Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 725.233
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Mislim da sam postavio sasvim normalno pitanje, ne znam čemu ovakav odgovor,al ajd nevažno.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 21:46 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Sve ovisi koliko si ozbiljan s time, vidim da vecina novih minera gasi rigove, prodaje grafe, babu, oca cim profitability padne. Ako se nosis tom idejom onda se ne isplati "zezat"

Ako planiraš duže drzat, po meni je uvijek dobro za uc, naravno samo ako si ozbiljan oko tog, sve ostalo moze bit razocarenje.

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Mozda ti mogu neke graficke dobaviti 3070 i 3080 po dobrim cijenama!
Za sada iducu isporuku ocekujem u roku 20 dana!
be Cool
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Horned Reaer kaže...
Mozda ti mogu neke graficke dobaviti 3070 i 3080 po dobrim cijenama!
Za sada iducu isporuku ocekujem u roku 20 dana!

 Čistio inofrmativno, po kojoj cijeni idu 3080?

 

Imam i ja svog dobavljača, pa reko da usporedim 

 

edit: može i u privatnoj poruci..

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 22:11 (rooswelt1991).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
error_666 kaže...
Mislim da sam postavio sasvim normalno pitanje, ne znam čemu ovakav odgovor,al ajd nevažno.

 Pa eto, počeo si sa podpitanjem zezati. Da ne laprdam. Recimo ja sam počeo s rudarenjem kad sam shvatio da ću moći staviti oko soma u džep na kraju svakog mjeseca. Isto bih napravio da je u pitanju i pola iznosa jer mi grafa služi ničemu. Nisam igrao ništa na kompu od studenog. Zezanje ti traje svega 10min.dok sve instaliraš. Možda 10ak minuta dnevno da provjeriš krivulju i temperature. Jel sam rasturio u odgovoru? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 22:14 (Sideswipe).
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Nisam imao namjeru da zezam, dobro, jesam malo nespretno postavio pitanje :)
Rasturio si u odgovoru, upravo to mi je i trebalo 👍
Baš kao i ti, ne igram puno i komp većinu dana ne služi ničemu tako da sam odlučio upregnuti malo ovu svoju 1070 pa nek štogod kapne sa strane :) . Već sam pokrenuo preko nicehasha, zasada mi je profil koji su mi oni ponudili preko "konzole" ( gpu 0, mem +450, power 77 %).Daje oko 26 MH. Još istražujem, vj može i bolje
3 godine
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Upravo to, nemam ih nigdje za kupiti. Cak sam i spreman platiti nekome ko zna gdje kupiti 5%... Nije uopce problem. Gdje mi je pamet bila prije, da sam uzeo 50 komada GTX1060, otplatio bi ih vec odavno :)
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
15 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

2017 godine sam uložio malo preko 18 000 Kn u rig (6xRX 580) i počeo rudariti Ether. Rudario sam nekih 18 mjeseci, izrudario oko 6,5 Ether.

Prodao sam kartice nakon toga za oko 4800 Kn.

Dugo vremena sam bio u pušioni s rudarenjem, bolje bi bilo da sam izravno kupio Ether.

Troškovima treba još dodati cijenu struje i cijenu pokućnog interneta jer na lokaciji rudarenja nisam imao internet. 

Rudario sam oko 0,1 Ether tjedno što je iznosilo između 11 i 45 dolara tjedno, ovisno o vrijednosti Ethera u tom trenutku.

Količina izrudarenog je varirala, kada je cijena Ethera bila visoka, manje se izrudarilo jer se puno ljudi uključivalo, kada je cijena Ethera pala, osjetilo se da rig više izrudari.

Nakon nekog vremena je bilo potpuno neisplativo rudariti jer je cijena Ethera strašno pala ali sam nastavio još neko vrijeme nadajući se da će se cijena u budućnosti oporaviti.

Onda sam prodao kartice kada sam procijenio da je vrijeme za njihovu prodaju jer će inače postati nezanimljive kupcima.

 

6,5x 1472 dolara (trenutna cijena) je oko 60 000 kn + 4800 od prodaje kartica.

Oduzmeš početnih 18 000, dodaš struje za tisuću ili više kuna mjesečno, dodaš 150 Kn mjesečno za internet.

Zaradio sam ali nisu novci za obogatiti se. Neki dan sam umjesto da kupujem novi rig, jednostavno kupio još Ethera pa štedim živce i vrijeme. Ostaviti ću sve djeci pa možda oni budu bogati kad odrastu.

 

edit:

Zaboravio sam dodati da je rig zagrijavao jednosoban stan od 25 kvadrata, bio je jedini izvor topline. Ali zato je po ljeti bilo luđački vruće.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 16:26 (gardist).
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
gardist kaže...

2017 godine sam uložio malo preko 18 000 Kn u rig (6xRX 580) i počeo rudariti Ether. Rudario sam nekih 18 mjeseci, izrudario oko 6,5 Ether.

Prodao sam kartice nakon toga za oko 4800 Kn.

Dugo vremena sam bio u pušioni s rudarenjem, bolje bi bilo da sam izravno kupio Ether.

Troškovima treba još dodati cijenu struje i cijenu pokućnog interneta jer na lokaciji rudarenja nisam imao internet. 

Rudario sam oko 0,1 Ether tjedno što je iznosilo između 11 i 45 dolara tjedno, ovisno o vrijednosti Ethera u tom trenutku.

Količina izrudarenog je varirala, kada je cijena Ethera bila visoka, manje se izrudarilo jer se puno ljudi uključivalo, kada je cijena Ethera pala, osjetilo se da rig više izrudari.

Nakon nekog vremena je bilo potpuno neisplativo rudariti jer je cijena Ethera strašno pala ali sam nastavio još neko vrijeme nadajući se da će se cijena u budućnosti oporaviti.

Onda sam prodao kartice kada sam procijenio da je vrijeme za njihovu prodaju jer će inače postati nezanimljive kupcima.

 

6,5x 1472 dolara (trenutna cijena) je oko 60 000 kn + 4800 od prodaje kartica.

Oduzmeš početnih 18 000, dodaš struje za tisuću ili više kuna mjesečno, dodaš 150 Kn mjesečno za internet.

Zaradio sam ali nisu novci za obogatiti se. Neki dan sam umjesto da kupujem novi rig, jednostavno kupio još Ethera pa štedim živce i vrijeme. Ostaviti ću sve djeci pa možda oni budu bogati kad odrastu.

 

 Mining u EU nije toliko isplativ kao u americi, bas zbog troskova struje. Puno vise se zaradi kupo-prodajom tokena. A iskreno ethereum ima lijepe programe i sve 5, ali devosi su trenutno na prekovremenima i vikendima kako bi omogucili eip-1559 i eth 2.0.

Evo primjer cyberpunka sto se dogodi kada pocnes vikati i zuriti developere jadne.

 

Crypto.com nudi stacking- imaju i do 6.5% p.a sto isplacuju na tjednoj razini ako drzis token jedno 3 miseca. To je najbolji nacin zarade na tokenima po mojem misljenu- "passive incoming" nijedna banka ti to danas nece dati u stednji, jos imas CRO token od njih- kada skupis 5000 tokena daju ti i metalnu visu crypto karticu i jos vise beneficija pri stackingu- sve do 8 ili 10% p.a.

 

Najbolje je isto kako ste vi rekli: sve cu dici ostaviti. Morate shvatiti da su crypto valute jos daleko od onoga sto ce biti- pogotovo BTC, djeca ce profitirati najvise za jedno 10-20-tak godina.

 

AKo vam smijem dati preporuku: Pokusajte kupovati kada je trziste u padu kao sada npr, onda kada skoci promjenite ETH recimo u neki stable coin kao USDcoin i onda cekate opet da trziste padne, pa od tog USDcoina konvertirate samo nazad u sto vam se trenutno cini kao isplativa kupnja. To radite sa svim tokenima osim BTC- njega se treba stalno k’o zlato samo cuvati i kupiti.

 

XLM stellar je isto zanimljivi coin- trenutno su u dogovorima sa ukrajisnkom nacionalnom bankom da izdaju njihovu cryptovalutu na trziste, CARDANO(ada) isto se treba sada kupovati, hrpa altcoina cekaju samo BITCOIN-ov zadnji BUM ove godine koji se ocekuje oko 60-70k eura.

 

 

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Mislim da 90% nas koji nesto malo rudarimo to radimo da bi godisnje zaradili kojih 1000-1500e nakon struje i svega jer imamo graficke kartice koje smo kupili za igranje pa nam je ovo samo usput. Drugo su ovi sto imaju mining farme gdje su ulozili par tisuca eura i usli u neki rizik iako nakon godinu ili dvije sto izrudare s tim grafama uvijek mogu prodat za bar 50% sto su kupili i nema tu nekog minusa. Nece se ni obogatit, ali cisto da ima neki prihod sa strane.

11 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ja u 19 dana rudarenja sa rx 580 8 gb nekakvih 150kn zaradio, s tim da komp radi samo tijekom noci i mozda tijekom dana 4 sata... Radije cu ih kupit za vrijednost 100€ i cekat i usput ovak pustit tijekom noci da rudari a kupovanje GPU-a sad kad je nastasica jednostavno nema smisla, i zao mi ljudi koji stvarno zele graficke samo za igranje da kupe djeci ili sta vec jer nemaju izbora sad i moraju platit mnogo vecu cijenu nego sto bi bila u normanlin okolnostima

Electronic Dance Music ♥
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

 Da li mi netko moze objasniti zasto 6 3080 kosta 135000 kuna? Pa koji retard bi to kupio?

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
markec997 kaže...

 Da li mi netko moze objasniti zasto 6 3080 kosta 135000 kuna? Pa koji retard bi to kupio?

 Bas gledam za ETH dobije po danasnjoj cijeni 16 000$ godišnje, dakle još nije investicija vracena. S tim da cijenu struje ne racunas.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Bila je prije par dana vijest da će u dijelu Kine (Nei Mongol) zabraniti crypto-mining, možda se kasnije proširi i na druge regije. Možda bar privremeno padne mining difficulty, a ako Kinezi prestanu majnat moglo bi biti i kartica na tržištu. Navodno je u toj regiji oko 8%, a u cijeloj Kini oko 65% svjetskih mining kapaciteta. Još prije nekoliko godina sam čuo da na dosta mjesta u Kini ti majneri struju koriste besplatno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

EIP 1559 ide u srpnju

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
jozef kaže...

Bila je prije par dana vijest da će u dijelu Kine (Nei Mongol) zabraniti crypto-mining, možda se kasnije proširi i na druge regije. Možda bar privremeno padne mining difficulty, a ako Kinezi prestanu majnat moglo bi biti i kartica na tržištu. Navodno je u toj regiji oko 8%, a u cijeloj Kini oko 65% svjetskih mining kapaciteta. Još prije nekoliko godina sam čuo da na dosta mjesta u Kini ti majneri struju koriste besplatno.

 

zašto bi se zabranilo, odnosno tko bi zabranio, Kina? Ne kužim zašto bi svojim ljudima ukinuli zaradu love

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

EIP 1559 ide u srpnju

 To je šta točno??

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Super ukratko, manje para ce ic minerima.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cansee kaže...

zašto bi se zabranilo, odnosno tko bi zabranio, Kina? Ne kužim zašto bi svojim ljudima ukinuli zaradu love

Ne dolazi im struja iz zraka. 

 

President Xi Jinping said last year that the country is targeting peak carbon dioxide emissions by 2030 and carbon neutrality by the year 2060.

 

Ogromna potrošnja struje = ogromno zagađenje, Kina i dalje ima oko 50% termoelektrana na ugljen.

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

Super ukratko, manje para ce ic minerima.

 Ne nužno, već se pokušavaju naći načini da se to zaobiđe.

Uostalom Kina je baš ozbiljna s ovim gasnjem masivnog rudarenja, tako da, manje miner, opet bi trebalo doći na isto, ili nešto malo manje.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
online
Rudarenje - može li biti isplativo

Pozdrav.

 

Škicajući teme o kripto valutama, naletio sam na LBRY.TV - imaju svoju valutu LBRY coin.

Sam LBRY.TV ( lbry.tv ali pišem velikim slovima da se fino vidi ) nastoji biti pandan Youtube-u...

 

E sad, od sredine siječnja sam njihov član i do jučer im je dnevni volumen trgovanja bio nešto preko 6 milijuna $, jučer je bio nešto preko 7 a danas je preko 41 milijun $... Jel to predznak nečega? Malo je i taj LBR porastao sa 0,13-0,15 $ na današnjih 0,17 $... Ono, do danas je bio oko 0,14 $ mjesec i pol dana...

 

EDIT: https://coinmarketcap.com/currencies/library-credit/

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 22:44 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

Super ukratko, manje para ce ic minerima.

 Onda nema smisla kupovat novu grafičku samo za to.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Jel ima tko zainteresiran za kupnju Asic minera?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
rooswelt1991 kaže...

Jel ima tko zainteresiran za kupnju Asic minera?

 Za ethereum, bas apsolutno nikakvog smisla. Nakon proof of worka sto snjime? Nisam neki asic ekspert ali mislim da asic rudari samo specificni algoritam za koji je namjenjen.

3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
x18x05x kaže...
R4zOR229 kaže...

Super ukratko, manje para ce ic minerima.

 Onda nema smisla kupovat novu grafičku samo za to.

 Kako ne? Sto ce ga teze biti rudariti kako se priblizavamo proof of stake-u, trebat ce ti vise MH/S-a kako bi bio u profitu. A grafulje se uvijek daju kasnije preprodati ili rudariti nekaj drugo.

Ethereum je sada di je radi rudara, nakon njega bit ce neki drugi coin , samo ce trebati vremena.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2021 12:47 (Ivan Majstorovic).
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

26€ ovaj tjedan. Tj od subote u 13 do ove subote u 13. Sve ukupno u 2 tjedna 56€.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
x18x05x kaže...

26€ ovaj tjedan. Tj od subote u 13 do ove subote u 13. Sve ukupno u 2 tjedna 56€.

 

meni 58 eura u 2 tjedna, skoro identično. nit orali nit kopali. bolje da je više, ali ovo nije za bacit

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cansee kaže...
x18x05x kaže...

26€ ovaj tjedan. Tj od subote u 13 do ove subote u 13. Sve ukupno u 2 tjedna 56€.

 

meni 58 eura u 2 tjedna, skoro identično. nit orali nit kopali. bolje da je više, ali ovo nije za bacit

 Da bude 100€ mjesečno, super stvar.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Je li vama opada dnevni prosjek zarade??

Ja sam na ethermine pool-u i trenutno sam na 0.00425 Eth dnevno. Fin pad sa nekih 0.00550 do 0.00600 dnevno. 
Ocigledno se broj ljudi koji majnaju povecao pa samim time i sam difficulty, a moguce i broj transakcija da se manjio. 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice