Prevaren u kriptovalutama

poruka: 103
|
čitano: 40.095
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
PrevareniSt kaže...

 

Oko 9000usd sam investirao ...

 

Ja bih ti uzeo upola manje...

11 godina
online
Re: Prevaren u kriptovalutama
dreadmoore kaže...
PrevareniSt kaže...

Izgleda  da je danas  stvarno  popularna  rijec "trolanje".

Samo cu reci  nedao Bog  da  vi "trolate" kao ja i da se nadete  u situaciju kao ja.

I molio  bih Vas ako nemate sta konstruktivno za reci ne morate  ni vrijedjati.

Hvala  gospodinu  koji mi je stavio  ona dva linka  tako da  smo se svi  "prevareni"  nasli na whatsappu

u jednoj grupi.Inace  nas dosada ima 10.Btw  uputili smo mailove  Interpolu,pa bar da znaju za nas.

 Oprosti ali moramo se sprdati, jer stvarno naivno razmisljate kad su novci u pitanju e svi bi se mi preko noci obogatili kad bi mogli.Ali ocito to tako ne ide a to si valjda i sam sad uvidio.

 

Kako ne ide? Pa vidis kako su se ti koji su ga prevarili fino preko noći obogatili 

14 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
Cyber kriminal i hrv policija?? de nemoj me zajebavat..nasa policija ,zakon , i pravosuđe su SMJEH, monty payton (sori ako sam krivo piso)..
Meni klepili 5k kn s debitne i to si jos platili neki let i hotel u moskvi, oso na muriju oni mene mole da ja trazim od banke to to i to,, jer njima treba nalog a to je proces a .. Btj ja sam ostecen i ja podnosim prijavu.. kaki urcevi nalozi za dobijanje infa i sranja..Banka mi na kraju vratila pare a jebb vi mene ako je taj slucaj itko i istrazivo..


ps: A svi vi prevareni na kriptovalutama.. zao mi vas ko lanjskog snjega. kriptovalute? veca retardacija je jedino scientologija .
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2020 12:09 (R3nchi).
12 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
Milka30 kaže...
R36 kaže...

Na takvu ljudsku glupost ne možeš normalno odgovorit nego se sprdat. Bolje da nauči na forumu što je sprdačina, nego da naučin na teži način kao sada - izgubio 9000 dolara - ovi su se sprdali s njim i uzeli mu lovu.

 

Naša forumska sprdnja je bezbolna sprdnja. Poslije nje nema šokova, razočaranja kao poslje kriptosprdnje.

Zapravo ne,ne moras se sprdati!

Forum nije napravljen u cilju da bi se isprdavali na tuđim pogreškama,nego da bi drugima pomogli.

Razumio bih jednu "posprdicu",pa cak i dvije,ali vec dvije stranice ljudi autora teme isprdavaju,time kao "njemu cine dobro,da vise ne grijesi"

Prava istina je ta da 80% "sprdača" nema uopce pojma sta su kriptovalute(ja sam među tih 80%,samo sto nisam "sprdač"),ali ponukani krdom,bustaju svoj ego vređajuci autora.

Kriptovaluta = misterija. Pomoć = kako pomoć kad je to misterija

 

To kao da mi djete kaže : Tata pomogni Alisi u Zemlji Čudesa da se vrati....

 

Forumašu ne možeš nikako pomoći da vrati 9000 dolara. Možeš mu na podrugljiv način objasnit da to više ne radi., jer pretpostavljma da su mu roditelji na lijep način pokušali od malih nogu objasnit da ne vjeruje nepoznatim ljudima pa vidimo da nije urodilo plodom.

 

Bitno da naša sprdačina ne smanjuje iznos na njegovom tekućem računu.

9 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama

Je... ali tu možeš zaraditi 10-15%max i isto toliko izgubiti... ne možeš dodati nulu ili dvije na uloženo

6 godina
offline
Prevaren u kriptovalutama

Meni je preko noći nestalo 50 dolara u protuvrijednosti kriptovalute na Coinbase-u i taj novac nikada nisam više vidio. Zašto to spominjem? Pa Coinbase slovi kao legit mjesto za kriptovalute, no ni oni nisu imuni na kojekakve malverzacije, bilo s njihove ili treće strane. 

 

Kada mi je nestao novac sve sam radio po proceduri sa njihovim supportom, ali oni su imali u sustavu zabilježeno prebacivanje novaca na drugi račun, iako ja tu transakciju nisam imao vidljivu na svom acc-u. I tak', netko je zaradio 50 dolara. :) 

 

Ušao sam u svijet kriptovaluta iz znatiželje, zato sam i "uložio" tako malu svotu. Svaka čast onima koji se usude staviti neki veći novac. Ja sam završio s kripto svijetom. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
miki_the_pirat kaže...

Je... ali tu možeš zaraditi 10-15%max i isto toliko izgubiti... ne možeš dodati nulu ili dvije na uloženo

 Pa nema nigdje preko noci jedino loto ili kladionica 

12 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
PrevareniSt kaže...

Niko nije kriv, nego ja sam, istina. 

I sta sad hoces? Ne treba mene niko tjesiti, niti mi treba icije rame za plakanje.Eto, trebao mi je samo savjet, vec kad se to desilo, sta dalje. Samo i jedino to. Bez ikakvog pametovanja. 

Mi Hrvati, malo nas je al smo govna. 

Hvala Vam svima, kriptoznanci.

Ovo mi nije potrebno, nastavite bez mene

Doviđenja

 Nemoj otići. Ostani i javljaj razvoj situacije.

Budi ti onaj koji će pomoći nekome drugome kome će se dogoditi slična stvar.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
dreadmoore kaže...
miki_the_pirat kaže...

Je... ali tu možeš zaraditi 10-15%max i isto toliko izgubiti... ne možeš dodati nulu ili dvije na uloženo

 Pa nema nigdje preko noci jedino loto ili kladionica 

 Neki očito misle da (još uvijek) ima.

7 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
R3nchi kaže...
Cyber kriminal i hrv policija?? de nemoj me zajebavat..nasa policija ,....... kaki urcevi nalozi za dobijanje infa i sranja..Banka mi na kraju vratila pare a jebb vi mene ako je taj slucaj itko i istraz......

 

To ti jako puno ovisi o onome tko zaduži taj predmet ( tvoja prijava je spis/predmet koji neki detektiv/inspektor dobije u rad tj zaduži ga ).  Istraživanje i rješavanje kaznenih djela je poput vrhunskog zanata: dugo se uči i to podrazumijeva dobrog učitelja, dugo se stiče potrebno znanje i iskustvo, a moraš biti malo i nadaren za tu vrstu posla.  

 

Problem je da takvi kvalitetni kadrovi kratko ostaju na odjelima za suzbijanje općeg kriminala i po postajama, te brzo odlaze u međunarodne "jače odjele " gdje se više putuje, bolja je lova i benefiti, manje se susreću sa strankama...

 

Loš detektiv ti je k'o loš električar ili loš vodoinstalater, nikakva korist od njega a još može i dodatnu štetu prouzročiti. Kvalitetan detektiv će uz minimum uloženog truda lako riješiti kaznena djela koja većina ostalih detektiva nebu nikad razriješila.  Taj loš bu samo tražio izgovore i tebe kao oštećenika bezveze tlačio zahtjevima.... Nažalost, izgleda da si naletio na lošeg....

 

 

15 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
Milka30 kaže...

Tko je rekao da ga ja svojim "pozitivnim komentarom" tješim?Govorim ekipi da prestane sa omalovažavanjem covjeka!

 

Tebi jos uvjek nije jasno da je ovaj forum prepun balavurdije kojoj se diže kada u temama u kojima nemaju pojma omalozavaju druge?Pogotovo kada "nastave niz" nekoga tko ima puno zvjezdica.

Tako da onih 80% je usko vezano sa takvim komentarima opcenito na forumu.

 -umjesto što ''nama'' sugeriraš ponašanje (sprdanje ili tješenje..) sugeriraj drugima-naivnima-mladima da to ne rade, da ne idu u crypto kockanje.. radiš li to? Ne, nego njurgaš o sprdnji.. što radiš? Kome pomažeš? Nekom novom naivcu da ne nasjedne? Kako? Pomažeš li spići da nekako vrati izgubleno? -ne. .. kome i kako misliš da pomažeš takvim postovima? (odnosno, da, bump teme pa ide dalje i tad je čitanije, kao i svaki njuz pa i fejk, klikbajt itd.. tako da i nehotice, pomažeš) :)) NHF.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
MMmarkOO kaže...

Trebalo je odmah kontaktirati Coinbase i Bitstamp preko kojih si vršio kripto-uplate (možda još nije kasno). U tom slučaju Coinbase/Bitstamp mogu blokirati "Star-Coin" adrese i tako spriječiti daljnje prevare, a ako "Star-Coin" ima wallet otvoren kod njih, dugoročno je moguć i povrat oduzetog, ako sud odluči da se sredstva na blokiranim walletima vraćaju Coinbaseu koji onda iste može proslijediti prevarenim ulagačima.

 Hvala,Marko pokušat cu to

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
MMmarkOO kaže...

Trebalo je odmah kontaktirati Coinbase i Bitstamp preko kojih si vršio kripto-uplate (možda još nije kasno). U tom slučaju Coinbase/Bitstamp mogu blokirati "Star-Coin" adrese i tako spriječiti daljnje prevare, a ako "Star-Coin" ima wallet otvoren kod njih, dugoročno je moguć i povrat oduzetog, ako sud odluči da se sredstva na blokiranim walletima vraćaju Coinbaseu koji onda iste može proslijediti prevarenim ulagačima.

 To je popriličan long shot, ali ne gubi se ništa ako se proba. Ako ta star coin ekipa ima imalo mozga provuci će kripto kroz mixer pa tek onda cashout. Ali opet nikad se nezna, možda naprave glupost ko onaj twitter hacker. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2020 18:19 (geronimo4661).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Prevaren u kriptovalutama

Sretno s povratom novaca. 

Ova prevara mi izgleda slicna kao i na kilpu:

 

 

Ocito nikad nitko nije napravio nekakvu glupost radi zena. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
Ne znam care al imam osjecaj da kad god sam ja ostecenik murija il zakon su nemocni..Al kad sam optuzenik onda su svemoguci..
R33mba#2892
11 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
Što ti to govori - prestani se uvaljivat u situacije gdje si optuženik, a po mogućnosti i gdje si oštećenik :)
9 godina
offline
Prevaren u kriptovalutama

Napokon prava ljetna tema :D Čovjek ide u visokorizično "ulaganje" i onda cvili kako su ga "pokrali". Proletio sam sve komentare i nisam vidio da itko spominje pohlepu.

Priča ide ovako nekako: Koeficijent je 35. Dojava od ženske na nekom chatu. All in baby, yeaaaaah! Ups, nestala mi lova. Kako do svojeg uloga?

Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Prevaren u kriptovalutama

Nikome ne vjeruj, ni samoprozvanim celebrity jutuberima, ljudima na forumu i ljudima koji su napravili neki coin kada je u pitanju "cijena", jer apsolutno nitko ne zna hoce li rasti ili padati cijena nekog coina.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
Žao mi je čovjeka ali još uvjek mi nije jasno kako se netko može upuštati u takve stvari?Opet to nije neka sića. To su ogromne pare u pitanju. Volio bih da mu itko sa ovog foruma može pomoći, ali bojim se da su pare otišle u nepovrat.Ako ništa drugo, škola za drugi put.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama

slabo si preletio.

16 godina
online
Prevaren u kriptovalutama

Jbg, mislio sam da je vreme takvih prevara prošlo. Imam kolegu koji je bacio par hiljada eura na OneCoin. Pri tom momak uopšte (ni najmanje) nije neinteligentan. Ali ne može da odoli i valjda je u tome suština. Ili barem ranije nije mogao, čini mi se da je po dosta pitanja postao suzdržaniji, ali je pre toga platio školu gospođi Ruži.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2020 12:57 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prevaren u kriptovalutama

o našem narodnom kriptoheroju i istaknutom intelektualcu kerumova kalibra već se i pjesme pjevaju: 

 

 

budale i prevaranti žive u simbiozi. mislim, ako vam ga je žao, zašto mu ne biste lijepo dali novac i zaprijetili prstom da to ne smije više činiti? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2020 18:13 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Prevaren u kriptovalutama

Ljudi, budite ozbiljni, molim vas. Ima vas koji "još" niste nasjeli, i onih koji jeste nasjeli na nešto, treća grupa ne postoji.

 

Zadnjih 7-10 godina ta priča sa bitcoinom i opčenito kriptovalutama polako raste, neki su se srećom jako obogatili, ali postoji univerzalna istina iza toga - nitko se nije jako obogatio, a da iza toga ne stoji puno osiromašenih čiji novac se preselio novom bogatašu na račun. "Jako obogaćene" osobe su imale sreće da su uletile u povoljnom trenutku kupujući jeftino i prodajući skupo, kao anonimusi, ali novac koji je njima sjeo na račun potekao je sa računa onih koji su u krivome trenutku kupili skupo, pa kasnije u panici prodavali jeftino da "nešto izvuku".

 

Banke i brokeri godinama upozoravaju da trgovina kriptovalutama ni na koji način nije kontrolirana, ne postoji nijedna institucija koja može urgirati, i u biti jedini koji se bave sa strane krimpolicije su ustanove koje se trude pratiti "trag novca" u svrhu suzbijanja prebacivanja novca na račune narkodilera, human traffikera, ilegalnih trgovaca oružjem, naftom, dijamantima i slično, a koji svi koriste kriptovalute za prebacivanje ogromnih količina novaca na dnevnoj razini.

 

Budući da je tržište uvelike ne kontrolirano i neregulirano, da maltene dnevno izlaze nove valute od koji 80-99% nikad neće ozbiljno trgovat i upravo su ovakva platforma za izvlačenje novaca od naivaca, večinu toga ne treba ni gledati.

 

BitCoin je također prevara, samo izvedena u rukavicama. Postoji milion generiranih BitCoina, u teoriji. To je bio inicijalni plan. Znam barem 30ak ljudi koji su imali po 50-100 komada (jedan tvrdi 800) na nekom disku/USB sticku koji je negdje izgubljen, kupili odavno za nekoliko dolara i zaboravili na njih. A to je naša mala prčija, koliko takvih priča ima diljem svijeta... Ono što znam sigurno je da ima nekoliko ljudi koji su od početka u toj priči, gdje zajedno imaju tisuće BTC i vlastoručno mogu naglo dić ili spustit cijenu BTC kad požele - dovoljno su močni da krenu trend dizanja ili spuštanja vrijednosti, pa prodaju 30 skupo, pokrenu lavinu rušenja cijene, kad je pad dovoljno velik da imaju zaradu bez obzira na troškove transakcije, preokreću trend, sami kupe 50-100 komada, ovisno koliko se spusti, a da im ostane i gotovine za "pristojno živjet" i opet čekaju da se cijena digne.

Čuvanjem određene količine koja se nikada ne prodaje, maltene osiguravaju da cijena nikad ne ode "previsoko" ili "prenisko".

 

Isto se dešava sa ostalim kriptovalutama, češto različite kriptovalute prate isti trend rasta ili pada cijene u isto vrijeme i vidi se da je riječ o manipulaciji.

 

Nikad nećete znat kad je vrijeme kupit, nikad nećete znat kad je vrijeme prodat, jer se ne radi realnoj tržišnoj vrijednosti vezanoj uz neku ekonomiju, cijenu zlata, platine, nečega, valutu koju brani neččije gospodarstvo ili industrija, već mala grupa ljudi koja je hordala ogromne količine i sve skupa je u svrhu izvlačenja gotovine od mnogo "investitora" na nekoliko računa.

 

Kolega je naletio na onu drugu skupinu pijavica koji ni ne žele legitimno trgovati coinom, niti coin kao takav možda postoji, već prodaju obečanje o bogatstvu. Imaju stranicu na serveru u državi koja podatke ne dijeli, račun u državi koja podatke ne dijeli, prebacujete im novac, na temelju poslovanja koje je vrlo vjerojatno u 100% iznosu izmišljeno u svrhu izvlačenja novaca "dokle ide". Praksa je ponekad da "još nisu izišli na tržište", ponekada su to brokeri koji vam ispočetka i dozvole određene isplate, pa se čini da je stvar realna, jer "zaradili ste", ali večina taj novac, jednom kad je izvučen, ponovo uloži i širi priču prijateljima "sad je vrijeme, ja sam zaradio duplo u pola godine" , ali zatim počinju problemi - još nisu dobili dozvolu, čeka se akreditacija, čeka se dozvola, certifikat, imaju problema sa isplatama, ali uplate i dalje rade, vidite vašu bilancu, samo što nije ponovo krenulo, sutra izlazimo na tržište... Sve što se čini mutno, jest mutno i ne idite u to. Nema ogromne zarade, a da netko nije puno izgubio, a budite uvjereni, ako zvuči predobro, taj netko tko je puno izgubio se vjerojatno vi, bez obzira što bilance kažu da jako, jako dobro zarađujete.

 

 

Kolegi mogu samo reći žao mi je - novca neće vidjeti. Ko god je iza toga, taj novac odavno ne postoji, a ne postoji niti pravna ustanova, institucija, policija, nitko tko ti ga može vratiti. Nemaš koga prijaviti, nemaš koga tužiti, možeš samo još dodatno novaca uložiti preko drugih stranica koje će ti počušat pomoć, za određenu sumu, ali oni žive od toga da im po sitno plaćaš da istražuju za tebe, da bi ti kroz neko vrijeme rekle da se ništa ne može saznat.

Nemoj ni sjest i plakat, ne vrijedi ni to, nauči lekciju i idi dalje.

Moj PC  
5 3 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Prevaren u kriptovalutama

Bok ljudi, imam jedan možebitni problem: jedan moj prijatelj, više poznanik mi šalje ovaj link https://coinbase.com/earn/xlm/invite/p4g75hwy , da se prijavim tu odgovorim na neka pitanja i da on i ja dobijemo 10 dolara. Meni je to smiješno, ali glupo mi je reći da bi mu radije dala 50 kuna uživo samo da mi ne spama takve gluposti. Osim toga mene zanima je li taj link legitiman pošto ne mogu nigdje redovnim putem doci te /earn/ stranice kad se standardno ulogiram u svoj acc?

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
THCninja kaže...

Bok ljudi, imam jedan možebitni problem: jedan moj prijatelj, više poznanik mi šalje ovaj link https://coinbase.com/earn/xlm/invite/p4g75hwy , da se prijavim tu odgovorim na neka pitanja i da on i ja dobijemo 10 dolara. Meni je to smiješno, ali glupo mi je reći da bi mu radije dala 50 kuna uživo samo da mi ne spama takve gluposti. Osim toga mene zanima je li taj link legitiman pošto ne mogu nigdje redovnim putem doci te /earn/ stranice kad se standardno ulogiram u svoj acc?

 

 

 Link je legit, Coinbase ima te fore sa referral linkovima za razne altove već neko vrijeme, mene isto frendovi dave sa tim. Ti vjerojatno ne vidiš na svojoj stranici jer mislim da moraš biti whitelistana prvo ali nisam ziher jer se nisam logirao na Coinbase duže vrijeme.

 

15 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
PrevareniSt kaže...

Eto budala sam ispao.Pricu mi je prodala jedna zenska osoba sa chata.

Postoji li iko na internetu da moze pomoci?

 

 Da pogodim?Telegram chat,neko ti se javil i prodal priču?

Klasični scam.Ima ih na tone!svaki dan mi iskaču po Telegramu.

 

15 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama

Ako celsius network propadne, bit ce još takvih poput PrevareniST :(

ⓑⓤⓖ░░▒▓███✰✰►◕‿◕◄✰✰███▓▒░░ⓑⓤⓖ
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 20:26 (tony THE Noob).
12 godina
neaktivan
offline
Prevaren u kriptovalutama

Kad ste već oživili ovaj thread, ne mogu ostati ravnodušan koliko je većina odgovora na izvorni upit jednostavno odvratna.

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
ElektričnaOvca kaže...

Kad ste već oživili ovaj thread, ne mogu ostati ravnodušan koliko je većina odgovora na izvorni upit jednostavno odvratna.

ajde idi glumi pravednika negdje drugdje..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
ivanlotz kaže...

ajde idi glumi pravednika negdje drugdje..

Prekinuo sam te u nečemu?

Tread softly because you tread on my dreams.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice