Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.378.006
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zrimo kaže...

Taj Fructal ispada šta od ovih preporučujete?

 

Šta bi bilo najbolje za r5 2600 + rx 580

 

Coolermaster V650S
Coolermaster V850S
Coolermaster M2 850
Corsair CS650
Corsair RM650
Corsair RM750
Corsair RM850
Corsair AX860
Corsair AX860i
Enermax Revolution XT730
Fractal Design Tesla R2 650a
Fractal Design Tesla 800
Fractal Design Newton 800
Seasonic G-Series
Seasonic X-Series
Thermaltake Toughpower Grand 850

 Ja R5 2600 + R9 290 OC 1175/1500 furam sa Corsair CX500.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Možda bolje nešto future proof, ako sutra budem mijenjao grafu da ne gonjam i napojnu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

zrimo

Vise od pola je debeli overkill za 580+2600, kvalitetnih 550W je vise nego dovoljno za tu i slicne kombinacije. Nije valjda da se sva ta napajanja prodaju po slicnim cijenama na olx.ba? Napisi koje su cijene..

14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kolega iz Mostara mi to nudi, to ima u skladištu.

 

Thermaltake Toughpower Grand 850 mi nudi za 140KM

Fractal Design Newton 800 120KM

Corsair RM650 110KM

 

Za ostale bi morao provjeriti cijene.

 
Imam još ponudu sa strane za Corsair RM850X 150KM.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Corsair RM650x ti je tu best buy između ta tri

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

Corsair RM650x ti je tu best buy između ta tri

Gdje ti vidiš RM650X? Ja vidim RM650 što nije isto baš.

zrimo kaže...
 Imam još ponudu sa strane za Corsair RM850X 150KM.

Ja bih ti preporučio RM850X zbog kvalitete, veće snage i s time i veće mogućnosti nadogradnje u budućnosti, tišega rada.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2019 19:27 (Valentin17).
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ima ove nove

Thermaltake Toughpower Grand 850 140KM

Fractal Design Newton 800 120KM

Fractal Design Tesla R2 650a 100KM

 

Ili da idem polovnu Corsair RM650 za 100KM

 

Corsair RM850X 150KM lik nije u Mostaru pa je to mali minus.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Iako nije u mostaru ja bi išao na tu rm850x.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2019 13:18 (error_666).
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozz!Koje je bolje i tiše napajanje od ovih.....SilentiumPc vero L2 600W 80+Bronze,Frotron 550W Hexa 85+,Seasonic SS-520BG 520W 80+ Bronze?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dolje su recenzije sva tri napajanja gdje su mjerili brzinu vrtnje ventilatora. Iako na buku djeluju različiti faktori, sudeći samo prema brzini vrtnje, onda je raspored od najtišeg prema najbučnijem onako kako si ih ti navodio (Silentium > FSP > Seasonic).

 

SilentiumPC Vero L2 500W - pretp. da bi 600 W moglo imati jednaki profil vrtnje

FSP Hexa 85+ 550W

Seasonic S12II-520

 

Što se tiče kvalitete, Seasonic i FSP su vrlo blizu, tj. Seasonica bih gledao kao kvalitetnijeg jer ima kvalitetnije komponente i jedini ima ventilator s FDB ležajem, no FSP ima prednost što ima DC-DC topologiju pa u neujadnačenim opterećenjima (crossload) ima bolju regulaciju napona.

Vero L2 ima dobre rezultate na testu, no platforma nije toliko provjerena kao kod prethodna dva modela pa je pouzdanost pomalo upitna.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 9:35 (kiwi_91).
5 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ok thx na odgovoru!!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav

Kolega bi trebao novo napajanje za r7 1800x i gtx1060 za 600tinjak kuna cca, pa molim neku preporuku?

Sto mislite o ANTEC VP700P ?

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Duze jamstvo klik

5 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bok!Dali se isplati uzet ova napajanja Chieftec GPC-700s 700W IARENA SERIES i XFX Core XT 600W.......cijena ima je oko 400kn?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zavisi za koje komponente gledaš. I ako su ta dva modela jedina opcija, osobno bih birao XFX, pogotovo ako je u pitanju novija revizija (potrebno provjeriti u trgovini).

 

EDIT: Pardon, sad tek vidim da si u drugoj temi pitao za R5 2600x i 1070Ti. Ako si na budžetu, osobno bih poslušao savjet kolege Texpi (izdvoji bih SAMA Armor i zbog jamstva HEXA 85+), a s obzirom da 1070Ti već spada u višu klasu grafičkih kartica, bilo bi poželjno uzeti i napajanje malo višeg ranga. Silverstone Strider Gold S 750W (od 522 kn; 3 god. jamstva) se trenutno može naći po dobroj cijeni, zatim TT Grand RGB 750 W (od 617 kn; 7/10 god. jamstva) bi bio još poželjniji za uzeti, a barem SS Focus Plus 550/650 W (od 630/690 kn; 5/10 god. jamstva) bih osobno stavio na te komponente.

 

Kvalitetnih 550 W je dovoljno za konfiguraciju s tim komponentama jer bih procijenio da one zahtijevaju cca. 350-400 W pri max opterećenju, a tijekom gaminga pretp. da će biti ispod 300 W.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 17:56 (kiwi_91).
6 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo ako netko trazi kvalitetno napajanje seaspnic snowsilent 750 platinum je na kaciji (800-820kn sa dostavom ) u casekingu 7godian garancije (generacija napajanje prije PRIME serije i razlog zasto ima takvu cijenu)

 

http://prntscr.com/nhnlcm

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Postoji li mogućnost da se uslijed slabog napajanja komp smrzne u web browseru, a prilikom igranja igara da radi normalno? Takav problem imam i sumnjam na matičnu ali prije nego ju reklamiram zanima me može li napajanje s kojim sam laganini na knap biti uzrok. Čak sam došao u napast da ovog fortona iz potpisa zamjenim Raiderom 2 od 550w koje je ipak nešto ozbiljnije napajanje. Iako bi mi nekako bilo logičnije da se to dogodi u igrama dok je pod većim opterećenjem nego dok sam na netu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 20:29 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ode moj psu kokod drugog vlasnika ..sto sad kupit a da je pametno...novci nisu problem....htio sam rm750x white uzet ali sad me golica za 50kn vise rm850x v2 2018 white...pretpostavljam totali overkill za moje potrebe..kaj bi jos jaljalo uzet...gledao sam u telebitu i uziu sisu prime seriju ali supci daju samo 24 mj garu kodkod nas ostalo.moram s proizvodjacem..neznam na koju foru oni mogu dat takvu garu ak je gara 12 godina svugdje...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

On daju 2 godine, a dalje šalješ proizvođaču.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma to znam...ali zakaj....to nekuzim...kaj nemogu ko sav normalan svijet dat cijelu garu...kak je sisa s reklamacijama? Rm850 x mi overkill?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo još nekoliko preporuka za napajanja sa Seasonic platformom (Focus serija) koja je u rangu RM850x + jedna Prime platforma.

 

Seasonic Focus 750 W Platinum (od 912 kn; 10 god. jamstva)

Seasonic Focus 650 W Gold (od 790 kn; 5/10 god. jamstva)

Antec HCG650 W Gold (od 810 kn; 10 god. jamstva)

XFX XTR2 750 W Gold (od 802 kn; 5 god. jamstva)

XFX XTi 850 W Titanium (od 1020 kn; 5 god. jamstva) - Prime Titanium platforma (najsličnija onoj iz Prime Titanium Fanless modela)

 

Iako je jamstvo kratko u odnosu na druge, osobno bih gledao XTi jer pripada Prime klasi napajanja, dakle samom vrhu ponude, a poprilično je jeftinije od Primea. Osobno ne znam za iskustva s XTi-em pa možda postoji neki razlog zašto je tako povoljno, ali ovako se čini kao jako dobra kupnja. Jedino je jamstvo potencijalni 'deal breaker'.

 

Recenzija XTi 850 W Titanium.

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bas kopam po netu i internals su isti ko u primeu..ali nigdje nikakav review nemogu nac za xfx..cudno...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Neznam dali ovo ide bas u ovu temu, ali vezano je za napajanje...

Dakle napajanje je sirotinjsko lc power office 500w. Imam 1 8-pin konektor koji ide na maticnu za cpu, i imam jedan 6pin za pcie grafiku. Medjutim, grafika treba 1 8pin i 1 6pin. E sad, mogu li s molex adapterom s 2xmolex na 1x8pin rjesiti problem, ili moram uzimati novo napajanje? Nekad prije ti adapteri su funkcionirali, neznam kako moderni hardver radi s njima.

Max potrosnja grafike je 235w, cpu max 100, imam dva sata diska i to je to...

Dali bi moglo funkcionirati?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koji kombo imas? 

I koji je tocno model LC-a? Imaju oni i ok modela a i onih koji nisu bas za rastrosne konfe.

8 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Lc power office lc500h-12 v2.2...

Ako dobro citam tablicu, na 12v max je 350w.....

Znaci 2200g, sapphire rx580 nitro+ oc, klasicna 350ploca, gigabyte.

Gledajuci power consumption navedenih komponenti, sa 350w na maxu bi se mogao izvuci, realno u radu je to manje, cak i u igrama.

Jedino me brine taj 8 pin, sto bih morao preko molex adaptera vuci, bilo za gpu, ili ako koristim original od napajanja za gpu,.onda za cpu moram ici preko molexa
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Damir22 kaže...
Lc power office lc500h-12 v2.2...

Ako dobro citam tablicu, na 12v max je 350w.....

Znaci 2200g, sapphire rx580 nitro+ oc, klasicna 350ploca, gigabyte.

Gledajuci power consumption navedenih komponenti, sa 350w na maxu bi se mogao izvuci, realno u radu je to manje, cak i u igrama.

Jedino me brine taj 8 pin, sto bih morao preko molex adaptera vuci, bilo za gpu, ili ako koristim original od napajanja za gpu,.onda za cpu moram ici preko molexa

Nista ja ne kuzim sto je pisac zelio reci, ali osobno tu grafu na to napajanje ne bi stavljao. A ti kako zelis

8 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Vrlo jednostavno.

Napajanje ima 1x6 pin i 1x8pin.

Trenutno koristim 1x8 pin za cpu. 1x6 pin ne koristim.

Dilema je, dali ostaviti taj 1x8pin spojen na plocu, za cpu, a za graficku koristiti molex adapter, ili taj 1x8 koji ide iz napajanja koristiti za graficku, a ploci dovesti 1x8 pin uz pomoc molex adaptera.

Nadam se da je sada jasnije.

I da, razumijem da nebi koristio, no imas li onda preporuku sto koristiti,koje napajanje gledati?
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne mozes taj koristiti i za graficku. Sto se savjeta tice ili napisi koliko para imas pa ce ti neko savjetovati ili procitaj unazad nekoliko stranica.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Pa cuj, gledam, ali.....

A novaca, sto je moguce manje, za sada.... ;)

Pa ako neko ima.preporuku neceg jeftinog i dobrog, otvoren sam za prijedloge....
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice