

Mislis reci da ne zavrse sve male ribice u zeludcu, vec nesto ostane i medju zubima ?

 mislio sam da ostanu negdje između, nit mogu zaronit, nit mogu do površine

k'o mujo kad je išao plivati do otoka, na pola puta skužio da neće uspjeti i vratio se nazad

 

a ove ribice jedu medvjedi 

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
picajzla0707 kaže...
LogicusMPS kaže...

 Neka su :D Nemoramo bit kitovi da bi bili u profitu. Samo tribamo plesat kako oni sviraju

 problem je samo što kitovi mogu zaroniti jako, jako duboko i onda ribice ostanu negdje između

 Meni dovoljno. Valjda zato šta sam riba u horoskopu


Mislim da ribe više rone, jer su kitovi sisavci i moraju po zrak.

 

Škarpine idu 8km + ispod.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 16:15 (LogicusMPS).
14 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
LogicusMPS kaže...

Škarpine idu 8km + ispod.

 prvi glas, malo mi je to puno jer nema baš puno mjesta gdje je uopće ocean toliko dubok

koliko se sjećam najdublje rone kitovi, dakle od površine prema dnu, bez onih riba koje uvijek žive duboko i ne dolaze na površinu

 

odošmo u jebeni ot 

13 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

dosta o ribama i medvjedima, ajmo malo o bikovima  ovo barem nije ot

monetary revolution
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Molio bih preporuku nekog walleta, pouzdanog provjerenog

EDIT:

I molio bi da ako ima neko ko je koristio bitcoine kao platno sredstvo baci neki info gdje kako i sl. pošto mislim da ih neću držati duže vremena kod sebe...

Naletio sam na neku stranicu gyft.com gdje se mogu kupiti npr amazon bonovi, ali ne znam kako to funkcionira odnosno pošto je to bon za amazon.com, mogu li ga iskoristiti na .de i slično?

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2018 12:42 (Zin8).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Zin8 kaže...

Molio bih preporuku nekog walleta, pouzdanog provjerenog

EDIT:

I molio bi da ako ima neko ko je koristio bitcoine kao platno sredstvo baci neki info gdje kako i sl. pošto mislim da ih neću držati duže vremena kod sebe...

Naletio sam na neku stranicu gyft.com gdje se mogu kupiti npr amazon bonovi, ali ne znam kako to funkcionira odnosno pošto je to bon za amazon.com, mogu li ga iskoristiti na .de i slično?

 Ledger nano s ili trezor. Ali su skupi, možeš paper wallet samo je ne praktičan nekad. Od softwareskih jaxx ili puno bolje electrum. On ima 2FA zastitu

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

 

praktični walleti za imati pri pruci su mi mycelium ili coinomi, za android. Za čuvanje btc - trezor. Za ethereum koristim mist na posebnom disku samo za to i kriptirani backup ključeva na 17 tajnih mjesta  iako tlaka je za sinkanje, pa za ico tokene koristim drugu virtualku, ustvari kao cold sotrage jer su mi long term investicije. Čisti ethereum za slanje sinkam u light modu. 

 

za trošiti btc bez puno pitanja jedina opcija izgleda je viabuy mastercard kartica (ako netko zna još neke slične opcije, lijepo molim da podijeli). Na kyc level2 (osobna i proof od residence) imaš 1000€ limit mjesečno filanja, odnosno kupovine eura za btc preko bitpay servisa. Super je što je fee samo 1,5% prilikom kupovine eura. Odeš na atm u slo i digneš to odjendom bez puno pitanja, naknada je 5€ po dizanju a limit je 800€ odjednom ali tri puta dnevno. Znači za 10€ digneš 1000€ u jednom odlasku na atm, platiš naknadu od 1,5% kod kupovine, 20€ godišnje za karticu i 70€ za izradu. All-in-all, nije loše jedino je 1000€ mjesečno premalo. Za kyc level 3 traže potvrdu o izvoru primanja, tamo nema limita.

monetary revolution
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Bitcoin - pitanja i odgovori

Kada prijavljujem porez (FIFO), treba navesti koliko je Bitcoin bio vrijedan u trenutku kupnje (npr prije 1 god.) ali gdje da konkretno gledam koliko je vrijedio? Npr. kupio sam nekoliko puta kod Anycoina i ovo je njihov odgovor: "Our prices are calculated from an average of various exchanges"........ yep, a nece reci kojih. 

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
lovac82 kaže...

Kada prijavljujem porez (FIFO), treba navesti koliko je Bitcoin bio vrijedan u trenutku kupnje (npr prije 1 god.) ali gdje da konkretno gledam koliko je vrijedio? Npr. kupio sam nekoliko puta kod Anycoina i ovo je njihov odgovor: "Our prices are calculated from an average of various exchanges"........ yep, a nece reci kojih. 

 Morao si dobiti invoice sa cifrom koju si platio i količinom koju si dobio. 

12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

 

Nije li da za prijavu poreza trebamo samo napisati iznos dobitka i na to porez? Ili moramo i priložiti sve tablice? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Moras navesti koliko novaca si ulozio te koliko novaca si isplatio. I onda placas profit na razliku tj profit za tu kalendarsku godinu. Ukoliko te kalendarske godine nisi nista ulozio, placas porez na sveukupan isplaceni iznos.
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

 

A ne treba stavljati posebno neke tablice kada koliko, itd? Tj, prilagati sve silne trejdeve koje sam imao? Pitam jer imam milion trejedva

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2018 14:02 (Buggsy).
13 godina
odjavljen
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Koliko znam, oporeziv je samo profit. Ne treba navoditi trgovanja unutar marketa, nego samo za koliko si ga kupio i za koliko si prodao. Koliko vidim, većina ljudi isplaćuje u valuti u kojoj je uplatilo (btc ili eth)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

U teoriji bi trebao, samo što je to kod nas s brda s dola sve, uplacivati pare na racun tek kad se porezna izjasni tocno o svakoj situaciji i svakom detalju, pocevsi od majnanja sve do bot day tradeova. Nisam lud da placam porez na nešto za što još nisu smislili kako ce tocno naplatiti.

Prije nego uletite sa "ima sve jasno objašnjeno" nema, ima za ako kupis xy bitcoina i prodaš ga za xy para, porez + prirez na ostvarenu dobit. Ima toliko rupa u tom sistemu, placanje poreza na kompletnu cijenu izrudarenog bitcoina (dakle kao da ste ga kupili za manje od cent tj. $0) samo zato što ste ga rudarili, a ne kupili je apsolutni debilizam. Šta ako mi je neko poklonio bitcoin? Ili sam ga zamjenio sa nekim za nešto? Ocu onda placati porez na dobit ili puno manji porez za poklon? Što ako se exchange na kojem sam držao bitcoin ugasio i nemam nikakvog dokaza po kojoj cijeni sam ga kupio i prodao? Što ako sam kupio taj bitcoin prije više od dvije godine? Kako cu dokazati da sam ga kupio prije više od dvije godine? Dosta exchangeova više ne postoje.... itd. itd.

Naša porezna pokušava to odraditi na standardni princip placanja poreza, eh, ali to u ovom slucaju ne pali uvijek, ima toliko rupa, i toliko mogucnosti kako ste došli do bitcoina, koji su troškovi opreme/struje bili, kolika je ostvarena dobit u konacnici kada se sve to odbije, kako dokazati sve to itd. da se ne ponavljam.

Battlelog: D3lBoy-00
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice