Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl. izdvojena tema

poruka: 714
|
čitano: 240.406
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Da li je napajanje od 850W dovoljjno za 2x rtx3080 i 1x rx580?
Namjeravam uzeti Fortron Hydro G PRO 850W,80+ GOLD ili Corsair HX850, 850W, 80+ Platinum ili neko treće prema preporukama..
Vidim na internetu da nije preporučljivo spajati risere na sata konektor, pa me zanima kako da spojim jer mi 2 risera imaju sata konektore (da li kupiti druge risere koji imaju 6 pin ili molex ili preko adaptera sa molex na sata ili na neki četvrti, peti način (vidim da napajanja imaju i 4+4 konektore, pa dal se može preko njih)?
thx..

 

Uviijek će biti budala i rata...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.7.2021 5:25 (KR-DI).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

850w ti bude jako knap i mozda budeš imao problema sa nestabilnošću. 

Uzmi 1kw ili kombiniraj još jedno slabije napajanje uz ovo 850w, s njim spoji maticnu i ostalo oko nje i ovu rx.

Barem bi ja tako napravio. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
KR-DI kaže...
Da li je napajanje od 850W dovoljjno za 2x rtx3080 i 1x rx580?
Namjeravam uzeti Fortron Hydro G PRO 850W,80+ GOLD ili Corsair HX850, 850W, 80+ Platinum ili neko treće prema preporukama..
Vidim na internetu da nije preporučljivo spajati risere na sata konektor, pa me zanima kako da spojim jer mi 2 risera imaju sata konektore (da li kupiti druge risere koji imaju 6 pin ili molex ili preko adaptera sa molex na sata ili na neki četvrti, peti način (vidim da napajanja imaju i 4+4 konektore, pa dal se može preko njih)?
thx..

 

RTX 3080 koliko vidim troši oko 230-240W, to je 480W, a RX580 oko 85W, znači ukupno 565W. Ostatak računala diskovi, CPU će uzeti 50-60W, pod uvjetom da ti je to samo komp za majnanje. Mislim da ti je 850W dovoljno, ali to je samo moje mišljenje. naravno sa 1kW si mirniji, ali ne bi trebalo biti problema sa 850W. Ako planiraš dodavati još kartica onda je svakako bolje odmah uzeti i jače napajanje.

 

Ja na tom napajanju imam 6 x GTX 1660s, svaka troši oko 80-85W, ukupno oko 500-510W i sve radi bez problema.

 

Ovo za risere, meni su na tom slabijem rigu spojeni na SATA konektore, a kartice na 6 i 8 pin iz napajanja, nema pregrijavanja, radio sam i mjerenja i sve radi kako treba, e sad to je sa GTX 1660s, ne znam kako je sa RTX 3080 to je ipak dosta jača kartica. Kod mene riseri imaju hrpu konektora pa mogu birati, ali napajanje nema toliko izlaza na 6 ili 8 pinova. Uz to se uz napajanje dobije minimalno kabela, a dodatne pronaći je živa muka.

 

Koliko sam ja shvatio, naučio, napon stiže preko konektora na kartici 6-8 pin, a preko risera vuće minimalni napon. Naravno ako nešto poludi može se desiti da povuče preko risera i do 75W pa si onda u problemu jer je SATA max 55W i to ako su ok kabeli.

 

Znači ako možeš uvijek idi preko 4-6-8 pin kabela, SATA neka ti je zadnja opcija i to ako si siguran da neće biti preopterećenja i pregrijavanja.

 

Evo i nekakvi maksimumi po kabelu:

- SATA na PCIe za grafičku 55W

- 6pin 75W

- 8pin 150W (s tim da kvalitetniji mogu izdržati i do 190W)

- Molex ovisi o kvaliteti kabela, ali ide od 55W pa na više, ne vjerujem da ide preko 100W

 

Iz ovoga se vidi da je SATA najgora opcija koju treba izbjegavati, zatim molex, pa 6pin i na kraju 8pin koji preko splitera sam može napajati riser i karticu.

15 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
x18x05x kaže...
R3nchi kaže...

Zna li netko koliko mjesecno internet pprometa trosi mining?

Pcu odnjet rig u vikendicu i stavit na mb hot spot..

 Oko 100 mb dnevno..

 Ni blizu, malo vise od tog ali mjesecno.

14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
R4zOR229 kaže...
x18x05x kaže...
R3nchi kaže...

Zna li netko koliko mjesecno internet pprometa trosi mining?

Pcu odnjet rig u vikendicu i stavit na mb hot spot..

 Oko 100 mb dnevno..

 Ni blizu, malo vise od tog ali mjesecno.

 Onda još bolje. Ovo je računato tako da pc dnevno potroši toliko. Svako malo neki servis se spoji na net.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
mzopg kaže...
KR-DI kaže...
Da li je napajanje od 850W dovoljjno za 2x rtx3080 i 1x rx580?
Namjeravam uzeti Fortron Hydro G PRO 850W,80+ GOLD ili Corsair HX850, 850W, 80+ Platinum ili neko treće prema preporukama..
Vidim na internetu da nije preporučljivo spajati risere na sata konektor, pa me zanima kako da spojim jer mi 2 risera imaju sata konektore (da li kupiti druge risere koji imaju 6 pin ili molex ili preko adaptera sa molex na sata ili na neki četvrti, peti način (vidim da napajanja imaju i 4+4 konektore, pa dal se može preko njih)?
thx..

 

RTX 3080 koliko vidim troši oko 230-240W, to je 480W, a RX580 oko 85W, znači ukupno 565W. Ostatak računala diskovi, CPU će uzeti 50-60W, pod uvjetom da ti je to samo komp za majnanje. Mislim da ti je 850W dovoljno, ali to je samo moje mišljenje. naravno sa 1kW si mirniji, ali ne bi trebalo biti problema sa 850W. Ako planiraš dodavati još kartica onda je svakako bolje odmah uzeti i jače napajanje.

 

Ja na tom napajanju imam 6 x GTX 1660s, svaka troši oko 80-85W, ukupno oko 500-510W i sve radi bez problema.

 

Ovo za risere, meni su na tom slabijem rigu spojeni na SATA konektore, a kartice na 6 i 8 pin iz napajanja, nema pregrijavanja, radio sam i mjerenja i sve radi kako treba, e sad to je sa GTX 1660s, ne znam kako je sa RTX 3080 to je ipak dosta jača kartica. Kod mene riseri imaju hrpu konektora pa mogu birati, ali napajanje nema toliko izlaza na 6 ili 8 pinova. Uz to se uz napajanje dobije minimalno kabela, a dodatne pronaći je živa muka.

 

Koliko sam ja shvatio, naučio, napon stiže preko konektora na kartici 6-8 pin, a preko risera vuće minimalni napon. Naravno ako nešto poludi može se desiti da povuče preko risera i do 75W pa si onda u problemu jer je SATA max 55W i to ako su ok kabeli.

 

Znači ako možeš uvijek idi preko 4-6-8 pin kabela, SATA neka ti je zadnja opcija i to ako si siguran da neće biti preopterećenja i pregrijavanja.

 

Evo i nekakvi maksimumi po kabelu:

- SATA na PCIe za grafičku 55W

- 6pin 75W

- 8pin 150W (s tim da kvalitetniji mogu izdržati i do 190W)

- Molex ovisi o kvaliteti kabela, ali ide od 55W pa na više, ne vjerujem da ide preko 100W

 

Iz ovoga se vidi da je SATA najgora opcija koju treba izbjegavati, zatim molex, pa 6pin i na kraju 8pin koji preko splitera sam može napajati riser i karticu.

 230w cca downclockana i naštimana za mining. Cca 320w + stock pa kad mu afterburner udari sve stock nakon nekog restarta i mining na max bit ce veselo. Rx580 potegne i do 200w stock.

Te cifre od 75-80w nisu nit približne za rx koje softver pokazuje tipa hiveos. Imam 4 rx580 u pogonu i troše oko 110-115w po kartici bez obzira što tamo pokazuje 80w.

I kod napajanja je uvijek dobro uzeti pravilo 80% snage. Dobro i preporucljivo. No ne i obavezno.

Btw i sam imam ovo napajanje 850 fsp, guralo je 3 x 3070 i 1 x 1660s bez problema no oni su manji potrošači od njegove kombinacije. Da napomenem da je napajanje poprilično toplo jer ima 120mm vent.

Nabavio serversko hp 1200w, majka. Tjera trenutno 4 x 3070 i 1660s sa još uvijek lufta za jednu 3070 ili dvije 1660s.

Koristio sam i sam sata kablove jer na ovom napajanju fsp imaš jedno 4-5 kablova posebno i mozes kombinirati risere s njima ako nemas 6 pin kablova. Znači ako koristiš sata kablove obavezno samo jedan riser na jedan kabl. 

2 godine
neaktivan
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Imam stariju matičnu ploču (BIOSTAR TA970 Motherboard Socket AM3+ AMD 970 DDR3 ATX), htio bih preporuku za grafičku karticu koju bi podržavala

podržava

 

 

 

želimir
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Želi kaže...

Imam stariju matičnu ploču (BIOSTAR TA970 Motherboard Socket AM3+ AMD 970 DDR3 ATX), htio bih preporuku za grafičku karticu koju bi podržavala

podržava

 

 

 

Nećeš se baš namajnati s tim. 

 

Jest da si totalno fulao temu, ali evo kad si već zalutao među đubrad majnersku da se vidi da i mi imamo dobro srce. 

 

https://www.pc-specs.com/mobo/Biostar/Biostar_TA970_/1959/Compatible_GPUs

15 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Ovo je bio trik post, ako mu ne pomognemo bili bi đubrad, ako pomognemo bili bi off topic. 😂

Inače jos 38h do eip1559, jel još tko broji minute? 😑
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
3 godine
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Ljudi moze sitna pomoc, koje su vam postavke za 3060 TI, ono da smanjim potrosnju, a da mi ostane otprilike isti FPS u igrama :) i isti ili visi hash rate

 

power limit negdje na 80 % ?

 

smanjiti jezgru za koliko ?

 

Podići memoriju za koliko ?

 

Smanjiti voltazu za koliko ?

 

Znači otprilike, znam da je svaka grafa drugacija

 

hvala

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Ukratko, gaming i mining nemaju ni blizu iste postavke niti power limite. Nemam Ti verziju,nego običnu, ali možeš otprilike znati i za svoju.. postavke za Mining su 70% power , - 450 MHz za gpu i +1300 za memoriju, za gaming je sve po defaultu osim power limita na 112% zbog boljeg boosta.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2021 14:45 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
error_666 kaže...
Ukratko, gaming i mining nemaju ni blizu iste postavke niti power limite. Nemam Ti verziju,nego običnu, ali možeš otprilike znati i za svoju.. postavke za Mining su 70% power , - 450 MHz za gpu i +1300 za memoriju, za gaming je sve po defaultu osim power limita na 112% zbog boljeg boosta.

 Kako postaviš power limit preko 100%?

 

Moja 3060 nonTi je za mining na -100/+1300, power limit 65%. S time dobijem 49-49.5 MH/s

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2021 14:56 (It'sMe932).
12 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
u msi AB, pa ih mijenjam po potrebi. mislim da je 112%, nisam 100% siguran, ali znam da je preko 100
moja daje oko 49.5 MHs sa navedenim postavkama, kad spustim na 65% brutalno pada hashrate, već sam pokušavao
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
error_666 kaže...
u msi AB, pa ih mijenjam po potrebi. mislim da je 112%, nisam 100% siguran, ali znam da je preko 100
moja daje oko 49.5 MHs sa navedenim postavkama, kad spustim na 65% brutalno pada hashrate, već sam pokušavao

 Meni je u msi AB max. 100%, jel to treba nešto dodatno otključati da ide preko 100%?

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2021 15:04 (It'sMe932).
12 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Nisam kući sad da pogledam, a ne sjećam se šta sam radio i jesam li uopće u vezi toga. Ne znam,mozda ima veze i koja je kartica tj vendor ( kod mene je asus strix oc edition)

 

 

edit : nije maksimalni power limit  112% nego 123 % , my bad :)

nisam ništa dirao , tako mi je ponudilo dok je AB očitao karticu . Ako tebi ne da preko , onda je vjerojatno ono što sam rekao gore , tj da je povezano sa vendorom i karakteristikama kartice 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2021 18:10 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Ako moderatori dozvole - WBNB (Wrapped BnB) ima neki airdrop u vrijednosti 0.1 WBnB (oko 40$) i doslovno se BADAVA DIJELI to, treba napraviti par koraka da se to dobije.

 

Potreban vam je Binance account, Twitter account (zapratiti njihovu stranicu i lajkati im objavu te oznaciti 3 prijatelja, a doslovno stisnete @i otvori vam listu ljudi i samo bezveze odaberete 3 komada) i telegram za ispratiti te korake.

40$ dobijete nakon 3-4 dana (provjereno radi, ne bih pisao da nije tako) i dobijete refferal preko kojeg mozete pozvati prijatelje da isto naprave, oni dobe 40$, a vi za svakog prijatelja jos 20$ vrijednosti, tj. 0.05 WBnB-a.

 

Javite mi se u privatne poruke jer sigurno ne smijem refferal stavljati ovdje, ali evo, otvoreno pozivam ljude da odrade to jer za manje od 5min je rijeseno. 

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Random twitter account sa prvim tweetom 14.08 dijeli svakom po 40$ i onda jos 20$ za svaki referal. Naravno binancu nema rijeci o tome. Ak si ti tolko glup da pusis takav scam ok, al molim te nemoj scamove tu postat.

11 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
R4zOR229 kaže...

Random twitter account sa prvim tweetom 14.08 dijeli svakom po 40$ i onda jos 20$ za svaki referal. Naravno binancu nema rijeci o tome. Ak si ti tolko glup da pusis takav scam ok, al molim te nemoj scamove tu postat.

 Ja sam svojih 40$ dobio na racun. Na bugov forum ne bih pisao nesto da nije provjereno tocno. Ali okej, ti za sebe znas da neces.

I da, nemoj me vrijeđat više. Lijepo bih molio i hvala.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 18:19 (acmilan2).
14 godina
neaktivan
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

pozdrav svima, imam namjeru krenit s rudarenjem. u planu mi je kupiti 3 ili 4 rtx 3090 kartice, sad za to kakav mi treba procesor, maticna, napajanje?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
vrda_rusty kaže...

pozdrav svima, imam namjeru krenit s rudarenjem. u planu mi je kupiti 3 ili 4 rtx 3090 kartice, sad za to kakav mi treba procesor, maticna, napajanje?

 Nebuš se narudario sa 3090. Previše nestabilno za to.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
11 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Nije bas istina.Koristim ih nekoliko,rade stabilno i pod WIN i pod HIVE.Hash oko 120 - 122.

Mogu samo komentirati da recimo jedna Gigabyte je malo bučnija od drugih i to je sve.

 

14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
chikenkiller kaže...

Nije bas istina.Koristim ih nekoliko,rade stabilno i pod WIN i pod HIVE.Hash oko 120 - 122.

Mogu samo komentirati da recimo jedna Gigabyte je malo bučnija od drugih i to je sve.

 

 Ti si valjda jedini koji nema probleme.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
11 godina
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Ni kolega i ja nemamo problema, vise komada RTX 3090, sve rade na 120Mh/s ili cak i vise, sve stabilno, ETH.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Poz, ploča Asrock B450 pro4 neke grafičke rtx 3070 i 3060ti ne detektuje ako se spoje preko risera, dok ako se spoje direktno na ploču sve je ok. Neke druge rtx 3070 i 3060ti prepoznaje normalno preko risera.
Najnoviji bios v5.0, pcie gen1, riser 008s, 4g decode enabled, csm off

Šta bi moglo biti rješenje, da li možete pomoći?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice