Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 892.298
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
mzopg kaže...

Nekako sam bullish po pitanju BTCa.

 

Microstrategy je planirao upucati 400mil.$ u BTC, ali su za obveznice na kraju u 24h skupili 1.6mlrd.$ 

Prema planu to bi trebali sve upucati u BTC, a onda cijena mora ići osjetno gore.

 

Jučer oko +10%, danas je već na +5%, dobro izgleda.

 Nezz...

https://twitter.com/DatCryptoBoi/status/1402675122255929348?s=20

https://twitter.com/Workedia/status/1403023506447626240?s=20

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Kako u svom obrtu, kakav god bio, mogu primati kriptovalute kao nacin placanja? Naravno, zanima me legalna verzija..
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Tincha kaže...
Kako u svom obrtu, kakav god bio, mogu primati kriptovalute kao nacin placanja? Naravno, zanima me legalna verzija..

 https://paycek.io/?l=hr

9 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

 

Pogledaj FIMA pay 

https://fimaplus.com/fimapay/

 

 

 

Za direktno placanje se koristi POS terminal koji se dobije od FIME 

https://fimapay.com/payInfo.terminal

 

Moze se podesiti da odmah radi konverziju u kunu ili da se akumulira bitcoin 

To je ovaj POS uredjaj

 

 

10 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Zna netko hoce li možda The B Word biti livestreaman? Ne mogu nigdje naci...

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
D3lBoy kaže...

Zna netko hoce li možda The B Word biti livestreaman? Ne mogu nigdje naci...

 

12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

I sad je naravno pun youtube scam videa kako bi maznuli ljudima lovu. Youtube se uopće ne trudi tako nešto kazniti...

 

primjer prevaranta:

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Kak je super kaj pričaju da bi Bitcoin trebao imat ovakve i onakve feature i podržavat ovo i ono a već postoje coini koji sve to podržavaju i puno su vredniji realno od Bitcoina, samo je pitanje vremena dok tržište to shvati. 

Bitcoin realno vrijedi samo onoliko koliko je netko za njega spreman platiti i čista potražnja mu diže cijenu (digitialno zlato odnosno store of value), dok recimo jedan Cardano ADA ima realnu primjenu i vrijednost koja će doći do izražaja krajem ljeta kad smart contracts zažive na mainnetu zajedno sa brojnim projektima na platformi.

Sve u svemu biti će ovo jako zanimljiva jesen u kripto svijetu... 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Dado_ZG78 kaže...

Kak je super kaj pričaju da bi Bitcoin trebao imat ovakve i onakve feature i podržavat ovo i ono a već postoje coini koji sve to podržavaju i puno su vredniji realno od Bitcoina, samo je pitanje vremena dok tržište to shvati. 

Bitcoin realno vrijedi samo onoliko koliko je netko za njega spreman platiti i čista potražnja mu diže cijenu (digitialno zlato odnosno store of value), dok recimo jedan Cardano ADA ima realnu primjenu i vrijednost koja će doći do izražaja krajem ljeta kad smart contracts zažive na mainnetu zajedno sa brojnim projektima na platformi.

Sve u svemu biti će ovo jako zanimljiva jesen u kripto svijetu... 

 u sta ulagati? trenutno mi je broj jedan ETH imam nesto ADA i XRP

10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
toma20 kaže...

 u sta ulagati? trenutno mi je broj jedan ETH imam nesto ADA i XRP

Bitcoin.

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
toma20 kaže...

 u sta ulagati? trenutno mi je broj jedan ETH imam nesto ADA i XRP

 koliko sam vidio za dugoročno ulaganje najviše se isplati ADA pa BTC i ETH.

15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
short bitcoin, long ada eth i ako hoćeš malo riskirati i druge staking coinove
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Dojitza kaže...
short bitcoin, long ada eth i ako hoćeš malo riskirati i druge staking coinove

 to ti nema logike ako btc ide dolje idu i ostali

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
toma20 kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Kak je super kaj pričaju da bi Bitcoin trebao imat ovakve i onakve feature i podržavat ovo i ono a već postoje coini koji sve to podržavaju i puno su vredniji realno od Bitcoina, samo je pitanje vremena dok tržište to shvati. 

Bitcoin realno vrijedi samo onoliko koliko je netko za njega spreman platiti i čista potražnja mu diže cijenu (digitialno zlato odnosno store of value), dok recimo jedan Cardano ADA ima realnu primjenu i vrijednost koja će doći do izražaja krajem ljeta kad smart contracts zažive na mainnetu zajedno sa brojnim projektima na platformi.

Sve u svemu biti će ovo jako zanimljiva jesen u kripto svijetu... 

 u sta ulagati? trenutno mi je broj jedan ETH imam nesto ADA i XRP

 IOTA (ogroman potencijal, a IoT je budućnost), XTZ (F1 sponzor, ušli u bankarski sustav), XLM (navodno preuzimaju MoneyGram)...

 

Ovako ćeš pokriti različite ideje, primjene i sektore. Za sada to nije toliko bitno jer su svi još uvijek vezani uz BTC, ali na duže staze kad projekti krenu u pravu primjenu doći će do odvajanja i tada će biti dobro ne držati sva jaja u istoj košari.

 

Mogao bi još dodati TRX, mada nisam oduševljen Sunom, ali opet mogao bi ovaj projekt zaživiti zahvaljujući ciljanoj selekciji korisnika i NFT-u.

 

Od drugih zanimljivih projekata bi izdvojio Matic, HBAR, Solana.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2021 15:33 (mzopg).
10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
loky4i4 kaže...
toma20 kaže...

 u sta ulagati? trenutno mi je broj jedan ETH imam nesto ADA i XRP

 koliko sam vidio za dugoročno ulaganje najviše se isplati ADA pa BTC i ETH.

 cilj mi je kupiti jedan ETH,ali trenutno samo raste hh

12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
loky4i4 kaže...
Dojitza kaže...
short bitcoin, long ada eth i ako hoćeš malo riskirati i druge staking coinove

 to ti nema logike ako btc ide dolje idu i ostali

 Do sada je to tako, no samo je pitanje vremena kad će se odvojiti trendovi pojedinih coina - kako adoptacija raste kao i vrste primjena.. 

Lijep pozdrav ;)
2 godine
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Oko $1000 u BTC imam na Coinbase i oko $400 u BTC na Binance. Trebam sve podići u kunama u slijedećih recimo 7 dana. Ako bi neka dobra duša objasnila kako da prođem najjeftinije bio bih zahvalan!

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav,

trebao bih isplatiti zaradu od bitcoina preko banke "Verge Union Bank" u Americi. Traže me uplatu poreza u visini 10% od glavnice kako bih dobio kod za isplatu novaca u banku u HR. Zanima me ima li netko iskustva sa spomenutom bankom kako bih bio siguran da nije u pitanju prijevara.

Hvala za odgovor.

kimur
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Ribnjak2048 kaže...

Oko $1000 u BTC imam na Coinbase i oko $400 u BTC na Binance. Trebam sve podići u kunama u slijedećih recimo 7 dana. Ako bi neka dobra duša objasnila kako da prođem najjeftinije bio bih zahvalan!

 prebaci sve na binance i onda na njemu prebaciš u eure i withdraw na karticu, ako imaš Visa karticu, fee je 1%

2 godine
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
loky4i4 kaže...
Ribnjak2048 kaže...

Oko $1000 u BTC imam na Coinbase i oko $400 u BTC na Binance. Trebam sve podići u kunama u slijedećih recimo 7 dana. Ako bi neka dobra duša objasnila kako da prođem najjeftinije bio bih zahvalan!

 prebaci sve na binance i onda na njemu prebaciš u eure i withdraw na karticu, ako imaš Visa karticu, fee je 1%

 Najobičniju Visa karticu ili njihovu Binance karticu? Suspendirali su SEPA withdrawal a za credit card isplatu traže apsolutno sve informacije o meni, sliku osobne, kreditnu karticu sa istekom (WTF?).

12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
ja imam oko 500e na nicehash,i oko 200e eura ethera na exodus wallet pa da se referiram na kolegino pitanje. Ok za nicehash, to ću isplatit preko onog njihovog euro walleta (fee je navodno 0.5%), ali sta sa ovim sa exodusa? I tu važi isto kao i kolegi, da prebacim na binance pa isplatim? (nemam njihovu visu, a nije ni podržano u bih mislim),imam standardnu Visa Master card)
Hvala :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2021 14:30 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav, nekom ludom srećom sam uspio ostvariti profit od cca 20tkn na kriptu, pa me zanima procedura plaćanja poreza.

Već sam isplatio jedan dio na tekući, no nisam se prijavio u RPO. Jesam li u prekršaju već ili i za to vrijedi rok 02. mj. sljedeće god.?

 

Ako se plaća porez na profit prilikom pretvorbe u fiat, smijem li imati ovako što u poreznoj prijavi:

 

 

6,500 HRK -> 1,000 USDT
20,000 USDT -> 130,000 HRK


Profit = 130,000 - 6,500 = 123,500 HRK

10% poreza * 123,500 = 12,350 HRK
18% prireza * 12,350 HRK = 2,223 HRK

Ukupno porez + prirez = 14,573 HRK

 

Konkretno, ako sam počeo s 1000 USDT, mogu li odjednom prikazati 20000 USDT i platiti porez na razliku prilikom pretvorbe u fiat?

Nije mi problem prikazati podrijetlo, no radi se o moru transakcija XRP/USDT, ADA/USDT, terminskim ugovorima (futures) i sl.

 

Htio bih da sve bude čisto, no nailazim na hrpu oprečnih informacija... Hvala!

 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
0x4c756b61 kaže...

 

Htio bih da sve bude čisto, no nailazim na hrpu oprečnih informacija... Hvala!

 Brzinski... prijava poreza za 2021 se predaje do kraja 02/2022.

 

Ovi detalji oko transakcija njih ne zanimaju. Prijavu radiš preko postojećih obrazaca (JOPPD). Njima je u principu bitno opravdati uplate koje ti sjednu na račun i za to radiš prijavu, ali ne daješ nikakve detalje osim ako te oni to ne zatraže. Znači ako dobiješ poziv za dostavljanje dodatne dokumentacije onda šalješ ispise transakcija, konverzija i ostalo što traže.

 

RPO bi trebao riješiti u roku od 8 dana od dana početka primanja prihoda.

 

Čestitka na ostvarenoj dobiti. 

16 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

A ako prođe preko 2 godine od nekakve kupnje FIAT-om do trenutka povlačenja na račun? 

Koliko sam shvatio onda ne treba nikakav porez platiti.. ali kako mogu dokazati da je prošlo preko 2 godine od zadnje uplate? Kak oni znaju da ja nisam u međuvremenu uplatio ne znam u neki deseti wallet pa nadokupio neke coine pa trade-ao isl.

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Dado_ZG78 kaže...

A ako prođe preko 2 godine od nekakve kupnje FIAT-om do trenutka povlačenja na račun? 

Koliko sam shvatio onda ne treba nikakav porez platiti.. ali kako mogu dokazati da je prošlo preko 2 godine od zadnje uplate? Kak oni znaju da ja nisam u međuvremenu uplatio ne znam u neki deseti wallet pa nadokupio neke coine pa trade-ao isl.

Ukoliko se dobit ostvari 2 godine nakon početne investicije (kupovine, ulaganja) onda nema porezne obveze.

 

Da je prošlo 2 godine se dokazuje prema FIFO metodi (prvi "ulaz" i prvi "izlaz").

 

Kod kripta je tu priča kompliciranija.

Ovisi gdje se s njim trguje, ako je u pitanju regulirana tvrtka onda je to lako provjerljivo, međutim ako se koristi neregulirana tvrtka onda porezna u principu ovisi o vašoj iskrenosti. Upravo zato i žele uvesti regulativu za kripto.

16 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ma da recimo ja sad kupujem svaki mjesec Cardano i stake-am ga u nekim poolovima recimo te dobivam pasivne kamate na njega. I tako radim recimo 2,3 godiner i onda prestanem nadokupljivat i samo držim još 2 godine. 

Tada kod povlačenja na bankovni račun ne bi trebao platiti nikakav porez (bez obzira na koliko je porasla cijena Cardana) jer 2 zadnje godine nisam ništa uplatio nikome zar ne? 

 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Ne moraš prestat dokupljivati, samo kod prodaje ne plaćaš porez za količinu koju si kupio do datuma unazad dvije godine.
Recimo, do danas si kupio 1k cardana, u idućih dvije godine još 1k i za dvije godine i mjesec dana ako prodaš do 1k, ne plaćaš porez. Ako prodaš sve, za 1k ne plaćaš, za drugih 1k plaćaš jer za tih drugih 1k nije isteklo dvije godine.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Dado_ZG78 kaže...

Ma da recimo ja sad kupujem svaki mjesec Cardano i stake-am ga u nekim poolovima recimo te dobivam pasivne kamate na njega. I tako radim recimo 2,3 godiner i onda prestanem nadokupljivat i samo držim još 2 godine. 

Tada kod povlačenja na bankovni račun ne bi trebao platiti nikakav porez (bez obzira na koliko je porasla cijena Cardana) jer 2 zadnje godine nisam ništa uplatio nikome zar ne? 

 

Nema poreza ako je od početka investicije do isplate dobiti prošlo dvije godine.

Usput, u slučaju da postoji porezna obveza ona se obračunava samo na dobit, ne na cijeli isplaćeni iznos.

4 godine
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav,

naime namjeravam investirati neku manju svotu u bitcoin, e sad kako nikad prije nisam o tome ništa čitao ili učio zanima me kako krenut uopće u to i što mi je činiti? 

hvala na info

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice