Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 723.237
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Planiram sastavljati mining rig po prvi puta,za ulozit imam 25-30k kn,molio bi preporuke sta da uzmem sve do te cifre od opreme znaci komplet,koliko vidim po forumima vecina rudari eth.Btw koliko struje odprilike placate na svoje rigove.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Chosenone1 kaže...

Planiram sastavljati mining rig po prvi puta,za ulozit imam 25-30k kn,molio bi preporuke sta da uzmem sve do te cifre od opreme znaci komplet,koliko vidim po forumima vecina rudari eth.Btw koliko struje odprilike placate na svoje rigove.

 Ima tu pogledaj u porukama 1 kolega prodaje rig sa solidnim karticama rx 580 8gb

Inace s tim novcima bi se dalo sloziti na knap 2 riga sa 5-6 gtx 1060

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Mislio sam 2 riga ako bi bilo moguce znaci oko 30tak tisuca kn,ali sad vidim da su cijene kartica drasticno porasle ...
16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Em su porasle em ih nemoga

 

Rigovi se slazu prije nego krene ludilo

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Trenutno je situacija za kupnju najgora moguća po meni. Karticu koju sam prije 15 dana platio 2250, u 10 trg u hrv (prekjučer zvao) imaju samo u 1 i cijena je 3800 za RX570 (a ja imam 580).

Cijena ETH-a trenutno varira od 1000-1200 ali više ide dole od nove godine nego gore, a difficulty samo raste kao blesav.

 

Ukratko, komponente preskupe, profit pada. Ne želim nikoga uplašit ili odgovorit od toga, i dalje se može lijepo zaradit samo nije više 6mj ROI već 8-9 mj. (ako prodaš po sadašnjoj cijeni i ne ode sve dole).


Baci oko na njuškalo, vidi koliko komponente koštaju i računaj si 3k po kartici da platiš i to će biti ok cijena (rx580/570).

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Upravo sam pogledao njuskalo i shvatio da je tamo jos gora situacija,doslovno masovna preprodaja.Cini se da cu pricekati sa mining rigom jos neko vrijeme...Mozda pricekati do nove serije grafickih,skuplje jesu ali novije i jace.msi 1050ti da li se jos koristi ta,vidim da je oko 1300kn a na nekim stranicama pise daje 15h/mhasha.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2018 1:40 (Chosenone1).
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Misllim da se cijena grafiku u skoroj budocnosti nece mijenjati,ubiti cijena im nece padati,kripto ludilo se nastavlje,sad je prvi misec jos malo Ethere i Bitcoin lete opet gore a tim i ludilo za rudarenjem!Tako da prvo vrijeme nikad nece bit,odluci i kreni nemas nista od neckaNJA!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Bruno24 kaže...

Trenutno je situacija za kupnju najgora moguća po meni. Karticu koju sam prije 15 dana platio 2250, u 10 trg u hrv (prekjučer zvao) imaju samo u 1 i cijena je 3800 za RX570 (a ja imam 580).

 strašno ,eh kad se sjetim da je moja rx 480 koštala 1900kn  

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2018 22:27 (loky4i4).
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
loky4i4 kaže...

 strašno ,eh kad se sjetim da je moja rx 480 koštala 1900kn  

Doći će to na svoje vrlo brzo, ja samo čekam i ovi koji su nakupovali brdo toga

u želji za brzom zaradom budu bili više kao one gazele koje koje ni same ne znaju kuda bi 

kad lav krene na njih.

6 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Da li se isplati kupiti Antminer S9  koji ima 14 TH/s za 2400$.Za koliko bi se otplatio prema sadasnjem stanju bitcoina.Koliko bi kostalo da slozim svoj rig sa grafickim karticama za 14TH/s, tj je li isplativije slagati rig sa grafickim karticama ili kupiti ovaj gotovi uredaj.

 
0 3 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
dvobazni kaže...

Da li se isplati kupiti Antminer S9  koji ima 14 TH/s za 2400$.Za koliko bi se otplatio prema sadasnjem stanju bitcoina.Koliko bi kostalo da slozim svoj rig sa grafickim karticama za 14TH/s, tj je li isplativije slagati rig sa grafickim karticama ili kupiti ovaj gotovi uredaj.

 Pošto ne znaš da grafičke ne mogu rudariti BTC tj SHA-256, rađe nemoj ulaziti u to i bacati pare.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Od kad to da graficke ne mogu rudariti bitcoin . Kalkulatori kazu da bi sa ovih 14TH/s godisnje zaradivao oko 5300$ znaci brzo bi se isplatilo.Nekako mi je ovo prakticnije rjesenje nego rigovi.Da li je tko imao iskustva sa antminerom S9.

 
0 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
dvobazni kaže...

Od kad to da graficke ne mogu rudariti bitcoin . Kalkulatori kazu da bi sa ovih 14TH/s godisnje zaradivao oko 5300$ znaci brzo bi se isplatilo.Nekako mi je ovo prakticnije rjesenje nego rigovi.Da li je tko imao iskustva sa antminerom S9.

 ma lažu svi ovdje, ne žele da ti kupiš antminer pa da ne pokupiš svo vrhnje iz BTC poola... kupuj dok nije nestalo!!!

14 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
dvobazni kaže...

Od kad to da graficke ne mogu rudariti bitcoin . Kalkulatori kazu da bi sa ovih 14TH/s godisnje zaradivao oko 5300$ znaci brzo bi se isplatilo.Nekako mi je ovo prakticnije rjesenje nego rigovi.Da li je tko imao iskustva sa antminerom S9.

Zamisli da ih 100 kupis, ne bi vise nikad trebao radit u zivotu.. Kupuj to, posudjuj u kamatara, dizi kredit u svicarcima, samo se dokopaj sta vise S9-ki..

6 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Prcate vi malo mene,a :)  Ma nece nestat rade mali kinezi u tri smjene :)

Vidim da su svi poludili za tim miniranjem i da ne mozes naci vege 64,pa reko kad ne mozes pobjediti onda se pridruzi.

 

Sad za ozbiljno, da li se isplati kupiti S9 jedan ili vise komada.VIdim da ASIC-i imaju manju potrosnju i veci hashrate.Ali imaju i mane.Eh sad na cijoj su strani prednosti vs mane, GPU ili S9.

Kako carina gleda na S9 da li moze proci kao gift od 200$.

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
dvobazni kaže...

Prcate vi malo mene,a :)  Ma nece nestat rade mali kinezi u tri smjene :)

Vidim da su svi poludili za tim miniranjem i da ne mozes naci vege 64,pa reko kad ne mozes pobjediti onda se pridruzi.

 

Sad za ozbiljno, da li se isplati kupiti S9 jedan ili vise komada.VIdim da ASIC-i imaju manju potrosnju i veci hashrate.Ali imaju i mane.Eh sad na cijoj su strani prednosti vs mane, GPU ili S9.

Kako carina gleda na S9 da li moze proci kao gift od 200$.

 

 

ajde ovako, bolje odustani dok nije bilo ajme meni zli banksteri me uništili i sl. 

ili malo bolje se informiraj pa dođi ovamo po nove info.

Sve što si rekao je krivo, taj algortiam, ne majnaju grafičke kartice, nego samo te makine, neki krivi kalkulator ili si nešto krivo kucao jer nije toliki profit 100%... 

 

6 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pa ako nema neke zarade na rudarenju zasto onda svi hrle prema rudarenju.Graficki kartica nema ni za lijeka ,da bi kupio S9 moras se predbiljeziti unaprijed mjesec dva,rigovi samo sto se ne prodaju po trznicama,nvidija zavija da se nesto graficki udjeli  igracima...I niko  se od rudara ne zali da im ne ide, jer valjda bi prestali rudariti kada bi vidjeli da je to neisplativo.Dodem ovdje svi onako blijedo gledaju i vele da se moze zaraditi samo za kutiju cigareta godisnje.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
dvobazni kaže...

Dodem ovdje svi onako blijedo gledaju i vele da se moze zaraditi samo za kutiju cigareta godisnje.

 zavidni su i neće da zaradiš, klasični hrvatski jal + što više majnera manji profit za ostale

jedini pošteni ovdje ti je drug tile aka ansha, njega slušaj i nećeš pogriješiti

6 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Vidim ima ih na njuskalu po korektnim cijenama i nema potrebe za cekanjem,budem uzeo jedan za isprobat pa ako bude islo budem uzeo vise komada.Uz to su i prakticni sto se tice ispuha topline,moze se odma i kuca zagrijavati u ovim hladnim danima.Zivjeli vi meni 100 godina.Pozzz.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Zajebavam se, nemoj me shvacati ozbiljno jer to je rizik za koji ti bas nitko ne moze 100% reci da ce ti se isplatiti... mozda hoce, a mozda preksutra sve pukne i ostajes bez ulozenog
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Hebote kako me ova varijacija profita nervira,ja da sutra kupim jos jednu GTX 1060 mislim da bio opet difficulty porasta i opet bi zarađiva oko 20 kn!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ne znam šta se stalno ovdje ljudi čude što difficulty raste?! Pa difficulty je osnovna stvar kod računanja profita!

Ja kad sam krenuo u ove rudarske vode difficulty za eth je bio ispod 2000 Th/s (kraj 12 mj), sad je 3000! To je brutalan skok! I to će samo još više rasti dok se ne pređe na POS. A onda više nema rudarenja eth-a. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 11:11 (Switch).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

sto te zanima u vezi antminera s9?

lako se rastavlja,sve se moze promjeniti.sastoji se od 3 kartice ,2 ventilatora i ploce,sve u alu kucistu.zuje jako,ventilatori lako crkavaju(mislim da je oko 15 dolara novi).nikada neces dobiti 14th/s.uvijek ce biti malo ispod,max sto sam ja vidio 13.9,ali se krecu oko 13.6 ako ti sve tri kartice hashaju.Treba ti napajanje koje je jos nekih 150 dolara od 1500w i trose 1450w u max opterecenju

10 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Zadnjih par dana je bas pala zarada, kad je btc bio nekih 7k imao sam 30% vecu zaradu, sada je btc oko 11k imam 30% manju, to bi znacilo da kad bi btc pao nazad na 7k zarada bi bilo skoro duplo manja nego sada ili se varam?

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ja cu vjerovatno odustat od rudarenja,prevelika ulaganja za premalu zaradu,zarada iz dana u dan sve manja
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Nema tu kruva!

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...
Ja cu vjerovatno odustat od rudarenja,prevelika ulaganja za premalu zaradu,zarada iz dana u dan sve manja

možda nema smisla sad više ulagati, ali ako imaš grafu koja veći dio dana ne radi ništa, zašto je ne upregnuti i bar malo je otplatiti na taj način

meni je u mjesec i pol dana dana zarada došla na blizu soma kuna (sa 1070 i 1050ti, s tim da je prvih 15-ak dana rudarila samo 1070)

 

danas ću staviti 1050ti na njušku za 1.200 kuna i ako je prodam za toliko taman sam sveukupno zaradio blizu 2.000 kuna i to mi je više od 50% koliko sam platio 1070 prije mjesec i pol dana

znači upgrejd sa 1050ti na 1070 me košta manje od 2.000 kuna da ovog trena prestanem majnati, a obzirom da ću nastaviti do ljeta će taj upgrejd biti džabalesku

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
picajzla0707 kaže...
volegradele kaže...
Ja cu vjerovatno odustat od rudarenja,prevelika ulaganja za premalu zaradu,zarada iz dana u dan sve manja

možda nema smisla sad više ulagati, ali ako imaš grafu koja veći dio dana ne radi ništa, zašto je ne upregnuti i bar malo je otplatiti na taj način

meni je u mjesec i pol dana dana zarada došla na blizu soma kuna (sa 1070 i 1050ti, s tim da je prvih 15-ak dana rudarila samo 1070)

 

danas ću staviti 1050ti na njušku za 1.200 kuna i ako je prodam za toliko taman sam sveukupno zaradio blizu 2.000 kuna i to mi je više od 50% koliko sam platio 1070 prije mjesec i pol dana

znači upgrejd sa 1050ti na 1070 me košta manje od 2.000 kuna da ovog trena prestanem majnati, a obzirom da ću nastaviti do ljeta će taj upgrejd biti džabalesku

Ja sam sa dvije 1060ke na cca 520 kn mjesecne zarade i na to jos ide struja barem 15%,evo danas cili dan ne prelazi 18 kn ili 0,00027 btc,za razliku od proslog tjedna kad je islo 0,00040-0,00050,znaci da kupim jos 4 1060ke zarađivao bih oko 1500 kn mjesecno minus struja,znaci oko 1200 kn,ulaganje se penje na 15K kn,isplativost trenutna tek za 11 mjeseci,s tim da ce difficulty rast iz dana u dan,tako da mogao bih se okrenu u trejdanje ili ulaganje u ICO projekte!

 

Izgleda da se rudarenje Ethera sa AMD kartama vise isplati!

AUDIOFIL
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jel bi se isplatilo rudarit sa r9 280x buduci da ne placam struju? Nemam blage veze o rudarenju i kako se radi, ali ako bi se u 5mj dalo zaradit bar nesta dok se komp ne koristi bilo bi super.
10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
JohnnyBlaze kaže...
Jel bi se isplatilo rudarit sa r9 280x buduci da ne placam struju? Nemam blage veze o rudarenju i kako se radi, ali ako bi se u 5mj dalo zaradit bar nesta dok se komp ne koristi bilo bi super.

 Ako ne plaćaš struju Imao bi oko 250kn mjesecno, ako btc poraste do kraja godine mozda poduplas sve zarađeno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice