Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.673
|
čitano: 1.393.534
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

smisao privatnih poruka je da ostanu privatne  

 

tema je u vezi kućišta 

 

 

 Anidess je space shuttle u usporedbi sa H500P koji je hrpa svjetlece plastike, bez obzira na airflow, koji i nije nesto

 

nikako da CM ponovno napravi posao kako treba, steta

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 15:20 (Timo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

 Al dobro, nadam se da si poslao kučište vlasniku danas kako si mi jucer rekao na PM KLIK

Složeno na brzinu i poslano isti dan., i3 8100, Gigabyte Z370 HD3P, HyperX Fury 2400 MHz 8 GB, 1 TB DISK, HEXA + 400W, MS PHANTOM, optika LITE ON.

Mali budžet, jednostavan PC, ali svejedno je i takav oduševio jednu obitelj.

Lucidius kaže...

Ok, ajde uzmimo da sam povjerovao ovo. 

Svatko si bira ono što mu odgovara, ti si izabrao što tebi paše, isto tako ja sam izabrao sebi što meni paše.

Gigabyte kartica je kupljena prije više od godine dana, točnije 03.07.2016., to ne znači da neće biti zamjenjena za 2080 Ti kad izađe,

a cijena joj samo raste jer je idealna za rudarenje pogotovo jer ima Samsung memoriju.

A što se tiče cijena ploče i RAMa, krivo pretpostavljaš vjeruj mi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 18:43 (Valentin17).
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...

A što se tiče cijena ploče i RAMa, krivo pretpostavljaš vjeruj mi.

 Šta imam tu krivo pretpostavit, imas nabava.net

 

Neznam, prvo pricas komp ti sluzi za rad, a ovo je neka slabo gaming balansirana konfa, mogao si ustedom na ploci i RAM-u uzeti i7 7820x sa X299 plocom pa biti radnik kako opisuje tvoje potrebe, opet za gaming orjentaciju si mogao jednostavno otici na gtx 1080TI umjesto proca, gtx 2080ti je jako daleko od nas 

 

Al dobro, svi imamo svoje svjetonazore kako god oni bili cudni pa živ bio 

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

 imas nabava.net

To imaš ti, ja nemam jer mi ne treba, imam bolje i jeftinije riješenje.

Ne žurim nikamo jer mogu imati i poslovni i gamer PC, ne možda odmah, ali na kraju balade, 

mogao bih uzeti 1080 Ti sada, ali ne želim jer su precjenjene do bola čak i na mom izvoru.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 20:23 (Valentin17).
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...

To imaš ti, ja nemam jer mi ne treba, imam bolje i jeftinije riješenje.

 I da uzimas na firmu opet poanta i mogucnosti sta si mogao uzeti ostaju iste.

 

Odvrti bar neki benchmark da vidimo kakv si primjerak proca izvukao...

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

 I da uzimas na firmu opet poanta i mogucnosti sta si mogao uzeti ostaju iste.

 

Odvrti bar neki benchmark da vidimo kakv si primjerak proca izvukao...

Poanta je da sam uzeo ono što mi je odgovaralo u tome trenutku,

rezultate budem zadržao za sebe isto kako sam zadržao slike i rezultate sa 2700k, 4790k, 7700k.

Ti svoga tjeraš do kraja, ja svoga kao i svakoga ranije nemam u planu to raditi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 20:28 (Valentin17).
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...

Poanta je da sam uzeo ono što mi je odgovaralo u tome trenutku,

rezultate budem zadržao za sebe isto kako sam zadržao slike i rezultate sa 2700k, 4790k, 7700k.

Ti svoga tjeraš do kraja, ja svoga kao i svakoga ranije nemam u planu to raditi.

Hahahah, ajd u redu, samo šteta ti te ploče onda, al bar je fora rec ja imam Formulu X mada mi ej proc na 4.7GHz i pasivno hladim vrm na njoj 

 

Živio ti meni, cujemo se jos pokojom prigodom

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže...

 A brate mili jesi ljencina po pitanu tog cm-a. 

 

toxic kaže...

 

 ali ovo je ozbiljno odvratno.

Sram bi me bilo imati prozirnu stranicu na kucistu :(

 

 

Lucidius kaže...

 Čudo da se neko crijevo niej prefrknulo pa zastopalo protok 

 evo gospodo, čisto mali podsjetnik da sam nekad znao za pojmove CM i sl. 

Moram riješiti ove lijane od metra kojke sad imam unutra pa će biti bolje i dati se opet složiti da sliči na nešto

 

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
lav1000 kaže...

Joj smeđi PCB je meni osobno preružan iako Gigabyte koji je meni osobno omiljeni proizvođač

ima dosta ploča te boje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2018 13:51 (Valentin17).
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...
lav1000 kaže...

Joj smeđi PCB je meni osobno preružan iako Gigabyte koji je meni osobno omiljeni proizvođač

ima dosta ploča te boje.

 nije to smeđa, to je govnasto smeđa 

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
lav1000 kaže...

 nije to smeđa, to je govnasto smeđa 

To je isto smeđa.

12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav!

Napokon sam nabavio ultra malo kućište! Gledam ih već preko 15-tak godina, al nikako da naletim na neku akciju, dobru ponudu, i uglavnom su bile užasno visoke mini itx cijene.

A kad tamo, slučajno naletim na Mini-STX format.

https://www.asrock.com/nettop/Intel/DeskMini%20110%20Series/index.asp

Prekrasno je :D

Čak sam veći dio platio u ETH koji sam izrudario kad sam kupio grafu :D Ono, radi fore da vidim kak se to radi i zaboravio na njih 

 

Al još nemam ni procesor ni cooler. 

 

Kad ga složim, stižu slike i review :D

 

Trebao bi nabaviti USB 2.0 header za ovo:

 Sve što pronalazim na Ebayu i Aliexpressu izgleda ovako:

 
 

Ne znam dal ja krivo vidim, al to mi nekak ne paše na ove rupe!

 

P.S. čini mi se da USB 3.0 imaju točan raspored!

 Ali ove STX ploče nemaju USB 3.0 header.

 

Oči me varaju, il fakat ono gore nije to kaj mi treba?

Može netko pogledati po netu dal ima takav 2.0? Ja već tražim neko vrijeme.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 12:44 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 12:49 (Gorstak79).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Gorstak79 kaže...

 Ee, to! Hvala.

Jedini koji paše je onaj iz Linksa, samo kaj je pola metra malo previše za takvo kućište :)

I 40 kuna.. na netu su 1-2 dolara...

Ali ako ništa ne nađem, idem do Linksa!

 

EDIT, sav sretan sam mislio da sam otkrio prave ključne riječi za ebay "usb 2.0 low profile bracket", a kad tamo samo 4 rezultata, LOL

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 13:30 (CyberDemonVZ).
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
CyberDemonVZ kaže...
samo kaj je pola metra malo previše za takvo kućište :)

 

nikad zadovoljna...

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 14:53 (Gorstak79).
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Moze savjet za kuciste, sto jednostavnije i kvalitetnije mid tower, a da nije jako skupo,  znaci bez onih neonskih svjetala i tih gluposti, mislim moze imat, ali mi je najbitnija funkcionalnost i kvaliteta, izgled prakticni nebitan, osim da je crno. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav. Uskoro planiram uzeti neku jeftinu Ryzen konfiguraciju , čim Ryzen 2 izađe pa starije se počne na njušci prodavati. Namjena je video editing. No ovdje bih slagao dream kuciste koje je lagano i koje je malo svojim gabaritima. Stavio bih normalnu matičnu ploču, overclock ne treba, procesor isključivo r5 1600 ili jači, m2 utor stavio bi ssd na matičnu direkt , gtx 1060 ili jača, napajanje normalno bez modularnosti , isključivo cooler onal lc 120 ili neki takav da je što tiše i da je što veći  , matična bi morala imati najmanje 4 usb 3.0 utora ,2.0 utor me ne zanima i usb txpe c je poželjan. To sve je nabrojano pa me zanima kakva vi kučišta preporučate a da nisu bučna , a i volio bih da ni nema 2.5 i 3.5 inchne za hdd i ssd posto bi imao m2 ili mnvme . 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Quinlan kaže...

Moze savjet za kuciste, sto jednostavnije i kvalitetnije mid tower, a da nije jako skupo,  znaci bez onih neonskih svjetala i tih gluposti, mislim moze imat, ali mi je najbitnija funkcionalnost i kvaliteta, izgled prakticni nebitan, osim da je crno. 

 http://rs.ms-start.com/proizvodi/ku%C4%87ista_gaming-ku%C4%87ista/case-ms-falcon-blue-led-fans-pro-gaming-kuciste

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Hvala na prijedlogu, ali uzeo sam nakraju Sharkoon kuciste i jako sam zadovoljan, inace izbjegavam MS proizvode :D 

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Koje kućište je kvalitetno po pitanju izolacije zvuka i vibracija te da ima vent na vrhu i po mogućnosti da ima staklo sa strane. Uvijek naletim ili na plastično (MS) koje se cijelo trese i buči zbog harda ili neko koje nema top vent (Zalman Z1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Gogy7 kaže...
Koje kućište je kvalitetno po pitanju izolacije zvuka i vibracija te da ima vent na vrhu i po mogućnosti da ima staklo sa strane. Uvijek naletim ili na plastično (MS) koje se cijelo trese i buči zbog harda ili neko koje nema top vent (Zalman Z1).

 
Ako ces uzet kaljeno staklo, onda ne moze biti silent, posto sam kupio nedavno novi komp, pregledao sam sve i svasta. Od silent kucista dosta hvale MS black widow  iliti SAMA Black Fish koje su kopije Fractal Design Define R5, meni se osobno to ne svidja, tu je i Corsair Carbide Series 100R Silent,....  Ja sam uzeo https://www.sharkoon.com/product/1678/AI7000Glass#desc koje ima i silent model https://www.sharkoon.com/product//AI7000Silent#desc  

Ne znam za silent model, ali ovaj sa staklom nema toliku izolaciju i cuju se ventilatori, ali to je normalno i nista se ne trese, radi kao zvono.


Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 20:59 (Quinlan).
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ma ne čuju mi se ventovi nego plastika na čelu kućišta onaj prednji dio se toliko trese od harda da proizvodi zvuk. Kad isključim hard sve je ok.
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Večer svima

ovako jedno brzinsko pitanje.. Frend prodaje kučište Thermaltake Obsidian 900D za 1500 kn. Zanima me dali to kučište što se današnjeg vremena i tehnologije tiče, fakat vrijedi te novce? Znam da je kučište ooogromno,podržava sve i svašta ali s obzirom na današnja kučišta na tržištu? Isplati se to kupit ili ne? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
tino26 kaže...

Večer svima

ovako jedno brzinsko pitanje.. Frend prodaje kučište Thermaltake Obsidian 900D za 1500 kn. Zanima me dali to kučište što se današnjeg vremena i tehnologije tiče, fakat vrijedi te novce? Znam da je kučište ooogromno,podržava sve i svašta ali s obzirom na današnja kučišta na tržištu? Isplati se to kupit ili ne? 

Ja bi rekao da ne, ima hrpa novijih kucista, cak i novijih trendova za tu cijenu, pa cak i manju...Preskoci i pogledaj malo trgovine pa ce ti sve biti jasno...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 0:57 (Tomo53nja).
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Moj predlog za dobro kuciste koje nije utra skupo. 

Jeste skuplje nego obicna ali je ekstra.

 

Lian Li PC-O11 White-Black 220 EURO i ROG Edition 300 EURO

 

 

http://www.lian-li.com/en/dt-portfolio/pc-o11/

 

http://www.lian-li.com/en/dt-portfolio/pc-o11wgx/

 

 

Mnogo su dobra. Moram da modujem moj 650D za vodno hladjenje.

Ali bice esktra, skidam mu Optical Bay i ostaje prostor za radiator u nastavku Motherboard Traya.

https://youtu.be/Hm-WIZEzwyc
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
eVGA-011 kaže...

Moj predlog za dobro kuciste koje nije utra skupo. 

Jeste skuplje nego obicna ali je ekstra.

 iskreno, meni jedino ekstra na tom kućištu izgleda izložbeni prostor

kao da ga je radio dizajner prostora neke modne trgovine

11 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...
eVGA-011 kaže...

Moj predlog za dobro kuciste koje nije utra skupo. 

Jeste skuplje nego obicna ali je ekstra.

 iskreno, meni jedino ekstra na tom kućištu izgleda izložbeni prostor

kao da ga je radio dizajner prostora neke modne trgovine

 Da se složit kompaktno vodeno unutra. 2x360 radijator. Jedan u dno, jedan na krov. Ali ja bih za te novce uzeo nešto drugo ipak. Ovo je više neko stylish orijentirano kućište, nema 140mm mount, malo ssd/hdd mountova, flimsy je bez side panela... Jedan TT view 71 mi je 10 puta bolja opcija za vodeno. Na kraju, dobro si ti rekao, izlog za cipele 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2018 11:08 (eywa33).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Zaboravio si na 3x 360mm

Jedan na krov, jedan na dno, jedan na drzac za 360mm radiator koji stoji pored maticne na obicnoj verziji ili u zadnjoj komori na ROG verziji.

Pogledaj ih malo bolje, ima i mali nosac napred kockasti koji je ima rupe standardizovane za DDC i D5 Pumpu i drzace za njih.

 

 

Kucista su fantasticna nisam ni ocekivao da se svide svima, ko bi kupovao Fractal Design, NZXT, Phanteks, CM I ove nakaradne verzije CORSAIR nove.

Po meni je Lian Li sada No 1. Ne samo sto imaju najrazvijeniji pogon i sto koriste dugo aluminijum i sto im kucista posle 10-15 godina izgledaju kao nova.

Prljavstina se sa toga skida daleko lakse, prasina takodje... Oni imaju preko 100 modela napravljenih u karijeri i postoje pre 90% kompanija zato su najbolji.

Ja uvek kada vidim spojke za stranice, rupe, grill i samo deo kucista da vidim ne znam ni koji je model odmah znam da je Lian Li.

 

Mogu se instalirati 2 graficke, jedna u vertikalni polozaj a druga u normalni.

To su drugi videli od njih kada su napravili PC-05. PC-06, PC-07 Wall Mounted... tada su kao Thermaltake napravili slicno a posle su CM i mnogi drugi poceli da Vertikalno kace graficke.

 

 

Da li ste videli

PC T70 Bench platforma od 120 eura, na koju dodju stranice i poklopac zastitnik za prasinu od 60 eura. Izgleda ludilo. Ima na Caseking u beloj i crnoj boji.

 

http://www.lian-li.com/en/dt-portfolio/pc-t70/

 

Pa PC-O12 i PC-010 prethodnika od PC-O11 koji sada nema smisla jer ima losije radiator opcije a izgleda slicno, PC-O11 je ispravka njegova.

Nemate vi pojma, unakazili konfiguracije sa nakaradnim kucistima.

Bolje stavite na kutiju od Pizze izgledace lepse.

 

 

Svi pokusavaju da izgleda nesto unikatno a ispadaju katastrofe. Za mene je unikatno kada se pojavi recimo In Win S-Frame.

E to je OK, kazes vidi ovo je cool eksponat, i kosta brate 500-600eura mozda i vise, aluminijum debeo ko zna koliko. Ali ovako ima serija jedna od nekih 10 brandova koji su izgubljeni u prostoru i vremenu i koji usvajaju jedno od drugih tako sitnice.

 

https://youtu.be/Hm-WIZEzwyc
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2018 18:05 (eVGA-011).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Hajde ti pokazi kako unutra idu 3*360 odjednom...

 

Vec sam rekao, 140mm rad/fanovi ne idu nigdje. Nema slajdove nego rupice za fanove/radove, a to je ono 2012 style...

 

Lian li se poceo probijat jako dobro, ali to u jednom trenutku znači da mora rezat cijene, kao sto je već poceo davat jeftinija kućišta... no s tim rezanjem i vecim demandom uvijek ide i pad kvalitete. ovako flimsy kostur svakako ide u prilog ovome sto govorim. pogledaj recenziju hw canucksa.

 

A sto se tice onda konkurencije, za jeftinije lian li kuciste vec možeš gledat jako dobre flagshipe ovih smeće brendova, tipa corsair, fractal i sl...

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice