Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.386.818
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Di ima tih jeftinih HX-ova? (a da nisu ovi s amazona.de di ponekad pošalju korišteni/sjebani primjerak)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
sudy_freak kaže...

Ima sigurno razlog zašto su jeftina. Imao sam TX650M i nikako nisam bio zadovoljan.
Prvenstveno coil whine koji je imao

 ima razlog, naravno

nekako mi je ova primjedba u recenziji nedopustiva za napajanje tog cjenovnog ranga

 

The build quality is high and only Chemi-Con electrolytic caps are used …unfortunately not the companies high-end lines but they will do a fine job and sustain good performance through time. Besides electrolytic caps a large number of polymer ones are also utilized.

It is worth mentioning here that the KZE are definitely not Chemi-Con’s best electrolytic caps, but still they are preferred over Chinese, even Taiwanese, caps with notably better specifications and this is why they are widely used by the majority of high-end Corsair (and not only) PSUs.

 

ovako nešto se može tolerirati u napajanjima ranga sise focus gold, corsair rmx i slično, kao početni level kvalitetnih gold napajanja, no u hx seriji je to u današnje doba nedopustivo

uostalom, dosta bolja i kvalitetnija seasonic focus platinum serija je bila jeftinija od tih hx corsaira

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Znam da će me mnogi sada popljuvati, dislajkati, ali ja sam uvjerenja da je zadnje pošteno Corsairovo napajanje bilo CX400 i stari HX-ovi plave etikete.

Ovo danas je jeftino smeće koje samo imenom opravdava cijenu. Koliki postotak Corsair napajanja završi na RMA? Jako puno. Povukao bih usporedbu s Razerom.
Ista stvar. Mainstream je, svi kupuju, ali realno, od top tier brendova, najlošiji su. Pitajte bilo kojeg prodavača opreme gdje je preko 75% return-rate unutar garancije.

 

 

Što se be Quieta! tiče, pitam za Straight Power 11 750W koji je oko 1200 kn.

A ono što mi se kod njega posebno sviđa i kao i kod svih premium/high end be Quiet! napajanja su kvalitetni Silent Wings ventilatori koji su perjanica njihove ponude.

Sve recenzije, koliko sam preletio ga hvale i nemaju zamjerke. Jedino što spominju isključivo cijenu kao deal-breaker. Da nije baš najkonkurentnija.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kužim te kolega, mogu potvrditi tvoju priču bar djelomično, nije velik uzorak, ali.....

 

Iz tog zlatnog doba, imao sam 2 TX650 (v1 v2) jedan krepao, drugi radio loše.

Duga gara ih izvlači, ali kome se da s tim natezati.

 

Corsair od mene ima .

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
sudy_freak kaže...

Znam da će me mnogi sada popljuvati, dislajkati, ali ja sam uvjerenja da je zadnje pošteno Corsairovo napajanje bilo CX400 i stari HX-ovi plave etikete.

Ovo danas je jeftino smeće koje samo imenom opravdava cijenu. Koliki postotak Corsair napajanja završi na RMA? Jako puno. Povukao bih usporedbu s Razerom.
Ista stvar. Mainstream je, svi kupuju, ali realno, od top tier brendova, najlošiji su. Pitajte bilo kojeg prodavača opreme gdje je preko 75% return-rate unutar garancije.

 

 

Što se be Quieta! tiče, pitam za Straight Power 11 750W koji je oko 1200 kn.

A ono što mi se kod njega posebno sviđa i kao i kod svih premium/high end be Quiet! napajanja su kvalitetni Silent Wings ventilatori koji su perjanica njihove ponude.

Sve recenzije, koliko sam preletio ga hvale i nemaju zamjerke. Jedino što spominju isključivo cijenu kao deal-breaker. Da nije baš najkonkurentnija.

Pa bas taj Straight Power je u Anandtechovom testu ispao prilicno bucan.

 

A ovo o Corsairu necu komentirat jer je teska nebuloza koju naravno nisi nicim ni potkrijepio pa nema smisla komentirat. Imas hrpu detaljnih recenzija online gdje su napajanja analizirana u detalj i da si ista od toga procitao ne bi pricao ovakve gluposti... Zadnje posteno napajanje?  Corsairov AX1600i je vjerojatno najbolje consumer grade napajanje ikad napravljeno, al jebiga, kad si ti ekspert.  

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Srećo, nema se potrebe svađati i prozivati.

Anandtech je jedini rekao da su bučna.
Ostala dva koja sam pročitao kažu da nisu.


Što se Corsaira tiče, pročitaj po stranim forumima što ljudi najviše vraćaju na RMA.
Moje subjektivno mišljenje. Za AX1600i se slažem, ali to je top of the top tier koji ne kupuje svatko.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Pa be Quiet napajanja su potvrđeno dobra napajanja s naglaskom na tih rad tako da ne znam što se imaš puno premišljati ako ti nije skupo to koje želiš. Ne treba ti amen od forum "gurua" da si kupiš nešto što je provjereno dobro i valja.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...

 Pa be Quiet napajanja su potvrđeno dobra napajanja s naglaskom na tih rad tako da ne znam što se imaš puno premišljati ako ti nije skupo to koje želiš. Ne treba ti amen od forum "gurua" da si kupiš nešto što je provjereno dobro i valja.

Htjedoh samo provjeriti iskustva domaće ekipe :)

Al jedina zamjerka koju sam dobio je "preskupa su". Tako da, meni dovoljno 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kod ozbiljnih brendova nekad je dobro biti pionir, i naučiti nešto prvi pa podjeliti dojam s drugima.

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

1.200kn dat i imati samo 5 godina jamstva... meh, ako ćeš već pljunut tu lovu uzmi Seasonic Focus 850 sa 10 godina jamstva

14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

1.200kn dat i imati samo 5 godina jamstva... meh, ako ćeš već pljunut tu lovu uzmi Seasonic Focus 850 sa 10 godina jamstva

Za isto para se uzme HX1000 koji je bolji i tisi od oba...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

hx1000 je 1500kn +  za tu lovu imas seasonic prime i definitivno nebim stavio corsair ispred seasonica .... na kraju krajeva corsair koristi seasonic i u slucaju hx1000 CWT kao oem za njihova napajanja

14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Giopriest kaže...

hx1000 je 1500kn +  za tu lovu imas seasonic prime i definitivno nebim stavio corsair ispred seasonica .... na kraju krajeva corsair koristi seasonic i u slucaju hx1000 CWT kao oem za njihova napajanja

1100kn sa dostavom sa njemackog amazona, za te novce no-brainer. 

12 godina
protjeran
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

"Sisa" je "sisa", sve ostalo su samo napajanja...

 

Jos je bolje kad su dvije "sise"...

 

Ima i treca, ali je ta zauzeta...

 

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2019 1:00 (Tomo53nja).
9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav!

 

Uskoro kupujem novi komp, pa me još jedino napajanje muči. Dal bi 550 W bilo dovoljno za Ryzen 2600 + RX 580? Konkretno, gledao sam Fortron Raider II 550 W napajanje, pa me zanimaju iskustva sa istim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imam ja raidera, bez beda drzao jedno vrijeme i R9 390 koja voli povuc struje.

A koliko ti para imas za PSU?

9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

500 kn, ali dalo bi se protegnuti do max 600 ukoliko ima nešto bolje.

Ne znam koliko W mi je dovoljno obzirom da će proc vrlo vjerojatno bit clockan pa ide Freezer 34 hladnjak gore, a uz to koristim 2 ssd diska + 1 hdd. 550 W mi zvuči nekako, pa sam skeptičan.

 

Može neka preporuka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Igzy20 kaže...

Pozdrav!

 

Uskoro kupujem novi komp, pa me još jedino napajanje muči. Dal bi 550 W bilo dovoljno za Ryzen 2600 + RX 580? Konkretno, gledao sam Fortron Raider II 550 W napajanje, pa me zanimaju iskustva sa istim.

 

Naravno da će biti dosta, moj hyper od 500 w drži ryzen 1600x clockan i rx 580 nitro tako da ti nećeš imati frke, taj raider je dosta bolji od mog hypera 

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jel ima gdje kod nas sisa prime kod nas..gledao uzi ali oni daju 2 godine..sad za sljedecih 10 kod proizvodjaca?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imas u telebitu

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Prime zadnja serija je onaj pokrov na ventu u boji..ide iold.platinum i titanium..i zakaj isto kod njih samo 24 mj..😥

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

Prime zadnja serija je onaj pokrov na ventu u boji..ide iold.platinum i titanium..i zakaj isto kod njih samo 24 mj..😥

 tako rade neki trgovci, kod uzija ti skoro sve komponente imaju garanciju 24 mjeseca + ostalo kod proizvodjaca... 

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Glupost..ali ajde..hahahhazvao ih nemaju nis u ducanu ni uzi ni telebit..minimalno 7 dana cekanja...imaju u adm prime 850 titanium al mi se nedaje 1900 kn..a i previse je..mislim da mi je cak i 650 dostatno

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 11:11 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

Glupost..ali ajde..hahahhazvao ih nemaju nis u ducanu ni uzi ni telebit..minimalno 7 dana cekanja...imaju u adm prime 850 titanium al mi se nedaje 1900 kn..a i previse je..mislim da mi je cak i 650 dostatno

Za taj tvoj komp je dosta i dobro 450W napajanje... Moj komp kad je naklokan u gamingu drzi 450W napajanje...

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

650 bi bilo dovoljno i za future ...cekam novu rizu...a i mislim da brand name napajanja nema bas neki dobar tier od 450w ili se varam

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 12:26 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

650 bi bilo dovoljno i za future ...cekam novu rizu...a i mislim da brand name napajanja nema bas neki dobar tier od 450w ili se varam

Ma ne kazem da trazis 450W napajanje, poanta je samo da ti je 650W vise nego dovoljno za bilo koju single cpu/gpu kombinaciju. Tvoj trenutni komp u gamingu jedva 300W moze povuc...

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Sta da onda kupim od 650w...cijena nije bitna...

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma uzmeš Seasonic Focus 650 ili Corsair RM650x sa 120mj gare i vozi

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bas sam gledao rmx 650 je u adm 875 kn...sad neznam jel mi pasu moje bijele ekstenzije..a opet one su stare kedno 4 godine...ak kupim njega i nove ekstenzije od phanteksa dodjem do 1125 kn..a za 1100 dobim rmx 750 white i white sleeved cablovi u kompletu tvornicki...a s druge strane seasonic je navodno bolji...tak da sam u nedoumici..da ima prime 650 nebih razmisljao..s nasom garom od 144 mj

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

Bas sam gledao rmx 650 je u adm 875 kn...sad neznam jel mi pasu moje bijele ekstenzije..a opet one su stare kedno 4 godine...ak kupim njega i nove ekstenzije od phanteksa dodjem do 1125 kn..a za 1100 dobim rmx 750 white i white sleeved cablovi u kompletu tvornicki...a s druge strane seasonic je navodno bolji...tak da sam u nedoumici..da ima prime 650 nebih razmisljao..s nasom garom od 144 mj

Prime je bolji al Focus je tu negdje sa RMx-om...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice