Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.673
|
čitano: 1.395.979
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Stvarno ti je nakaradan izbor 

 

MS FALCON PRO dobijes dva crvena LED venta naprijed i jedan obican iza, mogucnost ugradnje vodenog hlađenja, PSU shroud i fan kontroler za regulaciju ventilatora.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

Stvarno ti je nakaradan izbor 

 

MS FALCON PRO dobijes dva crvena LED venta naprijed i jedan obican iza, mogucnost ugradnje vodenog hlađenja, PSU shroud i fan kontroler za regulaciju ventilatora.

 Bas je,kaj nije onda bolje uzet zalmana(kvalitetnije) ?

8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Pa onda bi ti valjda rekao da uzmes zalman da je bolje, zalmani su kucista zaostala za danasnjim modernim kucistima po funkcijama i planu izrade, nemas mogucnost ugradnje vodenog, imas zacepljen prednji usis sa mrezicom, nemas PSU shroud za sakrivanje kablova i diskova da oslobodis prednji panel za cist airflow, imaju ogranicenu ugradnju ventova naspram konkurencije itd... kakav zalman te spopao 

 

Uzmi ovo sta sam ti linkao to je daleko od svakog Zalmana...

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Tvoja glava je zaostala, Kolacic-u javi se na pm ja cu ti pokloniti to Zalmanovo kuciste z3+.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 18:16 (Stjepanj).
Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Stjepanj kaže...

Tvoja glava je zaostala, Kolacic-u javi se na pm ja cu ti pokloniti to Zalmanovo kuciste z3+.lp

 Svaka cast na gesti Stjepko. Koje novo nabavljas na kraju?

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Stjepanj kaže...

Tvoja glava je zaostala, Kolacic-u javi se na pm ja cu ti pokloniti to Zalmanovo kuciste z3+.lp

 Argumenti su iznad napisani, ti mozes i dalje brisati suze maramicom, a slobodno me mozes i demantirat ako sam sta krivo iznad napisao od mana koje sam naveo 

 

EDIT:

 

I pripazi na jezik da te nebi imao potrebu posjetit Stipice 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 18:45 (Lucidius).
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Oces ti zvati policiju ili cu ja?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 20:15 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Stjepanj kaže...

Oces ti zvati policiju ili cu ja?

 Zovi koga hoces, ja sam ti svoje rekao

6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...
Stjepanj kaže...

Tvoja glava je zaostala, Kolacic-u javi se na pm ja cu ti pokloniti to Zalmanovo kuciste z3+.lp

 Argumenti su iznad napisani, ti mozes i dalje brisati suze maramicom, a slobodno me mozes i demantirat ako sam sta krivo iznad napisao od mana koje sam naveo 

 

EDIT:

 

I pripazi na jezik da te nebi imao potrebu posjetit Stipice 

 Jel ti zna mama kakve gluposti pišeš na internetu?  .

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Kolacic kaže...

 cyclops III ako zelis jeftino a dobro, plus jos bubnes dobre ventove od artica unutra i super

 

https://www.nabava.net/search.php?q=ms+cyclops+iii

 

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?403278-MS-Cyclops-III

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže...

oje novo nabavljas na kraju?

 nisam odlucio! z3+ white jos nema ogrebotine ni nekih nedostataka tj da mi je nesto baš, baš(osim mjesta za 240mm radijatore) falilo a kroz njega je proslo 17 vagona hw opreme, rastavljen milijon puta(covjek bi pomislio da je modularan)  kvaliteta mu je iznad prosjeka za njegovu cijenu od plastike do lima a tko veli drugacije k. nije vidio u zivotu! fractal mi je ipak malo predosadan i zatvoren(koristio r5 & r4 xl ), 99% ostalih sve na kopiju fractala! bumo vidili nije zurba s kucistem nesmijem pogrijesiti. lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 19:44 (Stjepanj).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
roby27 kaže...
Kolacic kaže...

 cyclops III ako zelis jeftino a dobro, plus jos bubnes dobre ventove od artica unutra i super

 

https://www.nabava.net/search.php?q=ms+cyclops+iii

 

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?403278-MS-Cyclops-III

 Ne stane mi cooler od proca. 

6 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ogranicen mi je prostor za kuciste, ciljam na nzxt s340 elite. Dizajn, dodaci i velicina su me odusevili, postoji li kakva alternativa unutar tih 100€ ili nesto jeftinije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2017 15:37 (The_Fichek).
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Evo i za ljubitelje Zalmana jedan dragulj u ponudi, inace prvo kuciste u zadnjih 2.5 godine sta su izbacili (da ne pricam kako su z3/9/11 NEO modeli smao rafinirani modeli obicnih Z verzija koje vuku od 2013te, kozmeticke promjene uglavnom)....

 

Zalman X7

 

Brzo ce kljuc u bravu meni se cini 

 

EDIT:

 

Obavezno pogledat cijeli video, garantirana dobra zabava 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2017 23:06 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Bome i mene je nasmijalo ovo,

Luke je zakon

kad pogledas ovo taj gore Zalman izgleda kao i svako drugo kuciste svako ima svojih musica

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Kad mi neko linka Linusa (taj Luke je jos gori) odma mi je sve jasno, najbolje iz tog videa mi je kaze debos trebaju pod obavezbo svi kablovi extenzije da se uopce panel moze zatvoriti, a ja sa dva HDD-a, SSD-om i svim debelim kablovima od EVGA-e sa fucking dvije vezice odozada sredio sve cakum pakum, ostalo necu ni spominjat, hebiga svakakve budale danas vode redakcije...

 

A ovaj Zalman od iznad je sinonim za katastrofu, ubuduce kada kazem da nesto nevlja pricat cu nije ti to Z X7 

Moj PC  
0 4 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Nisam ni sumnjao u drugaciji odgovor..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Gledao sam taj video o novom Zalmanu i stvarno tko da se netko zaje***** kad ga je pravio. 

 

Sto se tice Anidees AI-Crystala isti covjek je izjavio (6:00 min) 

.

 

Jos jedna zanimljiva izjava glede velicine kucista (4:39)

.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ma joj lik nesto poceo srat po zalman brandu a njegovo kuciste debelo ispod prosjeka za te pare, onaj f51 mu je bio svemir naspram tog aquaria.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže...

Gledao sam taj video o novom Zalmanu i stvarno tko da se netko zaje***** kad ga je pravio. 

 

Sto se tice Anidees AI-Crystala isti covjek je izjavio (6:00 min)

 

Jos jedna zanimljiva izjava glede velicine kucista (4:39)

Dmitry sere kvake, nije ni imao kučište na recenziji niti ga vidio uzivo a prica nebuloze o losoj kvaliteti frejma (građa kučišta), kako moze biti loša kvaliteta konstrukcije ako je kuciste malih dimenzija a ima 11kg? samo sa sobom nejde u istu recenicu, pogotovo sta vecina puno vecih kucista nema ni priblino toliko kila. Za to kuciste je građa spektakularna jer je tvrdo ko kamen i imas osjecaj kada ga primis u ruke da kada bi ti palo na pod da bi se prije pod ostetio nego kuciste, to ej prvo sta sam rekao kada sam ga uspoređivao sa F51 jednog pored drugog, a svi smo vidjeli koliko je F51 veci a tezi samo 1KG 

 

 

A ovo za velicinu kucista i airflow da nije bitno je glupost, osobno sam testirao i srusio tu tvrdnju.

 

I u vezi Zalmana, vjerovali ili ne imao sam i ja davne 2013-te Z11 plus slike na linku KLIK, tako da ne pricam bezveze a i tada je vec to kuciste bilo outdated po featurima, kamoli danas 4.5 godine kasnije gdje se skoro nista na tim kucistima nije promjenilo, tj to i jesu kucista kako sam rekao iz 2013 te koja se šlepaju i dan danas jer Zalman nije nista novo izbacio sem ovog ZX7 koji smo vidjeli kako je prosao.

 

Jednostavno danas tko kupi Zalmana taj nije pri zdravoj pameti, iznad sam napisao koji su sve manjci, pa ako netko misli da nesto nije tocno neka me kvota (u sta sumnjam jer da ima netko bi se vec oglasio) ili šuti za sva vremena 

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

 Jednostavno danas tko kupi Zalmana taj nije pri zdravoj pameti

Samo ti nemoj govoriti o zdravoj pameti, suspendiraju te redovito i još nisi ništa naučio.

Tebi ako se ne dopada, nemoj ga niti preporučivati.

Nemaš potrebe vrijeđati one koji imaju ili planiraju kupiti takvo kućište jer na kraju svatko bira

ono što mu najviše odgovara, a ti se samo sramotiš i dovodiš u probleme jer vidim da ti daju premalo suspenzije izgleda.

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...

Samo ti nemoj govoriti o zdravoj pameti, suspendiraju te redovito i još nisi ništa naučio.

Tebi ako se ne dopada, nemoj ga niti preporučivati.

Nemaš potrebe vrijeđati one koji imaju ili planiraju kupiti takvo kućište jer na kraju svatko bira

ono što mu najviše odgovara, a ti se samo sramotiš i dovodiš u probleme jer vidim da ti daju premalo suspenzije izgleda.

Argumenti su tu, tko ima sta za kontrirat slobodno, a za suspenzije sta se moze sistem je takav kakav je, ja se ne mislim prilagođavat krivu Drinu se nemoze ispravit 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

pa koliko je samo staklo tesko?, yebla te tezina viselol

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Stjepanj kaže...

pa koliko je samo staklo tesko?, yebla te tezina viselol

 Evo posto tebi treba posebno objasnit da ti čika Luci nacrta neke stvari...

 

Uzmimo za primjer define R6 odozgora sa kaljenim staklom, izolacijskim materijalom, hrpom kaveza za diskove, puno vecim obujom pa je tesko 12.4kg, dok je puno manji anidees tezak 11kg bez hrpe diskovlja i ostalog materijala koji otezava kuciste, eto pa ako anidees po onom tulcu ima losu konstrukciju sa 11kg, onda je tek ovaj ogromni R6 sa 1.5kg vise katastrofa po građi, a trebao bi imati barem 15kg da bude isti koeficjent tezine po prostoru kao kod Anideesa.

 

EDIT:

 

Pogledaj slobodno i ostala kucista, i enthoo evolv TG ima tek 10.2kg

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.12.2017 18:25 (Lucidius).
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

pola tezine je staklo, toliko o tvojim famoznim kilama, 1m2 stakla debljine 5mm je tesko cca 5-6kg..lp dakle kao ono staromodno z3+ kucisteapsurd!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.12.2017 18:31 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Eto super kad je tako, onda ova ostala kucista sa kaljenim staklom koja su laksa od Anideesa imaju svega 2KG bez stranica, da ne pricam o ovima sa zvucnom izolacijom ljepljenom na metalne stranice koja su jos teza i jos imaju hrpa kaveza i sl,...

 

Izgleda da ovaj Define R6 kada sve zbrojimo i oduzmemo ima oko 5KG dok mu povadis kaveze, maknes metalne pokrove sa filtera i skines teske stranice sa zvucnim materijalom... 

 

EDIT:

 

A Z3+ i d aima 100kg opet je ograniceno sranje jer nemres ni jedno 240mm vodeno ugradit, pola danasnjih feature ne posjeduje...

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.12.2017 18:42 (Lucidius).
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
online
Vodič za odabir kućišta

 

Pa meni se baš sviđa, ali znam da nebi koristio ni pola tog kaj se može radit i preslagivat u kućištu, tak da ću tek slj upgrade konfe mijenjat i kućište.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
2 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

ovaj r6 je san snova...razmisljam o prodaji bubrega sad...

 

ladica mi opala dok sam gledao ovaj video od kolege dirta...

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.12.2017 19:21 (Gorstak79).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

gdje ima za nabavit ove tanke plave sata kablove?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.12.2017 19:43 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice