Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl. izdvojena tema

poruka: 714
|
čitano: 241.232
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

poštovani kolege rudari 21. stoljeća, vi koji rudarite bez krampova pijuka lopata i šljemova, može pomoć?

 

pokušavam stavit 4 rx 580 4 gb, dvije su pulse oc dvije su nitro+, na msi b350m mortar. ima 4 pcie slota i jedan m2 slot, pa bi trebalo bit izvedivo. driveri instalirani, flashan bios matične, riseri novi, napajanje corsair rm850x...

 

sa dvije sve radi iako je hashrate oko 17-18 po grafičkoj. kad probam stavit 4, komp poludi. above 4g decoding sam omogućio i ne znam šta da radim. msi afterburner je u jednom trenutku prepoznao sve 4 grafičke iako ih nije mogao kontrolirat. nezz u čemu je problem. jel ima netko iskustva sa rudarenjem na am4 pločama? išao sam na to jer me a6 9500e i matična zajedno koštali 1000kn, a kad mining postane neisplativ lako ubacim ryzena i pređem na igrice. ugl može pomoć hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
johnnybravocota kaže...

poštovani kolege rudari 21. stoljeća, vi koji rudarite bez krampova pijuka lopata i šljemova, može pomoć?

 

 Jesi ti to 4 risera spojio na 1 sata kabel? Tako mi se nekako čini na slici. Ako je tako, skidaj to i stavi maksimalno 2 risera na 1 sata.

12 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
ok, misliš da će to riješit? stavio sam 4 jer sam mislio da ne vuče previše. također zanima me ukupni powerdraw u trenutku paljenja, dal je moguće da vuče više od 850?
14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
johnnybravocota kaže...
ok, misliš da će to riješit? stavio sam 4 jer sam mislio da ne vuče previše. također zanima me ukupni powerdraw u trenutku paljenja, dal je moguće da vuče više od 850?

 Rasporedi te risere jer češ spalit sve. Evo čitaj. Link

 

Ne vuče to više od 850 tijekom paljenja.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
Osa kaže...

Jučer stavio zadnje drivere za RX 580 Pulse OC 4gb (win10-64bit-radeon-software-adrenalin-edition-17.12.2-dec19), podesio sve prema uputama mining.helpa, osim flashanja biosa i skinuo novu verziju nicehasha 1.8.1.6. Ali mi se čine male brzine. Kako vi imate sve to podešeno? Čak mi preko Cryptonighta ide bolje nego Eth+Dcr. U čemu griješim?
Cryptonigh vs Eth+Dcr

 Za majnanje sa amd RX serijom zaboravi na rezultate bez flashanja i bez blockchain drivera...na etheriumu je to jednostavno tako.......ako ti komp treba i za igranje radje kopaj cryptonight ili nesto drugo naravno da je duplo manja isplativost ali što je tu je..... sa rx 580 8 gb ja sam imao 15-18 mh/s sa adrenaline driverima bez flashanja... čišćenjem drivera i instalacijom blockchain drivera je skočilo na 21 ali tek sa flash biosa je otislo na 28 i onda tweekanjem na 30 - 30,5 mh/s koliko sad imam

 

moj savjet ti je ako se zelis igrat i koristiti komp za igranje kupi si jednu 1060 karticu tj nvidiu s kojom češ kopat neki algo koji je nvidiji dobar(lyra2rev2,equihash,skunkhash,neoscrypt) i onda nju koristiti za majnanje i kad se hoces igrat samo iskljucis minera i rokas

 

amd moras flashat biose i stavit blockchain drivere(cuo sam da neki imaju dobar rezultat i na adrenaline driverima ali ja sam imao puno problema i jednostavno kad je multigpu rig u pitanju bolje rade blockchain driveri....plus toga msi afterburner mi je na adrenalinu zajebavao i nije radio a na blockchain driverima mi radi savrseno

16 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
ZujoVg kaže...
Osa kaže...

Jučer stavio zadnje drivere za RX 580 Pulse OC 4gb (win10-64bit-radeon-software-adrenalin-edition-17.12.2-dec19), podesio sve prema uputama mining.helpa, osim flashanja biosa i skinuo novu verziju nicehasha 1.8.1.6. Ali mi se čine male brzine. Kako vi imate sve to podešeno? Čak mi preko Cryptonighta ide bolje nego Eth+Dcr. U čemu griješim?
Cryptonigh vs Eth+Dcr

 Za majnanje sa amd RX serijom zaboravi na rezultate bez flashanja i bez blockchain drivera...na etheriumu je to jednostavno tako.......ako ti komp treba i za igranje radje kopaj cryptonight ili nesto drugo naravno da je duplo manja isplativost ali što je tu je..... sa rx 580 8 gb ja sam imao 15-18 mh/s sa adrenaline driverima bez flashanja... čišćenjem drivera i instalacijom blockchain drivera je skočilo na 21 ali tek sa flash biosa je otislo na 28 i onda tweekanjem na 30 - 30,5 mh/s koliko sad imam

 

moj savjet ti je ako se zelis igrat i koristiti komp za igranje kupi si jednu 1060 karticu tj nvidiu s kojom češ kopat neki algo koji je nvidiji dobar(lyra2rev2,equihash,skunkhash,neoscrypt) i onda nju koristiti za majnanje i kad se hoces igrat samo iskljucis minera i rokas

 

amd moras flashat biose i stavit blockchain drivere(cuo sam da neki imaju dobar rezultat i na adrenaline driverima ali ja sam imao puno problema i jednostavno kad je multigpu rig u pitanju bolje rade blockchain driveri....plus toga msi afterburner mi je na adrenalinu zajebavao i nije radio a na blockchain driverima mi radi savrseno

 Ja nisam probao opce flashat niti OC-at...

 Podesio sam samo ventilatore. Sa blockchain driverima na XFX RX580 XXX 8GB po defaultu vrtim 29Mh/s.

Truth in engineering.
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
RiBoy kaže...
picajzla0707 kaže...
lav1000 kaže...

 nigdje nikakvog fee-ja nije bilo??

 ako je, onda je bilo minimalno

jbga, napravio sam procjenu ofrlje koliko sam imao usd u btc i kasnije u eth, otprilike je ispalo isto 31 i nešto sitno 

 Probati ću ja danas isto to napraviti pa ću baš paziti da vidim koliko iznosi fee za transakciju. 

 ajde pliz baš me zanima, da vidim...

znači fee kod konverzije btc u eth i kasnije fee za slanje..hvala 

ja ću skupljati dok se ne skupi bar 100$ na nicehashu, kako je krenulo s cijenama trebat će vremena dok se skupi 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
Batista kaže...
ZujoVg kaže...
Osa kaže...

Jučer stavio zadnje drivere za RX 580 Pulse OC 4gb (win10-64bit-radeon-software-adrenalin-edition-17.12.2-dec19), podesio sve prema uputama mining.helpa, osim flashanja biosa i skinuo novu verziju nicehasha 1.8.1.6. Ali mi se čine male brzine. Kako vi imate sve to podešeno? Čak mi preko Cryptonighta ide bolje nego Eth+Dcr. U čemu griješim?
Cryptonigh vs Eth+Dcr

 Za majnanje sa amd RX serijom zaboravi na rezultate bez flashanja i bez blockchain drivera...na etheriumu je to jednostavno tako.......ako ti komp treba i za igranje radje kopaj cryptonight ili nesto drugo naravno da je duplo manja isplativost ali što je tu je..... sa rx 580 8 gb ja sam imao 15-18 mh/s sa adrenaline driverima bez flashanja... čišćenjem drivera i instalacijom blockchain drivera je skočilo na 21 ali tek sa flash biosa je otislo na 28 i onda tweekanjem na 30 - 30,5 mh/s koliko sad imam

 

moj savjet ti je ako se zelis igrat i koristiti komp za igranje kupi si jednu 1060 karticu tj nvidiu s kojom češ kopat neki algo koji je nvidiji dobar(lyra2rev2,equihash,skunkhash,neoscrypt) i onda nju koristiti za majnanje i kad se hoces igrat samo iskljucis minera i rokas

 

amd moras flashat biose i stavit blockchain drivere(cuo sam da neki imaju dobar rezultat i na adrenaline driverima ali ja sam imao puno problema i jednostavno kad je multigpu rig u pitanju bolje rade blockchain driveri....plus toga msi afterburner mi je na adrenalinu zajebavao i nije radio a na blockchain driverima mi radi savrseno

 Ja nisam probao opce flashat niti OC-at...

 Podesio sam samo ventilatore. Sa blockchain driverima na XFX RX580 XXX 8GB po defaultu vrtim 29Mh/s.

 onda imaš brutalne sreće i sa memorijom i sa karticama(dobre primjerke) uglavnom sa flashom se dobiva na rx580 oko 5mh/s a sa clockanjem još oko 2 a ima na youtube primjera di likovi imaju sa 580kama i po 36 mh/s....ja naravno takve sreće nisam

7 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Još ni sam ne znam što je normalno, a što nije, pa da provjerim. Znam da su pale cijene, al nicehash mi kaže dnevni prihod od nekih 2.70-3.20 usd. To je puno manje od 5 koje sam imao neki dan, nije toliko pala cijena.

 

Stavio sam grafičku na 72% power target, dignuo core clock za 150, a memoriju za 400, sve radi, vrtio je benchmark jedno vrijeme bez smetnji. Kad stavim sve na default, ne popravlja se situacija skoro niš (par centi zbog većeg power targeta valjda).

 

Hashrate na claymore-u je 29,5mh/s. Dakle, dobio sam 3-4mh/s clockanjem :)

Equihash mi je 420 mh/s, neoscrypt 860 kh/s.

 

 

I jedna bitna stvar, dosta mi je komp sporiji dok radni nicehash. Jedva da se da koristiti (nebitno o postavkama grafičke), kao da imam 10fps-a izgleda. A ram i cpu nisu opterećeni (cpu 10%, a ram koristi 5/8gb). Dok radi claymore sve najnormalnije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

 Šta se to trenutno dešava ? BTC i ETH su fino opali. Hoće to gore opet ??

14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
itomic009 kaže...

 Šta se to trenutno dešava ? BTC i ETH su fino opali. Hoće to gore opet ??

 Ah što se dešava...pukao balon!

14 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
itomic009 kaže...

 Šta se to trenutno dešava ? BTC i ETH su fino opali. Hoće to gore opet ??

Nista novo, bear run uslijed najava kineskih i korejskih vlasti o regulacijama trgovine kriptovalutama. Moze otic jos dramaticno dolje ali dugprpcno bi se trebalo oporavit, valjda :)

12 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

MA ide to gore,pomalo,samo kopajte!!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Imam pitanje u vezi prodaje BTC-a i trgovine. Nitko ništa ne pita od kud vam sjedaju toliki novci mjesečno na račun vi koji imate minere? Netko je pisao da mu dnevno isplačuje što je imajnano.  Ili ako netko trguje, kupiš za veću svotu novaca, pa kad je prilikaprodaš. Nitko ne pita za te transakcije i što se događa? Istraga za pranje novca i sl? Te također ima neki limit mislim za promet novca kroz račun, ako je veći onda se plača porez (ili nešto tome slično). Nisam upućen, ali znam da sam kroz razgovore čuo o tome (dok nije bilo vezano za kriptovalute). Oko toga nema nikakvih problema?


ZujoVg kaže...

 Za majnanje sa amd RX serijom zaboravi na rezultate bez flashanja i bez blockchain drivera...na etheriumu je to jednostavno tako.......ako ti komp treba i za igranje radje kopaj cryptonight ili nesto drugo naravno da je duplo manja isplativost ali što je tu je..... sa rx 580 8 gb ja sam imao 15-18 mh/s sa adrenaline driverima bez flashanja... čišćenjem drivera i instalacijom blockchain drivera je skočilo na 21 ali tek sa flash biosa je otislo na 28 i onda tweekanjem na 30 - 30,5 mh/s koliko sad imam

 Na uputama je pisalo najbolje instalirati adrenaline drivere, pa sam tako slijedio. Pokušat ću s blockchain driverima.

Skinuli ste ih od tud?

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 0:46 (Osa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

najheš mineri, jel imate smetnji jutros?

vidim veze pucaju dok majna, spaja se po više puta bezuspješno...

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 7:49 (lav1000).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
lav1000 kaže...

najheš mineri, jel imate smetnji jutros?

vidim veze pucaju dok majna, spaja se po više puta bezuspješno...

 Da, problemi s poolom.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
Osa kaže...

Imam pitanje u vezi prodaje BTC-a i trgovine. Nitko ništa ne pita od kud vam sjedaju toliki novci mjesečno na račun vi koji imate minere? Netko je pisao da mu dnevno isplačuje što je imajnano.  Ili ako netko trguje, kupiš za veću svotu novaca, pa kad je prilikaprodaš. Nitko ne pita za te transakcije i što se događa? Istraga za pranje novca i sl? Te također ima neki limit mislim za promet novca kroz račun, ako je veći onda se plača porez (ili nešto tome slično). Nisam upućen, ali znam da sam kroz razgovore čuo o tome (dok nije bilo vezano za kriptovalute). Oko toga nema nikakvih problema?


ZujoVg kaže...

 Za majnanje sa amd RX serijom zaboravi na rezultate bez flashanja i bez blockchain drivera...na etheriumu je to jednostavno tako.......ako ti komp treba i za igranje radje kopaj cryptonight ili nesto drugo naravno da je duplo manja isplativost ali što je tu je..... sa rx 580 8 gb ja sam imao 15-18 mh/s sa adrenaline driverima bez flashanja... čišćenjem drivera i instalacijom blockchain drivera je skočilo na 21 ali tek sa flash biosa je otislo na 28 i onda tweekanjem na 30 - 30,5 mh/s koliko sad imam

 Na uputama je pisalo najbolje instalirati adrenaline drivere, pa sam tako slijedio. Pokušat ću s blockchain driverima.

Skinuli ste ih od tud?

 da

 

ubio sam stare drivere sa ddu i onda sam ručno u device menageru instalirao blockchain koje sam skinuo na kompjuter..... i zabranio im update u settingsima

 

čim sam ih snimio kad sam instalirao msi afterburner 4.4.0 odmah je i afterburner proradio i vidio sve kartice i mogao sam tweekat 

7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
LogicusMPS kaže...
lav1000 kaže...

najheš mineri, jel imate smetnji jutros?

vidim veze pucaju dok majna, spaja se po više puta bezuspješno...

 Da, problemi s poolom.

 prebacio sam se nazad na flypool zcash, ja budala idem petljati sa kekec poluproizvodima.... stalno neki problemi s njima, a na ovom sa 30 dana majnao nisam ni znao da majnam, što se problema tiče...

 

8 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Vezano za drivere, meni su se najbolje pokazali 17.11.1. driveri. Imaju compute mode, 580ka 30Mh/s a 570 29Mh/s makar ide i mrvicu više, ali ovako su super stabilne.

 

A što se tiče clockanja, Afterburner mi se nikako ne sviđa. Samo crimson i tjt. Nikad nikakvih problema s njim

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

koliko dobivate MH sa rx 470 frend mi se zali da mu je palo oko 20 mh bez bios moda to ne zna napraviti?

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
tomislavivic kaže...

koliko dobivate MH sa rx 470 frend mi se zali da mu je palo oko 20 mh bez bios moda to ne zna napraviti?

 Neka pogleda po netu (

) kako se moda BIOS, treba mu par min da skuži i kartica će mu davati 30% više.

Clock i undervolt i da vidiš.

10 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Kakva je GTX 1060 za ovaj posao ??? 

Da li bi se isplatilo upariti 3 komada ?

MISCREATED
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
nicky.sl kaže...

Kakva je GTX 1060 za ovaj posao ??? 

Da li bi se isplatilo upariti 3 komada ?

Kripto moze sutra krahirat, al nije da puno riskiras kupnjom 3 1060-ke. 3GB modeli? 

 

Imaj isto na umu da jedna 1080-ka daje duplo vise pa ako ti ona negdje uleti za duplo para...

15 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Ekipa sa kojim minerima majnate? Na kojim pool-ovima? Što je po vama najisplativije trenutno za nvidia kartice?

Bit će!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
unique83 kaže...

Ekipa sa kojim minerima majnate? Na kojim pool-ovima? Što je po vama najisplativije trenutno za nvidia kartice?

 Baci pogled ovdje https://whattomine.com/ 

 

15 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Naravno da znam za te online kalkulatore isplativosti...samo problem je što svaki pokazuje drugačije.

Po whattomine se može reći da je najisplativiji GBX, međutim kada sam pustio 24 sata da se majna samo on...nisam bio ni blizu tome što je prikazano.

A recimo ako majnam ZCL onda sam dosta bliže onome što se predviđa. Zato me zanimaju iskustva forumaša.

 

Bit će!
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
unique83 kaže...

Naravno da znam za te online kalkulatore isplativosti...samo problem je što svaki pokazuje drugačije.

Po whattomine se može reći da je najisplativiji GBX, međutim kada sam pustio 24 sata da se majna samo on...nisam bio ni blizu tome što je prikazano.

A recimo ako majnam ZCL onda sam dosta bliže onome što se predviđa. Zato me zanimaju iskustva forumaša.

 

 ja sam majnao samo ZEC na flypoolu, cca 20-21h za 0.01ZEC

a sad pokušavam sa nicehash legacy minerom, nemam pojma što je pola onih njegovih algoritama koje pali i majna, evo on mi je za tjedan dao prosjek 0.005BTC dnevno, s prekidima, bio prosjek 0.006 cca bez prekida

11 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Jel se da sta zaradit sa gtx 980ti? koju ionako imam samo mi stoji u kompu, ne igranm nista jer nemam vremena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Pošto mi je danas došao watmetar, današnji dan sam proveo testirajući razne postavke. Grafička je Sapphire RX580 4GB OC Pulse sa Elpida memoriom. Modao sam bios grafičke, stavio blockchain drivere, i overclock/undervolt napravio. Tjekom testiranja sam primjetio da na predhodnoj verziji nicehasha (1.8.2.0.pre2) mi radi bolje nego na novijoj verziji (1.8.1.6). Na Clymore mineru također odlični rezultati, oko 30.4 MH/s. A što se tiče potrošnje i brzine mi ispada ovako:

- tvornički MHz/mV        -> 250W / 25MH/s

- podešeni MHz/mV     -> 175W / 30MH/s

 

Još ću probati sad ponovo vratiti adrenalinne drivere, jer ovo prije mislim da sam imao problem samo radi 1.8.1.6 verzije nicehasha.

PS: ima kakve razlike ako majnam na nicehash sa 10.0 verziom clymorea ili s trenutno najnovijom 10.5 koju je potrebno zasebno pokrenuti?

I pitanje još, ako majnam na clymore, da li mogu tamo pod eth adresu staviti onu sa coinbase od eth? Osim što samo mogu pratiti hashrate, kako tamo pratiti koliko zarađujem i kako ide isplata?

 

ne vide se slike pa evo linkovi:

tvornički+MHz/mVoc+MHz/mV+NH+1.8.2.0.Pre2, NH+1.8.1.6, Claymore+10.3, Claymore+10.5

 

tvornički+MHz/mV tvornički+MHz/mV
oc+MHz/mV+NH+1.8.2.0.Pre2 oc+MHz/mV+NH+1.8.2.0.Pre2
NH+1.8.1.6 NH+1.8.1.6
Claymore+10.3 Claymore+10.3
Claymore+10.5 Claymore+10.5
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 19:06 (Osa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
picajzla0707 kaže...
Switch kaže...

 

zatim preko gdax promijenim btc u eth i nakon toga povučem eth na jaxx desktop wallet, koju minutu kasnije kompletni iznos etha je sjeo na jaxx, naizgled bez ikakvog fee jer je iznos prema aktualnoj vrijedosti eth isti kakav mi je bio iznos u btc na nicehash walletu kad sam startao cijelu proceduru

 Picajzla, ajde mala pomoć

 

prošao sam verifikacije i gdaxu sam, kako se trguje, vidim piše da je minimum BTC deposit 0.01, znači ne mogu još prebaciti na njega, imam na coinbaseu 0.0035BTC?

kako si to to uspio? Ne  nudi uopce direkt btc u eth?

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 20:05 (lav1000).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice