Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.373.257
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
crosshair kaže...

Drugovi iman jedno pitanje u vezi napajanja naime danas san uocio neke cudne zvukove iz moga napajanja koje iman trenutno a napajanje je i dosta staro iz 2007g :)

Sada se mislin uzeti novo napajanje tocinje seasonic focus gold 750W i nasao san ga u hgspota,dali je ta trgovina pouzdana i dali vrijedi kod njih to uzeti cijena je 800kn za to napajanje unaprijed hvala lp

 

Klik1

Klik2

 

Evo ti pa slušaj 

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ok onda najbolje da ne kupujen kod njih jel ima di drugo uzeti to napajanje za slične pare??

jer ne znan sto je tocno kod moga problem,možda neki manji kvar ili čak ništa al opet nije mi svejedno ako napajanje ode pa da ne povuce sa sobon nešto nebi to volio nikako

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa ne kupujes napajanje od 100kn da ce rikavat i povlacit pola kompa sa sobom. Ne kosta preko 100€ bez razloga.

 

Ne znam sta si procitao pa odustao od HG Spota, ok je ducan.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ma da znan da ne kupujen napajanje od 100kn i ovo sto trenutno iman je bilo lipu svotu novca al evo i dan danas radi,mislio san ako moje slucajno rikne da ono ne povuce stogod za sobom ne bojim se za seasonic znan da su to vrhunska napajanja :)

al evo trenutno napajanje radi kao da je novo ništa se ne cuje iz njega da zuji il nesto slicno 

14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bugovci odlucio sam se za Corsaira na kraju. Recite mi samo koje su razlike izmedju HX870 HX870i?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

870i ti ima corsair link konektor koji se spaja na maticnu plocu ako sam dobro skuzio radi kontrole napajanja putem softvera...ostalo bi trebalo biti isto

14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
roby27 kaže...

870i ti ima corsair link konektor koji se spaja na maticnu plocu ako sam dobro skuzio radi kontrole napajanja putem softvera...ostalo bi trebalo biti isto

 Da, hvala ti! To je jedina razlika, Johnnyguru mi odgovorio na forumu upravo. 

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Stiglo danas :)

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

 

treba mi savijet oko napajanja. Naime danas mi se PC poceo restartat cim pokrenem nesto sta mi koristi graficku(unstable voltage), bilo igrica ili nesto drugo. 

Napajanje je Seasonic ss-550g i imam na njega jos godinu dana garancije. Samo to moram slat u ZG i pitaj boga kad ce se vratit.

Tako da bi danas isao kupit drugo napajanje. Uzeo bi nesto bolje, posto uskoro radim upgrade konfiguracije, a ovog bi prodao nakon sta se vrati s servisa. 

Znaci ducani u kojima bi gledao novo napanje su links ili hg spot, posto nista drugo ne znam u Rijeci, a da ga mogu vec danas postavit. 

Cijena do 700 kn, moze i malo vise ako ima smisla. 

 

Hvala 

 

 

Evo sad sam malo bacio pogled, sta kazete na ovo?

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 11:26 (telefon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uzmi to sto si linkao.

8 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jel je moguce da nigdje u hr nema seasonic focus gold 850w, ja vec mjesec i po dana cekam novo da mi posalju sa servisa i svaki tjedan mi govore da ce vjerovatno stic drugi tjedan

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

imas na alzashopu koliko hoces seasonic napajanja ili u švabiji, ovi nasi lihvari ne zele masovno uvest toliko modela da im ne rusi cijenu ostalim brandovima ;) klasicna hrv priča

8 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

To sam vidio samo sto je moje krepalo nakon samo mjesec dana i utvrdili su da je tvornicka greska i da ce mi poslat novo , al to je bilo pred 45 dana, sta ne postoji neki zakonski rok u kojem moraju il pare vratit il dat novo

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 

Poslje njanjanja nema kajanja 

Ako si već naručio kasno je za pitanja, zar ne? Ali da, dobro je napajanje, za te novce je best buy 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

 

Poslje njanjanja nema kajanja 

Ako si već naručio kasno je za pitanja, zar ne? Ali da, dobro je napajanje, za te novce je best buy 

 za 55 kuna više mogao je dobiti focusa iste snage, koje je kvalitetnije napajanje, ima bolji ventilator i tri godine više garancije

tako da ima i bolja "best buy" opcija za sitnu razliku

6 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
ibme74 kaže...

 

Poslje njanjanja nema kajanja 

Ako si već naručio kasno je za pitanja, zar ne? Ali da, dobro je napajanje, za te novce je best buy 

 za 55 kuna više mogao je dobiti focusa iste snage, koje je kvalitetnije napajanje, ima bolji ventilator i tri godine više garancije

tako da ima i bolja "best buy" opcija za sitnu razliku

 Gorstak mi je zgadio taj brend jer ju je nazvao "sisulja" pa izbjegavam seasonic

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Aportus kaže...

 Gorstak mi je zgadio taj brend jer ju je nazvao "sisulja" pa izbjegavam seasonic

ovo ću proslijedit seasonicu, pa neka ga tuže 

15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Lijep pozdrav svima.

 

Nadam se da ne ulazim kao padobranac u temu, no imam nekoliko pitanja vezanih uz napajanje.

 

Dakle, kako je privatno računalo iz Moj PC postaje lagano neupotrebljivo (mix problema ali gura nekako još komp), i slažem novi "komp" u rangu Pentium G5500 ili i3-8100 s 8GB RAM i novim SSD (M.2 neki) imam pitanje baš uz napajanje.

 

Pitanje je - da li bi Inter Tech SL-500A 500W napajanje bilo sposobno gurati nove komponente ala i3-8100 / G5500 bez dedicated grafičke kartice za početak (iGPU je dostatan za namjenu računala) ili treba i novo napajanje.

My website: https://idzan.eu | https://maskice.hr | https://najam-vozila.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Aportus kaže...
picajzla0707 kaže...
ibme74 kaže...

 

Poslje njanjanja nema kajanja 

Ako si već naručio kasno je za pitanja, zar ne? Ali da, dobro je napajanje, za te novce je best buy 

 za 55 kuna više mogao je dobiti focusa iste snage, koje je kvalitetnije napajanje, ima bolji ventilator i tri godine više garancije

tako da ima i bolja "best buy" opcija za sitnu razliku

 Gorstak mi je zgadio taj brend jer ju je nazvao "sisulja" pa izbjegavam seasonic

Pazi prika, imaš sigurno par prepakiranih "SISULJA" i kod corsaira.

Npr. ja sam uzeo ANTEC, a unutra Focus sisulja, nemoš im pobić!

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
Aportus kaže...

 Gorstak mi je zgadio taj brend jer ju je nazvao "sisulja" pa izbjegavam seasonic

ovo ću proslijedit seasonicu, pa neka ga tuže 

 

Mozda ga konacno i zatvore u neku odgovarajucu ustanovu bez pristupa internetu da ga sakriju od vlade koja ga spijunira, uhoda, vanzemaljaca i bubašvaba.

 

midzan21 kaže...

Lijep pozdrav svima.

 

Nadam se da ne ulazim kao padobranac u temu, no imam nekoliko pitanja vezanih uz napajanje.

 

Dakle, kako je privatno računalo iz Moj PC postaje lagano neupotrebljivo (mix problema ali gura nekako još komp), i slažem novi "komp" u rangu Pentium G5500 ili i3-8100 s 8GB RAM i novim SSD (M.2 neki) imam pitanje baš uz napajanje.

 

Pitanje je - da li bi Inter Tech SL-500A 500W napajanje bilo sposobno gurati nove komponente ala i3-8100 / G5500 bez dedicated grafičke kartice za početak (iGPU je dostatan za namjenu računala) ili treba i novo napajanje.

 

Ma nikako uzimati to smece od napajanja. Minimalno Fortron HEXA 400w za 300kn ili za 100kn vise Fortron Hyper 500 sa 2 godine duzom garancijom.

Ne uzimaj G5500, kosta skoro koliko i i3 8100 a ima 2 jezgre dok i3 ima 4. 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...

 za 55 kuna više mogao je dobiti focusa iste snage, koje je kvalitetnije napajanje, ima bolji ventilator i tri godine više garancije

tako da ima i bolja "best buy" opcija za sitnu razliku

 jesi siguran da ga imaju raspolozivog, nebi bilo prvi put da muljaju, ako ih nema sluzbeni distributer za hr onda ga nemaju ni oni vjerojatno kod dobavljaca

 

http://prntscr.com/kgznap

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Piše da ga imaju na zalihama, jbga
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

 

midzan21 kaže...

Lijep pozdrav svima.

 

Nadam se da ne ulazim kao padobranac u temu, no imam nekoliko pitanja vezanih uz napajanje.

 

Dakle, kako je privatno računalo iz Moj PC postaje lagano neupotrebljivo (mix problema ali gura nekako još komp), i slažem novi "komp" u rangu Pentium G5500 ili i3-8100 s 8GB RAM i novim SSD (M.2 neki) imam pitanje baš uz napajanje.

 

Pitanje je - da li bi Inter Tech SL-500A 500W napajanje bilo sposobno gurati nove komponente ala i3-8100 / G5500 bez dedicated grafičke kartice za početak (iGPU je dostatan za namjenu računala) ili treba i novo napajanje.

 

Ma nikako uzimati to smece od napajanja. Minimalno Fortron HEXA 400w za 300kn ili za 100kn vise Fortron Hyper 500 sa 2 godine duzom garancijom.

Ne uzimaj G5500, kosta skoro koliko i i3 8100 a ima 2 jezgre dok i3 ima 4. 

 Ovo napajanje je već u "starom" kompu pa molim preporuke koje napajanje onda do nekih 500-ak kn najbolje uzeti. Semi modular ako je moguće. A G5500 je samo jedna ideja, prije da ću ići na i3-8100 samo zbog jezgri.

My website: https://idzan.eu | https://maskice.hr | https://najam-vozila.hr
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Gledam bratu uzet neko napajanje za i5 4670k, nVidia GTX 960 (zahtjeva 6pin), 16GB Ram.

Mislio sam ako bi novo uzimao ić na Fortona 400W za 300 kn.

Ali naletio sam na njuškalu na Thermaltake Smart RGB 700W, koje novo dođe 440 kn:
https://neutrinomobile.hr/thermaltake-napajanje-smart-rgb-700w-80.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Jel valja to Thermaltake? Vidio sam da ste komentirali da Thermaltake ima dosta dobra napajanja, ali nekako mi sumljivo djeluje 700W za tu cijenu.

 

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Thermaltek ima neka dobra napajanje  ali ne ta serija i ne taj cijenovni razred ... opet njihova "dobra napajanja" su u takvom cjenovnom razredu da su neisplativa za kupovinu jer postoje za isti novac puno bolja rijesenja tako da ga osobno nikad nebim kupio ... neki fortron za tu cijenu je dobar izbor

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
markoal kaže...

Gledam bratu uzet neko napajanje za i5 4670k, nVidia GTX 960 (zahtjeva 6pin), 16GB Ram.

Mislio sam ako bi novo uzimao ić na Fortona 400W za 300 kn.

Ali naletio sam na njuškalu na Thermaltake Smart RGB 700W, koje novo dođe 440 kn:
https://neutrinomobile.hr/thermaltake-napajanje-smart-rgb-700w-80.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Jel valja to Thermaltake? Vidio sam da ste komentirali da Thermaltake ima dosta dobra napajanja, ali nekako mi sumljivo djeluje 700W za tu cijenu.

 

 

Imaš za 100kn više Fortron Hyper 500w koji ima 2 godien duzu garanciju od hexa 400 klik

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

midzan21

 

Koju karticu imaš u planu stavljati u budućnosti?

Ako će biti nešto iz ranga GTX1060 (pa i 1070/Ti / RX570), kvalitetnih 450 W će biti dovoljno i u tom slučaju bih gledao CM Masterwatt 450 (od 470 kn; 2/5 god. jamstva). On ima polupasivni način rada ventilatora pa mu ventilator vjerojatno neće ni raditi dok ne nabaviš karticu.

550 W bi s navedenim karticama moglo raditi tiše, a i ostaje ti eventualno prostora za jače modele. U tu svrhu vidim dvije mogućnosti koje malo prelaze 500 kn, a to su Corsair Vengeance 550M (525 kn; 5 god. jamstva) i novi model na našem tržištu, SilentiumPC Supremo M2 550 W (od 523 kn; 5 god. jamstva). Corsair je provjereniji izbor jer je unutra platforma iz CX modela uz modifikaciju što su stavljeni kvalitetniji japanski kondenzatori. Supremo M2 ima platformu koja je vrlo slična onoj iz SAMA Armor modela uz razlike što nije potpuno modularno, nema japanske kondenzatore (solidni Teapo su unutra) i nema MOV zaštitu. Rezultati na testovima (1 / 2) su dobri i napajanje bi moglo biti tiho do 70% opterećenja, ali Corsaira ipak vidim malo kvalitetnijim bez obzira što ima lošiju učinkovitost. 

 

 

Usput dok spominjemo SilentiumPC napajanja, još dvije serije su na našem tržištu, Vero L2/M2 Bronze i Supremo FM2 Gold. I Supremo L2 550 W Gold (od 470 kn; 5 god. jamstva) je ekvivalent Supremo M2 Gold samo bez modularnog dijela (recenzija).

 

SilentiumPC Vero L2 500 W / 600 W  (od 330 kn / 367 kn; 3 god. jamstva) - također SAMA platforma unutra, ali s grupnom regulacijom napona. Dobro je što su kondenzatori Teapo, a čak je na primarnom dijelu deklariran na 105 °C, što je bolje od standarda u toj klasi (85 °C). Rezultati na testovima bez neugodnih iznenađenja, uz odlične rezultate na cross load testovima (za grupnu regulaciju). Recenzije: 1 / 2 (.youtube.com/watch?v=MGeIAfSxa_A)

SilentiumPC Vero M2 600 W (od 404 kn; 3 god. jamstva) - ista platforma kao i kod L2 modela uz modularnu ploču (mislim da nema kondenzatora na njoj).

 

SilentiumPC Supremo FM2 650 W / 750 W (od 633 kn / 688 kn; 5 god. jamstva) - ovi modeli su potpuno jednaki SAMA Armor modleima. Znači svi japanski kondenzatori, dobri rezultati na testovima, potpuno modularno napajanje i jedina mana je ventilator s običnim ležajem manje poznatog proizvođača (često viđen kod budžet napajanja od 200 kn).

 

 

markoal

 

Kao solidnu alternativu Hexa+ 400 W vidim i osvježenu Corsair-ovu VS seriju (bijela naljepnica). 450 W kreće od 300 kn (3 god. jamstva), s tim da treba u trgovini napomenuti da želiš tu novu reviziju, a ne staru s narančastom naljepnicom. Tu je također i FSP HD420 (od 330 kn; 2 god. jamstva) s crnim flat kablovima, zanimljivim dizajnom kućišta (preuzeto od njihovih skupljih serija), ali se vodi kao bulk proizvod pa mislim da je to razlog relativno kratkom jamstvu.

Treći, i možda najbolji izbor, bi bio prethodno spomenuti SilentiumPC Vero L2 500 W (od 330 kn; 2 god. jamstva). Na papiru i testovima izgleda obećavajuće, a u praksi ga treba još provjeriti. Na Expreview ima recenzija original SAMA modela iz kojeg je preuzeta ova platforma i tamo su dobri rezultati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 11:13 (kiwi_91).
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Tražim nešto što bi trebalo upogoniti GTX1080, budžet nam je 500kn. Kakve su mi mogućnosti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Imaš gore post od kolege kiwija, ali uzimat takvu grafu i onda štedit na napajanju je malo bezveze. Radije se pruži još koju stotku pa uzmi kvalitetno gold napajanje od 550-650w poput seasonic focusa ili corsair rm...x serije
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice