Fractal Design Define S airflow setup

poruka: 6
|
čitano: 1.840
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Fractal Design Define S airflow setup

Zanima me da li netko ima iskustva sa navedenim kucistem i da li ste mozda ugradjivali aftermarket case ventove.

 

Razmisljam si o nekoj nadogradnji, s obzirom da sada trenutno sve na stock drzim, da li bi mi bilo mozda dobro kupiti jedan Fractal Design Venturi 14cm pa ga staviti na zadnju stranicu za ispuh umjesto ovoga stock Fractal Dynamica 14cm, a onda toga dynamica premjestiti naprijed za usis ali gore(posto sada od 3 mjesta za front intake ventove imam samo srednji, tako da naparavim veci "propuh" u kucistu.. Taj koji bih ugradio gore vent bi direktno puhao na CPU vent(u istom smjeru ofc).. 

 

Molim vas za misljenja,preporuke, iskustva..

 

Hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Fractal Design Define S airflow setup
Kalmageddon kaže...

Zanima me da li netko ima iskustva sa navedenim kucistem i da li ste mozda ugradjivali aftermarket case ventove.

 

Razmisljam si o nekoj nadogradnji, s obzirom da sada trenutno sve na stock drzim, da li bi mi bilo mozda dobro kupiti jedan Fractal Design Venturi 14cm pa ga staviti na zadnju stranicu za ispuh umjesto ovoga stock Fractal Dynamica 14cm, a onda toga dynamica premjestiti naprijed za usis ali gore(posto sada od 3 mjesta za front intake ventove imam samo srednji, tako da naparavim veci "propuh" u kucistu.. Taj koji bih ugradio gore vent bi direktno puhao na CPU vent(u istom smjeru ofc).. 

 

Molim vas za misljenja,preporuke, iskustva..

 

Hvala 

nema smisla stavljati za upuh vent na gornju stranu, jer radiš protiv fizike (vrući zrak prirodno ide prema gore, a ti ćeš ga vraćati natrag) i samo ćeš si napraviti kovitlanja i airflow kaos u kućištu

ako već ideš nadograđivati s dodatnim ventom, onda taj novi stavi na ispuh odozada, a naprije dodaj još jedan da imaš 2x upuh s prednje strane

 

time ćeš dobiti nešto veći upuh od ispuha i pozitivni tlak u kućištu, što je dobro radi prašine i sve što ulazi ići će preko prednjeg filtera

također ćeš dobiti ujednačeni airflow od prednje prema zadnjoj strani, bez kovitlanja i eventualnih džepova vrućine unutar kućišta 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Fractal Design Define S airflow setup
picajzla0707 kaže...
Kalmageddon kaže...

Zanima me da li netko ima iskustva sa navedenim kucistem i da li ste mozda ugradjivali aftermarket case ventove.

 

Razmisljam si o nekoj nadogradnji, s obzirom da sada trenutno sve na stock drzim, da li bi mi bilo mozda dobro kupiti jedan Fractal Design Venturi 14cm pa ga staviti na zadnju stranicu za ispuh umjesto ovoga stock Fractal Dynamica 14cm, a onda toga dynamica premjestiti naprijed za usis ali gore(posto sada od 3 mjesta za front intake ventove imam samo srednji, tako da naparavim veci "propuh" u kucistu.. Taj koji bih ugradio gore vent bi direktno puhao na CPU vent(u istom smjeru ofc).. 

 

Molim vas za misljenja,preporuke, iskustva..

 

Hvala 

nema smisla stavljati za upuh vent na gornju stranu, jer radiš protiv fizike (vrući zrak prirodno ide prema gore, a ti ćeš ga vraćati natrag) i samo ćeš si napraviti kovitlanja i airflow kaos u kućištu

ako već ideš nadograđivati s dodatnim ventom, onda taj novi stavi na ispuh odozada, a naprije dodaj još jedan da imaš 2x upuh s prednje strane

 

time ćeš dobiti nešto veći upuh od ispuha i pozitivni tlak u kućištu, što je dobro radi prašine i sve što ulazi ići će preko prednjeg filtera

također ćeš dobiti ujednačeni airflow od prednje prema zadnjoj strani, bez kovitlanja i eventualnih džepova vrućine unutar kućišta 

 Upravo sam to i napisao i mislio u prvom postu, ali sve u svemu hvala u svakom slučaju na potvrdi onoga što sam mislio, tako cu i napraviti :D

11 godina
offline
Re: Fractal Design Define S airflow setup
Kalmageddon kaže...

 Upravo sam to i napisao i mislio u prvom postu, ali sve u svemu hvala u svakom slučaju na potvrdi onoga što sam mislio, tako cu i napraviti :D

 sorry, ja sam vidio ovo "gore", a nisam ovo naprijed 

prebrzo čitam 

 

kod mene je starija serija fractala, arc mini, ventovi su be quiet sw3  složeni su upravo tako 2+1 s automatskim podešavanjem preko matične

propuh je ok, nema nikakvih pregrijavanja, a prašina samo na prednjem filteru (skupi se tanki sloj one sitna na vodoravnim površinama nakon par mjeseci, ali i za to nemam potrebe za čišćenjem jer ta sitna ne začepljuje hladnjake)

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2018 9:26 (picajzla0707).
13 godina
offline
Fractal Design Define S airflow setup

2 x 140mm ventovi naprijed za usis, jedan straga za izbacivanje i miran si

 

imam define mini c, 2 x silent wings 3 140mm za usis, i 1 x2gp 120mm za izbacivanje

 

automatski rpm ovisno o temperaturi, i nikakvih problema za temperature i airflow, jer guram više zraka unutra nego li zadnji ventilator može izbaciti

s obzirom da je tvoje kučište malo veće, a i gotovo isto jer se radi o fractalu, sa dva venta naprijed i jednim straga, miran si

po meni nema potrebe da stavljaš gore ventilator za ispuh, jer nećeš dobiti nešto značajno bolje temperature, a kretnja zraka od naprijed prema straga će bit i više nego dovoljna

eventualno možeš razmisliti i o 3x120mm naprijed, pa da imaš cijelu prednju stranu popunjenu sa ventilatorima, ne mogu se sjetiti dal na define s ide 3 x 140mm naprijed

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2018 9:42 (matija656).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Fractal Design Define S airflow setup

Prebacio sam ovaj rear exhaust fan naprijed za intake(kao drugi intake fan sprijeda) i sad iza nemam nista(par dana), porasle temperature na procesoru za 5 stupnjeva :D

 

jel normalno da mi i7 4790k bude na 35C u idleu i oko 70C u BF1 conquestu? Bas me zanima sada kad mi stigne 14cm Noctua i stavim na rear exhaust koliko ce pasti temperature :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice