Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.384.744
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
Imaš gore post od kolege kiwija, ali uzimat takvu grafu i onda štedit na napajanju je malo bezveze. Radije se pruži još koju stotku pa uzmi kvalitetno gold napajanje od 550-650w poput seasonic focusa ili corsair rm...x serije

Nije za mene, iako i ja pikiram istu grafu kad sam vidio kaj se nudi na EVGA.eu (), već za frenda. Možda može potegnut do 700, ali ne znam...Može li mi netko linkati ono što se preporuča iz dučana ako nije problem, bio bih mu stvarno zahvalan.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Fortron Raider II 650w 80+ Silver oko 580kn

Ali nije mi jasno ako moze pljunut tolike novce za grafu valjda moze onda uzet i neko vrhunsko napajanje.

12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koja je razlika između seasonicovih focus plus i prime ultra napajanja?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

Fortron Raider II 650w 80+ Silver oko 580kn

Ali nije mi jasno ako moze pljunut tolike novce za grafu valjda moze onda uzet i neko vrhunsko napajanje.

A čuj, neki se samo žele  "igrati", te smatraju da su grafa i proc jedine bitne komponente...Pa ti njima objasni o važnosti napajanja, matičnih ploča i njihovih VRM-ova itd itd... 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Promster kaže...
ibme74 kaže...

Fortron Raider II 650w 80+ Silver oko 580kn

Ali nije mi jasno ako moze pljunut tolike novce za grafu valjda moze onda uzet i neko vrhunsko napajanje.

A čuj, neki se samo žele  "igrati", te smatraju da su grafa i proc jedine bitne komponente...Pa ti njima objasni o važnosti napajanja, matičnih ploča i njihovih VRM-ova itd itd... 

 Jasno je to da su neupuceni ali kad zna da mora dat "cak" 500kn za dobro napajanje ocito razumije da 700w od 200kn nije to sto kaze da je, zna da postoje skuplja napajanja kad vec uzima jednu od najjacih grafi na trziste valjda moze povezat da su bolja napajanja namijenjena da se s takvim komponentama upare.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Motorino kaže...

Koja je razlika između seasonicovih focus plus i prime ultra napajanja?

 prime je viša klasa, ima nešto bolje rezultate i veći ventilator

ništa krucijalno da bi vrijedilo razlike u cijeni i da je bilo focusa za uzet prošle godine, ne bih niti mislio na prime

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav ekipa,

Trebam savjet. Dvoumim se između ova dva napajanja.

Razlika je 100kn pa me zanima da li u tom cjenovnom rangu ima nešto bolje od ova dva:

 

Corsair TX650M 80PLUS Gold ili  Corsair TX750M 80PLUS Gold

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
izzy007 kaže...

Pozdrav ekipa,

Trebam savjet. Dvoumim se između ova dva napajanja.

Razlika je 100kn pa me zanima da li u tom cjenovnom rangu ima nešto bolje od ova dva:

 

Corsair TX650M 80PLUS Gold ili  Corsair TX750M 80PLUS Gold

 

 

 

klik

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Promster

 

Ove modele vidim kao mogućnosti:

 

Seasonic S12II-620 Bronze (od 475 kn; 3/5 god. jamstva)

SilentiumPC Supremo L2 550 W Gold (od 477 kn; 5(?) god. jamstva)

FSP Raider II 550 W Silver (od 515 kn; 5 god. jamstva)

SilentiumPC Supremo M2 550 W Gold (od 522 kn; 5(?) god. jamstva) - polumodularno

Corsair Vengeance 550M Bronze - (od 525 kn; 5 god. jamstva) - polumodularno

Seasonic SS-520GM2 EVO Bronze (od 548 kn; 3/5 god. jamstva) - potpuno modularno

CM Masterwatt 550 Bronze (od 565 kn; 3/5 god. jamstva) - polumodularno, polupasivni način rada

FSP Raider II 650 W Silver (od 578 kn; 5 god. jamstva)

CM Masterwatt 650 Bronze (od 615 kn; 3/5 god. jamstva) - polumodularno

Seasonic SS-620GM2 Evo Bronze (od 615 kn; 3/5 god. jamstva) - potpuno modularno

SAMA Armor 550/650/750 W Gold (od 631 kn / od 655 kn / od 683 kn; 3 god. jamstva) - potpuno modualrno

SilentiumPC Supremo FM2 650/750 W Gold (od 633 / od 688 kn; 5 god. jamstva) - potpuno modularno

Gigabyte G750H Gold (od 675 kn; 5 god. jamstva) - polumodularno

Corsair TX650M Gold (od 700 kn; 7 god. jamstva) - polumodularno

 

Do 700 kn SilentiumPC daje najviše pa bih tu preporučio Supremo FM2 650 W. Ako si ipak za 'brand' napajanje, Corsair TX650M s dugim jamstvom je dobra, ali i skupa opcija.

Za oko 500 kn bih gledao Corsair Vengeance 550M. Nije Gold kao Supremo M2, ali je provjereniji i ima sve japanske kondenzatore (Supremo M2 ima Teapo). U odnosu na Seasonic EVO, nije potpuno modularan, ali ima DC-DC regulaciju (grupna kod SS-a) i vrlo vjerojatno je tiši. I na kraju, nema tako kvalitetan ventilator i polupasivan način rada kao CM Masterwatt 550, ali je jeftiniji i s kvalitetnijim kondenzatorima (Teapo kod CM-a).

 

Svi modeli imaju svoje neke mane i prednosti pa zavisno o preferencijama (cijena, buka, učinkovitost, modularnost, kvaliteta, jamstvo...) bi trebalo tražiti kompromisno rješenje. Za mene bi od ovih modela to bili Supremo FM2 650W ili Vengeance 550M. 

 

EDIT: Dolje Antec ili Focus bi bili optimalan izbor za GTX1080

 

 

izzy007

 

Uz Focus-a je opcija i 50 kn jeftiniji Antec HCG-650 Gold (748 kn; 10 god. jamstva). Ista platforma je unutra kao i kod Focusa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 8:48 (kiwi_91).
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Za vlasnike seasonic focusa, jel se i kod vas cuje pocetni KLIK iz napajanja pri paljenji i gasenju pc-a?
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
bik kaže...
Za vlasnike seasonic focusa, jel se i kod vas cuje pocetni KLIK iz napajanja pri paljenji i gasenju pc-a?

Normalno ti je to i nije ti to samo kod toga Seasonica. 

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
bik kaže...
Za vlasnike seasonic focusa, jel se i kod vas cuje pocetni KLIK iz napajanja pri paljenji i gasenju pc-a?

 

za gasenje ti nisam siguran , al na  paljenju se cuje 100 % .

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
error_666 kaže...
bik kaže...
Za vlasnike seasonic focusa, jel se i kod vas cuje pocetni KLIK iz napajanja pri paljenji i gasenju pc-a?

 

za gasenje ti nisam siguran , al na  paljenju se cuje 100 % .

 na mojem primeu se čuje lakani tik i kod paljenja i kod gašenja

5 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Može li ovo napajanje stabilno sa RX 580 8gb, Ryzen 5 1600...

 

http://www.coolermaster.com/powersupply/80-plus/mwe-bronze-650/

 

Ili mozda Hexa 85+ 550w?

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.8.2018 21:13 (LukaKobra).
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hexa ima više garancije, a ova dva su malo bolja: FORTRON 550W Raider II i Corsair Vengeance 550M

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ja bih išao na Corsair Vengeance 550M. Prema ovom review-u je odlično.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jucer mi je napajanje otišlo u vjetar. Sta  preporucujete  pa do nekakvih 550kn ? Prvo sam mislio na hypera od 600w (koje je 430kn) ali ipak idem na neki 80+ certifikat i da se mogu srediti kablovi. Sad gledam ovaj iznad od corsaira koje je cak polumodularno, sa 80+ i 60 mjeseci garancije... Ima sta bolje za 550kn ?

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Valja li sto evga g3 650w ili jos uvijek sisa focus kralj? Nekako bi promjenio napajanje..ovo moje jejos dobro ali  novo jenovo

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

LukaKobra / hahhaajaads

 

Slični rang napajanja gledate pa su i slične preporuke.

 

Vengeance bi bio i moj prvi izbor, ali ako ste skloni 'eksperimentiranju' možete probati i SilentiumPC Supremo M2 550 W Gold (od 522 kn; 5(?) god. jamstva). Kao što sam i ranije rekao, na testovima dobar (1 / 2), platforma vrlo slična onoj iz Corsair CS serije, ali ju ne radi Great Wall već manje poznati proizvođač SAMA. Još uvijek se treba dokazati na duge staze pa ako ste ziheraši, bolje Vengeance.

 

550 W je dovoljno za RX580 i Ryzen 5, a naravno i za GTX1060.

 

 

mariolla79

 

Kolege na forumu su imali probleme s ECO modom na G3 (ludovanje ventilatora) pa je preporuka ipak Focus.

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Znaci nema neki mozda corsair u toj cijeni da moze parirati focusu...pretpostavljam da je focus best buy cijenovno i po ugradjenim komponentama...jedino.sto nemogu nac od 650w a cini mi se da mi je mozda 750 previse ???

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 7:15 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

Znaci nema neki mozda corsair u toj cijeni da moze parirati focusu...pretpostavljam da je focus best buy cijenovno i po ugradjenim komponentama...jedino.sto nemogu nac od 650w a cini mi se da mi je mozda 750 previse ???

 razlika između 650 i 750w je 15%, nije to ništa previše i nema negativnih strana (osim cijene)

samo pozitivne - manje će biti opterećenje, manje će se paliti vent, pa će biti manje i prašine

10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nema vise corsaira na stanju, imam ponudu za ovo. Da li uzet to ili naci od corsiara u drugom ducanu ? (Iako mi izbacuje da je jedino to napajanje bilo u admu).

 

Edit: ovo predloženo mi nekako ne djeluje kvalitetno, da li mozda bolje da dam malko vise i uzet ovo 

 

Edit2: uzeo nemodularan corsair cx550 u hgspotu, poslikam ga kad se odmorim od 30km bicikliranja 

Battleog - 191silvinjo
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 17:33 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mislim da si fulao s cx corsairom..rekao bi da je onaj hyper kvalitetniji

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

Mislim da si fulao s cx corsairom..rekao bi da je onaj hyper kvalitetniji

Mislis ili znas? Jer misliti je...

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hej,

Imao sam CX430 prije 7 godina i nije radio probleme sa x955 i 5850 i sad imam CX600 (nisam ga kupio neg  reklamacija za xfx550) i ne mogu reći da imam nekakve probleme u radu. Za neki bijesan OC vjerojatno nisu, ali za gaming su sasvim oke napajanja. Naravno da ima boljih ali ako ćemo tako, nebo nam je granica :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

Mislim da si fulao s cx corsairom..rekao bi da je onaj hyper kvalitetniji

 Ma neka sam radi bar 5 godina i super. A sto se tice tisine, tek sad vidim/cujem kak je ono prosle napajanje bilo glasno... 

 

I da, zar to nije isto napajanje kao i ovo gornje ? Samo sto je ono polu modularno a ovo nije.

Battleog - 191silvinjo
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 19:12 (hahhaajaads).
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ljudi trebam nekoga ako možda ima tu na forumu za prodati 8 pin extension cable, naime imam problem sa kratkim EPS 8 pin kabelom od napajanja za dohvatiti utor od matične ploče pošto je napajanje u doljnjem kaveza a sam kabel je kratak za nekih 5cm, Hvala

 

Kabelčić izgleda ovako nekako:

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako imas links u blizini brijem da oni imaju

razorblade
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Sad nasao na njusci focus plus 850 w novo zapakirano za 550 kn..jedina mana je sto je covjek iz rijeke...brijem da ce otic ko vruca kifla za te novce

https://www.njuskalo.hr/kucista/napajanje-seasonic-focus-plus-850-gold-oglas-26231939

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 22:42 (mariolla79).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

Sad nasao na njusci focus plus 850 w novo zapakirano za 550 kn..jedina mana je sto je covjek iz rijeke...brijem da ce otic ko vruca kifla za te novce

https://www.njuskalo.hr/kucista/napajanje-seasonic-focus-plus-850-gold-oglas-26231939

Zamoli nekod dobrog forumaša iz rijeke da ti provjeri to, a ti ga počastiš i ostane ti ušteda.

Da sam ja tamo, ne bi mi bio problem.

coffe,coffe,coffe.....
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice