Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.373.856
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kupiti novog focusa  iz hg spota 750 w za 800 ili s njuske zapakiranog d jamstvom 850 za 800 kn....znam da su oba previse za moju konfu ali opet..lp

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa jesu ali s druge strane, ako sada uzmeš to napajanje, miran si s tim komponentom godinama.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 9:09 (itomic009).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

Kupiti novog focusa  iz hg spota 750 w za 800 ili s njuske zapakiranog d jamstvom 850 za 800 kn....znam da su oba previse za moju konfu ali opet..lp

Osobno bi rađe uzeo novo iz trgovine sa novim racunom, a 750w ti je na izvoz kakvu god gaming konfu vozio

14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bok ekipa, brzinsko pitanje.

 

Konfiguracija:

- AMD FX 6300 (95W TDP)

- 8GB RAM

- ASUS STRIX RX460 4GB

- 500GB HDD

- 2x 120m ventilatora

 

Trenutno napajanje je Fortron Hexa+ 400W (staro 12mj.). Planiram ubaciti RX470 u cijelu priču i muči me trebam li mijenjati napajanje ili ne? Komp je upaljen manje od 2h dnevno, tu i tamo neka laganini igra vikendom kad se nađe vremena.

 

Ako smatrate da ovih 400W neće izdržati, ciljam na Hexa+ 500W, iako me privlači i SilentiumPC Vero L2 (80 Bronze certifikat). Koja su vaša mišljenja? Thx!

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 21:34 (VeX7).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bit ce ti dosta s obzirom da ce ti taj CPU gusiti RX470 tako da nece ni trositi koliko je deklarirano.

Ali ako imas love promjeni i napajanje, imas za 450kn Fortron Hexa+ 550w 80+ Bronze

14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Sumnjam da će biti ne znam kako veliki bottleneck, pogotovo za igre koje igram tu i tamo - nisu ne znam kako CPU zahtjevne.

 

Pitanje sam postavio upravo iz tog razloga - obzirom da imam novo napajanje - ima li smisla mijenjati ga za jače ili će FSP Hexa+ 400W izdurati to? :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 21:30 (VeX7).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
VeX7 kaže...

Dić ćemo ga na 4.5GHz kad dođe nova grafa da malo "ugušimo" bottleneck. Stabilan je i fino radi na 4.5 pa da nova grafa može disati. A i sumnjam da će biti ne znam kako veliki bottleneck, pogotovo za igre koje igram tu i tamo - nisu ne znam kako CPU zahtjevne.

 

Pitanje sam postavio upravo iz tog razloga - obzirom da imam novo napajanje - ima li smisla mijenjati ga za jače ili će FSP Hexa+ 400W izdurati to? :D

 

Ako ćeš i klokati CPU rađe onda promjeni na neko bolje napajanje da ima lufta.
Ja sam imao FX8300 i gušio mi je R9 380 koja je slabija kartica od RX470. Tim procesorima i jeste vrh neka GTX1050Ti s tim da i tu bude bilo BN.
Iduće investicija neka ti bude nova platfroma.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma za moje (trenutne) potrebe - tu i tamo neke utrke i nogomet - je za sad i ovo sasvim ok. Bio sam zadovoljan i s RX460 tako da će RX470 dodati samo malo "extra" daška života i to je to. Ništa, bude FSP Hexa+ 500W i mir. Hvala!

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Ako si bio zadovoljan sa RX 460 onda ćeš sada imati prepordo s RX 470, bez obzira na CPU i botlneck. Što se tiče napajanja, nemaš brige ako je uredno napajanje i nije staro puno godina.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Samo pripazi, nemoj uzeti Hexa+ 500w (slika1) koji je stari model i ima obicni 80+ certifikat te 3 godine garancije nego noviju seriju Hexa+ 550w (slika2) koja ima 80+ Bronze certifikat i 5 godina garancije.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zašto ne Hexa+ 500W? Taj upravo planiram uzeti, trenutno imama isti takav 400W i zadovoljan sam.

 

Što je sa spomenutim "SilentiumPC Vero L2 (80 Bronze certifikat)"? Čitam po netu i ljudi ugl ok komentare ostavljaju. Ima i skoro 460W na +12V.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 16:00 (VeX7).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Pa koliko novaca misliš potrošiti na napajanje ?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Poanta price je 0kn jer imam prakricki novo ovo od FSP Hexa+ 400W. Ali ako smatrate da nije efikasno za nove potrebe, vise of 350kn cca ne prelazim za novo makar uzeo Hexu 500W. Ako ima sta bolje za tu lovu (ja ne vidim bas), dapace!

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Pa ako je to napajanje novo, onda je ne vidim potrebe za nadogradnju uz FX 6300 i RX 470. Takav komp u gamingu može trošiti negdje 200+ watta, vjerojatno oko 250W iz zida kad je iskorišten propisno. Tako da, to su opterećenja koja to napajanje drži. Vidi samo još oko konektora na napajanju i kod te grafe koju uzimaš (PCI-E), ali i to mora biti ok. Nemaš ti šta bolje ni jače kupiti za 350kn, a nemaš ni potrebe.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 17:20 (itomic009).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imam problem sa smrzavanjem/restartom i event id 41 task category 63 samo u igrama.

Molim mišljenje dali je ovo napajanje preslabo za moju konfiguraciju (pod moj PC).

Real power RP500 eco 80+ bronze, 500 W.

Doduše to se dešava samo kod overclocka grafičke ( iako ne dižem voltažu, samo core i/ ili mem).

Ako je odgovor potvrdan, može usput preporuka napajanja i da stane u kućište.

 

Hvala na pomoći.

Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Luc989 kaže...

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 20:40 (mislioc).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...

 Pa ako je to napajanje novo, onda je ne vidim potrebe za nadogradnju uz FX 6300 i RX 470. Takav komp u gamingu može trošiti negdje 200+ watta, vjerojatno oko 250W iz zida kad je iskorišten propisno. Tako da, to su opterećenja koja to napajanje drži. Vidi samo još oko konektora na napajanju i kod te grafe koju uzimaš (PCI-E), ali i to mora biti ok. Nemaš ti šta bolje ni jače kupiti za 350kn, a nemaš ni potrebe.

Bio si u pravu, ali sad je prekasno jer je FSP HEXA+ 400W napajanje već prodano. 

 

Ukratko, mali test prije prodaje napajanja: koju god igru sam pokrenuo na FX-6300+RX470 na ultra postavkama, MAX potrošnja je bila sljedeća:

 

- AMD FX6300 (@stock 3,5GHz): 50,80W

- XFX RX470: 88,18W

 

Dakle Fortron Hexa+ 400W bi to držao bez pola muke. Ne razumijem čemu onda "preporučeno" napajanje na stranici proizvođača od 550W -> "XFX Recommended Power Supply : XFX 550W PSU".

 

A sutra uzimam Fortron Hyper K 500W, čitao sam da je on zapravo "upgrade" od Hexa modela, pa da vidimo i to. Hvala na preporukama ekipa! 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 21:32 (VeX7).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Pa da, di je RX 470 od RX 460. Pošten pomak ti je to

 

- AMD FX6300 (@stock 3,5GHz): 50,80W

- XFX RX470: 88,18W 

 

Dobro, ovo ti i nisu baš točne i pouzdane brojke (ide to više malo), ali kako god okreneš stoji i dalje ono što smo rekli za realne potrebe konfiguracije poput tvoje . Ovo što proizvođači stave neke visoke brojke je više nešto tipa da se osiguraju od svakojakih napajanja koje ljudi koriste (čitaj jeftinij napajanja s visokom nazivnom snagom) pa stave više brojke nego realno treba.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
VeX7 kaže...
Vjerujem da bi u nekoj "CPU intensive" igri i to došlo do izražaja u nekoj manjoj količini, ali doista zanemarivo. 

 

A sutra uzimam Fortron Hyper K 500W, čitao sam da je on zapravo "upgrade" od Hexa modela, pa da vidimo i to. Hvala na preporukama ekipa! 

 

Upali BF1 ili PUBG 

 

Los izbor, samo 2 god garancije. Za 20-30kn imas Hyper bez "K" imas 5 godina garancije

14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže... 

Upali BF1 ili PUBG 

 

Los izbor, samo 2 god garancije. Za 20-30kn imas Hyper bez "K" imas 5 godina garancije

Nema potrebe jer ih ne igram niti planiram igrati. Svatko ima svoje potrebe u gamingu, za moje je ovo idealno.

 

A ni ovo za napajanje nije "finalno", lako piknem neš drugo, bacit ću se malo u istraživanje. Ali svakako hvala na napomeni za garanciju, nisam obraćao pozornost! 

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Čitatelj kaže...

Evo ti jedan clanak pa se malo obrazuj, moguce je da clanak napisan jos dok si isao u osnovnu skolu, al nema veze, nije zastario:

https://www.hardocp.com/article/2011/10/04/80_plus_irrelevant_to_you_when_buying_psu/1

obzirom da smo itekako bili offtopic na onoj temi o adm-u, preselit ću raspravu ovdje gdje je primjerena
 
taj članak na hardocp je itekako zastario, jer se bazira na tada četiri godine starom 80plus programu koji je još bio u razvoju i doista jest bilo svega i svačega
međutim, posljednjih godina taj program i detaljne recenzije su doista promijenili puno toga, a renomirani proizvođači itekako paze što rade i kod njih taj certifikat redovito označava i razinu kvalitete
ovdje imaš noviji članak o tome, "pa se malo obrazuj", kako ti to voliš drugima savjetovati - What Do 80 PLUS Bronze, Silver, Gold & Titanium Signify?
nemoj biti kao moj stari koji je 70-ih kupovao nsu prinza (koji je tada bio ono što je danas bmw m3) sprdajući se sa japanskim automobilima koji su do tada doista bili za sprdnju, a njemu starom tvrdoglavcu je to ostalo i do kraja života je tvrdio da su japanci šrot od automobila
 
da, 80plus program i dalje ima neke nedostatke i može ga se zaobići, može se slati i birane primjerke recenzentima, no to im se danas vrlo brzo obije od glavu kad recenzenti sami kupe napajanje u obližnjoj trgovini i usporede ga s onim koje su dobili na test - evo ti jedan takav test
zato nećeš kupiti neko tatung gold/platinum napajanje, nego seasonic, super flower ili nekog drugog renomiranog proizvođača gdje taj certifikat doista znači veću kvalitetu
 
najbolji primjer tog razvoja je recimo asusovo napajanje kod mojeg prijatelja, staro oko osam godina i plaćeno kao svetog petra kajgana
kad smo mu uzimali nove komponente prije par godina, on se kleo u to napajanje da je skupo, da je kvalitetno i da ga neće mijenjati
našao sam par recenzija i radilo se o napajanju koje je zapravo loše po kvaliteti komponenti
danas, zahvaljujući napretku, razvoju 80plus certifikata i ponajprije recenzentima, proizvođači napajanja sve manje se usude podvaljivati sranje pod kvalitetu i zato danas, kad se asus vratio napajanjima, više ne podvaljuje muda pod bubrege nego vrhunska napajanja poput ovog asus rog thor, koji su preuzeli od isto tako vrhunske prime serije seasonica i još doradili
 
u tvoje doba bi asus kupcu doista za 200 eura uvalio srednju žalost, danas za 200 eura dobiješ od njih vrh vrhova
nemoj biti kao moj stari, zadrt i tvrdoglav, educiraj se i nadogradi svoje znanje

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Luc989 kaže...

Imam problem sa smrzavanjem/restartom i event id 41 task category 63 samo u igrama.

Molim mišljenje dali je ovo napajanje preslabo za moju konfiguraciju (pod moj PC).

Real power RP500 eco 80+ bronze, 500 W.

Doduše to se dešava samo kod overclocka grafičke ( iako ne dižem voltažu, samo core i/ ili mem).

Ako je odgovor potvrdan, može usput preporuka napajanja i da stane u kućište.

 

Hvala na pomoći.

 Up :) dok komponente ne odapunu.

Luc
5 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koje napajanje u linksu se isplati uzeti  za oko 500, a koje za oko 700 kuna ?

Pitam, jer im je ponuda uzasna (kao da se rjesavaju starih zaliha), a i ono sto nude ima kikiriki garanciju.

Nekako mislim da cu konfiguraciju upravo zbog toga kupiti na drugom mjestu.

Eto. Ako netko ima vremena pa da pogleda ima li tamo ista vrijedno paznje. Zahvaljujem.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
SamoPitam kaže...

Koje napajanje u linksu se isplati uzeti  za oko 500, a koje za oko 700 kuna ?

Pitam, jer im je ponuda uzasna (kao da se rjesavaju starih zaliha), a i ono sto nude ima kikiriki garanciju.

Nekako mislim da cu konfiguraciju upravo zbog toga kupiti na drugom mjestu.

Eto. Ako netko ima vremena pa da pogleda ima li tamo ista vrijedno paznje. Zahvaljujem.

 

 

 

 

 

Ako uzimaš u kešu izbjegni ih svakako.

I da u pravu si, izbor napajanja im je srednja žalost.

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Luc989 kaže...
Luc989 kaže...

Imam problem sa smrzavanjem/restartom i event id 41 task category 63 samo u igrama.

Molim mišljenje dali je ovo napajanje preslabo za moju konfiguraciju (pod moj PC).

Real power RP500 eco 80+ bronze, 500 W.

Doduše to se dešava samo kod overclocka grafičke ( iako ne dižem voltažu, samo core i/ ili mem).

Ako je odgovor potvrdan, može usput preporuka napajanja i da stane u kućište.

 

Hvala na pomoći.

 Up :) dok komponente ne odapunu.

 

Velika je vjerojatnost da ti se sustav ruši zbog overclocka a ne napajanja.

 

Probaj s nekim programom jako opteretiti istovremeno CPU i GPU (kad nije overclockirana).

 

Najbolje bi bilo kad bi imao pri ruci još jedan PC pa da iskoristiš napajanje iz njega za testiranje.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Radio sam stress test i sve je ok...inače je konfiguracija kupljena složena, ali sam stavljao i drugi CPU i GPU te dodatan RAM i HDD dodatan..pa si mislim da je ovo napajanje preslabo za sve to pa me zanima vaša procjena, jer nažalost nemam dodatno napajanje.

EDIT:Sada sam istovremeno pokrenuo stress test GPU, stress stest CPU te istovremeno kopirao 2 filea sa SSD-a na HDD i obrnuto sa HDD-a na SSD, a grafička je bila clockana i sistem nije pao..a da pokrenem recimo PUBG za par sekundi bi se PC "zaledio".

Ima li još neki način na koji mogu maskimalno opteretiti napajanje možda?

Luc
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 17:15 (Luc989).
15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Može li napajanje Fortron Hyper 500W vuči ovu konfiguraciju ili bi trebalo jače?

 

Procesor AMD Ryzen 5 1600X

Matična ploča Asrock AB350M-PRO4, Sck. AM4

RAM: Corsair 1X8GB DDR4 3000 C16 LP

Grafička kartica: XFX RADEON RX570 4GB XXX GDDR5

SSD: Adata 120GB SU650 SATA 3D Nand

HDD: Toshiba P300 1TB, 64MB, 7200rpm

Hladnjak: LC Power LC-CC-120

I See Offline People !
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 17:45 (system).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Može bez problema.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

 

Los izbor, samo 2 god garancije. Za 20-30kn imas Hyper bez "K" imas 5 godina garancije

 Na kraju je pao FSP Hyper 700W (5g garancije). Tako da je mir i tišina i u slučaju upgradeova na dulje vrijeme. Thx na sugestijama! 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 17:48 (VeX7).
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Luc989 kaže...

 

Ima li još neki način na koji mogu maskimalno opteretiti napajanje možda?

 Postoje programi, al sam ih koristio prije mnogo godina...

Mislim da je ovo:

http://www.ocbase.com/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice