Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.376.541
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Mile 74 kaže...
mislioc kaže...

dejo74 i jedna i druga kombinacija imaju i više nego dobro napajanje. 

https://www.msi.com/Desktop/Infinite-X-9th/Specification pogledaj šta je MSI stavio za ovu konfiguraciju.550W 80 Plus Bronze(ATX) po nekim ekspertima na forumu ovo je napajanje za gtx 1050ti i G4560.

Na ovom forumu ako nije Seasonic Focus 750W+, napajanje nije vrijedno spomena.

 Zato i daju samo 12 mjeseci garanciju na to računalo.

Za računalo koje košta ~2000 dolara to je neprimjereno napajanje,

zato imaju i varijantu sa 850w platinum napajanjem.

 Mile u to ne ulazim. Ali sumnjam da su baš takvi papci pa da nisu to istestirali. Nije MSI baš neka fuš firma.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dejo74 kaže...

 Nije jeftino antec iz potpisa sam 317kn platio a lc 277kn,a ovo što se igramo ja i moj klinac koji je tek ušao u svijet gejminga pubg i rocket league malo CSGO-a nem tu bootlenecka ,pubg na medium  1440p 80 do 100fps 570 4gb na istim postavkama ali 1080p 100-120 sa xeonom ja tu ne vidim nek BN možda u cpu intensive igricama postoji

 

Pa ako napajanja od 277/317kn nisu jeftina koja onda jesu? Tvoja konfa, tvoje odluke, tvoje pare - ali stavlajti grafu od 1.800-1.900kn na napajanej od 270kn je pišurija (NHF). To je kao da kupiš novi Audi A8 a voziš ga na točkoviam od WV Lupa.

Još ti to nekako i prolazi pošto ti u većini slučajeva zbog tog procesora grafa ne ide na max opterećenje pa time i ne troši koliko može - i da, imaš velik Bn sa tim dualcem i tom grafom u svim modernijim igrama (PUBG, noviji BF i CoD naslovim, AC....).

 

GTX1060 6Gb je rang RX580 8GB



mislioc kaže...

dejo74 i jedna i druga kombinacija imaju i više nego dobro napajanje. 

https://www.msi.com/Desktop/Infinite-X-9th/Specification pogledaj šta je MSI stavio za ovu konfiguraciju.550W 80 Plus Bronze(ATX) po nekim ekspertima na forumu ovo je napajanje za gtx 1050ti i G4560.

Na ovom forumu ako nije Seasonic Focus 750W+, napajanje nije vrijedno spomena.

 

De nam ti ispuni "moj pc" da vidimo kakav kombo imaš i na kojem napajanju ga držiš, jel neko od 500+ kuna ili je neki LC Power office series/Inter-tech/xilence...

Ne mora biti seasonic focus ali ako imaš 1.300-1.500kn za grafu valdja onda možeš pljunut i 400-450kn za pošteno napajanje sa 5 godina jamstva i nekim 80+ certifikatom.

11 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

mislioc

Držat će to napajanje tu konfiguraciju barem tih 12 mjeseci garancije, poslije toga ih boli ona stvar za tebe.

RTX 2080Ti u igrama troši 280W, a i9 9900k i ostatak sistema oko 170W. Overclock možeš zaboraviti jer je i ovako knap.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2019 18:23 (Mile 74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Mile 74 kaže...

mislioc

Držat će to napajanje tu konfiguraciju barem tih 12 mjeseci garancije, poslije toga ih boli ona stvar za tebe.

RTX 2080Ti u igrama troši 280W, a i9 9900k i ostatak sistema oko 170W. Overclock možeš zaboraviti jer je i ovako knap.

 

Istina, ali opet u toj konfi je neko brand 550w 80+ Bronze napajanje, nije naveden model ali posto su unutra i9 + RTX2080Ti vjerojatno ej riječ o nekom napajanju od barem 100€, s druge strane ovaj gore ima RX580 koje moze povuci 185w i drzi ga na LC Power od "600" watti i to još office serija. 

 

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

https://www.alzashop.com/lc-power-600w-12-lc600h-d565547.htm?layoutAutoChange=1 Known German Quality jer ti treba išta više. Jebeš auto ako ne piše achtung ispod haube.

Vidim i feedback pun 5 stars. A to da neće držat njegov komp bez problema pričaj nekom drugom.Čuj ovo office serija, a kaj treba pisat gaming da bude ibme approved?

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2019 18:51 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mislioc kaže...

https://www.alzashop.com/lc-power-600w-12-lc600h-d565547.htm?layoutAutoChange=1 Known German Quality jer ti treba išta više. Jebeš auto ako ne piše achtung ispod haube.

Vidim i feedback pun 5 stars. A to da neće držat njegov komp bez problema pričaj nekom drugom.Čuj ovo office serija, a kaj treba pisat gaming da bude ibme approved?

 Ovo je problem:

 

+12V1 20A

+12V2 20A

 

To je jako rubno za rx580 koja se može bez beda približiti 20A.

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mislioc kaže...

https://www.alzashop.com/lc-power-600w-12-lc600h-d565547.htm?layoutAutoChange=1 Known German Quality jer ti treba išta više. Jebeš auto ako ne piše achtung ispod haube.

Vidim i feedback pun 5 stars. A to da neće držat njegov komp bez problema pričaj nekom drugom.Čuj ovo office serija, a kaj treba pisat gaming da bude ibme approved?

 

Ne treba ništa pisati, to napajanje može držati grafe koje troše kao upaljač, RX580 to nije i kraj piče.

Nego odg mi na pitanje, šta ti držiš "ispdo haube" i s čime to napajaeš, jel LC ili je neko skupo brandirano napajanje?

12 godina
offline
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 

Tako je, izbjegavaj pitanje  

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Ti isto svašta kupuješ. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

 

Tako je, izbjegavaj pitanje  

 https://www.fsplifestyle.com/PROP166001419/ eto da ne kažeš da izbjegavam tvoje pitanje.

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za pitanje s početka priče, koje napajanje na koju konfiguraciju? Osobno bih se odlučio za VP500PC na i3 i RX580. Iako VP500PC ima CWT platformu iz njihovog najnižeg ranga, barem je provjerena na testovima i unutra su kvalitetnije komponente. Nisam siguran koja je platforma u LC-u (možda Great Wall...), ali ono što mogu reći o njoj je da ima karakteristike tih budžetskih napajanja od oko 200 kn, odnosno potencijalno "lažno" kućište zavojnica na filterskom dijelu (dolje slika jednake/slične platforme s pravom zavojnicom (vide se žice!)) i kondenzatori na toj platformi se vrlo rijetko viđaju na napajanjima skupljim od 300 kn (osim primarnog HEC koji se znao pojaviti na kvalitetnijim Great Wall platformama). Platforma se čini ok za cijenu, ali ne bih ju stavljao na kartice i procesore skuplje od 1000 kn. Ne bih ni na VP500PC, ali to je manje "zlo" od LC-a. Ovakva napajanja su predviđena za office računala i eventualno računala sa starim komponentama koje su rastrošnije gdje se ne isplati uzimati novo napajanje.

 

Zaključno, kolega mislioc je napisao: "...i jedna i druga kombinacija imaju i više nego dobro napajanje...". Ja bih napisao: "...i jedna i druga kombinacija imaju dovoljno jaka napajanja...". Upitno je koliko će trajati i kakvi su naponi na izlazu pri visokim opterećenjima.

Link odakle su skinute slike platforme s LC-a.

 

 

Što se tiče napajanja u MSI Infinite X 9th. Nisam siguran zašto su za i9-9900k i GTX 2080 Ti stavili samo 550 W s Bronze certifikatom. Kao što je kolega napisao, u pravilu bi trebalo biti dovoljno, ali uz OC (ako je moguć na tom računalu...) bi moglo biti uključivanja zaštita. Olakotna okolnost je što bi to trebalo biti Delta napajanje (ako je suditi po slikama i recenzijama prethodnih generacija) tako da ono sigurno može isporučiti ono što piše i ne bi trebalo imati problema s konstantnim radom pri tom opterećenju, no uz to b upitna mogla biti i buka rada napajanja pri višim opterećenjima. Jer poznavajući Delta-u, vrtnja ventilatora je zasigurno postavljena agresivno. U svakom slučaju je MSI mogao barem staviti 650 W s većom učinkovitosti.

 

 

Platforma+s+pravim+zavojnicama Platforma+s+pravim+zavojnicama
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2019 17:30 (kiwi_91).
Moj PC  
7 0 hvala 6
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mislioc kaže...
ibme74 kaže...

 

Tako je, izbjegavaj pitanje  

 https://www.fsplifestyle.com/PROP166001419/ eto da ne kažeš da izbjegavam tvoje pitanje.

 

Ma prodaj to i kupi LC-a 

12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Znači kad je komp bio izštekan iz struje pri prvom paljenju se najprije upali, onda se odmah ugasi i opet upali (sam od sebe) ali ovaj put normalno...to se događa samo prvi put ako je prije toga bio bez struje, inače sve drugo radi bez greške.

Pa sad me zanima dali je to normalno?

Napajanje je seasonic prime 650W gold.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Motorino kaže...

Znači kad je komp bio izštekan iz struje pri prvom paljenju se najprije upali, onda se odmah ugasi i opet upali (sam od sebe) ali ovaj put normalno...to se događa samo prvi put ako je prije toga bio bez struje, inače sve drugo radi bez greške.

Pa sad me zanima dali je to normalno?

Napajanje je seasonic prime 650W gold.

 Zar ti se to nije dogadjalo i sa ranijim napajanjem ili si promijenio cijelu konfiguraciju ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2019 12:55 (SamoPitam3).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
SamoPitam3 kaže...

 Zar ti se to nije dogadjalo i sa ranijim napajanjem ili si promijenio cijelu konfiguraciju ?

 Jedan prime mi je crko i dobio sam novog ali ga nisam htio stavljati dok nisam nabavio novu konfiguraciju tako da sam sada na 9700k i asus z390M-pro, 2x8 ddr4 itd. 

Evo sad čitam da to intelovi čipseti rade i da je normalno?

5 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Motorino kaže...
SamoPitam3 kaže...

 Zar ti se to nije dogadjalo i sa ranijim napajanjem ili si promijenio cijelu konfiguraciju ?

 Jedan prime mi je crko i dobio sam novog ali ga nisam htio stavljati dok nisam nabavio novu konfiguraciju tako da sam sada na 9700k i asus z390M-pro, 2x8 ddr4 itd. 

Evo sad čitam da to intelovi čipseti rade i da je normalno?

 Meni je to tako zadnjih 10-15 godina sa svakojakim napajanjima na intelu. I na jednom ryzenu mi je isto tako. Mislim da je to zapravo do samog BIOS-a, a ne do napajanja. No nisam provjeravao.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2019 13:41 (SamoPitam3).
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

upgradeao sam se na GTX 1070, sljedeći tjedan uzimam nešto tipa i7 8700/ili slično. Imam 4 godine staro Antec - VP500P napajanje, pa me zanima treba li ga zamijeniti s nečim boljim i novijim ili ne, i ako da neku preporuku?

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mjenjaj, uzmi barem nešto ovako

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Uzmi neko dobro napajanje od oko 500+ watta, nek si siguran .

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

R5 2600 + RX 580

 

Fortron Hexa 85+ 450W ili Corsair CX450? Nešto treće?

 

TNX

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
hellblade kaže...

R5 2600 + RX 580

 

Fortron Hexa 85+ 450W ili Corsair CX450? Nešto treće?

 

TNX

 

za taj kombo ti je pametniej ići na nešto jače, nije da 450w neće držat ali bit će pod većim opterećenje i samim time bučno:

klik1

klik2

klik3

klik4

klik5

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...
hellblade kaže...

R5 2600 + RX 580

 

Fortron Hexa 85+ 450W ili Corsair CX450? Nešto treće?

 

TNX

 

za taj kombo ti je pametniej ići na nešto jače, nije da 450w neće držat ali bit će pod većim opterećenje i samim time bučno:

klik1

klik2

klik3

klik4

klik5

 Mogao bih onda ići na Hexa 550? Još ispadne i malo jeftiniji od CX450. 

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

nije da 450w neće držat ali bit će pod većim opterećenje i samim time bučno:

Radit će, samo je pitanje do kada jer ta jeftina napajanja nisu za tako nešto, pogotovo na duge staze.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Piknuo bih ovo..pa molim misljenje...strta sto nemaju 650 u bijeloj boji..znam da je malko previse wata ali zelim white psu i jos s njime dolaze slevani bijeli kablovi s combsima

https://www.adm.hr/product.asp?product=napajanje-750w-corsair-rm-series-rm750x-white-atx-24-cp-9020155-eu-&code=84732

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Pa to je super napajanje i ako ti nije previše, onda nemaš što razmišjati .

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Za manje para uzmes sisu prime 750w, što je ipak top klasa i daleko bolje napajanje
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ali nema sissise prime kod nas i nije bijelo....😉

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Imas u alzi, dostava par eura i eu garancija 12g
Jedino da, nije bijelo... jbga ako je boja primarni faktor za napajanje
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nije primarna ali voljeo bi bijelo jer imam u planu i phanteks 600s da zamijeni 6 god str carbide 500r..jedino si razmisljam za phanteks jer bu bijeli ili antracit sivi...ali bi nekako ostao na crno bijeloj konfiguraciji...

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice