Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 725.356
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
rooswelt1991 kaže...

 Moraš imati spojen rig da rudari, i onda upisati gwei i minimum isplatu, te IP adresu na koju je rig spojen.

 

 

Tu možeš pratiti gwei, koji ti je zapravo fee koliko ćeš platiti za isplatu, što veći gwei staviš, veći ćeš ti biti fee za isplatu.

https://etherscan.io/gastracker

 

 

 Znači mogu staviti minimalnih 10 gweia? Ne kužim zašto bi itko stavljao više od toga

16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Volume kaže...
rooswelt1991 kaže...

 Moraš imati spojen rig da rudari, i onda upisati gwei i minimum isplatu, te IP adresu na koju je rig spojen.

 

 

Tu možeš pratiti gwei, koji ti je zapravo fee koliko ćeš platiti za isplatu, što veći gwei staviš, veći ćeš ti biti fee za isplatu.

https://etherscan.io/gastracker

 

 

 Znači mogu staviti minimalnih 10 gweia? Ne kužim zašto bi itko stavljao više od toga

 

Pa da ne čeka tjedan-dva da dobije svoje novce, nego prije

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.11.2021 18:34 (segregator).
13 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Volume kaže...

 Znači mogu staviti minimalnih 10 gweia? Ne kužim zašto bi itko stavljao više od toga

 Šta ako cijena nikad ne padne ispod 10 gweia?

Say hello to my little friend
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Koji je onda minimum da bi dobija novce u dan dva
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Volume kaže..

 

 Znači mogu staviti minimalnih 10 gweia? Ne kužim zašto bi itko stavljao više od toga

 Zato što ne pamtim kad je zadnji put bio takav gwei.

On obično šeta između 50 i 150gwei.

 

Isplaćen si kad gwei dođe na tu razinu, ako ne dođe taj novac ostaje na poolu...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Aha thx na pojašnjenjima
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Zato sto mi se cini da je ovaj bull market na izdisaju, mozda do 4 mjeseca max(ovo je naravno sam moje osobno misljenje). Drugo po svemu sudeci na ljeto ide diffuclty bomb, mozda bude jos nekog odgadanje doduse. Na kraju pogledaj hashrate mreze od ljeta do sad, to nema sanse da su graficke znaci da na mrezi postoji ogroman broj ASICa a oni su puno profabilniji od grafickih(ASIC moze zaradivat kad je GPU neprofitabilan). Eto to je moje misljenje tak da je sigurno nebi kupovo, ti radi kaj oces. Naravno ak nades kartice ze normalnu cijenu blizu MSRPa kupi, cak i da sve odma padne dobit ces barem tolko opet za njih a sve ostalo je profit. Ali u ovom trenutku kupovati kartice za ove cifre nikak nije pametno po meni.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Volume kaže...
Koji je onda minimum da bi dobija novce u dan dva

Ma kakvih dan dva, platiš par dolara i dobiješ kripto u svoj wallet za koju minutu.

 

Iz Ledgera do kriptomjenjačnice nekidan prebacio 4ETH platio ravno 13$, stiglo za manje od 5min., tamo prebaciš u FIAT i povućeš na karticu, platiš 1% fee i novac je na kartici kroz 2-3 minute. Sve skupa od pool-a do tvoje kartice manje od 10min.

7 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Konzum prima crypto (barem sa stajališta kupca) . The future is now.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2021 16:09 (It'sMe932).
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pozdrav, nov sam u rudarenju, zanima me može li mi tko potvrdit dosada istražene informacije i uz to dodati kakve prijedloge iz vlastitog iskustva. U planu je slaganje riga sa 3 rtx 3080, ukupna planirana cijena riga je cca 4000€. Prema kalkulacijama očekujem isplativost investicije u roku od 10-12 mjeseci (uzeo sam u obzir trenutnu vrijednost BTC-a). Vjerujem da sam u kalkulaciji zanemario dosta faktora koji utjecu na isplativost (uzmimo trenutnu cijenu BTC kao konstantu oko koje mogu radit računicu), baš iz tog razloga postavljam ovo pitanje pa uzmite u obzir površnost i ne znanje, svaki prijedlog i kritika je dobrodošla

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Yblay kaže...

Pozdrav, nov sam u rudarenju, zanima me može li mi tko potvrdit dosada istražene informacije i uz to dodati kakve prijedloge iz vlastitog iskustva. U planu je slaganje riga sa 3 rtx 3080, ukupna planirana cijena riga je cca 4000€. Prema kalkulacijama očekujem isplativost investicije u roku od 10-12 mjeseci (uzeo sam u obzir trenutnu vrijednost BTC-a). Vjerujem da sam u kalkulaciji zanemario dosta faktora koji utjecu na isplativost (uzmimo trenutnu cijenu BTC kao konstantu oko koje mogu radit računicu), baš iz tog razloga postavljam ovo pitanje pa uzmite u obzir površnost i ne znanje, svaki prijedlog i kritika je dobrodošla

 Jako rizično, sve upućuje na to da nas čeka korekcija tijekom 2022.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

dijelim to misljenje, ali rudarim priblizno istu kolicinu neovisno o cijeni valute, a ako se u buducnosti ocekuje daljnji rast pa se izrudareno proda u tim boljim vremenima racunica i dalje stoji ili sam nesto krivo shvatio?

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Nema logike, vec sam nekom prije par stranica piso. Sad preplacujes opremu, POS si skroz zanemaril? Istina da ovi bas ne postuju rokove al ti mrtvo hladno ko da ga ni nema. Hashrate mreze uzasno brzo raste sto znaci da ASIC mineri konstantno dolaze. I da mozes ti majnat kad tehnicki nije isplativo pa prodat poslje kad se digne cijena(ako se digne) al onda ti je bolje odma kupit ETH jel vise dobis.

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

Nema logike, vec sam nekom prije par stranica piso. Sad preplacujes opremu, POS si skroz zanemaril? Istina da ovi bas ne postuju rokove al ti mrtvo hladno ko da ga ni nema. Hashrate mreze uzasno brzo raste sto znaci da ASIC mineri konstantno dolaze. I da mozes ti majnat kad tehnicki nije isplativo pa prodat poslje kad se digne cijena(ako se digne) al onda ti je bolje odma kupit ETH jel vise dobis.

 Ne nužno. Ako gledaš otplatu opreme samo ako ej sad kupiš i totalno isplatiš, onda je riskantno.

Ali ako gledaš s druge strane, da vratiš samo razliku između koliko si platio grafe, i koliko recimo za te grafe možeš dobiti nakon pola godine, onda si jako u plusu.

Nebi rekao da je ulaganje čisto u eth sigurno, ako eth gadno padne, nemaš ništa, ovako ćeš i dalje imati opremu...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Izgleda sam zakasnio. Imam neku količinu novca, ideja je bila jedan dio ulozit u potencijalnom bear marketu, a ostatak u rig koji bi trebao služit da oponaša dollar cost averaging na malo u*eban način kroz duži period jer mi je imalo vise smisla uložit u rig koji će trajat 3 godine i prikupit više nego da istim novcem sam radim DCA. Hvala na savjetu svakako.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
rooswelt1991 kaže...
R4zOR229 kaže...

Nema logike, vec sam nekom prije par stranica piso. Sad preplacujes opremu, POS si skroz zanemaril? Istina da ovi bas ne postuju rokove al ti mrtvo hladno ko da ga ni nema. Hashrate mreze uzasno brzo raste sto znaci da ASIC mineri konstantno dolaze. I da mozes ti majnat kad tehnicki nije isplativo pa prodat poslje kad se digne cijena(ako se digne) al onda ti je bolje odma kupit ETH jel vise dobis.

 Ne nužno. Ako gledaš otplatu opreme samo ako ej sad kupiš i totalno isplatiš, onda je riskantno.

Ali ako gledaš s druge strane, da vratiš samo razliku između koliko si platio grafe, i koliko recimo za te grafe možeš dobiti nakon pola godine, onda si jako u plusu.

Nebi rekao da je ulaganje čisto u eth sigurno, ako eth gadno padne, nemaš ništa, ovako ćeš i dalje imati opremu...

Složio bi se s ovim.

Rizik je ipak manji ako kupiš opremu koju uvijek možeš prodati. Po meni je dovoljno pokriti 5-6 mjeseci rudarenja i već si u plusu, jer ako tada i ode sve na $0 i cijena kartica padne 50% ti opet svoje možeš prodati za -60% i biti na nuli. Ovo je gruba računica iz glave koju naravno treba provjeriti, ali mislim da je tu negdje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Yblay kaže...

Izgleda sam zakasnio. Imam neku količinu novca, ideja je bila jedan dio ulozit u potencijalnom bear marketu, a ostatak u rig koji bi trebao služit da oponaša dollar cost averaging na malo u*eban način kroz duži period jer mi je imalo vise smisla uložit u rig koji će trajat 3 godine i prikupit više nego da istim novcem sam radim DCA. Hvala na savjetu svakako.

 Ako već imaš novce za investirati sad ti je idealno za početi ulagati u dionice, upravo danas je krenuo oporavak nakon ozbiljnijeg pada i može se kupiti dionica po dobrim cijenama. Imaš ih od sigurnijih do rizičnijih, a s obzirom da razmatraš kripto onda ti ne bi trebao biti problem i malo rizičniji portfelj. Recimo Alibaba se prije 2-3 dana mogla kupiti po $110 što je luda cijena za tu dionicu. Ili Baidu, Douyu, NIO. Zatim Roku, PayPal, Zynga... Asana, DocuSign... sve po dobroj cijeni.

 

Od kripta evo danas Tezos +30% na vijest da će ih UbiSoft koristiti za svoje NFTove.

https://cointelegraph.com/news/3-reasons-why-tezos-xtz-price-broke-its-downtrend-with-a-50-rally

 

MATIC je isto u dobrom runu.

 

Svi su se prije par dana mogli kupiti za finu cijenu, samo treba pratiti i loviti veće padove koje imamo u prosjeku barem 3-4 puta godišnje.

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ovo vase bi stajalo pod uvijetom da sad cijene opreme nisu napuhane. Sad se vrlo lako moze desit ovo kaj vi velite otplati dio opreme al kad ce tu opremu prodavat i padnu cijene. Jel kolko se meni cini neki limit smo dosegli i cisto sumnjam da ce cijena opreme vise ici gore, moze samo padati.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Mislim da se ozbiljnij pad na dionicama tek očekuje, tako da bih se rade drzao po strani, a i ne znam previse pa nebi htio pametovat.
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

Ovo vase bi stajalo pod uvijetom da sad cijene opreme nisu napuhane. Sad se vrlo lako moze desit ovo kaj vi velite otplati dio opreme al kad ce tu opremu prodavat i padnu cijene. Jel kolko se meni cini neki limit smo dosegli i cisto sumnjam da ce cijena opreme vise ici gore, moze samo padati.

 Ne bih se složio, doslovno svi govore da će ova nestašica potrajati još barem godinu dana.

Pa nisu u nvidia i amdu glupi, pa da zasite tržište za jeftinim grafa. Zašto prodati 1000 grafa za 300usd, kad možeš prodati 300 za 1000usd 

 

 

Da se razumijemo, ne kažem da je investiranje u rudarenje sad "must do", ali je u svakom slučaju sigurnije od investicije u eth direktno. Samo treba znati što radiš i šta kupuješ 

Uz to kad "stvaraš coine", ona ih lagano i trade-aš. Večina ljudi s kojima se čujem je prošli tjedan kupila shibu dan prije je trebala izaći na Kraken i Newegg, i prodala 3 dana kasnije. Zarada preko 50%...

 

A ako već ulažeš u coine, nemoj sve u eth. Ja da ulažem bi 40% stavio u btc, 30% eth, i ostala sredstva prebacivao po tokenima kako vjetar puše 

 

btw, da napomenem: "not financial advice", da me netko nebi poslije lovio s vilama 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Yblay kaže...
Mislim da se ozbiljnij pad na dionicama tek očekuje, tako da bih se rade drzao po strani, a i ne znam previse pa nebi htio pametovat.

Padova je uvijek bilo i biti će to i jesu prilike za investiranje.

Najavljuju se padovi već dugo, ali ako pogledamo sada imamo dionice koje su od početka godine izgubile i do 50% vrijednosti, djeluje kao dobar pad.

 

od početka godine

Roku -58%

Twitter -48%

Zoom -60%

Alibaba - 50%

...

 

Godinama slušam te priče i očekivanja o nekakvom slomu i dok slušam svoj sam kapital višestruko povećao, tako da sad i dođe nekakav slom znam što treba raditi.

Imali smo ga u ožujku prošle godine, pogledaj po kojim cijenama se moglo kupovati dionice i koliko im je trebalo vremena za oporavak, kroz mjesec-dva su bile na starim vrijednostima.

Tada se jedan Apple mogao kupiti po $57, a danas je na $171.

 

Čak i ako se ne razumiješ i ne želiš se uopće zamarati i trošiti vrijeme na dionice danas imaš online trading platforme koje imaju opciju "praćenja/kopiranja" profesionalnih investitora i trejdera pa pustiš da oni zarađuju novac za tebe. 

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ako se ulozi u opremu onda mjesecno ima siguran income bar 6 mjeseci sa eth. Ukoliko nakon tih 6mj eth ode na POS on ce i dalje moci rudarit neki drugi coin i imat ce taj eth za trejdanje ili holdanje, ovisno sta s njim zeli. U raznim grupama i dalje citam da ljudi kupuju grafe, ali da je neki max 20$ do mhs. Sve ovisi koliko se placa struja da se moze mjesecno dobit okviran izracun po trenutnim cijenama ETH. Puno je varijabli, ali mislim da se i dalje isplati rudarit pa cak i ako se sad tek ulazi u to.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 14:02 (JohnnyBlaze).
12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

The Arrow Glacier update will push back the triggering of the difficulty bomb until next June, by which time developers hope to have completed the shift to POS.

 

https://fortune.com/2021/12/08/ethereum-arrow-glacier-update-difficulty-bomb-crypto-mining-proof-of-stake-eth2/

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ekipa kakva su misljenja ycash ?

 

Isao cisto iz dosade vidjet sto se moze od drugih coina kopat s Fury .

Blago iznenaden ostao potrosnjom struje, biosi za RVN su na karticama.

Ovo mi djeluje kao super opcija za majnat ako sve ode u papar  :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Bome nikad manja isplativost..😔
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...
Bome nikad manja isplativost..😔

 

Glupost...kolika je bila isplativost kad je ETH bio pao na $100?

15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

I dalje je solidna isplativost u ethu, ne moraš ga odmah isplatiti...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Naravno da ga ne vadim..ali kopam ga nikad manje..bez obzira na cijenu koja btw uopce nije mala
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...
Naravno da ga ne vadim..ali kopam ga nikad manje..bez obzira na cijenu koja btw uopce nije mala

 

Pa baš zbog cijene ga i kopaš manje...mineri obično odmah prodaju, barem za platiti struju, i zato

im je bitna samo cijena u dolarima i ROI baziran na toj dolarskoj cijeni
(govorim naravno o minerima sa stotinama i tisućama kartica, sitni kućni mineri mogu priuštiti 

i da im mama i tata plaćaju struju  )

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.12.2021 16:02 (segregator).
2 godine
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pozdrav iman jedno pitanje.Naime da li se porez na kriptovalute u hrvatskoj jedino placa ako se kriptovaluta pretvori u fiat novac.Dali ima jos primjena poreza u hr.

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice